Scotts Valley (CC) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.91 | Sarah Drees | 11th | Prelims H1 | Complete | |
14.02 | Jamie Thomas | 13th | Prelims H1 | Complete | |
14.11 | Soraya Westlund | 15th | Prelims H1 | Complete | |
14.75 | Lotus Dubois | 18th | Prelims H1 | Complete | |
15.34 | Dillon Fiorita | 19th | Prelims H1 | Complete | |
16.02 | Lillian Watson | 20th | Prelims H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
28.01 | SB | Sarah Drees | 7th | Finals H1 | Complete |
28.69 | Sarah Drees | 8th | Prelims H1 | Complete | |
29.52 | Jamie Thomas | 11th | Prelims H1 | Complete | |
30.40 | Violet McCutchen | 16th | Prelims H1 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.42 | SB | Megan Wu | 3rd | Finals H1 | Complete |
1:03.77 | Megan Wu | 3rd | Prelims H1 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:23.33 | Rafaela Putnam | 3rd | Finals H1 | Complete | |
2:29.51 | SB | Diana Alivov | 4th | Finals H1 | Complete |
2:38.40 | SB | Dresden Brabo | 1st | Finals H1 | Complete |
2:42.24 | Mackenzie Mcconnell | 5th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:03.47 | SB | Amber Boothby | 1st | Finals H1 | Complete |
5:06.55 | Ashlyn Boothby | 2nd | Finals H1 | Complete | |
5:30.93 | SB | Diana Alivov | 5th | Finals H1 | Complete |
5:41.88 | SB | Jessica Hill-roddick | 6th | Finals H1 | Complete |
5:48.74 | SB | Greta Feague | 8th | Finals H1 | Complete |
6:59.39 | Robin Hadvek | 5th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
22.17 | Lillian Watson | 11th | Prelims H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.55 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete |
High Jump | |||||
4-4 | Osanne Kleijnen | 6th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
14-7 | SB | Jamie Thomas | 6th | Finals H1 | Complete |
13-9.5 | Osanne Kleijnen | 10th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
33-2.5 | Osanne Kleijnen | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
48-4 | SB | Dresden Brabo | 5th | Finals H1 | Complete |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.38 | Ben Westlund | 1st | Finals H1 | Complete | |
11.49 | Ben Westlund | 1st | Prelims H1 | Complete | |
11.64 | Isaiah Velez | 3rd | Prelims H1 | Complete | |
11.66 | Isaiah Velez | 5th | Finals H1 | Complete | |
12.36 | Robbie Garcia | 15th | Prelims H1 | Complete | |
12.59 | Dustin Danner | 16th | Prelims H1 | Complete | |
13.92 | Jonathan Ledingham | 19th | Prelims H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
23.13 | SB | Isaiah Velez | 2nd | Finals H1 | Complete |
23.19 | Sam Freeman | 2nd | Prelims H1 | Complete | |
23.84 | Isaiah Velez | 4th | Prelims H1 | Complete | |
24.56 | Samuel Abel | 9th | Prelims H1 | Complete | |
26.48 | Ian Jory | 11th | Prelims H1 | Complete | |
26.67 | Adriano Michailiuk | 15th | Prelims H1 | Complete | |
27.02 | Daniel Alivov | 15th | Prelims H1 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
49.79 | Sam Freeman | 2nd | Finals H1 | Complete | |
50.60 | Sam Freeman | 3rd | Prelims H1 | Complete | |
52.92 | SB | Samuel Abel | 4th | Prelims H1 | Complete |
53.08 | Samuel Abel | 4th | Finals H1 | Complete | |
54.61 | SB | Sasha Miller | 6th | Prelims H1 | Complete |
55.95 | Sasha Miller | 6th | Finals H1 | Complete | |
56.91 | SB | Landon Ayers | 9th | Prelims H1 | Complete |
57.44 | Ian Jory | 3rd | Finals H1 | Complete | |
58.34 | Adriano Michailiuk | 10th | Prelims H1 | Complete | |
58.61 | SB | Daniel Alivov | 4th | Finals H1 | Complete |
800 Meter Run | |||||
1:58.33 | Jeremy Kain | 1st | Finals H1 | Complete | |
1:59.74 | Austin George | 3rd | Finals H1 | Complete | |
2:00.63 | Drew Bryson | 4th | Finals H1 | Complete | |
2:09.60 | Ben George | 1st | Finals H1 | Complete | |
2:10.75 | SB | Spencer George | 2nd | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
4:20.46 | Jeremy Kain | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4:38.58 | SB | Mason Lantz | 5th | Finals H1 | Complete |
4:57.68 | Eli Granados | 4th | Finals H1 | Complete | |
4:59.23 | SB | Dylan Gentile | 10th | Finals H1 | Complete |
5:10.82 | Evan Granados | 12th | Finals H1 | Complete | |
5:21.91 | Loic Gramkowski | 9th | Finals H1 | Complete | |
5:36.15 | SB | James Dudley | 15th | Finals H1 | Complete |
5:39.46 | SB | Brody Gentile | 17th | Finals H1 | Complete |
6:07.56 | Drew Dudek | 16th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
10:11.02 | Aiden Boothby | 1st | Finals H1 | Complete | |
10:19.12 | Ryder Brabo | 2nd | Finals H1 | Complete | |
65 Meter Hurdles | |||||
14.26 | SB | Noa Rapoza | 2nd | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
41.41 | SB | Kiran Heine | 1st | Finals H1 | Complete |
42.40 | Kiran Heine | 1st | Prelims H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.71 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.47 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
4:00.06 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-10 | Landon Ayers | 9th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
19-5.25 | Logan Gundersen | 5th | Finals H1 | Complete | |
15-11.5 | Tyler Murray-Skalland | 15th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
124-2 | SB | Logan Gundersen | 3rd | Finals H1 | Complete |
55-0 | George Chavez | 14th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
36-8.5 | SB | Nic Arcangeli | 6th | Finals H1 | Complete |
23-11 | George Chavez | 14th | Finals H1 | Complete |