Loading
California MileSplit
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
MVC @ Gilroy 2018
Apr 19, 2018
Gilroy High School - Garcia-Elder Sports Complex
Gilroy, CA
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Gilroy (CC) Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
12.66
Searra Harding
1st
Finals
H1
Complete Results
16.29
SB
Ysabella Johnson
4th
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
1:06.99
SB
Aphrodite Ayala
1st
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:44.47
Emily Alcoran
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:45.19
Alyssa Harden
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:50.06
SB
Aphrodite Ayala
4th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
5:34.39
SB
Maddilyn Eastus
1st
Finals
H1
Complete Results
5:57.63
Emily Alcoran
4th
Finals
H1
Complete Results
6:03.56
Marianna Bundros
5th
Finals
H1
Complete Results
6:14.75
Marissa Galvan
6th
Finals
H1
Complete Results
6:15.97
Kayla Flores
7th
Finals
H1
Complete Results
6:19.37
SB
Regina Perez
8th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
12:58.13
Maddilyn Eastus
1st
Finals
H1
Complete Results
13:04.11
Marianna Bundros
2nd
Finals
H1
Complete Results
14:14.06
Regina Perez
3rd
Finals
H1
Complete Results
100 Meter Hurdles
16.45
Marcela Mantilla
1st
Finals
H1
Complete Results
19.75
Louisa Mantilla
3rd
Finals
H1
Complete Results
22.20
Athena Flores
4th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
50.14
SB
Marcela Mantilla
1st
Finals
H1
Complete Results
52.42
SB
Dariana Rodriguez
2nd
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:40.37
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
3-10
SB
Candace Eje
2nd
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
9-5.75
Ariana Garcia
5th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
27-3
Athena Flores
3rd
Finals
H1
Complete Results
25-2
Andrea Silva-quiroz
4th
Finals
H1
Complete Results
23-2
Sandra Del Toro
5th
Finals
H1
Complete Results
22-1.5
Ysabella Johnson
6th
Finals
H1
Complete Results
Discus
65-3
Samantha Ulloa
2nd
Finals
H1
Complete Results
64-3
Dariana Rodriguez
3rd
Finals
H1
Complete Results
59-2
SB
Anajah Jeanpierre-pryor
4th
Finals
H1
Complete Results
58-11
SB
Louisa Mantilla
5th
Finals
H1
Complete Results
55-11
Candace Eje
6th
Finals
H1
Complete Results
52-2
SB
Regina Perez
9th
Finals
H1
Complete Results
51-1
Sandra Del Toro
10th
Finals
H1
Complete Results
47-8
Athena Flores
12th
Finals
H1
Complete Results
41-10
Ariana Garcia
13th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
25-9
Candace Eje
2nd
Finals
H1
Complete Results
24-11
SB
Samantha Ulloa
3rd
Finals
H1
Complete Results
23-2
SB
Anajah Jeanpierre-pryor
4th
Finals
H1
Complete Results
21-10
SB
Louisa Mantilla
7th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.25
w
Solar Hernandez
1st
Finals
H1
Complete Results
11.41
w SB
Logan Flores
2nd
Finals
H1
Complete Results
12.55
SB
Samuel De Groot
6th
Finals
H1
Complete Results
13.69
Timothy Tran
1st
Finals
H1
Complete Results
14.19
w
Ian Harris
7th
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
25.24
SB
Lucas Bonaparte
3rd
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
55.04
Lucas Bonaparte
2nd
Finals
H1
Complete Results
59.44
Samuel De Groot
3rd
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:08.03
SB
Chris Chavez
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:19.30
Alberto Bedolla
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:19.59
Andres Nava Garcia
4th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
4:45.66
Chris Chavez
1st
Finals
H1
Complete Results
4:55.27
Noe Serafio
3rd
Finals
H1
Complete Results
4:57.52
SB
Elias Chavez-hernandez
4th
Finals
H1
Complete Results
4:59.24
Arturo Perez
5th
Finals
H1
Complete Results
4:59.87
SB
Alberto Bedolla
6th
Finals
H1
Complete Results
5:06.68
SB
Andres Nava Garcia
8th
Finals
H1
Complete Results
5:17.32
Sergio Jimenez
9th
Finals
H1
Complete Results
5:33.63
Christopher Lopez
11th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
11:33.39
Arturo Perez
2nd
Finals
H1
Complete Results
12:21.67
Andres Nava Garcia
3rd
Finals
H1
Complete Results
12:27.83
Sergio Jimenez
4th
Finals
H1
Complete Results
12:30.60
Christopher Lopez
5th
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
15.64
SB
Logan Flores
1st
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
57.32
SB
Ian Harris
3rd
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-0
Lucas Bonaparte
1st
Finals
H1
Complete Results
4-8
SB
Samuel De Groot
2nd
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
13-9
Noe Serafio
4th
Finals
H1
Complete Results
13-8.5
Andres Nava Garcia
5th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
32-10
Don Dacudao
2nd
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
8-0
Moises Fuertes
1st
Finals
H1
Complete Results
Discus
84-5
SB
Luis Vasquez-sanchez
3rd
Finals
H1
Complete Results
84-2
SB
Alberto Bedolla
4th
Finals
H1
Complete Results
79-5
SB
Ian Harris
5th
Finals
H1
Complete Results
79-0
Sylvester Torres
6th
Finals
H1
Complete Results
76-10
David Mendoza Zuniga
8th
Finals
H1
Complete Results
63-4
Christo Arellano Reyes
11th
Finals
H1
Complete Results
57-1
Timothy Tran
2nd
Finals
H1
Complete Results
55-9
Don Dacudao
13th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
35-10
SB
Logan Flores
1st
Finals
H1
Complete Results
30-11
David Mendoza Zuniga
4th
Finals
H1
Complete Results
29-9
Sylvester Torres
6th
Finals
H1
Complete Results
29-2
SB
Luis Vasquez-sanchez
7th
Finals
H1
Complete Results
26-8
Christo Arellano Reyes
11th
Finals
H1
Complete Results