Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Robert Prather 11 Argonaut 11.88 -0.2
2 Brandon Huerta 11 Tahoe-Truckee 11.92 2.3
3 Josh Caruso 10 Wheatland 12.04 -0.6
4 Wyatt Lorenzen 12 Virginia City 12.15 -0.6
5 Josh Burkeen 11 Wheatland 12.30 -0.6
6 Jace Estabrook 10 Tahoe-Truckee 12.32 -0.6
7 Eric Fisher 11 Center 12.39 -0.2
7 Dallas Jones 12 Wheatland 12.39 -0.6
9 Brice Stokes 12 Sutter 12.43 -0.6
10 Dominic Souza 10 Sutter 12.58 2.3
10 Matthew Reid 11 Placer 12.58 -0.6
12 Robert Chiles 12 Center 12.61 2.3
13 Kenny Gull 12 Colfax 12.63 -0.6
14 Robert Spigarelli 12 Argonaut 12.66 1.5
15 Adrian Cervantes 12 North Tahoe 12.67 -0.2
16 Marcello Viramontes 9 Delta 12.70 2.3
17 Kellen Gallagher 11 Tahoe-Truckee 12.71 -0.2
18 Daniel Joslin 12 North Tahoe 12.75 1.9
19 Brayden Underwood 12 Sutter 12.81 2.3
20 Antonio Chagolla 11 Sutter 12.82 2.3
21 Angel Birrueta 12 Tahoe-Truckee 12.83 -0.2
22 Sean Fekeith 10 North Tahoe 12.86 1.9
23 Lucas Keller 10 Delta 12.89 -0.2
24 Charles Onorad 11 Golden Sierra 13.24 -0.2
25 Bobby Thomas 11 Calaveras 13.28 -0.2
26 Alfonso Ayala 11 Tahoe-Truckee 13.33 -0.2
27 Arlando Woodson 11 Virginia City 13.41 -0.2
28 Zachary Goldfarb 12 Center 13.45 1.5
29 Zeriq Rickel 11 Sutter 13.53 -0.2
30 Bradley Laird 12 Argonaut 13.55 1.5
31 Luke Miller 12 Sutter 13.60 1.5
32 Jayden Kurtz 11 Argonaut 13.60 1.5
33 Miguel Sanchez-Lopez 10 North Tahoe 13.71 1.5
34 Charlie Neely 11 Argonaut 13.80 1.9
35 Jose Ruiz 9 North Tahoe 13.81 1.9
36 Eric St. Onge 11 Sutter 13.94 -0.2
37 Drayden Heisler 10 North Tahoe 14.04 2.3
38 Enrique Trinidad 9 North Tahoe 14.35 1.5
39 Damon Yanez 12 Sutter 14.37 1.9
40 Logan Kane 9 Tahoe-Truckee 14.66 1.5
Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Baylor Kelley 10 Placer 11.66 -0.6
2 Danny Sanchez 9 Placer 12.06 -0.6
3 Marcus Meras 10 Sutter 12.21 0.2
4 Brandon Downes 10 Bear River 12.27 -0.6
5 Nathaniel Pritchett 9 Nevada Union 12.30 -0.4
6 Michael Tanner 10 Tahoe-Truckee 12.30 0.2
7 Louis Farone 9 Nevada Union 12.36 0
8 Josiah Thompson 10 Sutter 12.47 -0.6
9 Quentin Carnot 9 Tahoe Expedition Academy 12.48 1
10 Ari Okrent 10 Bear River 12.54 0.2
11 Alejandro Lopez 9 Placer 12.54 0
12 Robert Meyer 10 Colfax 12.58 0
13 Rylen Rahul 10 Sutter 12.62 -0.6
14 Izaiah Ruiz 9 Foresthill 12.66 0
15 Merrick Azzarello 10 Placer 12.66 0
16 Mitchell Reedy-Platt 10 Colfax 12.73 0.2
17 Brendon Gadow 10 Calaveras 12.73 0.2
18 Eddie Gomez 9 Sutter 12.73 -0.6
19 Bryce Applegate 10 Amador 12.77 0.7
20 Zev Armisen 9 Placer 12.79 0
21 Izaya Little 10 Nevada Union 12.81 1
22 Keilin Beverage 9 Placer 12.88 0.2
23 Hayden Featherstone 9 Tahoe-Truckee 12.94 0.7
24 Mason Cartwright 10 Sutter 12.98 0.2
25 Sammy Sharma 10 Sutter 13.02 0
26 Blake Combs 9 Sutter 13.08 -0.4
27 Elijah Merrill 10 Wheatland 13.13 -0.3
28 Corey Underwood 10 Sutter 13.13 0
29 Gabriel Nesmith 9 Center 13.22 -0.4
30 Stellen Haugen 9 Tahoe-Truckee 13.22 -0.4
31 Nick Gomes 10 Sutter 13.26 -0.3
32 Riley Geniella 10 Sutter 13.27 -0.4
33 Devin Guillot 10 Argonaut 13.29 -0.3
34 Brooklyn Goodwin 9 Wheatland 13.31 1
35 Misuan Matthews 9 Center 13.33 1
36 Izaac Arroyo 10 Sutter 13.35 -0.4
37 Kai Jimenez 9 Tahoe-Truckee 13.36 -0.4
38 Rylan Reed 9 Golden Sierra 13.36 1.1
39 Nate Bierman 12 Argonaut 13.39 -0.4
40 Cruz Raymer 10 Calaveras 13.47 0.2
41 Mason Virtue 9 Placer 13.58 -0.3
42 Jaden Johnston Nim - Center 13.59 1
43 Cooper Smart 10 Tahoe-Truckee 13.70 1.1
44 Jordan Cossairt 9 Nevada Union 13.81 1.1
45 Nicklas Krause 10 Calaveras 13.97 -0.3
46 Garry Bicknell 9 Sutter 14.12 -0.3
47 Reyes Patricio-Mora 9 Tahoe-Truckee 14.13 1.1
48 Rayek Breland 9 Golden Sierra 14.16 1.1
49 Giovanni Pintarelli 9 Sutter 14.23 1.1
50 Rodney Arashi 9 Colfax 14.34 1.1
51 Nathan Cabras 9 Wheatland 14.34 -0.3
52 Alex Santos 10 Amador 14.38 0.7
53 Angel Sarabia 9 Tahoe-Truckee 14.42 1.1
54 Will Macias 9 Tahoe Expedition Academy 14.67 1
55 Zander Wallpe 9 Tahoe Expedition Academy 14.68 1
56 Keith Rasmussen 10 Virginia City 14.87 0.7
57 Caleb Kay 9 Amador 15.50 1
58 Damian Herra Uribe 9 Tahoe-Truckee 15.50 0.7
59 Andrew Newton 9 Sutter 15.97 0.7
60 Wyatt Barth 9 Tahoe Expedition Academy 16.04 0.7
61 Preston Shock 11 Tahoe-Truckee 16.45 0.7
-- Parker Kelley 10 Placer FS
-- Brayden Imm 9 Golden Sierra FS
Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joseph Birnbaum 10 Tahoe-Truckee 24.29 0.7
2 Wyatt Lorenzen 12 Virginia City 24.30 1.7
3 Ethan Lynn 12 Calaveras 24.37 1.7
4 Josh Caruso 10 Wheatland 24.46 1.7
5 Brandon Huerta 11 Tahoe-Truckee 24.69 1.7
6 Zac Gerula 12 Wheatland 24.72 1.7
7 Trey Goodwin 10 Wheatland 24.81 1.7
8 Celeb Hawkins 11 Center 25.09 1.7
9 Terrence DeBerry 10 Center 25.09 0.7
10 Jace Estabrook 10 Tahoe-Truckee 25.23 0.7
11 Matthew Reid 11 Placer 25.34 1.7
12 Angel Birrueta 12 Tahoe-Truckee 25.60 0.7
13 Marcus Dorsey 11 Wheatland 25.63 0.7
14 Tyler Davidson 12 Calaveras 25.76 1
15 Devon Yanez 11 Sutter 25.91 1
16 Isaiah Castellon 11 Center 25.94 1
17 Lucas Keller 10 Delta 26.19 0
18 Kellen Gallagher 11 Tahoe-Truckee 26.20 0.7
19 Adrian Cervantes 12 North Tahoe 26.53 0.1
20 Sanjaya Marshall 10 Center 26.61 1
21 Keegan Perches 11 Sutter 26.66 0.7
22 Marcello Viramontes 9 Delta 26.70 0.1
23 Robert Chiles 12 Center 26.82 0.7
24 Bobby Thomas 11 Calaveras 26.90 0
25 Drew Robison 12 Placer 27.03 1
26 Cole Robbins 11 North Tahoe 27.33 1
27 Zachary Goldfarb 12 Center 27.40 0.1
28 Xander Borjon 12 Amador 27.71 1
29 Sean Fekeith 10 North Tahoe 27.80 0
30 Christopher Montoya 12 Tahoe-Truckee 27.84 1
31 Jose Ruiz 9 North Tahoe 28.41 0.1
32 Eric St. Onge 11 Sutter 28.45 0
33 Miguel Sanchez-Lopez 10 North Tahoe 28.62 0
34 Drayden Heisler 10 North Tahoe 29.33 0.1
35 Jackson Shimosaka 11 Wheatland 30.35 0.1
36 Enrique Trinidad 9 North Tahoe 32.38 0.1
Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brayden Imm 9 Golden Sierra 24.78 0.8
2 Marcus Meras 10 Sutter 24.89 0.8
3 Issac Martin 10 Wheatland 24.94 0.8
4 Dalton Reed 10 Calaveras 25.20 0.8
5 Michael Tanner 10 Tahoe-Truckee 25.51 0.8
6 Parker Kelley 10 Placer 25.53 0.8
7 Bryce Applegate 10 Amador 25.99 0.2
8 Alejandro Lopez 9 Placer 26.00 -0.1
9 Mitchell Reedy-Platt 10 Colfax 26.12 0.8
10 Izaiah Ruiz 9 Foresthill 26.16 -0.1
11 Robert Meyer 10 Colfax 26.17 0.8
12 Zev Armisen 9 Placer 26.36 0.8
13 Vincent Celaya 9 Center 26.39 0.8
14 Hayden Featherstone 9 Tahoe-Truckee 26.46 0.2
15 Elijah Merrill 10 Wheatland 26.53 -0.1
16 Brendon Gadow 10 Calaveras 26.63 0.8
17 Chase Rothery 10 Tahoe-Truckee 26.88 0.8
18 Charlie La Jeunesse 9 Nevada Union 27.00
19 Tristen Winslow 10 Sutter 27.12 0.8
20 Mason Virtue 9 Placer 27.19 0.8
21 Stellen Haugen 9 Tahoe-Truckee 27.40 -0.1
22 Rylan Reed 9 Golden Sierra 27.53 0.2
23 Izaac Arroyo 10 Sutter 27.66 0.8
24 Cooper Smart 10 Tahoe-Truckee 28.71 0.2
25 Kai Jimenez 9 Tahoe-Truckee 28.78 0.8
26 Jordan Cossairt 9 Nevada Union 28.85
27 Brooklyn Goodwin 9 Wheatland 28.86 0.2
28 Nicklas Krause 10 Calaveras 29.14 0.2
29 Rodney Arashi 9 Colfax 29.56 0.2
30 Rayek Breland 9 Golden Sierra 30.96
31 Will Macias 9 Tahoe Expedition Academy 31.36
32 Keith Rasmussen 10 Virginia City 31.51 0.2
33 Logan Kane 9 Tahoe-Truckee 33.28
Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Wyatt Lorenzen 12 Virginia City 55.39
2 Ethan Lynn 12 Calaveras 55.71
3 Terrence DeBerry 10 Center 55.81
4 Jayden Goodnough 10 Wheatland 56.63
5 Nicholas Lopez 10 Center 58.32
6 Reece Rowland 10 Sutter 58.67
7 Aidan Concannon 11 Tahoe-Truckee 58.82
8 Marcus Dorsey 11 Wheatland 58.99
9 Michael Tanner 10 Tahoe-Truckee 59.08
10 Kyle Sonne 12 Tahoe-Truckee 59.10
11 Gavin Pratt 11 Foresthill 59.26
12 Celeb Hawkins 11 Center 59.92
13 Jack Phillips 11 Wheatland 1:00.13
14 Christopher Montoya 12 Tahoe-Truckee 1:01.52
15 Jose Ruiz 9 North Tahoe 1:02.00
16 Ryder Hallenberg 10 North Tahoe 1:02.10
17 Isaiah Castellon 11 Center 1:02.18
18 Scott Kristoffersen 12 Argonaut 1:03.46
19 Zachary Goldfarb 12 Center 1:03.68
20 Xander Borjon 12 Amador 1:04.82
21 Kenan Boals 11 North Tahoe 1:05.38
22 Zac Gerula 12 Wheatland 1:06.05
23 Sulley Harding 10 Delta 1:06.26
24 Drayden Heisler 10 North Tahoe 1:08.38
25 Killian Harding 10 Delta 1:08.41
26 Riyad Murad 11 Sutter 1:08.56
27 Diego Lopez 11 Argonaut 1:09.69
28 Cole Robbins 11 North Tahoe 1:09.96
29 Jackson Shimosaka 11 Wheatland 1:11.93
30 Joshua Krum 11 Virginia City 1:12.64
31 Enrique Trinidad 9 North Tahoe 1:18.53
Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dalton Reed 10 Calaveras 55.49
2 Nolan Infalt 9 Golden Sierra 57.37
3 Bryce Applegate 10 Amador 57.77
4 Neyo Lemstrom 10 Wheatland 59.09
5 Chase Rothery 10 Tahoe-Truckee 59.94
6 Charlie La Jeunesse 9 Nevada Union 1:00.86
7 Kai Jimenez 9 Tahoe-Truckee 1:03.13
8 Jesse Pinkson 10 Calaveras 1:03.41
9 Xavin Sanchez 10 Wheatland 1:03.78
10 Garry Bicknell 9 Sutter 1:06.03
11 Will Macias 9 Tahoe Expedition Academy 1:07.24
Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cooper Barr 9 Placer 2:07.11
2 Rowan Henry 9 Nevada Union 2:09.27
3 William Brandt 11 Placer 2:13.14
4 Dillon Holloway 10 Colfax 2:16.96
5 Aidan Concannon 11 Tahoe-Truckee 2:17.78
6 Caleb Dickerson 11 Placer 2:18.01
7 Robbie Davidson 9 Bear River 2:18.59
8 Braden Whitmore 11 Sutter 2:19.44
9 Elijah Funk 12 Bear River 2:20.69
10 Reece Rowland 10 Sutter 2:22.31
11 Landon York 12 Golden Sierra 2:27.52
12 Joshua Zubia 12 Sutter 2:27.90
13 Sam Parr 11 Golden Sierra 2:29.62
14 Kyle Sonne 12 Tahoe-Truckee 2:30.27
15 Victor Routh 11 Center 2:30.38
16 Spencer Sonne 12 Tahoe-Truckee 2:32.78
17 Dale Del Monte 12 Argonaut 2:45.34
18 Killian Harding 10 Delta 2:46.53
19 Riyad Murad 11 Sutter 2:48.19
Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake Boan 10 Bear River 2:27.20
2 Antonio Chagolla 11 Sutter 2:28.94
3 Josh Acevedo 9 Sutter 2:32.01
4 Keb Schnurrenberger 9 Tahoe-Truckee 2:36.74
5 Ryan White 9 Sutter 2:37.23
6 Max Fisher 9 Tahoe-Truckee 2:38.14
7 Ari Legend Agricula 9 Wheatland 2:38.33
8 John Izaak Sharp 9 Bear River 2:38.77
9 Nakai Starks 9 Center 2:39.89
10 Jadin Ray 9 Foresthill 2:50.91
11 Leonardo Posada 9 Tahoe-Truckee 2:51.23
12 Stellen Haugen 9 Tahoe-Truckee 2:54.70
13 Keith Rasmussen 10 Virginia City 2:56.89
Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cooper Barr 9 Placer 4:43.65
2 Josh Griffin 10 Nevada Union 4:47.69
3 William Brandt 11 Placer 4:48.54
4 Caleb Dickerson 11 Placer 4:50.40
5 Robbie Davidson 9 Bear River 4:53.31
6 Aidan Concannon 11 Tahoe-Truckee 4:59.74
7 Antonio Palma 12 Wheatland 5:02.30
8 Isaac Pacheco-Martinez 11 North Tahoe 5:05.34
9 Graham Snideman 9 North Tahoe 5:05.39
10 Dillon Holloway 10 Colfax 5:07.23
11 David Bower 10 Center 5:10.11
12 Landon York 12 Golden Sierra 5:13.86
13 Sam Parr 11 Golden Sierra 5:21.94
14 Elijah Funk 12 Bear River 5:21.95
15 Ryder Hallenberg 10 North Tahoe 5:25.29
16 Spencer Sonne 12 Tahoe-Truckee 5:26.91
17 Logan Gomes 12 Calaveras 5:30.45
18 Kenan Boals 11 North Tahoe 5:30.80
19 Erik Gomez 9 Center 5:46.40
20 Jesus Rico Luna 10 Center 5:48.96
21 Ezra Schnierl 9 North Tahoe 5:49.75
22 Ermias Abebe 10 Center 5:55.26
23 Cale Brassfield 11 Calaveras 5:59.48
Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Carr 10 Sutter 5:26.05
2 Jadin Ray 9 Foresthill 5:48.03
3 Max Fisher 9 Tahoe-Truckee 5:48.48
4 Nathan Cameron 10 Calaveras 5:49.76
5 Pierce Bolen 9 Tahoe Expedition Academy 5:56.15
6 Ryan White 9 Sutter 5:57.64
7 John Izaak Sharp 9 Bear River 6:00.04
8 Jesse Pinkson 10 Calaveras 6:00.49
9 Wyatt Wendt 9 Calaveras 6:10.51
10 Leonardo Posada 9 Tahoe-Truckee 6:16.62
11 Ari Legend Agricula 9 Wheatland 6:22.80
12 Nate Roberts 10 Wheatland 7:13.42
Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robbie Davidson 9 Bear River 11:01.27
2 Landon York 12 Golden Sierra 11:06.83
3 Isaac Pacheco-Martinez 11 North Tahoe 11:15.30
4 Logan Gomes 12 Calaveras 11:32.46
5 Antonio Palma 12 Wheatland 11:41.91
6 Sam Parr 11 Golden Sierra 12:50.28
7 Cale Brassfield 11 Calaveras 12:55.70
8 Jesus Rico Luna 10 Center 12:56.18
9 Ezra Schnierl 9 North Tahoe 13:01.79
10 Joshua Krum 11 Virginia City 14:00.95
Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josh Tiffany 10 Nevada Union 11:48.37
2 Keb Schnurrenberger 9 Tahoe-Truckee 11:59.00
3 Wyatt Wendt 9 Calaveras 12:37.55
4 Nathan Cameron 10 Calaveras 12:43.50
5 Caleb O'Lee 9 Virginia City 12:50.43
6 Nate Roberts 10 Wheatland 15:14.67
-- Gavin Thompson 9 Wheatland DNS
Boys 110m Hurdles 39" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joseph Birnbaum 10 Tahoe-Truckee 15.67 0.7
2 Turner Wagner 11 Del Oro 15.95 0.7
3 Aiden Pullin 11 Golden Sierra 16.62 0.7
4 Lavell Cross 11 Nevada Union 17.06 1.5
5 Leal Rewinkle 11 Wheatland 17.43 0.7
6 Roman Shelley 12 Placer 17.59 0.7
7 Alejandro Giles 10 Center 18.74 1.5
8 Adam Jones 11 Nevada Union 19.24 1.5
9 Skyler Sakrison 12 North Tahoe 19.94 1.5
10 Charles Onorad 11 Golden Sierra 21.25 1.5
11 Nicolas Casci 9 North Tahoe 23.24 1.5
Boys 110m Hurdles 39" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Baylor Kelley 10 Placer 16.84 0.9
2 Ethan Bartolomei 10 Wheatland 16.86
3 Jackson Rice 10 Calaveras 19.06
4 Logan Moore 9 Placer 19.23
5 Brandon Downes 10 Bear River 19.24 0.9
6 Vincent Celaya 9 Center 19.52
7 Jake Boan 10 Bear River 20.16 0.9
8 Jaden Johnston Nim - Center 20.31 0.9
9 Hayden Featherstone 9 Tahoe-Truckee 20.41 0.9
10 Drew Zacha 10 Golden Sierra 20.65
11 Devin Dalmau 10 Amador 20.78 0.9
12 Sam Kesel 10 Nevada Union 20.89 0.9
13 Mason Cartwright 10 Sutter 21.40
Boys 300m Hurdles 36" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Turner Wagner 11 Del Oro 43.36
2 Aiden Pullin 11 Golden Sierra 44.82
3 Joseph Birnbaum 10 Tahoe-Truckee 46.13
4 Leal Rewinkle 11 Wheatland 46.45
5 Scott McAnally 11 Placer 47.08
6 Alejandro Giles 10 Center 47.97
7 Andrew McLear 10 Center 48.24
8 Adam Jones 11 Nevada Union 49.91
9 Miles Kelly-Caruthers 11 Tahoe-Truckee 50.91
10 Caleb O'Lee 9 Virginia City 51.90
11 Ryder Hallenberg 10 North Tahoe 52.70
12 Gavin Pratt 11 Foresthill 53.23
13 Angel Birrueta 12 Tahoe-Truckee 55.09
14 Nicolas Casci 9 North Tahoe 57.93
15 Joshua Krum 11 Virginia City 1:02.78
Boys 300m Hurdles 36" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baylor Kelley 10 Placer 43.58
2 Ethan Bartolomei 10 Wheatland 46.41
3 Jackson Rice 10 Calaveras 47.40
4 Izaya Little 10 Nevada Union 47.42
5 Logan Moore 9 Placer 48.66
6 Jake Boan 10 Bear River 50.43
7 Landen Winslow 10 Sutter 50.50
8 Hayden Featherstone 9 Tahoe-Truckee 51.06
9 Devin Dalmau 10 Amador 52.10
10 Drew Zacha 10 Golden Sierra 52.20
11 Garry Bicknell 9 Sutter 52.36
12 Angel Sarabia 9 Tahoe-Truckee 59.31
13 John Izaak Sharp 9 Bear River 1:02.70
14 Logan Kane 9 Tahoe-Truckee 1:02.91
Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Argonaut 45.67
2 Wheatland 46.41
3 Center 46.59
4 Tahoe-Truckee 46.99
5 Sutter 47.85
6 Tahoe-Truckee 54.88
Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Placer 46.20
2 Sutter 47.89
3 Wheatland 48.46
4 Sutter 49.40
5 Calaveras 49.43
6 Amador 49.70
7 Center 49.94
8 Tahoe-Truckee 50.18
9 Tahoe Expedition Academy 55.86
-- Sutter DNF
Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wheatland 3:48.04
2 Center 3:48.60
3 Placer 3:57.70
4 Tahoe-Truckee 3:59.46
5 Sutter 4:04.70
6 Tahoe-Truckee 4:09.87
7 Tahoe-Truckee 4:19.10
-- Amador SCR
-- Placer SCR
-- North Tahoe SCR
Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Calaveras 4:07.59
2 Wheatland 4:09.03
-- Center SCR
Boys Shot Put 12lb Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eliot Traxler 10 Amador 45-10
2 Jake Todden 11 Argonaut 45-9
3 Gus Orlando 12 Placer 43-3
4 Maloni Sefa 11 Center 42-9
5 Alfonso Ayala 11 Tahoe-Truckee 42-4
6 David Brookshire 11 Calaveras 40-6
7 Aaron Berman 11 Placer 39-6
8 Daniel Joslin 12 North Tahoe 39-1
9 Victor Routh 11 Center 36-5
10 Damiyan McIntyre 11 Center 36-2
11 Tristan Leal 11 Sutter 35-7
12 Zoom Wilson 11 Argonaut 35-5
13 Miguel Sanchez-Lopez 10 North Tahoe 35-0
14 Adrian Cervantes 12 North Tahoe 34-6
14 Elijah Converse 12 Calaveras 34-6
16 Sean Fekeith 10 North Tahoe 34-3
17 Owen Messer 12 Nevada Union 33-6
18 Luke Miller 12 Sutter 33-5
19 Ryan Kratzschmar 11 Placer 32-9
20 Asher Runkel 12 Sutter 32-8
21 Auckland Asiata 11 Sutter 32-7
22 Graham Foster 12 Sutter 32-4
23 Damon Yanez 12 Sutter 31-3
24 Christian Stutler 11 Wheatland 31-1
24 Oliver Watson 10 Golden Sierra 31-1
26 Juan Orozco 11 Wheatland 31-0
27 Gavyn Wise 12 Argonaut 30-2
28 Jared Emery 12 Sutter 30-0
29 Ashton Corum 11 Sutter 29-9
30 Charlie Neely 11 Argonaut 29-4
31 Blake Ashlock 12 Colfax 28-9
32 Diego Lopez 11 Argonaut 28-8
33 Dylan Greenspan 12 Colfax 28-6
34 Caleb Maggard 12 Sutter 28-3
35 Ian Reynolds 11 Placer 27-11
36 Max Crandell 11 Calaveras 27-10
37 Wayne Lee 12 Sutter 27-7
38 Cody Lockwood 11 Argonaut 26-11
39 David Martinez 12 North Tahoe 26-9
40 Owen Daly 11 Amador 26-7
41 Sam Roberts 12 Argonaut 26-3
42 Henry Estrada 11 Sutter 25-10
43 Manuel Gutierrez 12 Argonaut 24-3
44 Tua Lino 12 Wheatland 23-10
45 Gus Castro 10 Delta 23-7
46 Aiden Shoemaker 11 Placer 23-6
47 Colby Fleming 12 Argonaut 23-5
48 Hunter Rogers 11 Sutter 23-4
49 Boden Rawson 12 Placer 22-6
50 Nolan Rodriguez 12 Argonaut 21-7
-- Anthony Baldenegro 12 Amador SCR
-- Marcus Proffit 12 Golden Sierra SCR
-- Coen Clove 11 Nevada Union SCR
-- Wyatt Johnson 12 Colfax SCR
-- John Guadiana 12 Amador SCR
-- Victor Salas 12 Tahoe-Truckee SCR
Boys Shot Put 12lb Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Harold Jr. Rummerfield 10 Calaveras 45-8
2 Matthew Knox 9 Sutter 39-5.25
3 Isaac Anderson 10 Wheatland 38-7
4 Juan Pulido 10 Center 36-8.75
5 Logan Converse 10 Calaveras 36-7.25
6 Connor Pack 9 Nevada Union 36-6.25
7 Jonah Duran 10 Amador 36-1.5
8 Jonathan Edwards 10 Nevada Union 35-1.5
9 Elijah Merrill 10 Wheatland 34-3.5
10 Jorn Bauerson 10 Calaveras 34-3
11 Trenton Harter 10 Sutter 33-10.5
12 Bradley Brookshire 9 Calaveras 33-0
13 Nick Tracy 9 Amador 32-10.75
14 Lars Peterson 9 Amador 32-2.25
15 Lucas Patterson 10 Golden Sierra 31-5
16 Michael Crandell 9 Calaveras 31-3
17 James Daniel 9 Placer 31-0
18 Thomas Billingsley 9 Bear River 30-9
19 Dominic Dixon 9 Center 30-6.75
20 Audie Curtis 10 Sutter 29-9.5
21 Jett Poetsch 9 Placer 29-4
22 Stuart Okunami 9 Colfax 29-2.25
23 Alden Newman 10 Wheatland 29-1.5
24 Corbin Almendariz 10 Golden Sierra 29-1
24 Damian Herra Uribe 9 Tahoe-Truckee 29-1
26 Adrian Hernandez 10 Sutter 28-11.25
27 Angel Sarabia 9 Tahoe-Truckee 28-10
28 Gio Grandinetti 9 Placer 27-1.25
29 Nikolas Hamasaki 10 Colfax 26-10
30 Connor Crosby 9 Sutter 26-3.25
31 Vincent Baldenegro 10 Amador 26-2.5
32 Mitchel Tate 10 Sutter 25-8
33 Will Smith 9 Wheatland 24-9
34 Elijah Hovey 9 Argonaut 24-8.25
35 Caylob Mohr 10 Argonaut 24-2
36 William Dougherty 9 Colfax 23-11
37 Mauricio Ponce 9 North Tahoe 23-10.25
38 Jameson Molennor 10 Sutter 21-3.5
39 Oscar Espinoza-Juvenal 9 North Tahoe 20-3.5
40 Reyes Patricio-Mora 9 Tahoe-Truckee 20-3
-- Zander Wallpe 9 Tahoe Expedition Academy NM
-- Giovanni Pintarelli 9 Sutter SCR
-- Angel'e Uribe 9 Sutter NM
-- Miles Turner 10 Sutter NM
-- Curtis Rios 10 Calaveras SCR
-- Travis White 10 Sutter SCR
-- Michael Post 10 Center NM
-- Ryder Vernon 10 Colfax SCR
-- Wyatt Barth 9 Tahoe Expedition Academy NM
-- Hunter Bayless 10 Nevada Union NM
-- Pierce Bolen 9 Tahoe Expedition Academy SCR
-- Jack Broucaret 10 Amador SCR
-- Quentin Carnot 9 Tahoe Expedition Academy SCR
-- Blake Cooper 10 Sutter SCR
-- Jordan Clark 9 Golden Sierra NM
-- Alberto Guevara 9 North Tahoe NM
-- Angelo Carreon 9 Sutter SCR
-- Edgardo Espiritu 10 Calaveras NM
-- Caleb Criss-Harvey 10 Nevada Union NM
Boys Discus 1.6kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eliot Traxler 10 Amador 152-0
2 Gus Orlando 12 Placer 142-8
3 Jake Todden 11 Argonaut 129-10
4 Aaron Berman 11 Placer 127-0
5 Elijah Converse 12 Calaveras 119-3
6 Daniel Joslin 12 North Tahoe 119-2
7 Christian Stutler 11 Wheatland 118-5
8 Owen Messer 12 Nevada Union 116-10
9 Alfonso Ayala 11 Tahoe-Truckee 116-9
10 Maloni Sefa 11 Center 113-0
11 Maddox Graves 12 Nevada Union 112-6
12 Josh Gregor 12 Sutter 111-8
13 Graham Foster 12 Sutter 106-8.5
14 Juan Orozco 11 Wheatland 102-2
15 Max Crandell 11 Calaveras 99-4
16 Tristan Leal 11 Sutter 95-5
17 Damon Yanez 12 Sutter 93-7
18 Luke Miller 12 Sutter 92-8.5
19 Caleb Maggard 12 Sutter 90-9.5
20 Sean Fekeith 10 North Tahoe 90-6
21 Victor Routh 11 Center 90-2
22 Tua Lino 12 Wheatland 89-5
22 Adrian Cervantes 12 North Tahoe 89-5
24 Roman Jackson 12 Center 88-8.5
25 Zoom Wilson 11 Argonaut 87-9
26 Ryan Kratzschmar 11 Placer 87-1
27 Dylan Greenspan 12 Colfax 85-9
28 Blake Ashlock 12 Colfax 85-0
29 David Martinez 12 North Tahoe 84-5
30 Oliver Watson 10 Golden Sierra 83-2
31 Jared Emery 12 Sutter 82-7
32 Hunter Rogers 11 Sutter 78-4
33 Owen Daly 11 Amador 75-1
34 Ian Reynolds 11 Placer 74-4
35 Charlie Neely 11 Argonaut 72-3
36 Asher Runkel 12 Sutter 72-1.5
37 Austin Hills 12 Argonaut 71-11
38 Aiden Shoemaker 11 Placer 70-1
39 Gavyn Wise 12 Argonaut 69-10.5
40 Boden Rawson 12 Placer 69-5
41 Miguel Sanchez-Lopez 10 North Tahoe 68-2
42 Wayne Lee 12 Sutter 66-1
43 Colby Fleming 12 Argonaut 65-6
44 Nate Bierman 12 Argonaut 65-1
45 Henry Estrada 11 Sutter 65-0
46 Arlando Woodson 11 Virginia City 63-4
47 Gus Castro 10 Delta 60-0
48 Cody Lockwood 11 Argonaut 57-9
49 Ashton Corum 11 Sutter 45-3
-- Wyatt Johnson 12 Colfax SCR
-- Coen Clove 11 Nevada Union SCR
-- Auckland Asiata 11 Sutter SCR
-- David Brookshire 11 Calaveras NM
-- John Guadiana 12 Amador SCR
-- Victor Salas 12 Tahoe-Truckee SCR
-- Marcus Proffit 12 Golden Sierra SCR
-- Manuel Gutierrez 12 Argonaut SCR
-- Anthony Baldenegro 12 Amador SCR
Boys Discus 1.6kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Converse 10 Calaveras 102-7
2 Isaac Anderson 10 Wheatland 96-1
3 Harold Jr. Rummerfield 10 Calaveras 92-9
4 Jett Poetsch 9 Placer 90-10.5
5 Trenton Harter 10 Sutter 88-11
6 Jonathan Edwards 10 Nevada Union 88-1
7 Jorn Bauerson 10 Calaveras 86-11.5
8 Michael Crandell 9 Calaveras 83-2.5
9 Bradley Brookshire 9 Calaveras 83-1
10 Audie Curtis 10 Sutter 82-9.5
11 Michael Post 10 Center 82-6.5
12 Will Smith 9 Wheatland 81-4
13 Dominic Dixon 9 Center 79-6
14 Vincent Baldenegro 10 Amador 77-6
15 Ryder Vernon 10 Colfax 77-5
16 Lars Peterson 9 Amador 75-9
17 Randall Ronzone 10 Tahoe-Truckee 74-3
18 Damian Herra Uribe 9 Tahoe-Truckee 74-0
19 Matthew Knox 9 Sutter 73-5
20 James Daniel 9 Placer 73-4
21 Lucas Patterson 10 Golden Sierra 73-2.5
22 Stuart Okunami 9 Colfax 72-9
23 Nikolas Hamasaki 10 Colfax 71-10.5
24 Thomas Billingsley 9 Bear River 70-6.5
25 Gio Grandinetti 9 Placer 68-5.5
26 Corbin Almendariz 10 Golden Sierra 68-5
27 Mauricio Ponce 9 North Tahoe 68-3
28 Alden Newman 10 Wheatland 67-9.5
29 Connor Pack 9 Nevada Union 66-3
30 Mitchel Tate 10 Sutter 65-7
31 Adrian Hernandez 10 Sutter 65-3
32 Nick Tracy 9 Amador 64-2
33 Wyatt Barth 9 Tahoe Expedition Academy 63-9.5
34 Connor Crosby 9 Sutter 61-5
35 William Dougherty 9 Colfax 58-11.5
36 Oscar Espinoza-Juvenal 9 North Tahoe 56-0
37 Christopher Montoya 12 Tahoe-Truckee 55-5
38 Elijah Hovey 9 Argonaut 55-2.5
39 Juan Pulido 10 Center 54-5
40 Reyes Patricio-Mora 9 Tahoe-Truckee 54-2
41 Angel Sarabia 9 Tahoe-Truckee 53-9
42 Caylob Mohr 10 Argonaut 51-2
43 Jameson Molennor 10 Sutter 51-0
44 Zander Wallpe 9 Tahoe Expedition Academy 49-0
45 Quentin Carnot 9 Tahoe Expedition Academy 47-3
46 Devin Guillot 10 Argonaut 42-0
-- Caleb Criss-Harvey 10 Nevada Union SCR
-- Jordan Clark 9 Golden Sierra SCR
-- Pierce Bolen 9 Tahoe Expedition Academy NM
-- Curtis Rios 10 Calaveras SCR
-- Angelo Carreon 9 Sutter SCR
-- Blake Cooper 10 Sutter SCR
-- Hunter Bayless 10 Nevada Union SCR
-- Jack Broucaret 10 Amador SCR
-- Jonah Duran 10 Amador NM
-- Angel'e Uribe 9 Sutter SCR
-- Edgardo Espiritu 10 Calaveras SCR
-- Miles Turner 10 Sutter SCR
-- Giovanni Pintarelli 9 Sutter SCR
-- Alberto Guevara 9 North Tahoe SCR
-- Travis White 10 Sutter SCR
Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Reinhard 11 Colfax 5-8
2 Sean Joyner 11 Center 5-6
3 Jacob Lutz 12 North Tahoe 5-4
3 Skyler Sakrison 12 North Tahoe 5-4
3 Kenny Gull 12 Colfax 5-4
4 Aiden Pullin 11 Golden Sierra 5-4
7 Lavell Cross 11 Nevada Union 5-0
7 Jason Andreyev 11 Center 5-0
7 Sam Parr 11 Golden Sierra 5-0
-- Lucas Litchfield 11 Colfax SCR
-- Roman Shelley 12 Placer SCR
-- Nicolas Casci 9 North Tahoe NM
-- Jackson Law 12 Nevada Union NM
-- Colton Earl 11 Amador SCR
-- Elvin Cross 9 Center NM
Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Landen Winslow 10 Sutter 5-0
2 Tristen Winslow 10 Sutter 4-10
3 Drew Williams 10 Sutter 4-8
3 Cruz Raymer 10 Calaveras 4-8
-- Cooper Smart 10 Tahoe-Truckee NM
-- Barett Mason 9 Tahoe Expedition Academy NM
-- Jason Mcginley 10 Placer SCR
-- Ethan Bartolomei 10 Wheatland SCR
-- Logan Moore 9 Placer NM
-- Evan Sharples 9 Placer SCR
-- Nicklas Krause 10 Calaveras NM
Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Reinhard 11 Colfax 14-0
2 Lucas Litchfield 11 Colfax 12-0
3 Maddox Graves 12 Nevada Union 11-0
4 Elijah Funk 12 Bear River 10-6
5 Jackson Law 12 Nevada Union 9-6
6 Tyler Davidson 12 Calaveras 8-0
Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jackson Rice 10 Calaveras 9-6
2 Ari Okrent 10 Bear River 8-6
3 Thomas Billingsley 9 Bear River 7-0
4 Rodney Arashi 9 Colfax 7-0
-- Garrett Hoskins 10 Calaveras SCR
Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Lynn 12 Calaveras 20-3
2 Lavell Cross 11 Nevada Union 19-3.5
3 Daniel Joslin 12 North Tahoe 19-1.5
4 Jacob Lutz 12 North Tahoe 18-8.5
5 Kayden Glover 11 Wheatland 17-4.5
6 Antonio Chagolla 11 Sutter 17-4
7 Kenny Gull 12 Colfax 16-10.5
8 Sean Joyner 11 Center 16-6
9 Arlando Woodson 11 Virginia City 16-5.5
10 Bobby Thomas 11 Calaveras 16-4.5
11 Charles Onorad 11 Golden Sierra 16-3
12 Wyatt Lorenzen 12 Virginia City 16-0.5
13 Randall Ronzone 10 Tahoe-Truckee 16-0
14 Aiden Castro 12 Argonaut 15-11.5
15 Sulley Harding 10 Delta 15-9
16 Jose Ruiz 9 North Tahoe 15-7.5
17 Luke Miller 12 Sutter 15-3
18 Abraham Hunter 9 Center 15-2
19 Marcello Viramontes 9 Delta 14-4
20 Bradley Laird 12 Argonaut 14-1.5
21 Kyle Mendoza 11 Argonaut 14-1
22 Dale Del Monte 12 Argonaut 14-0
23 Nicolas Casci 9 North Tahoe 13-6
24 Nate Bierman 12 Argonaut 13-1
25 Jayden Kurtz 11 Argonaut 13-0
26 Joshua Krum 11 Virginia City 12-7.5
27 Robbie Davidson 9 Bear River 11-0
-- Logan Graves 12 Amador SCR
-- Trevin Pedersen 11 Argonaut SCR
-- Talen Courts 10 Amador SCR
-- Colton Earl 11 Amador SCR
-- Seth Michael 9 North Tahoe SCR
-- Kasey Monroe-Eways 9 North Tahoe SCR
-- Landon Valdez 11 Nevada Union SCR
-- Lucas Litchfield 11 Colfax SCR
-- Robert Chiles 12 Center SCR
-- Aiden Pullin 11 Golden Sierra SCR
-- Alex Greene 11 Placer SCR
Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nolan Infalt 9 Golden Sierra 17-9
2 Brayden Imm 9 Golden Sierra 17-7
2 Caleb Kay 9 Amador 17-7
4 Mitchell Reedy-Platt 10 Colfax 16-11
5 Louis Farone 9 Nevada Union 16-9
6 Caleb O'Lee 9 Virginia City 16-6.5
7 Robert Meyer 10 Colfax 16-5
8 Stuart Okunami 9 Colfax 15-6
9 Nathaniel Pritchett 9 Nevada Union 15-3.5
10 Tristen Winslow 10 Sutter 15-2
10 Wyatt Wendt 9 Calaveras 15-2
12 Mason Virtue 9 Placer 15-1
13 Drew Williams 10 Sutter 14-11
14 Austin Brandt 10 Amador 14-8
14 Merrick Azzarello 10 Placer 14-8
16 Barett Mason 9 Tahoe Expedition Academy 14-6
17 Nick Gomes 10 Sutter 14-5.5
17 Riley Geniella 10 Sutter 14-5.5
19 Drew Zacha 10 Golden Sierra 14-4
19 Alex Santos 10 Amador 14-4
21 Rylen Rahul 10 Sutter 14-3
22 Alex Gorham 9 Wheatland 14-2
23 Nathan Cameron 10 Calaveras 14-0.5
24 Landen Winslow 10 Sutter 14-0
25 Devin Guillot 10 Argonaut 13-10
26 Rylan Reed 9 Golden Sierra 13-4.5
27 Sam Kesel 10 Nevada Union 12-10
28 Andrew Newton 9 Sutter 12-5
29 Trenton Harter 10 Sutter 12-4.5
-- Charlie La Jeunesse 9 Nevada Union NM
-- Charlie McGovern 9 Placer SCR
-- Jason Mcginley 10 Placer SCR
-- Jayden Carreon 10 Sutter SCR
-- Mythaniel Lowe 10 Amador SCR
-- Rayek Breland 9 Golden Sierra SCR
-- Keefer Abs 10 Placer SCR
-- Izaya Little 10 Nevada Union SCR
-- Preston Shock 11 Tahoe-Truckee SCR
-- Hayden Honeycutt 9 Nevada Union SCR
-- Samuel Fitch 10 Sutter SCR
Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Skyler Sakrison 12 North Tahoe 39-1.5
2 Andrew McLear 10 Center 38-8
3 Kayden Glover 11 Wheatland 37-10
4 Charles Onorad 11 Golden Sierra 34-9
5 Logan Gomes 12 Calaveras 34-6
6 Antonio Chagolla 11 Sutter 33-6.5
7 Landon York 12 Golden Sierra 33-5
8 Arlando Woodson 11 Virginia City 33-0
9 Ezra Schnierl 9 North Tahoe 29-6
Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb O'Lee 9 Virginia City 36-10
2 Rylen Rahul 10 Sutter 35-5.5
3 Nathaniel Pritchett 9 Nevada Union 34-9
4 Nick Gomes 10 Sutter 33-7
5 Alex Gorham 9 Wheatland 33-3
6 Sammy Sharma 10 Sutter 33-0
7 Nolan Infalt 9 Golden Sierra 32-9.5
8 Drew Zacha 10 Golden Sierra 30-11
9 Ryan White 9 Sutter 30-5
10 Barett Mason 9 Tahoe Expedition Academy 29-2
11 Brayden Imm 9 Golden Sierra 27-1
12 Rylan Reed 9 Golden Sierra 27-0
13 Andrew Newton 9 Sutter 24-2
-- Jason Mcginley 10 Placer SCR
Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lola Wright 12 Golden Sierra 13.38 2.6
2 Quinn Ansley 12 Wheatland 13.56 0.2
3 Kalia Anchors 12 Virginia City 13.69 1.7
4 Chelyn Ackerman 12 Colfax 13.71 1.7
5 Maya Manrique 12 Virginia City 13.73 1.7
6 Evelyn Dart 9 Calaveras 13.77 0.2
7 Annie McAnally 10 Placer 13.78 1.7
8 Lynae Alexander 9 Wheatland 13.83 1.7
9 Carrie Vaughan 12 Tahoe-Truckee 13.86 0.2
10 Rachel Sartori 9 Bear River 13.89 0
11 Jadah Hall 9 Center 13.90 0.2
12 Karli Gaylord 11 Wheatland 13.94 1.7
13 Gracey Nordby 9 Golden Sierra 14.04 1.7
14 Andrew Lawson 10 Sutter 14.07 0.2
15 Jessica Buecher 9 Calaveras 14.24 0.1
16 Sora Lasko 10 Placer 14.28 1.7
17 Allie Lewis 10 Golden Sierra 14.32 0.2
18 Sienna Clark 10 North Tahoe 14.37 0.1
19 Addyson Shivley 10 Wheatland 14.38 0.3
20 Zoey Velasquez 10 Delta 14.40 0
21 Abigail Bunker 11 Tahoe-Truckee 14.46 0.2
22 Mileah Nesmith 11 Center 14.55 0
23 Lanay Cohen 10 Sutter 14.56 0.1
24 Ava Dunlavey 12 Colfax 14.59 2.6
25 Madelynn Hans 10 Sutter 14.64 0
26 Isabella Volpe 11 Colfax 14.65 1
27 Gwyneth Sinor 9 Colfax 14.67 1
28 Emily Afemui 9 Delta 14.82 1
28 Yuri Lopez 10 Argonaut 14.82 0.1
30 Tyrice Hopkins 10 Center 14.93 0.3
31 Dahlia Cohen 9 Tahoe-Truckee 14.97 2.6
32 Lauren Metzger 10 Nevada Union 14.98 0.3
33 Mikayla Anselmi 9 Bear River 14.98 0
34 Sophia De Silva 9 Sutter 15.00 0.1
35 Giselle Gonzales 9 Delta 15.13 1.7
36 Chant'e Anderson 11 Center 15.21 1.7
37 Bridgette Kohlbeck 11 Bear River 15.23 0.3
38 Julie Tan 10 Wheatland 15.25 0.3
39 Emma Silvern 9 North Tahoe 15.28 1
40 Julia Lance 9 Nevada Union 15.30 0.3
41 Julia Kiser 9 Colfax 15.30 1.4
42 Josie Keister 10 Placer 15.35 1.7
43 Amarah Milton 9 Center 15.36 1.4
44 Kaya Hainsworth 10 Tahoe-Truckee 15.38 0.3
45 Elise Lewin 10 Golden Sierra 15.39 0
46 Tailor Knight 11 Tahoe Expedition Academy 15.49 1
47 Aris Velasquez 9 Delta 15.50 0.1
48 Aubree Dieter 10 Colfax 15.57 1.4
49 Hailey Brenes 10 Bear River 15.58 1.4
50 Caylee Jarvis 10 Sutter 15.74 1.4
51 Taylor Westfall 9 Placer 15.79 1.7
52 Keersten Reis 9 Argonaut 15.80 1.4
53 Natalia Moreno 9 Placer 15.81 1
54 Mia Carlos 11 Sutter 15.82 0
55 Ivey Kellenberger 11 North Tahoe 15.86 1.7
56 Delaney Herrera 9 Amador 15.95 1.4
57 Layla Falconer 9 Amador 15.96 2.6
58 June Garcia 12 Amador 16.00 1.7
59 Emily Kors 9 Colfax 16.08 2.6
60 Brianna Rivas 9 Delta 16.18 0
61 Savannagh Venables 10 Virginia City 16.23 2.6
62 Hailey Hein 9 Golden Sierra 16.47 2.6
63 Morgan Clark 10 Amador 16.48 1.7
64 Lily Cooper 10 Argonaut 16.48 1.4
65 Elizabeth Pearce 11 Virginia City 16.59 2.6
66 Kendall Friday 11 Virginia City 16.59 1.7
67 Vallerie Laguna 10 North Tahoe 16.73 1
68 Kenzie Schroeder 9 Colfax 17.11 0.1
-- Kenzie Carter 9 Tahoe-Truckee SCR
Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Annie McAnally 10 Placer 27.86 2
2 Lynae Alexander 9 Wheatland 28.32 2
3 Ashley Estabrook 12 Tahoe-Truckee 28.89 2
4 Kalia Anchors 12 Virginia City 29.02 2
5 Maya Manrique 12 Virginia City 29.08 2
6 Danielle Cornette 10 Tahoe-Truckee 29.61
7 Sienna Clark 10 North Tahoe 29.67
8 Jenna Critchfield 10 Argonaut 29.68
9 Ava Dunlavey 12 Colfax 30.32
10 Gwyneth Sinor 9 Colfax 30.38
11 Addyson Shivley 10 Wheatland 30.45
12 Sophia De Silva 9 Sutter 30.64 2
13 Lanay Cohen 10 Sutter 30.92
14 Dahlia Cohen 9 Tahoe-Truckee 31.15
15 Annika Johnston 9 North Tahoe 31.16 -0.3
16 Abigail Bunker 11 Tahoe-Truckee 31.19 -0.2
17 Emily Afemui 9 Delta 31.27 -0.2
18 Kayley Johnson 11 Delta 31.41 0.5
19 Ja'Niya Ceja 9 Center 31.44 0.5
20 Jennifer Booth 10 Argonaut 31.53
21 Britta Johnson 9 North Tahoe 31.56 0.5
22 Nikki Johnson 9 North Tahoe 31.82 -0.3
23 Julia Lance 9 Nevada Union 31.86
24 Ava Cockrum 9 Tahoe-Truckee 31.90
25 Aubree Dieter 10 Colfax 31.97 -0.2
26 Shaylen Vertin 10 Golden Sierra 32.26 -0.2
27 Emma Silvern 9 North Tahoe 32.29 -0.2
28 Julia Kiser 9 Colfax 32.46
29 Chant'e Anderson 11 Center 32.56 -0.2
30 Josie Keister 10 Placer 32.61 0.5
31 Brianna Rivas 9 Delta 32.74
32 Annalise Roybal 10 Wheatland 32.75 -0.2
33 Sophia Schroeder 9 Placer 32.82
34 Julie Tan 10 Wheatland 32.91
35 Kenzie Carter 9 Tahoe-Truckee 32.95 -0.2
36 Delaney Herrera 9 Amador 33.18 0.5
37 Emily Kors 9 Colfax 33.25
38 Natalia Moreno 9 Placer 33.47 -0.3
39 Ivey Kellenberger 11 North Tahoe 33.50 -0.3
40 Daisy Mendoza 9 Placer 33.77 0.5
41 June Garcia 12 Amador 34.26 0.5
42 Hailey Hein 9 Golden Sierra 34.35
43 Keersten Reis 9 Argonaut 34.48
44 Isabela Souza 12 Amador 34.99
45 Vallerie Laguna 10 North Tahoe 35.16 -0.3
46 Gracie Greek 9 Golden Sierra 36.45 0.5
47 Kenzie Schroeder 9 Colfax 37.35 -0.3
48 Isha Vedock 10 Tahoe Expedition Academy 43.05
-- Quinn Ansley 12 Wheatland FS
Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julia Egan 12 Tahoe-Truckee 1:03.75
2 Sora Lasko 10 Placer 1:04.57
3 Alexis Hallenberg 10 North Tahoe 1:05.58
4 Ellyse Halvorson 9 Nevada Union 1:05.71
5 Parker Myers 9 Golden Sierra 1:05.96
6 Jane Palmer 10 Tahoe-Truckee 1:06.00
7 Maya Manrique 12 Virginia City 1:06.88
8 Kaylee Fore 9 Colfax 1:07.15
9 Kaya Siig 11 North Tahoe 1:07.55
10 Kalena Steves 11 North Tahoe 1:08.03
11 Zoey Velasquez 10 Delta 1:08.46
12 Maya Hensley-Currin 9 Amador 1:08.52
13 Juliana Massick 9 Colfax 1:08.94
14 Delaney Sherr 11 Nevada Union 1:10.84
15 Marion Snidemann 11 North Tahoe 1:10.89
16 Ava Cockrum 9 Tahoe-Truckee 1:10.97
17 Sophia Schroeder 9 Placer 1:11.74
18 Brianna Rivas 9 Delta 1:12.31
19 Emma Silvern 9 North Tahoe 1:12.48
20 Lisa Azevedo 9 Wheatland 1:12.84
21 Tailor Knight 11 Tahoe Expedition Academy 1:12.92
22 Amarah Milton 9 Center 1:13.12
23 Shaylen Vertin 10 Golden Sierra 1:13.78
24 Tessa Saechao 10 Center 1:14.14
25 Ivey Kellenberger 11 North Tahoe 1:16.78
26 Annalise Roybal 10 Wheatland 1:16.90
27 Tilly Bookholtz 10 Wheatland 1:18.58
28 Marta Manaova 10 Center 1:19.12
29 Siena Menasco 9 Tahoe Expedition Academy 1:19.55
30 Emily Bullard 10 Amador 1:20.02
31 Addison Barbour 10 Golden Sierra 1:21.94
32 Sofia Schnierl 11 North Tahoe 1:24.58
33 Yenedith Martinez 10 Delta 1:25.58
34 Gracie Greek 9 Golden Sierra 1:27.14
35 Kynsley Nunes 10 Sutter 1:38.46
36 Elizabeth Mark 10 Tahoe-Truckee 1:41.09
37 Isha Vedock 10 Tahoe Expedition Academy 1:49.73
Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anna Soares 11 Placer 2:30.05
2 Micah Redding 9 Colfax 2:33.94
3 Zofia Bradford 10 Golden Sierra 2:37.14
4 Jillian Chalstrom 9 Tahoe-Truckee 2:37.19
5 Britta Johnson 9 North Tahoe 2:37.22
6 Elise Bergqvist 9 Placer 2:38.45
7 Jane Palmer 10 Tahoe-Truckee 2:39.21
8 Aili Scott 9 Tahoe-Truckee 2:39.39
9 Nikki Johnson 9 North Tahoe 2:39.42
10 Gabriella Biittner 12 Colfax 2:39.63
11 Annika Johnston 9 North Tahoe 2:40.36
12 Zoe Keriotis 12 Nevada Union 2:40.39
13 Alexis Hallenberg 10 North Tahoe 2:41.09
14 Olivia Passafiume 10 Placer 2:41.34
15 Lexy Luna 11 Nevada Union 2:45.32
16 Parker Myers 9 Golden Sierra 2:46.22
17 Leah Booth 11 Placer 2:46.46
18 Esperanza Quirarte 9 Placer 2:47.30
19 Kalena Steves 11 North Tahoe 2:48.82
20 Marion Snidemann 11 North Tahoe 2:49.33
21 Sophia Schroeder 9 Placer 2:50.13
22 Isabelle Dooly 12 Nevada Union 2:51.03
23 Paulina Arias 11 Sutter 2:51.09
24 Delaney Sherr 11 Nevada Union 2:51.18
25 Tessa Saechao 10 Center 2:54.11
26 Tailor Knight 11 Tahoe Expedition Academy 2:58.14
27 Daisy Garcia 10 Calaveras 2:58.79
28 Maya Manrique 12 Virginia City 3:03.65
29 Wessin Snipes 9 Calaveras 3:06.57
30 Harmony Blackmun 12 Colfax 3:08.31
31 Tilly Bookholtz 10 Wheatland 3:15.61
32 Avery Brisbin 9 Tahoe-Truckee 3:18.13
33 Sophia Stigen 11 Golden Sierra 3:23.24
34 Savannagh Venables 10 Virginia City 3:25.58
35 Ivette Jauregui 12 Tahoe-Truckee 3:48.72
36 Juleah Finchum 12 Sutter 3:56.27
37 Kynsley Nunes 10 Sutter 3:59.26
38 Ashley Carroll 12 Amador 4:02.50
Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anna Soares 11 Placer 5:14.39
2 Jesse Redding 11 Colfax 5:24.18
3 Micah Redding 9 Colfax 5:34.90
4 Zofia Bradford 10 Golden Sierra 5:37.24
5 Eleni Keriotis 9 Nevada Union 5:38.45
6 Elise Bergqvist 9 Placer 5:40.32
7 McKenna Lechner 12 Foresthill 5:41.60
8 Jillian Chalstrom 9 Tahoe-Truckee 5:42.06
9 Aili Scott 9 Tahoe-Truckee 5:51.15
10 Gabriella Biittner 12 Colfax 5:51.47
11 Olivia Passafiume 10 Placer 5:53.07
12 Sophia Sunding 10 Colfax 6:04.83
13 Sara Jamieson 12 Colfax 6:07.86
14 Kalena Steves 11 North Tahoe 6:08.33
15 Grace Mueller 11 Placer 6:14.03
16 Paulina Arias 11 Sutter 6:15.61
17 Esperanza Quirarte 9 Placer 6:16.29
18 Alexis Hallenberg 10 North Tahoe 6:17.78
19 Marion Snidemann 11 North Tahoe 6:20.56
20 Leah Flanigan 10 Placer 6:23.26
21 Maggie Zhang 12 Center 6:50.53
22 Lilian Elliott 9 Bear River 7:07.15
23 Sydney Hinton 11 Delta 7:18.08
24 Sofia Schnierl 11 North Tahoe 8:07.36
25 Juleah Finchum 12 Sutter 8:17.26
26 Ashley Carroll 12 Amador 8:37.96
Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jesse Redding 11 Colfax 11:10.07
2 Zofia Bradford 10 Golden Sierra 11:58.28
3 Britta Johnson 9 North Tahoe 12:00.59
4 McKenna Lechner 12 Foresthill 12:06.96
5 Sophia Sunding 10 Colfax 12:25.69
6 Nikki Johnson 9 North Tahoe 12:54.63
7 Kalena Steves 11 North Tahoe 12:55.95
8 Annika Johnston 9 North Tahoe 13:05.48
9 Marion Snidemann 11 North Tahoe 13:50.92
10 Daisy Garcia 10 Calaveras 13:52.78
11 Wessin Snipes 9 Calaveras 14:02.28
12 Maggie Zhang 12 Center 14:52.59
13 Sophia Stigen 11 Golden Sierra 15:00.42
14 Lilian Elliott 9 Bear River 15:47.87
15 Tiffanie Chung 11 Center 17:12.75
-- Abigail Lopez 12 North Tahoe DNS
Girls 100m Hurdles 33" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Julia Egan 12 Tahoe-Truckee 15.68 0.4
2 Lola Wright 12 Golden Sierra 17.90 0.4
3 Danielle Cornette 10 Tahoe-Truckee 18.21 0.4
4 Kalia Anchors 12 Virginia City 18.27 0.4
5 Sydney Meagher 10 Sutter 18.68 0.4
6 Gracey Nordby 9 Golden Sierra 18.73 0.1
7 Mia Kjaer 11 Sonora 18.75 0.4
8 Sofia Barr 11 Tahoe-Truckee 19.15 0.1
9 Paige Willcox 11 Tahoe-Truckee 19.16 0.1
10 Elise Lewin 10 Golden Sierra 19.32 0.1
11 Yuba Roach 12 Colfax 19.78 0.1
12 Josie Carrick 11 Sutter 20.16 0.1
13 Maycee Heimann 12 Colfax 20.31 0.4
14 Frances Gramanz 12 North Tahoe 21.36 0.2
15 Sara Bertolotti 11 Wheatland 21.94 0.1
16 Esme Ruelas 9 Amador 22.22 0.1
17 Mikayla Anselmi 9 Bear River 22.94 0.2
18 Allie Lewis 10 Golden Sierra 23.01 0.4
19 Trinity Hall 9 Golden Sierra 24.95 0.2
20 Nataly Mora 9 Amador 25.93 0.2
21 Siena Menasco 9 Tahoe Expedition Academy 32.27 0.2
Girls 300m Hurdles 30" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julia Egan 12 Tahoe-Truckee 49.52
2 Maycee Heimann 12 Colfax 50.02
3 Lola Wright 12 Golden Sierra 50.49
4 Danielle Cornette 10 Tahoe-Truckee 53.12
5 Kalia Anchors 12 Virginia City 53.90
6 Sofia Barr 11 Tahoe-Truckee 54.08
7 McKenna Lechner 12 Foresthill 54.58
8 Sydney Meagher 10 Sutter 56.09
9 Yuba Roach 12 Colfax 56.57
10 Josie Carrick 11 Sutter 59.28
11 Sara Jamieson 12 Colfax 59.87
12 Elise Lewin 10 Golden Sierra 1:00.01
13 Gracey Nordby 9 Golden Sierra 1:00.43
14 Sara Bertolotti 11 Wheatland 1:01.18
15 Trinity Hall 9 Golden Sierra 1:10.46
Girls 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wheatland 53.33
2 Tahoe-Truckee 53.41
3 Golden Sierra 54.17
4 Colfax 54.18
5 Center 55.36
6 Calaveras 56.08
7 Argonaut 57.11
8 Sutter 57.14
9 North Tahoe 58.34
10 Argonaut 58.36
11 Tahoe-Truckee 59.14
Girls 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 4:23.67
2 Placer 4:29.37
3 Tahoe-Truckee 4:42.11
4 Tahoe-Truckee 4:49.49
5 Center 5:04.87
6 Sutter 5:05.12
7 Tahoe-Truckee 5:49.43
-- Calaveras SCR
Girls Shot Put 4kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chloe Traxler 12 Amador 35-4
2 Madison Shirley Boudreaux11 Center 34-7
3 Teyah Karde 12 Placer 32-4
4 Annabel Easton 11 Placer 30-7
5 Ana Manrique 10 Virginia City 28-11
6 Brynn Christeson 11 Amador 28-8
6 Ashley Estabrook 12 Tahoe-Truckee 28-8
8 Olivia Sharma 10 Sutter 27-11
8 Andrew Lawson 10 Sutter 27-11
10 Izabella Cortez 10 Wheatland 26-8
11 Mackenzie Rist 10 Nevada Union 25-11
11 Catavina Fredricks 11 Nevada Union 25-11
13 Danelle Thompson 10 Colfax 25-10
14 Emily Scott 12 Amador 25-6
14 Sofia Royeton 9 Golden Sierra 25-6
16 Paige Blair 9 Calaveras 24-10
17 Emma Lee 12 Amador 24-9
18 Halle Hayden 9 Bear River 24-3
19 Gracie Nesmith 12 Center 24-2
20 Paloma Delgadillo 12 Placer 23-6
21 Amy Willis 11 Calaveras 23-2
22 Gracie Magney 11 Virginia City 23-1
23 Chloe Moon 12 Sutter 22-4
24 Alixyfer Vega-Perez 9 Amador 22-3
25 Naiyeli Sumler 10 Wheatland 21-9
26 Kylee Harrison 11 Nevada Union 21-7
26 Sophia Zanoni 10 Colfax 21-7
28 Zoey Velasquez 10 Delta 21-4
29 Zoey Porterfield 10 Colfax 21-2
30 Skyler Mohr 10 Argonaut 20-9
31 Abby Thomas 12 Argonaut 20-5
32 Gabriella Orlando 11 Argonaut 20-4
33 Mariah Jones 12 Argonaut 19-9
34 Esmeralda Pinon 12 Placer 19-8
35 Caitlin Ferro 11 Amador 19-7
35 Jessie Watson 10 Golden Sierra 19-7
37 Lacie Delgadillo 10 Placer 18-4
38 Lacie Correll 10 Sutter 18-2
39 Shyanne Ravuiwasa 10 Placer 17-5
40 Citlali Bautista 9 Delta 16-2
-- Tiana Bailey-Reed 12 Amador SCR
-- Giselle Gonzales 9 Delta SCR
-- Forever Moore 10 Center SCR
-- Jade Tamang 12 Colfax SCR
-- Lumina Bertelli 9 Placer SCR
Girls Discus 1kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Teyah Karde 12 Placer 114-3
2 Chloe Traxler 12 Amador 100-4
3 Brynn Christeson 11 Amador 96-0
4 Mia Kjaer 11 Sonora 90-3
5 Annabel Easton 11 Placer 89-4
6 Izabella Cortez 10 Wheatland 83-2
7 Madison Shirley Boudreaux11 Center 80-5.5
8 Emily Scott 12 Amador 78-7
9 Emma Lee 12 Amador 76-10
10 Catavina Fredricks 11 Nevada Union 76-3
11 Paloma Delgadillo 12 Placer 76-1
12 Mackenzie Rist 10 Nevada Union 74-4
13 Sophia Zanoni 10 Colfax 73-1
14 Claire McDaniel 10 Bear River 71-9.5
15 Esmeralda Pinon 12 Placer 69-1
16 Andrew Lawson 10 Sutter 67-0.5
17 Paige Blair 9 Calaveras 65-3
18 Lacie Delgadillo 10 Placer 64-0.5
19 Gracie Nesmith 12 Center 63-11
20 Jane Palmer 10 Tahoe-Truckee 63-4
21 Abby Thomas 12 Argonaut 62-1
22 Shyanne Ravuiwasa 10 Placer 60-10
23 Gracie Magney 11 Virginia City 60-0
24 Kylee Harrison 11 Nevada Union 59-1
25 Zoey Porterfield 10 Colfax 58-6.5
26 Chloe Moon 12 Sutter 57-5
27 Tiana Bailey-Reed 12 Amador 56-0
28 Mariah Jones 12 Argonaut 54-3
29 Amy Willis 11 Calaveras 53-9
30 Halle Hayden 9 Bear River 53-6
31 Lacie Correll 10 Sutter 51-10
32 Naiyeli Sumler 10 Wheatland 51-6.5
33 Citlali Bautista 9 Delta 50-3
34 Jessie Watson 10 Golden Sierra 49-3
35 Vallerie Laguna 10 North Tahoe 46-11.5
36 Gabriella Orlando 11 Argonaut 46-2
36 Ana Manrique 10 Virginia City 46-2
38 Kendall Friday 11 Virginia City 45-7
39 Sofia Royeton 9 Golden Sierra 45-1.5
40 Alixyfer Vega-Perez 9 Amador 44-10
41 Caitlin Ferro 11 Amador 41-7
42 Zoey Velasquez 10 Delta 39-2
43 Lily Fawver 11 Argonaut 39-0
44 Danelle Thompson 10 Colfax 38-3
45 Skyler Mohr 10 Argonaut 37-8
46 Olivia Sharma 10 Sutter 36-8
-- Lumina Bertelli 9 Placer SCR
-- Forever Moore 10 Center SCR
-- Giselle Gonzales 9 Delta SCR
-- Trina Flores 10 Nevada Union SCR
-- Abigail Lopez 12 North Tahoe SCR
-- Jade Tamang 12 Colfax SCR
Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lillian Hansen 11 Amador 4-8
2 Sage Wang 10 Nevada Union 4-6
2 Ava Dunlavey 12 Colfax 4-6
2 Siena Menasco 9 Tahoe Expedition Academy 4-6
2 Caitlyn Cochran 10 Nevada Union 4-6
6 Jadah Hall 9 Center 4-4
6 Yuba Roach 12 Colfax 4-4
8 Sara Sullivan 11 Nevada Union 4-2
8 Kaya Siig 11 North Tahoe 4-2
8 Avery Mamac 12 Wheatland 4-2
8 Chloe Stowell 12 Golden Sierra 4-2
8 Adrianna Gomez 10 Sutter 4-2
8 Ahna Taliaferro-Watson 10 Nevada Union 4-2
14 Evelyn Dart 9 Calaveras 4-0
14 Audrey Graham 11 Nevada Union 4-0
14 Isabella Volpe 11 Colfax 4-0
-- Parker Myers 9 Golden Sierra SCR
-- Hailey Brenes 10 Bear River NM
-- Paige Blair 9 Calaveras NM
-- Mikayla Anselmi 9 Bear River NM
-- Trina Flores 10 Nevada Union SCR
-- Holly Burghardt 11 Argonaut SCR
-- Gracie Greek 9 Golden Sierra NM
-- Libby Webb 11 North Tahoe NM
-- Addison Barbour 10 Golden Sierra NM
-- Frances Gramanz 12 North Tahoe NM
-- Lori Biglow 11 Center SCR
Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chloe Metz-Thompson 11 Nevada Union 10-6
2 Paige Willcox 11 Tahoe-Truckee 10-0
3 Kyla Rector 11 Placer 10-0
4 Mia Kjaer 11 Sonora 9-0
5 Claire McDaniel 10 Bear River 8-0
6 Sara Sullivan 11 Nevada Union 7-0
7 Kaya Siig 11 North Tahoe 6-6
7 Angelina Vanderhoof 11 Nevada Union 6-6
7 Audrey Graham 11 Nevada Union 6-6
7 Isabella Volpe 11 Colfax 6-6
7 Rachel Sartori 9 Bear River 6-6
10 Mikayla Anselmi 9 Bear River 6-6
10 Sasha Long 11 Placer 6-6
13 Avalon King 12 Amador 6-0
14 Livia Litchfield 10 Colfax 6-0
14 Juliana Massick 9 Colfax 6-0
14 Elyse Davidson 9 Nevada Union 6-0
18 Bridgette Kohlbeck 11 Bear River 5-0
18 Amy Larkins 9 Nevada Union 5-0
20 Julia Kiser 9 Colfax 4-0
-- Annie McAnally 10 Placer SCR
-- Joelle Padgett 9 Amador SCR
-- Abby Thomas 12 Argonaut SCR
-- Faith Gilliam 12 Argonaut SCR
-- Lily Hallenbeck 12 Nevada Union SCR
Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ellyse Halvorson 9 Nevada Union 15-1
2 Sage Wang 10 Nevada Union 14-6
3 Jessica Buecher 9 Calaveras 14-2.5
4 Sofia Barr 11 Tahoe-Truckee 14-2
5 Gabriella Biittner 12 Colfax 14-1
6 Chelyn Ackerman 12 Colfax 13-9
7 Lori Biglow 11 Center 13-8.5
8 Amy Larkins 9 Nevada Union 13-7.5
9 Madelynn Hans 10 Sutter 13-3.5
9 Chloe Stowell 12 Golden Sierra 13-3.5
11 Julisa Lopez 10 Wheatland 13-3
12 Lauren Metzger 10 Nevada Union 12-10.5
13 Adrianna Gomez 10 Sutter 12-9.5
14 Rachel Sartori 9 Bear River 12-6
15 Caylee Jarvis 10 Sutter 12-5.5
16 Josie Keister 10 Placer 12-5
17 Libby Webb 11 North Tahoe 12-0.5
18 Emily Bullard 10 Amador 12-0
19 Ahna Taliaferro-Watson 10 Nevada Union 11-11
20 Gwyneth Sinor 9 Colfax 11-7.5
21 Caitlyn Cochran 10 Nevada Union 11-7
22 Shaylen Vertin 10 Golden Sierra 11-5
23 Harmony Blackmun 12 Colfax 11-3
24 Elizabeth Pearce 11 Virginia City 11-1
25 Trinity Hall 9 Golden Sierra 10-8.5
26 Lily Cooper 10 Argonaut 10-7
27 Addison Barbour 10 Golden Sierra 10-5
28 Gracey Nordby 9 Golden Sierra 10-3.5
29 Caitlyn Carter 9 Sutter 10-3
29 Savannagh Venables 10 Virginia City 10-3
31 Avery Mamac 12 Wheatland 10-2
32 Lily Fawver 11 Argonaut 9-11
33 Hailey Hein 9 Golden Sierra 9-10.5
34 Emily Kors 9 Colfax 9-7
35 Isha Vedock 10 Tahoe Expedition Academy 7-9
36 Kenzie Schroeder 9 Colfax 7-4.5
-- Faith Gilliam 12 Argonaut SCR
-- Abigail Bunker 11 Tahoe-Truckee SCR
-- Ella Creedon 10 Tahoe-Truckee SCR
-- Kaya Hainsworth 10 Tahoe-Truckee SCR
-- Taylor Westfall 9 Placer SCR
-- Alondrah Tamayo 9 Argonaut SCR
-- Claudia Cress 11 Argonaut SCR
-- Jenna Critchfield 10 Argonaut SCR
-- Gracie Magney 11 Virginia City SCR
-- Annika Johnston 9 North Tahoe SCR
-- Gracie Amick 9 Nevada Union SCR
-- Sydney Hinton 11 Delta SCR
-- Aubrianna Besag 10 Argonaut NM
-- Sophia Stigen 11 Golden Sierra SCR
-- Avery Brisbin 9 Tahoe-Truckee SCR
-- Siena Menasco 9 Tahoe Expedition Academy SCR
-- Amarah Milton 9 Center SCR
-- Kyla Rector 11 Placer SCR
-- Chloe Metz-Thompson 11 Nevada Union SCR
Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lola Wright 12 Golden Sierra 33-10
2 Gabriella Biittner 12 Colfax 30-11
3 Paige Willcox 11 Tahoe-Truckee 30-2
4 Chloe Stowell 12 Golden Sierra 29-11
5 Jenna Critchfield 10 Argonaut 29-6
6 Libby Webb 11 North Tahoe 29-3
7 Isabella Volpe 11 Colfax 28-10
8 Aminah Halipota 11 Calaveras 28-7.5
9 Zofia Bradford 10 Golden Sierra 27-6
10 Jennifer Booth 10 Argonaut 26-11
11 Adrianna Gomez 10 Sutter 26-7
12 Addison Horn 11 Placer 26-4.5
13 Elizabeth Pearce 11 Virginia City 25-10
14 Shaylen Vertin 10 Golden Sierra 25-4
15 Hailey Hein 9 Golden Sierra 23-9
15 Gwyneth Sinor 9 Colfax 23-9
17 Savannagh Venables 10 Virginia City 22-10.5
-- Lucy Pfaffinger 9 Nevada Union SCR
-- Kyla Rector 11 Placer SCR