Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cory Stevens Oceanside 11.48a 0.1
2 Ayden Goodwin Oceanside 11.64a 0.1
3 Lilikalani Madali Rancho Buena Vista 11.78a 0.1
4 Darnell Richardson Rancho Buena Vista 11.79a 0.1
5 Cameron Salcido Oceanside 11.80a 0.1
6 Ean Perfect Rancho Buena Vista 12.11a 0.1
7 Hezekiah Wells Oceanside 12.35a 0.1
8 kymani Nua Oceanside 12.53a 0.1
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cory Stevens Oceanside 23.42a -2.3
2 Ayden Goodwin Oceanside 23.60a -2.3
3 Lilikalani Madali Rancho Buena Vista 24.05a -2.3
4 Jacob Sheridan Rancho Buena Vista 24.46a -2.3
5 Cameron Salcido Oceanside 24.50a -2.3
6 Robert Parada Oceanside 24.64a -2.3
7 Ean Perfect Rancho Buena Vista 24.75a -2.3
8 Mattix Hoeppner Rancho Buena Vista 25.22a -2.3
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Timothy Wells Oceanside 52.95a
2 Damion Pollard Oceanside 52.98a
3 Robert Parada Oceanside 53.38a
4 Orion Pierce Rancho Buena Vista 56.58a
5 Gavin Jenkins Rancho Buena Vista 57.13a
6 Shane Gayle Oceanside 57.20a
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carson Biegel Oceanside 2:15.02a
2 Andre Colmenares Rancho Buena Vista 2:16.31a
3 Damion Pollard Oceanside 2:18.16a
4 Emiliano Santos Castella Rancho Buena Vista 2:21.99a
5 Lucas Canez Oceanside 2:31.03a
6 Edwin Arenas Rancho Buena Vista 2:31.62a
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carson Biegel Oceanside 4:50.19a
2 Jesus Hernandez-Gomez Rancho Buena Vista 4:51.96a
3 Diego Torrico Rancho Buena Vista 4:58.15a
4 Jakob Mueller Oceanside 5:06.42a
5 Joshua Silva Oceanside 5:07.86a
6 Emiliano Santos Castella Rancho Buena Vista 5:18.71a
7 Edwin Arenas Rancho Buena Vista 5:22.42a
8 Lucas Canez Oceanside 5:33.93a
Nikola Konopka Rancho Buena Vista DNS
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jakob Mueller Oceanside 11:25.39a
2 Joshua Silva Oceanside 11:40.28a
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Timothy Wells Oceanside 16.40a -0.9
2 Shane Gayle Oceanside 17.68a -0.9
3 Tristin Estela Oceanside 17.88a -0.9
4 Adnan Amro Rancho Buena Vista 18.16a -0.9
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Timothy Wells Oceanside 41.84a
2 Shane Gayle Oceanside 44.25a
3 Tristin Estela Oceanside 45.29a
4 Darnell Richardson Rancho Buena Vista 45.77a
5 Adnan Amro Rancho Buena Vista 50.01a
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oceanside 44.79a
1) Ayden Goodwin 2) Adrian Luna
3) Cameron Salcido 4) Cory Stevens
2 Rancho Buena Vista 45.44a
1) Lilikalani Madali 2) Jacob Sheridan
3) Darnell Richardson 4) Christian Conish
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oceanside 3:33.69a
1) Damion Pollard 2) Robert Parada
3) Timothy Wells 4) Ayden Goodwin
2 Oceanside 3:49.15a
1) Carlos Ortiz 2) Shane Gayle
3) Cameron Salcido 4) Zayn Oddo
3 Rancho Buena Vista 3:49.45a
1) Jesus Hernandez-Gomez 2) Orion Pierce
3) Edwin Arenas 4) Gavin Jenkins
4 Oceanside 3:50.93a
1) Adrian Luna 2) kymani Nua
3) Oliver Danielson 4) Tristin Estela
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayden Gibbs Oceanside 49-0
2 Geordan Beamon Oceanside 41-8
3 John Hurtado Oceanside 41-2
4 Isaiah Barrantes Rancho Buena Vista 35-4
5 Carter Conlee Rancho Buena Vista 35-2
6 Lars Acosta Rancho Buena Vista 34-11
7 Hezekiah Wells Oceanside 33-4
8 Gabriel Alcala Rancho Buena Vista 32-4
9 Chris Lopez Rancho Buena Vista 31-8
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayden Gibbs Oceanside 156-6
2 Geordan Beamon Oceanside 141-8
3 Chris Lopez Rancho Buena Vista 120-11
4 Carter Conlee Rancho Buena Vista 116-9
5 Hezekiah Wells Oceanside 100-10
6 Mateo Ruiz Cruz Rancho Buena Vista 99-0
7 John Hurtado Oceanside 95-11
8 Lars Acosta Rancho Buena Vista 95-1
9 Gabriel Alcala Rancho Buena Vista 90-11
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Justian Richardson Rancho Buena Vista 5-8
2 Tate Sargent Rancho Buena Vista 5-6
3 Braydon Allen Rancho Buena Vista 5-2
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tate Sargent Rancho Buena Vista 11-0
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cory Stevens Oceanside 21-9
2 Jacob Sheridan Rancho Buena Vista 21-4
3 Adrian Luna Oceanside 19-10
4 kymani Nua Oceanside 19-2
5 Justian Richardson Rancho Buena Vista 19-1
Jeremiah Justice Rancho Buena Vista DNS
Owen Mai Rancho Buena Vista DNS
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Justian Richardson Rancho Buena Vista 42-1
2 Adrian Luna Oceanside 38-10
3 Braydon Allen Rancho Buena Vista 37-11
4 Cole Vandervort Rancho Buena Vista 35-9
5 Aliko Arce Rancho Buena Vista 33-5
kymani Nua Oceanside SCR