Complete Results

Men's 100 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Woodson, Andre                AUC Elite                     10.84
2    Jackson, Kameron         Soph Unattached                    10.92
3    Jakeman, John                 Unattached                    11.04


Men's 200 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Body, Julian             JR-3 Stanford                      21.28
2    Navarro, Gabe            SO-2 Stanford                      21.35
3    Stenmark, Louis          FR-1 Stanford                      21.78
4    Tischbern, James              Unattached                    22.03
5    Jackson, Kameron         Soph Unattached                    22.03
6    Swinton, Grant           JR-3 Academy of Art                22.24
7    Poitier, Kaze            SO-2 Academy of Art                23.27


200 Meters Finals Section 1
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
7    Poitier, Kaze            SO-2 Academy of Art                23.27


200 Meters Finals Section 2
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Body, Julian             JR-3 Stanford                      21.28
2    Navarro, Gabe            SO-2 Stanford                      21.35
3    Stenmark, Louis          FR-1 Stanford                      21.78
4    Tischbern, James              Unattached                    22.03
5    Jackson, Kameron         Soph Unattached                    22.03
6    Swinton, Grant           JR-3 Academy of Art                22.24


Men's 400 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Ohioze, Michael               Unattached                    47.72
2    Williams, Roshard        SO-2 Academy of Art                47.91
3    Carter, Christian        SR-4 Academy of Art                48.55
4    Swinton, Grant           JR-3 Academy of Art                48.58
5    Taylor, Vaughn                Vic City Elite                49.26
6    Westlund, Isaac          SR-4 Stanford                      49.47
7    Poitier, Kaze            SO-2 Academy of Art                51.11
8    Omara, Medhi                  Unattached                    52.36


400 Meters Finals Section 1
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
5    Taylor, Vaughn                Vic City Elite                49.26
8    Omara, Medhi                  Unattached                    52.36


400 Meters Finals Section 2
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Ohioze, Michael               Unattached                    47.72
2    Williams, Roshard        SO-2 Academy of Art                47.91
3    Carter, Christian        SR-4 Academy of Art                48.55
4    Swinton, Grant           JR-3 Academy of Art                48.58
6    Westlund, Isaac          SR-4 Stanford                      49.47
7    Poitier, Kaze            SO-2 Academy of Art                51.11


Men's 800 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Espino, George           SR-4 Southern Utah               1:48.44
2    Wilson, Michael          SR-4 New Mexico                  1:48.77
3    Joseph, Patrick               Tinman Elite                1:50.46
4    Sathyamurthy, Hari       SO-2 Stanford                    1:50.82
5    Gomez, Jason             FR-1 Notre Dame de Namur         1:50.97
6    Harrison, Christian           BAA                         1:51.28
7    Romaniw, Anthony         Seni Unattached                  1:52.61
8    Kucera, Nathaniel        SR-4 Stanford                    1:53.10
9    Cortes, Isaac            SO-2 Stanford                    1:53.86
10   Browne, Joshua           JR-3 Academy of Art              1:54.14


Men's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Palamar, Adam                 Vic City Elite              3:42.11
2    Kincaid, Woody                NIKE BTC                    3:42.42
3    Hunter, Charlie          SO-2 Oregon                      3:43.08
4    Teare, Cooper            SO-2 Oregon                      3:43.13
5    Fitzgibbon, Robbie       Seni Bizz-Sports Management      3:43.18
6    Knevelbaard, Kasey       JR-3 Southern Utah               3:43.95
7    Hughes, Matt                  Bowerman Track Club         3:43.98
8    Alvarado, Abraham             Atlanta Track Club          3:44.66
9    Rolim, Emanuel                Unattached                  3:44.89
10   Gedyon, Elias            SR-4 Adams State                 3:47.07
11   Rogestedt, Johan              H�lle IF                    3:47.14
     Sayler, Jackson          SR-4 Adams State                     DNF


Men's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Almgren, Andreas              JRS Sports Management       3:44.07
2    Crowe-Wright, Ian        SR-4 New Mexico                  3:47.38
3    Craig, Klomp                  University of Toronto Tra   3:48.12
4    Verbal, Evan             Seni Unattached                  3:48.23
5    Sealand, Josh                 PDC                         3:48.95
6    Oey, Julian                   Altis                       3:49.39
7    Santos, Carlos                Brazil                      3:50.56
8    Ben , DeVito                  University of Toronto Tra   3:53.28
9    Hughes, Iolo             SO-2 New Mexico                  3:56.52
     Wilson, Michael          SR-4 New Mexico                      DNF


Men's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Murphy , Clayton              Nike                        3:37.59
2    Domanic, Robert               Reebok Boston TC            3:38.27
3    Brown, Reed              SO-2 Oregon                      3:38.76
4    McGorty, Sean                 Nike/Bowerman Track Club    3:39.00
5    Paulson, William         SR-4 Arizona State               3:39.04
6    Kusche, George           SO-2 Nebraska                    3:39.33
7    Fisher, Grant            SR-4 Stanford                    3:39.60
8    Stanovsek, Mick          JR-3 Washington                  3:41.20
9    Ahmed, Moh                    NIKE BTC                    3:41.59
10   West, James              SR-4 Oregon                      3:42.41
     Conway, Liam               FR Unattached/Stanford             DNF


Men's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Franco, Talem            JR-3 BYU                         3:46.09
2    Marsella, Mike                BAA                         3:46.40
3    Ryan, Paul               JR-3 Washington St.              3:46.95
4    Dickson, Marcus          SR-4 BYU                         3:47.08
5    Thies, Jeff              Seni Tinman Elite                3:47.70
6    Moreau, Victor           SR-4 Academy of Art              3:47.81
7    Estrada, Daniel               MEXICO WR NM                3:48.64
8    Koech, Jonah             SR-4 Texas Tech                  3:49.12
9    Bellemore, Corey              adidas / UWAC               3:49.35
10   Tamagno, Austin          SO-2 Oregon                      3:49.85


Men's 5000 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Kejelcha, Yomif               NIKE OREGON PROJECT        13:10.72
2    Erassa, Kirubel               American Distance Proj     13:17.23
3    Butchart, Andrew              New Balance                13:18.16
4    Kimeli, Isaac                 Olympic Running Team       13:18.19
5    Hendrix, Robin                Olympic Running Team       13:19.50
6    Knight, Justyn                Reebok Boston TC           13:20.80
7    Hunter, Drew                  Adidas/Tinman Elite        13:21.18
8    Geraldo, Gerard               Equipo Porvenir            13:21.31
9    Gusman, Jordan                Tinman Elite               13:21.35
10   Jenkins, Eric                 NIKE OP                    13:21.71
11   Tessema, Josef                American Distance Project  13:22.28
12   Parsons, George               Adidas/Tinman Elite        13:22.32
13   Day, Tyler               JR-3 Northern Arizona           13:25.06
14   Da Silva, Altobeli            Brazil                     13:27.90
15   Lomong, Lopez                 Nike/Bowerman Track Club   13:28.74
16   Mantz, Conner            SO-2 BYU                        13:29.73
17   Beamish, Geordie         JR-3 Northern Arizona           13:31.58
18   Young, Clayton           SR-4 BYU                        13:31.79
19   Grijalva, Luis           SO-2 Northern Arizona           13:37.11
20   Pereira, Ederson              Brazil                     13:47.91
21   O'Hare, Chris                 Adidas/Misson AC           13:48.66
22   Gidabuday, Sydney        SR-4 Adams State                13:59.69
23   Crawford, Graham              Hoka One One/NJNY TC       14:03.71
24   Endo, Hyuga                   Sumitomo Electric          14:11.53
     Gourley, Neil                 Unattached                      DNF


Men's 5000 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Tijdgat, Lander               Olympic Running Team       13:40.16
2    OSAKO, SUGURU                 NIKE OREGON PROJECT        13:40.48
3    Svela, Per                    AAM                        13:40.63
4    Bruno , Federico              Argentina                  13:41.52
5    Lane, Connor             FR-1 Stanford                   13:42.31
6    Germano, Phil                 Reebok Boston TC           13:42.37
7    Ostberg, Alex            JR-3 Stanford                   13:42.44
8    Vojta, Andreas                Unattached                 13:44.32
9    Monroe, Alex                  Roots Running Project      13:45.21
10   Farrell, Tom                  Nike OTC Elite             13:45.50
11   Mwaura, James            FR-1 Gonzaga                    13:46.17
12   Hassan, Suldan                H�lle IF                   13:46.63
13   Silva, Evert             FR-1 Portland                   13:48.04
14   Webb, Caleb              JR-3 Portland                   13:56.24
15   Jocis, Ugis              Seni Latvia                     13:56.89
16   Teran-Solano, Michael    JR-3 Portland                   13:57.30
17   Oakley , Julian               Ocean State AC             14:00.85
18   Davidson, Jack           JR-3 Santa Clara                14:00.91
19   Coleman, Jamaine              Furman Elite               14:02.31
20   Mestler, Jackson         JR-3 Oregon                     14:02.53
21   Lumb, Kieran             JR-3 British Columbia           14:17.15
22   Perry, Charlie             FR Unattached/Stanford        14:23.73
23   Sheffar, Jack                 Unattached                 14:25.40
24   Beaudoin-Rousse, Meika     FR Unattached/Stanford        14:27.73
     Andresson, Hlynur             AAM                             DNF
     Winter, Connor           Seni Tinman Elite                    DNF


Men's 10,000 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    True, Ben                     Saucony                    27:52.39
2    Scott, Marc                   Nike/Bowerman Track Club   27:56.19
3    Summers, Harry                Melbourne Track Club       27:56.98
4    Estrada, Diego                ASICS                      27:57.99
5    Buchanan, Reid                Mammoth TC/Skechers        27:58.67
6    LALANG, LAWI                  U.S. ARMY                  28:03.34
7    Barrios, Juan Luis            Nike                       28:04.39
8    Thomson, Jacob                BAA                        28:09.88
9    McMillan, Connor         SR-4 BYU                        28:11.30
10   Linkletter, Rory         SR-4 BYU                        28:12.42
11   de Haan, Benjamin        Seni Bizz-Sports Management     28:17.25
12   Flanagan, Ben                 Reebok Boston TC           28:19.51
13   Kipchumba, Geoffrey           American Distance Project  28:24.22
14   Dunbar, Trevor                BAA                        28:24.62
15   Canchanya, Wily               Club Rodolfo Gomez         28:27.00
16   Pacay, Mario                  Guatemala                  28:34.45
17   Kirwa, Evans                  U.S. ARMY                  28:47.74
18   Bruce, Ben                    NAZ Elite                  28:48.99
19   Zarda, Zach                   Kansas City Smoke          28:57.24
20   Preisner, Benjamin       SR-4 Tulsa                      29:13.38
21   Lewis, Kevin                  Team USA Minnesota         29:17.53
22   Tate, Mike                    Speed River TFC            29:42.13
23   Gonzalez, Ivan                Posso Sports               29:48.29
     Traynor, Luke                 Moyo Sports                     DNF
     Rackers, Tim             Seni Boulder Track Club              DNF
     Mead, Hassan                  NIKE OTC Elite                  DNF
     Tamura, Kazuki           Seni Sumitomo Electric Industr       DNF
     Bouchikhi, Soufiane      Seni Bizz-Sports Management          DNF
     Debognies, Simon              Unattached                      DNF


Men's 110 Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Body, Julian             JR-3 Stanford                      14.54


Men's 3000m Steeplechase Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Shumway, Clayson         JR-3 BYU                         8:39.74
2    Rotich, Emmanuel         SR-4 Tulane                      8:41.05
3    Sundstr�m, Simon              H�lle IF                    8:42.43
4    Jordan, Michael               U.S. ARMY                   8:42.46
5    pena, jose                    Venezuela                   8:43.79
6    Sayler, Jackson          SR-4 Adams State                 8:45.39
7    Rooks, Kenneth           FR-1 BYU                         8:47.15
8    Berriatua, Joseph        Seni Unattached                  8:48.75
9    Jones, Adrian            JR-3 Utah Valley                 8:49.03
10   Heslington, Jacob        JR-3 BYU                         8:49.34
11   Litoff, Zach             SO-2 Santa Clara                 8:52.38
12   Glen, Jonny              JR-3 New Mexico                  8:58.33
     Schutte, Noah            SR-4 Portland                        DNF


Men's 3000m Steeplechase Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Smeeton, Ryan            SO-2 Oklahoma State              8:27.90
2    Mahoney, Travis               HOKA NJNYTC                 8:28.76
3    Desgagnes, Jean-Simon    Seni Universite Laval            8:29.10
4    Stevens, Max                  Team Tempo Australia        8:29.48
5    Ali, Obsa                SR-4 Minnesota                   8:31.15
6    Gay, John                Seni Vancouver Thunderbirds      8:31.40
7    Kivistik, Kaur                Estonia                     8:31.91
8    Owens, Matt              SO-2 BYU                         8:32.59
9    Barraza , Brian               adidas                      8:33.03
10   Goodman, David           Seni Unattached                  8:34.90
11   Visokay, Adam                 Unattached                  8:34.92
12   Cowart, Donald                Crazy Running               8:35.07
13   Mann, Jordan                  Ocean State AC/ New Balan   8:38.53
14   Tonui, Frankline              U.S. ARMY                   8:41.58
15   Reeder, Troy                  Furman Elite                8:41.87
16   medina, kyle                  Tinman Elite                8:49.06
17   Nowak, Craig                  Furman Elite                8:52.45
18   Winter, Connor           Seni Tinman Elite                9:02.55


Men's High Jump Finals
=============================================================================
     Athlete                    Yr Team                        Mark
=============================================================================
1    Rex, Trevor              SR-4 Stanford                   2.00m     6-6.75


Men's Discus Finals
=============================================================================
     Athlete                    Yr Team                        Mark
=============================================================================
1    Pertusati, Michael            UC-Davis                  50.83m      166-9
2    Koffman, Jake            SO-2 Stanford                  50.14m      164-6
3    Ellingson, Landon        JR-3 Stanford                  49.58m      162-8
4    Richardson, Gregory           UC-Davis                  41.33m      135-7


Men's Hammer Finals
=============================================================================
     Athlete                    Yr Team                        Mark
=============================================================================
1    Young, Alex                   Velaasa                   72.31m      237-3
2    McKhann, Max             FR-1 Stanford                  59.58m      195-6
3    Pertusati, Michael            UC-Davis                  55.70m      182-9
4    Holt, Cody                    UC-Davis                  52.03m      170-8
5    Ellingson, Landon        JR-3 Stanford                  50.58m     165-11

Women's 100 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Lawler, Rae'vyn          Soph Game-fit                      11.90
2    Matthias, Darria         FR-1 Academy of Art                12.23
3    Arjona-Alcazar, Selena   FR-1 Academy of Art                12.27
4    Parry, Allysia           FR-1 Academy of Art                12.55
5    Jouanno, Camille         JR-3 Academy of Art                13.24
6    Davison, Celena          FR-1 Academy of Art                14.76


Women's 200 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Arjona-Alcazar, Selena   FR-1 Academy of Art                25.27
2    Parry, Allysia           FR-1 Academy of Art                25.35
3    Avila, Mia               FR-1 Academy of Art                25.38
4    Labrie-Smith, Hannah     SR-4 Stanford                      25.48
5    Shaw, Maya               FR-1 San Francisco                 25.90
6    Matthias, Darria         FR-1 Academy of Art                27.06
7    Jouanno, Camille         JR-3 Academy of Art                27.07
8    Esparza, Hannah          FR-1 San Francisco                 27.41
9    Hawkins, Latavia         JR-3 Academy of Art                27.91


200 Meters Finals Section 1
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
2    Parry, Allysia           FR-1 Academy of Art                25.35
5    Shaw, Maya               FR-1 San Francisco                 25.90
7    Jouanno, Camille         JR-3 Academy of Art                27.07
8    Esparza, Hannah          FR-1 San Francisco                 27.41
9    Hawkins, Latavia         JR-3 Academy of Art                27.91


200 Meters Finals Section 2
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Arjona-Alcazar, Selena   FR-1 Academy of Art                25.27
3    Avila, Mia               FR-1 Academy of Art                25.38
4    Labrie-Smith, Hannah     SR-4 Stanford                      25.48
6    Matthias, Darria         FR-1 Academy of Art                27.06


Women's 400 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Best, Ashlan             SO-2 Stanford                      54.02
2    Mongiovi, Missy          SR-4 Stanford                      55.14
3    Lind, Samantha           SR-4 San Francisco                 55.26
4    Minkue Meye, Ombretta    JR-3 Academy of Art                55.56
5    Turner, Hava             FR-1 Academy of Art                57.84
6    Avila, Mia               FR-1 Academy of Art                57.84
7    Cardenas, Faith          FR-1 San Francisco                 59.40
8    Hawkins, Latavia         JR-3 Academy of Art              1:00.48
9    Parry, Allysia           FR-1 Academy of Art              1:00.90
10   Matthias, Darria         FR-1 Academy of Art              1:02.02


400 Meters Finals Section 1
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
5    Turner, Hava             FR-1 Academy of Art                57.84
7    Cardenas, Faith          FR-1 San Francisco                 59.40
9    Parry, Allysia           FR-1 Academy of Art              1:00.90
10   Matthias, Darria         FR-1 Academy of Art              1:02.02


400 Meters Finals Section 2
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Best, Ashlan             SO-2 Stanford                      54.02
2    Mongiovi, Missy          SR-4 Stanford                      55.14
3    Lind, Samantha           SR-4 San Francisco                 55.26
4    Minkue Meye, Ombretta    JR-3 Academy of Art                55.56
6    Avila, Mia               FR-1 Academy of Art                57.84
8    Hawkins, Latavia         JR-3 Academy of Art              1:00.48


Women's 800 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Saltz, Linnea            JR-3 Southern Utah               2:05.82
2    Orton, Whittni           JR-3 BYU                         2:05.97
3    Mariano, Liliana              Brazil                      2:07.59
4    van der Wyk, Tracee           Unattached                  2:09.07
5    Detra, Brenna                 BAA                         2:09.78
6    Walker, Sarah            SO-2 Stanford                    2:11.98


Women's 800 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Green, Hanna                  NIKE OTC Elite              2:01.61
2    Ejore, Susan             SR-4 Oregon                      2:02.66
3    Baker, Olivia                 Garden State Track Club     2:03.29
4    C�t�, Laurence                Vic City Elite              2:03.69
5    Kelly, Madeleine              University of Toronto Tra   2:03.96
6    Taylor, Ashley                Unattached                  2:04.35
7    Westaway, Jenna               Speed River TFC             2:05.25
8    Wilson, Carolyn          SO-2 Stanford                    2:08.26
     Mongiovi, Missy          SR-4 Stanford                        DNF


Women's 800 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Real Crespo, Luisa MarielSeni JALISCO MEXICO              2:05.66
2    Collinsworth, Shea            Nike                        2:06.48
3    Propp, Adrea             Seni Vic City Elite              2:06.59
4    Schoffield, Kristie      SO-2 Boise State                 2:07.52
5    Melcher, Annette              Air Force WCAP/CSTC Elite   2:08.22
6    Aragon, Christina          JR Unattached/Stanford         2:08.78
7    Whelan, Elizabeth             University of Toronto Tra   2:09.16


Women's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Farber, Lianne                Team NB Boston              4:12.81
2    Rego, Amanda                  CSTC-Elite                  4:13.31
3    Buttner , Siofra Cleirigh     Ireland                     4:13.51
4    Hinkle, Jenna                 Hoka One One Aggies         4:15.28
5    Flanagan, Roisin         JR-3 Adams State                 4:17.53
6    Eckel, Sarah                  Team Tempo Australia        4:18.81
7    Hoj, Olivia              JR-3 BYU                         4:19.48
8    Teschuk, Erin                 CANADA                      4:24.03
     Flanagan, Eilish         JR-3 Adams State                     DNF
     Piliusina, Natalja            Unattached                      DNF


Women's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Gregory, Lauren          FR-1 Arkansas                    4:15.62
2    Schadler, Allie          SO-2 Washington                  4:16.57
3    Clark, Devin             JR-3 Arkansas                    4:17.01
4    Heymach, Julia           SO-2 Stanford                    4:17.74
5    Dimick, Sharlie          SR-4 Southern Utah               4:17.83
6    Donaghu, Ella            SO-2 Stanford                    4:18.71
7    Oakes, Jordan            SO-2 Stanford                    4:18.85
8    Hunter, Kate             SO-2 BYU                         4:19.90
9    Reed, Maddy              JR-3 Arkansas                    4:21.53
10   Brooks, Madelyn          SR-4 BYU                         4:26.27
     Aragon, Christina          JR Unattached/Stanford             DNF


Women's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Montoya, Maggie               Roots Running Project       4:18.90
2    Cotter, Stephanie        FR-1 Adams State                 4:19.84
3    Chiotti, Taylor          FR-1 Oregon                      4:20.29
4    Berkson, Maddy                PDC                         4:20.98
5    Lambdin, Raquel               Mission AC                  4:21.16
6    Graham, Aisha            SR-4 Utah Valley                 4:21.21
7    Gillespie, Carina             Air Force WCAP              4:21.86
8    Neuberger, Savannah      SR-4 Utah Valley                 4:25.56
9    Potasinski, Tasia             PDC                         4:26.01


Women's 1500 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Hull, Jessica            JR-3 Oregon                      4:12.08
2    Schweizer, Karissa            Nike/Bowerman Track Club    4:12.10
3    Hermansson, Hanna             Bizz-Sports Management      4:12.93
4    Cranny, Elise                 Nike/Bowerman Track Club    4:13.20
5    Birk, Erica              JR-3 BYU                         4:13.77
6    Kelly , Mariah                New Balance Canada          4:13.79
7    Mehra, Rebecca                Oiselle                     4:14.62
8    Viljoen, Carina          JR-3 Arkansas                    4:15.47
9    Hall, Marielle                NIKE BTC                    4:16.47
10   Giordano, Dana                BAA                         4:17.53
     C�t�, Laurence                Vic City Elite                  DNF


Women's 5000 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Simpson, Jenny                New Balance                15:21.12
2    Schneider, Rachel             Under Armour               15:21.44
3    Neale, Amy-Eloise             Reebok Boston TC           15:21.58
4    Lagat, Violah            Seni adidas                     15:22.52
5    Purrier, Elinor               New Balance Boston         15:23.37
6    Kelati, Weini            SO-2 New Mexico                 15:23.77
7    Lawrence, Mel               4 Oiselle                    15:24.69
8    Nabeshima, Rina               Japan Post Group           15:26.30
9    Coogan, Katrina               Unattached                 15:28.34
10   Stoner, Paige            SR-4 Syracuse                   15:28.47
11   Conley, Kim              Seni New Balance                15:28.52
12   Kemp, Erika                   BAA                        15:28.69
13   O'Connell, Jessica            Unattached                 15:30.61
14   Kurgat, Ednah            SR-4 New Mexico                 15:32.70
15   lokedi, sharon           Seni Unattached                 15:35.96
16   Werner, Taylor           SO-2 Arkansas                   15:38.51
17   Ngarambe, Yolanda             Atlanta Track Club         15:38.79
18   Batt-Doyle, Isobel       SR-4 Washington                 15:41.36
     Prouse, Charlotte        JR-3 New Mexico                      DNF
     Harris, Alexandra        SO-2 New Mexico                      DNF
     Cohen, Adva              SO-2 New Mexico                      DNF


Women's 5000 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Oren, Emily                   Gazelle Elite              15:37.47
2    Cardama Baez, Carmela    JR-3 Oregon                     15:38.77
3    O'Keeffe, Fiona          JR-3 Stanford                   15:38.88
4    Digby, Erica             Seni Mile2Marathon              15:39.10
5    Nickerson, Angie         SR-4 Southern Utah              15:46.02
6    Macumber, Cally               Nomad DP                   15:50.15
7    Flores Mu�oz , Brenda Eun     Nike                       15:51.48
8    Henes, Elly                   Unattached                 15:52.54
9    LaRocco, Lauren          SR-4 Portland                   15:55.60
10   McNulty, Abbie           SR-4 Stanford                   15:59.96
11   Weigel, Maya                  PDC                        16:07.56
12   Hawthorn, Natalia        Seni Vancouver Thunderbirds     16:12.74
13   Moriello, Rosa           Seni The Heartbreakers          16:20.03
14   Ferraz, Maria                 Unattached                 16:32.75
15   Strandemo, Madeline           Oiselle                    16:51.31
     Hamlin, Emily            SR-4 Washington                      DNF
     Schadler, Allie          SO-2 Washington                      DNF


Women's 10,000 Meters Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Hassan, Sifan                 NIKE OREGON PROJECT        31:18.12
2    Krumins, Susan                Melbourne Track Club       31:23.81
3    Buscomb, Camille              Melbourne Track Club       31:33.04
4    Suzuki, Ayuko                 Japan Post Group           31:33.62
5    Dimoff, Carrie                Bowerman TC                31:42.88
6    Scott, Dominique              adidas                     31:43.18
7    Wodak, Natasha                PIH                        31:43.26
8    Pashley, Ellie                Melbourne Track Club       31:43.51
9    Pagano, Sarah                 adidas                     31:51.66
10   Cliff, Rachel                 ON Running                 31:54.88
11   Tabb, Elaina                  BAA                        31:55.72
12   Wright, Alice                 NAZ Elite                  31:56.52
13   Tonn, Jessica                 Unattached                 32:06.19
14   Tabares Guerrero, Carolin     Equipo Porvenir            32:19.59
15   Durgin, Emily                 Under Armour               32:23.40
16   Shoji, Mai                    Denso TC                   32:29.63
17   Goodman, Kaitlin              BAA                        32:34.03
18   Thweatt, Laura                Saucony                    32:34.24
19   Roberta de Cavalho, Tatie     Posso Sports               32:45.99
20   Nesbitt, Jenny                Moyo Sports                32:46.55
21   Middleton, Kinsey             Idaho Distance Project     33:23.82
22   Watychowicz, Jessica          CSTC                       33:25.18
     Mccolgan, Eilish         Seni ASICS                           DNF
     Coburn, Emma                  New Balance                     DNF


Women's 100 Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Labrie-Smith, Hannah     SR-4 Stanford                      14.52
2    Jouanno, Camille         JR-3 Academy of Art                14.62
3    Davison, Celena          FR-1 Academy of Art                17.98


Women's 3000m Steeplechase Finals
======================================================================
     Athlete                    Yr Team                           Time
======================================================================
1    Ostrander, Allie         JR-3 Boise State                 9:45.66
2    Cohen, Adva              SO-2 New Mexico                  9:45.71
3    Konieczek, Alicja        SR-4 Western Colorado            9:52.32
4    Flanagan, Eilish         JR-3 Adams State                 9:55.25
5    Prouse, Charlotte        JR-3 New Mexico                  9:56.01
6    Barnes, Courtney              Mckirdy Trained             9:59.24
7    Krchova, Eva                  USK Praha | Czech Republi   9:59.70
8    Ayers, Kate                   Speed River TFC            10:00.09
9    Bell, Rolanda                 HOKA ONE ONE               10:05.60
10   Hamlin, Emily            SR-4 Washington                 10:05.79
11   Cannon, Maddie           SR-4 BYU                        10:06.17
12   Gee, Emma                JR-3 BYU                        10:06.96
13   Paholek, Maxine          FR-1 Boise State                10:07.96
14   Gehrich, Amanda          JR-3 Oregon                     10:10.99
15   Kunc, Katy                    HOKA NJNYTC                10:11.71
16   Simmons, Cierra          SR-4 Utah State                 10:19.68
17   Harris, Alexandra        SO-2 New Mexico                 10:45.85


Women's Pole Vault Finals
=============================================================================
     Athlete                    Yr Team                        Mark
=============================================================================
1    Merritt, Kaitlyn         JR-3 Stanford                   4.22m      13-10
2    Nicholas, Alyana              Unattached                 3.85m     12-7.5
3    Malaspina, Erika         JR-3 Stanford                   3.85m     12-7.5
4    McNulty, Jackie          JR-3 Stanford                   3.75m     12-3.5
     Summersett, Nicole       SR-4 Stanford                      NH           


Women's Discus Finals
=============================================================================
     Athlete                    Yr Team                        Mark
=============================================================================
1    Salone, Jaimi            JR-3 Stanford                  51.32m      168-4
2    Contreras, Erika              UC-Davis                  47.49m     155-10
3    Bryson, Xochitl               UC-Davis                  39.87m     130-10


Women's Hammer Finals
=============================================================================
     Athlete                    Yr Team                        Mark
=============================================================================
1    Fong, Jordan             FR-1 Stanford                  57.94m      190-1
2    Contreras, Erika              UC-Davis                  55.14m     180-11
3    Guitirez, Marlene             UC-Davis                  52.86m      173-5
4    Bryson, Xochitl               UC-Davis                  46.33m      152-0