Loading
California MileSplit
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Upland vs. Los Osos 2019
Mar 12, 2019
Upland HS
Upland, CA
Hosted by
Upland (SS)
Timing/Results
Finished Results
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Los Osos (SS) Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
13.01
SB
Jasamin Young
4th
Finals
H1
Complete Results
13.90
Jordan Taylor
2nd
Finals
H3
Complete Results
14.02
Isabela Marquez
3rd
Finals
H2
Complete Results
14.05
Alli Stefanoff
4th
Finals
H3
Complete Results
14.10
SB
Emma Ross
5th
Finals
H2
Complete Results
14.50
Ashley Wong
6th
Finals
H1
Complete Results
14.51
SB
Alexandra Valdez
7th
Finals
H2
Complete Results
14.59
SB
Adeline Martin
8th
Finals
H3
Complete Results
14.68
SB
Serinity Thomas
9th
Finals
H3
Complete Results
14.71
SB
Madison Medina
10th
Finals
H2
Complete Results
14.72
SB
Zianya Butler
6th
Finals
H1
Complete Results
15.07
SB
Christina Rivera
11th
Finals
H1
Complete Results
15.18
SB
Ashley Contreras
12th
Finals
H3
Complete Results
15.33
SB
Vanessa Vasquez
13th
Finals
H3
Complete Results
15.35
Brianna Denis
14th
Finals
H3
Complete Results
15.38
SB
Hannah Ismael
15th
Finals
H2
Complete Results
15.67
SB
Noureen Naffa
16th
Finals
H2
Complete Results
15.71
SB
Moira Phelan
17th
Finals
H2
Complete Results
200 Meter Dash
25.80
Natalie Tolento
1st
Finals
H1
Complete Results
25.97
SB
Mariana Lanz
2nd
Finals
H1
Complete Results
29.00
SB
Jordan Taylor
2nd
Finals
H2
Complete Results
29.08
Hannah Urgino
4th
Finals
H3
Complete Results
29.84
Isabela Marquez
5th
Finals
H4
Complete Results
30.09
SB
Adeline Martin
6th
Finals
H4
Complete Results
30.10
Emma Ross
7th
Finals
H3
Complete Results
30.80
SB
Serinity Thomas
8th
Finals
H4
Complete Results
31.28
SB
Ashley Wong
9th
Finals
H4
Complete Results
31.56
SB
Hannah Ismael
11th
Finals
H1
Complete Results
31.58
SB
Ashley Contreras
12th
Finals
H2
Complete Results
31.84
Brianna Denis
13th
Finals
H3
Complete Results
31.92
Christina Rivera
14th
Finals
H4
Complete Results
32.65
SB
Vanessa Vasquez
16th
Finals
H4
Complete Results
32.66
Nicole Phan
17th
Finals
H3
Complete Results
32.92
SB
Zianya Butler
20th
Finals
H2
Complete Results
33.34
SB
Noureen Naffa
21st
Finals
H3
Complete Results
400 Meter Dash
1:02.95
Natalie Tolento
1st
Finals
H1
Complete Results
1:05.62
Hannah Urgino
2nd
Finals
H1
Complete Results
1:09.97
Micah Cooke
5th
Finals
H1
Complete Results
1:15.48
Nicole Phan
2nd
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:50.20
Trinity Poe
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:52.09
SB
Samantha Seretis
4th
Finals
H1
Complete Results
2:58.63
Yuke Chen
5th
Finals
H1
Complete Results
3:02.30
SB
Isabel Larkins
1st
Finals
H1
Complete Results
3:02.39
Selena Mondragon
7th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
5:52.90
Savanna Arruda
2nd
Finals
H1
Complete Results
6:04.73
Trinity Poe
5th
Finals
H1
Complete Results
6:06.83
Reese Garcia
6th
Finals
H1
Complete Results
6:26.28
SB
Samantha Seretis
7th
Finals
H1
Complete Results
6:30.51
Selena Mondragon
1st
Finals
H1
Complete Results
6:31.70
SB
Yuke Chen
2nd
Finals
H1
Complete Results
6:39.12
SB
Isabel Larkins
3rd
Finals
H1
Complete Results
6:43.95
Emeline Myung
4th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
13:29.30
Savanna Arruda
2nd
Finals
H1
Complete Results
14:04.86
SB
Reese Garcia
4th
Finals
H1
Complete Results
100 Meter Hurdles
20.85
Isabella Chance
4th
Finals
H1
Complete Results
21.22
Ireland Bode
5th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
58.42
Ireland Bode
5th
Finals
H1
Complete Results
1:01.10
Isabella Chance
6th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
55.33
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-2
SB
Micah Cooke
3rd
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
15-11
Mariana Lanz
2nd
Finals
H1
Complete Results
13-8
Elle Parson
1st
Finals
H1
Complete Results
13-3.25
Hannah Rodriguez
4th
Finals
H1
Complete Results
13-3.25
Ashley Wong
4th
Finals
H1
Complete Results
13-1
Alexandra Valdez
2nd
Finals
H1
Complete Results
12-3.5
Madison Medina
6th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
37-4
Mariana Lanz
2nd
Finals
H1
Complete Results
26-3.5
Hannah Rodriguez
4th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
7-0
Faythe Berge
4th
Finals
H1
Complete Results
Discus
83-4
Madeline Harrison
1st
Finals
H1
Complete Results
81-11
Jeneva Ceniceros
2nd
Finals
H1
Complete Results
68-2
SB
Tianna Gomez
4th
Finals
H1
Complete Results
66-10
SB
Britney Hernandez
1st
Finals
H1
Complete Results
62-0
Zhizel Garcia
5th
Finals
H1
Complete Results
58-11
Sarah Davis
6th
Finals
H1
Complete Results
49-10.5
SB
Valerie Zeron
2nd
Finals
H1
Complete Results
47-3
Bayla Gomez
3rd
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
30-8
Britney Hernandez
1st
Finals
H1
Complete Results
29-8
Nadia Combs-mahone
2nd
Finals
H1
Complete Results
29-3
Madeline Harrison
3rd
Finals
H1
Complete Results
27-10
Zhizel Garcia
4th
Finals
H1
Complete Results
24-1.5
Sarah Davis
5th
Finals
H1
Complete Results
22-9
SB
Tianna Gomez
1st
Finals
H1
Complete Results
21-8
SB
Jeneva Ceniceros
7th
Finals
H1
Complete Results
19-2
SB
Valerie Zeron
2nd
Finals
H1
Complete Results
17-0.5
Bayla Gomez
3rd
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.28
Jaylen Williams
1st
Finals
H1
Complete Results
11.48
SB
Imonikne Iriafen
4th
Finals
H1
Complete Results
11.61
SB
Emanuel St.martin
6th
Finals
H1
Complete Results
11.72
Jason Ohiaeri
7th
Finals
H1
Complete Results
12.17
SB
Tavian Williams
4th
Finals
H2
Complete Results
12.38
SB
Dylan Maxwell
6th
Finals
H3
Complete Results
12.50
Justin Rodriguez
7th
Finals
H2
Complete Results
12.56
Dylan Vargas
8th
Finals
H1
Complete Results
12.67
SB
Gauge Demond
9th
Finals
H3
Complete Results
12.75
SB
Malachi Combs
10th
Finals
H3
Complete Results
12.82
SB
Nicholas Gonzales
11th
Finals
H3
Complete Results
13.02
SB
Connor Labajo
13th
Finals
H3
Complete Results
13.06
Robert Tolento
14th
Finals
H1
Complete Results
13.21
SB
Mateo Castillo
15th
Finals
H3
Complete Results
13.28
SB
Nicholas Potts
16th
Finals
H1
Complete Results
13.28
SB
Josiah Bair
17th
Finals
H3
Complete Results
13.31
SB
James Young
18th
Finals
H2
Complete Results
14.00
SB
Cameran Barker-foster
19th
Finals
H2
Complete Results
200 Meter Dash
23.28
Jaylen Williams
2nd
Finals
H1
Complete Results
23.68
Tony Tedesco
4th
Finals
H1
Complete Results
24.60
Jason Ohiaeri
5th
Finals
H1
Complete Results
24.64
SB
Tavian Williams
4th
Finals
H2
Complete Results
25.28
Malachi Butler
9th
Finals
H1
Complete Results
25.28
SB
Joshua La
10th
Finals
H3
Complete Results
25.84
Dylan Vargas
11th
Finals
H1
Complete Results
26.48
SB
Dylan Maxwell
15th
Finals
H3
Complete Results
26.71
SB
Malachi Combs
17th
Finals
H3
Complete Results
27.54
SB
Justin Rodriguez
20th
Finals
H2
Complete Results
28.07
SB
James Young
21st
Finals
H1
Complete Results
28.25
SB
Nicholas Potts
22nd
Finals
H3
Complete Results
400 Meter Dash
53.22
Tony Tedesco
3rd
Finals
H1
Complete Results
55.72
Malachi Butler
5th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:10.57
Drew Warbritton
1st
Finals
H1
Complete Results
2:14.73
SB
Matthew Combalecer
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:16.57
SB
Estaban Marquez
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:19.02
Devan Cadogan
1st
Finals
H1
Complete Results
2:27.77
Daniel Amaya
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:29.58
SB
Ryan Mannion
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:33.98
Colby Holloway
4th
Finals
H1
Complete Results
2:34.73
Dominic Vasquez
5th
Finals
H1
Complete Results
2:36.01
SB
Noah Kleist
6th
Finals
H1
Complete Results
2:37.94
SB
Cesar Davila-guzman
7th
Finals
H1
Complete Results
2:39.68
Tyler Dinh
8th
Finals
H1
Complete Results
2:40.96
SB
Marcos Torres
9th
Finals
H1
Complete Results
2:49.29
Jason Bailey
10th
Finals
H1
Complete Results
3:03.35
SB
Constantine Korovessis
11th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
4:50.44
Andrew Tafolla
4th
Finals
H1
Complete Results
5:04.61
SB
Juan Argueta
6th
Finals
H1
Complete Results
5:08.93
SB
Estaban Marquez
4th
Finals
H1
Complete Results
5:11.94
SB
Devon Cardigan
7th
Finals
H1
Complete Results
5:20.64
Dominic Vasquez
5th
Finals
H1
Complete Results
5:27.78
Daniel Amaya
6th
Finals
H1
Complete Results
5:32.11
SB
Ethan Lee
7th
Finals
H1
Complete Results
5:38.61
Luke Jennings
8th
Finals
H1
Complete Results
5:39.08
SB
Noah Kleist
9th
Finals
H1
Complete Results
5:44.00
Tyler Dinh
10th
Finals
H1
Complete Results
5:45.17
SB
Cesar Davila-guzman
11th
Finals
H1
Complete Results
5:51.97
SB
Max Melton
12th
Finals
H1
Complete Results
6:00.27
Jason Bailey
13th
Finals
H1
Complete Results
6:07.20
SB
Marcos Torres
14th
Finals
H1
Complete Results
6:33.13
SB
Eric Hu
15th
Finals
H1
Complete Results
6:50.85
SB
Constantine Korovessis
16th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
10:47.31
Andrew Tafolla
4th
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
14.46
SB
Oluwatobi Adegoke
1st
Finals
H1
Complete Results
18.07
SB
Ashimedua-jide Agbobu
3rd
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
37.75
Oluwatobi Adegoke
2nd
Finals
H1
Complete Results
43.84
SB
Ashimedua-jide Agbobu
4th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
47.32
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
3:51.28
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-4
Robert Cooper
3rd
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
20-4
Imonikne Iriafen
3rd
Finals
H1
Complete Results
19-9.5
SB
Justin Rodriguez
4th
Finals
H1
Complete Results
18-1.5
Ashiedu-ogo Agbobu
5th
Finals
H1
Complete Results
16-11
SB
Erumise Iriafen
1st
Finals
H1
Complete Results
15-9.75
Sevyn Carter
2nd
Finals
H1
Complete Results
14-11
SB
Jason Ohiaeri
3rd
Finals
H1
Complete Results
13-11
SB
Robert Cooper
4th
Finals
H1
Complete Results
12-0.5
Malachi Butler
8th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
47-1.5
SB
Oluwatobi Adegoke
1st
Finals
H1
Complete Results
43-3
SB
Jonathan Neal
2nd
Finals
H1
Complete Results
40-10
SB
Ashiedu-ogo Agbobu
3rd
Finals
H1
Complete Results
36-1
Imonikne Iriafen
5th
Finals
H1
Complete Results
34-9.5
SB
Malachi Butler
6th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
9-6
SB
Kane Kaneshina
5th
Finals
H1
Complete Results
Discus
111-5
Nathan Lozano
3rd
Finals
H1
Complete Results
111-2
SB
Tyler Smith
4th
Finals
H1
Complete Results
109-4
Jalen Taylor
5th
Finals
H1
Complete Results
100-8
Mason Lilly
7th
Finals
H1
Complete Results
83-8
Jack Chapman
8th
Finals
H1
Complete Results
63-3
SB
Julian Poredes
1st
Finals
H1
Complete Results
62-11
SB
Cayden Encinias
2nd
Finals
H1
Complete Results
40-4
SB
Emmanuel Aldrete
3rd
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
43-1.5
Tyler Lozano
2nd
Finals
H1
Complete Results
38-9
Ricky Perla
3rd
Finals
H1
Complete Results
38-2
Jalen Taylor
4th
Finals
H1
Complete Results
35-8
Nathan Lozano
5th
Finals
H1
Complete Results
34-2
Jack Chapman
7th
Finals
H1
Complete Results
33-9.5
Tyler Smith
8th
Finals
H1
Complete Results
30-0
SB
Mason Lilly
9th
Finals
H1
Complete Results
26-5
SB
Julian Paredes
1st
Finals
H1
Complete Results
26-0
SB
Cayden Encinias
2nd
Finals
H1
Complete Results
24-0
SB
Emmanuel Aldrete
3rd
Finals
H1
Complete Results