Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Blair 11 Willows 11.52
2 Austin Downing 12 Las Plumas 11.58
3 Elias Saracco 11 River Valley 11.65
4 Daniel Velazquez 12 Biggs 11.85
5 Dominic Morse 12 East Nicolaus 11.92
6 David Kyambadde 11 River Valley 12.04
7 Joe Pierce 11 North Tahoe 12.19
8 Cristobal Lopez 12 East Nicolaus 12.22
9 Kevin Brooks 12 Las Plumas 12.24
10 Victor Martinez 11 Pierce 12.33
11 Max Garcia 12 Las Plumas 12.38
12 Alejandro Gonzalez 9 Hamilton City 12.44
13 Rain Daniels 11 Orland 12.50
14 Tyler Reynolds 12 Sutter 12.59
15 Dylan Hausman 11 Los Molinos 12.61
16 Josh McHugh 11 Sutter 12.61
17 Thomas Mercogliano 11 North Tahoe 12.63
18 Nick Smith 11 Durham 12.63
19 Manuel Morales 10 Colusa 12.63
20 Dutch Kalfsbeek 12 Pierce 12.64
20 Diego Ramirez 11 Pierce 12.64
22 Dillon Hudson 11 North Tahoe 12.68
23 Kyle Sinclear 11 Durham 12.70
24 Caleb Dollins 11 Sutter 12.73
25 Christian Rodriguez 12 Orland 12.80
26 Samuel Chiu 9 Redding Christian 12.88
27 Jaime Villar 9 Hamilton City 12.89
28 Ricky Gonzalez 12 East Nicolaus 12.98
29 Kai Pappani-McDermott 11 CORE Butte 13.01
30 Jordan Daugherty 11 CORE Butte 13.13
31 David Honea 12 Biggs 13.29
32 Daniel Castaneda 12 Pierce 13.46
33 Joey Brockett 12 Durham 13.69
34 Samuel Alpha 11 River Valley 13.81
35 Estevan Salazar 11 Orland 13.83
36 Dakoda Stratton 12 Los Molinos 13.99
37 Micah Saluz 11 Redding Christian 14.83
38 Alexander Henry 11 CORE Butte 16.85
Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zackary Scoggins 10 East Nicolaus 12.13
2 Giovanni Gonzalez 10 Orland 12.14
3 Logan Woodward 9 East Nicolaus 12.40
4 Devarius Robinson 10 East Nicolaus 12.43
5 Austin Gunther 10 Providence Christian 12.48
6 Victor Preciado 9 East Nicolaus 12.78
7 William McJunkin 9 Durham 12.88
8 Elijah Diaz 10 Pierce 12.88
9 Oliver Fralick 10 North Tahoe 12.98
10 Michael Walton 9 Willows 13.13
11 Levi Siller 9 Sutter 13.15
12 Makai Fraas 10 North Tahoe 13.18
13 Joel Rojas 9 River Valley 13.24
14 Nathan Smith 10 River Valley 13.25
15 Chris Seegert 10 Durham 13.28
16 Jesse Sullender 9 Colusa 13.34
17 Julian Mercado 10 Orland 13.40
18 Keelan Giannini 9 North Tahoe 13.53
19 Dominic Garcia 9 Colusa 13.68
20 Jesus Ruiz 9 Pierce 13.75
21 Bradley Walborn 10 CORE Butte 13.77
22 Jared Strong 9 Hamilton City 13.80
23 Dominic Tovar 9 Durham 13.83
24 Marcos Meza 10 CORE Butte 13.90
25 Anthony Pangelina 10 Orland 13.90
26 Richins Conner 9 Pierce 14.21
27 Donavin Householder 9 Orland 14.37
28 Yassine Lamsiah 9 Colusa 15.32
29 Joseph Wiess 9 Biggs 16.49
30 Drew Grayson 9 Los Molinos 18.08
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Blair 11 Willows 23.13
2 Daniel Velazquez 12 Biggs 23.53
3 Austin Downing 12 Las Plumas 23.83
4 Rex Baker 11 River Valley 23.85
5 Jonathan Zubia 12 Sutter 23.97
6 Matthew Hernandez 11 Orland 24.11
7 Dominic Morse 12 East Nicolaus 24.40
8 Joe Pierce 11 North Tahoe 24.47
9 Kevin Brooks 12 Las Plumas 24.61
10 Devin Toth 10 Corning 24.80
11 Max Garcia 12 Las Plumas 24.91
12 Nick Smith 11 Durham 25.08
13 Diego Ramirez 11 Pierce 25.50
14 Dillon Hudson 11 North Tahoe 25.73
14 Dutch Kalfsbeek 12 Pierce 25.73
16 Dylan Hausman 11 Los Molinos 25.78
17 Thomas Mercogliano 11 North Tahoe 25.78
18 Gabe Owen 10 Durham 25.79
19 Kyle Sinclear 11 Durham 25.83
19 Caleb Dollins 11 Sutter 25.83
21 Alejandro Gonzalez 9 Hamilton City 25.96
22 Rain Daniels 11 Orland 26.00
23 Jonathan Moreno 11 Orland 26.18
24 Enrique Ramirez 11 Providence Christian 26.44
25 Jacob Long 11 CORE Butte 26.44
26 Jaime Villar 9 Hamilton City 26.46
27 Samuel Chiu 9 Redding Christian 26.51
28 Kai Pappani-McDermott 11 CORE Butte 27.35
29 Joey Velazquez 11 Biggs 28.08
30 Jacob Espeland 11 Orland 28.13
31 David Honea 12 Biggs 29.45
32 Alexander Henry 11 CORE Butte 30.02
33 Diego Pina 11 Pierce 33.29
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Giovanni Gonzalez 10 Orland 24.38
2 Zackary Scoggins 10 East Nicolaus 24.98
3 Austin Gunther 10 Providence Christian 25.20
4 Logan Woodward 9 East Nicolaus 25.22
5 William McJunkin 9 Durham 25.66
6 Devarius Robinson 10 East Nicolaus 26.06
7 Dustin Coombs 10 East Nicolaus 26.07
8 Manuel Morales 10 Colusa 26.08
9 Elijah Diaz 10 Pierce 26.11
10 Nathan Smith 10 River Valley 26.17
11 Michael Walton 9 Willows 26.39
12 Levi Siller 9 Sutter 26.43
13 Dustin Willson 10 Orland 26.57
14 Makai Fraas 10 North Tahoe 26.60
15 Joel Rojas 9 River Valley 26.84
16 Chris Seegert 10 Durham 27.20
17 Jesse Sullender 9 Colusa 27.26
18 Zane Harlan 10 Orland 27.48
19 Dominic Tovar 9 Durham 27.97
20 Jared Strong 9 Hamilton City 28.60
21 Bradley Walborn 10 CORE Butte 28.72
22 Richins Conner 9 Pierce 28.79
23 Luke Zikan 10 Redding Christian 29.01
24 Cieler Hazlett 9 Orland 31.64
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jonathan Zubia 12 Sutter 53.17
2 Devin Toth 10 Corning 54.11
3 Joe Pierce 11 North Tahoe 54.27
4 Colby Del Carlo 11 Durham 55.33
5 Daniel Cardenas 12 Orland 55.87
6 Edwing Valdez-Salazar 11 Las Plumas 56.29
7 Enrique Ramirez 11 Providence Christian 57.62
8 Taveon Shepherd 11 River Valley 58.08
9 Jacob Long 11 CORE Butte 58.26
10 Jordan Daugherty 11 CORE Butte 58.58
11 Alex Montejano 11 Colusa 58.91
12 Kai Pappani-McDermott 11 CORE Butte 59.11
13 Thomas Mercogliano 11 North Tahoe 59.85
14 Joey Van Natta 11 Orland 1:00.34
15 Maxx Forbes 11 Orland 1:01.21
16 Joey Brockett 12 Durham 1:02.08
17 Aaron Chandler 11 Los Molinos 1:05.65
18 Diego Pina 11 Pierce 1:11.01
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Gunther 10 Providence Christian 54.78
2 Lucas Garin 10 Colusa 56.19
3 Isaiah Martinez 9 Sutter 56.59
4 Max Myers 10 Pierce 58.65
5 Franky Herrera 10 Biggs 58.98
6 Joel Rojas 9 River Valley 59.33
7 Eric Owens 10 Orland 59.95
8 Austin Coombs 9 East Nicolaus 1:01.60
9 Jadon Stanley 9 Sutter 1:01.85
10 Jesus Ruiz 9 Pierce 1:01.87
11 Connor Johnston 9 North Tahoe 1:02.73
12 Blake Smith 9 Orland 1:02.90
13 Matthew Hintz 9 East Nicolaus 1:05.27
14 Todd Reading 9 Colusa 1:07.07
15 Elijah German 10 CORE Butte 1:07.79
16 Mario Matteoli 9 Sutter 1:07.99
17 Simon Field 10 CORE Butte 1:08.17
18 Cieler Hazlett 9 Orland 1:09.24
19 Ezequiel Duarte 9 Pierce 1:11.34
20 Giovanni Martinez 10 Hamilton City 1:12.41
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brian Hastings 12 Las Plumas 1:59.34
2 Diego Iniguez 12 Orland 2:06.61
3 Dymond Kostenko 12 Las Plumas 2:07.75
4 Abhayjot Johal 11 River Valley 2:12.92
5 Bailey Rockholt 11 Sutter 2:13.12
6 James Reese 12 Providence Christian 2:13.29
7 Jonathan Zubia 12 Sutter 2:16.22
8 Riley Hacker 11 North Tahoe 2:16.66
9 Xavier Rodriguez 9 Hamilton City 2:18.41
10 Jonathan Mercado 11 Orland 2:19.04
11 Erik Dominguez 11 Willows 2:20.96
12 Liam Cooper 12 Pierce 2:21.96
13 Taroshi Thao 12 Las Plumas 2:22.31
14 Briando Contreras 12 Hamilton City 2:22.98
15 Jacob Long 11 CORE Butte 2:24.41
16 Alex Montejano 11 Colusa 2:24.56
17 Alex Ordaz 12 Orland 2:27.50
18 David Gonzalez 11 Willows 2:28.82
19 Cyrus Bremmer 12 Pierce 2:30.94
20 Maxx Forbes 11 Orland 2:31.12
21 Scott Allen 12 Redding Christian 2:35.33
22 Max Roske 11 North Tahoe 2:40.91
23 Parminder Bhele 11 River Valley 3:03.67
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Harper 10 Sutter 2:19.38
2 Lucas Garin 10 Colusa 2:19.58
3 Matthew Garcia 9 Willows 2:19.84
4 Franky Herrera 10 Biggs 2:21.44
5 Eric Owens 10 Orland 2:21.46
6 Harman Sangha 10 River Valley 2:22.13
7 Aiden Charter 10 Pierce 2:22.28
8 Harnaik Bains 10 River Valley 2:23.50
9 Austin Coombs 9 East Nicolaus 2:24.80
10 Koson Verkler 9 North Tahoe 2:25.62
11 Raymond Baldez 9 Sutter 2:25.98
12 Zane Kowalkowski 10 Durham 2:26.38
13 Elias Rodriguez 9 Orland 2:33.02
14 Jesse Neher 10 CORE Butte 2:34.71
15 Andrew Hohberg 10 Providence Christian 2:36.73
16 Luke Zikan 10 Redding Christian 2:37.14
17 Arian Hernandez 9 Pierce 2:37.33
18 Jedadiah Hendry 9 Orland 2:37.61
19 Yusuf Muhammed 10 River Valley 2:39.73
20 Bryan Montejano 9 Colusa 2:40.40
21 Matthew Hintz 9 East Nicolaus 2:42.12
22 Ezequiel Duarte 9 Pierce 2:49.39
23 Elijah German 10 CORE Butte 2:49.62
24 Paul Mills 10 Durham 2:51.32
25 Johnny Wetz 9 Orland 2:52.06
26 Matthew Supanich 9 Providence Christian 2:54.16
27 Nathan Wallis 9 Durham 2:56.71
28 Mauro Valdes 9 Colusa 2:57.93
29 Griffen Haydon 9 River Valley 3:37.05
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brian Hastings 12 Las Plumas 4:36.00h
2 Dymond Kostenko 12 Las Plumas 4:55.00h
3 Caleb DeLong 12 Corning 4:58.00h
4 Diego Iniguez 12 Orland 5:00.00h
5 Erik Dominguez 11 Willows 5:05.00h
6 Xavier Rodriguez 9 Hamilton City 5:13.00h
7 James Reese 12 Providence Christian 5:15.00h
8 Aaron Punzo 12 Orland 5:18.00h
9 Alex Ordaz 12 Orland 5:19.00h
10 David Gonzalez 11 Willows 5:20.00h
11 Corey Joslin 11 North Tahoe 5:22.00h
12 Chris Garcia 11 Orland 5:31.00h
13 Gerardo Alvarado 11 Pierce 5:32.00h
14 Taroshi Thao 12 Las Plumas 5:33.00h
15 Riley Hacker 11 North Tahoe 5:38.00h
16 Denny D'Andrea 11 Los Molinos 5:43.00h
17 Caden Pauling 12 Providence Christian 5:45.00h
18 Juan Huerta 12 Pierce 5:52.00h
19 Cyrus Bremmer 12 Pierce 5:55.00h
20 Alex Montejano 11 Colusa 5:58.00h
21 Juan C. Salazar 11 Los Molinos 6:06.00h
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Harnaik Bains 10 River Valley 5:07.00h
2 Matthew Garcia 9 Willows 5:12.00h
3 Bryce Harper 10 Sutter 5:16.00h
4 Angel Garcia 9 Orland 5:18.00h
5 Braedyn Hick 10 Sutter 5:20.00h
6 Raymond Baldez 9 Sutter 5:28.00h
7 Xavier Pitula 9 Sutter 5:29.00h
8 Zane Kowalkowski 10 Durham 5:30.00h
9 Giancarlo Munoz 9 North Tahoe 5:31.00h
10 Blake Smith 9 Orland 5:34.00h
11 Connor Johnston 9 North Tahoe 5:36.00h
12 Yusuf Muhammed 10 River Valley 5:48.00h
13 Taylor Brown 9 Redding Christian 5:50.00h
14 Andrew Hohberg 10 Providence Christian 5:53.00h
15 Jedadiah Hendry 9 Orland 5:59.00h
15 Elias Rodriguez 9 Orland 5:59.00h
15 Bryan Montejano 9 Colusa 5:59.00h
18 Jose Valdez 9 Colusa 6:06.00h
19 Franky Herrera 10 Biggs 6:20.00h
19 Tristan Pantha 10 Redding Christian 6:20.00h
21 Christian Lopez 10 Colusa 6:22.00h
22 Elijah German 10 CORE Butte 6:24.00h
23 Paul Mills 10 Durham 6:34.00h
24 Nathan Wallis 9 Durham 6:36.00h
25 Simon Field 10 CORE Butte 7:06.00h
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dymond Kostenko 12 Las Plumas 10:31.55
2 Bailey Rockholt 11 Sutter 10:35.81
3 Aidan Jukes 12 River Valley 10:51.17
4 Corey Joslin 11 North Tahoe 10:52.57
5 Gerardo Alvarado 11 Pierce 11:02.13
6 Geoffrey Chavez 12 Hamilton City 11:02.75
7 David Gonzalez 11 Willows 11:07.09
8 Chris Garcia 11 Orland 11:13.51
9 Jonathan Mercado 11 Orland 11:18.78
10 Riley Hacker 11 North Tahoe 11:32.20
11 Devun Lindaver 12 Orland 11:42.27
12 Max Roske 11 North Tahoe 11:43.62
13 Joel Solis 12 Orland 11:43.67
14 Aaron Punzo 12 Orland 11:46.83
15 Caden Pauling 12 Providence Christian 12:11.60
16 Juan Huerta 12 Pierce 12:15.17
17 Denny D'Andrea 11 Los Molinos 12:17.96
18 Juan C. Salazar 11 Los Molinos 13:59.31
Junior Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Braedyn Hick 10 Sutter 10:58.05
2 Angel Garcia 9 Orland 11:08.09
3 Koson Verkler 9 North Tahoe 11:30.91
4 Giancarlo Munoz 9 North Tahoe 11:52.52
5 Elias Rodriguez 9 Orland 11:59.71
6 Xavier Pitula 9 Sutter 12:01.68
7 Taylor Brown 9 Redding Christian 12:20.08
8 Jacob Arce 10 Colusa 12:25.97
9 Jedadiah Hendry 9 Orland 12:39.50
10 Jose Valdez 9 Colusa 12:44.34
11 Jesse Neher 10 CORE Butte 12:45.37
12 Paul Mills 10 Durham 13:01.10
13 Christian Lopez 10 Colusa 13:19.04
14 Mauro Valdes 9 Colusa 13:25.86
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zane Harlan 10 Orland 18.49
2 Jesus Garcia 10 Willows 18.95
3 Omar Huerta 10 Colusa 19.04
4 Michael Walton 9 Willows 20.17
5 Drake Voyer 9 CORE Butte 20.29
6 David Earhart 10 East Nicolaus 20.94
7 Richins Conner 9 Pierce 21.06
8 Jose Chavez 10 Orland 21.32
9 William Graybill 10 Colusa 21.82
10 Giovanni Martinez 10 Hamilton City 22.41
11 Carlos Castellon 9 Colusa 22.66
12 John Zapata 10 North Tahoe 22.74
13 Jake Norris 10 Orland 23.06
14 Joseph Wiess 9 Biggs 28.70
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josiah McMenamy 10 River Valley 17.80
2 Matthew Gawthrop 11 CORE Butte 17.93
3 Conner Saso 11 Colusa 18.19
4 Jake Noble 12 Corning 18.36
5 Saahil Sandhar 11 River Valley 18.65
6 Justin Knoefler 12 Las Plumas 18.88
7 Diego Rubio 11 Pierce 18.91
8 Brian Hernandez 11 Hamilton City 19.23
9 Diego Barajas-Gonzalez 12 East Nicolaus 19.39
10 Enrique Ramirez 11 Providence Christian 19.95
11 Alejandro Gonzalez 9 Hamilton City 20.17
12 Daniel Cardenas 12 Orland 20.35
13 Iram Alvarez 11 River Valley 20.69
14 Marco De La Torre 11 Orland 20.90
15 Fernando Felix 11 River Valley 21.21
16 Christian Rodriguez 12 Orland 21.82
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dustin Willson 10 Orland 46.49
2 Zane Harlan 10 Orland 47.74
3 Dustin Coombs 10 East Nicolaus 47.94
4 Michael Walton 9 Willows 48.14
5 Austin Coombs 9 East Nicolaus 49.09
6 Jose Chavez 10 Orland 49.24
7 Omar Huerta 10 Colusa 49.86
8 Jesus Garcia 10 Willows 49.99
9 Mario Matteoli 9 Sutter 50.36
10 Jadon Stanley 9 Sutter 52.02
11 David Earhart 10 East Nicolaus 53.84
12 Kip Kosch 9 North Tahoe 54.34
13 Jake Norris 10 Orland 56.98
14 Giovanni Martinez 10 Hamilton City 57.57
15 Joseph Wiess 9 Biggs 1:13.98
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tristan Albers 12 Corning 43.87
2 Saahil Sandhar 11 River Valley 44.71
3 Josiah McMenamy 10 River Valley 46.01
4 Daniel Cardenas 12 Orland 46.20
5 Conner Saso 11 Colusa 46.24
6 Cory Murasko 11 Durham 46.96
7 Justin Knoefler 12 Las Plumas 48.12
8 Diego Rubio 11 Pierce 49.00
9 Adam Collins 12 Las Plumas 49.18
10 Brian Hernandez 11 Hamilton City 49.54
11 Jordan Daugherty 11 CORE Butte 50.26
12 Iram Alvarez 11 River Valley 50.64
13 Taveon Shepherd 11 River Valley 50.75
14 Tyler Biggs 12 Willows 52.29
15 Christian Alvarez 12 River Valley 52.67
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 River Valley 44.88
David KyambaddeElias SaraccoRex BakerAbhishek Singh
2 Las Plumas 45.88
Nick SmallJeremiah HavensEdwing Valdez-SalazarAustin Downing
3 East Nicolaus 46.17
Diego Barajas-GonzalezCorey TaylorCristobal LopezDominic Morse
4 Orland 48.00
Christian RodriguezRain DanielsMatthew HernandezEnrique Alvarado
5 Hamilton City 48.25
John ZuppanJaime VillarAlejandro GonzalezLuis Hernandez
6 Pierce 48.44
Diego RubioVictor MartinezDiego RamirezDutch Kalfsbeek
7 Redding Christian 52.47
Samuel ChiuMicah SaluzJordan PetersonLucas White
8 Los Molinos 54.98
Dakoda StrattonAaron ChandlerDenny D'AndreaDylan Hausman
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 East Nicolaus 47.48
Dustin CoombsVictor PreciadoDevarius RobinsonZackary Scoggins
2 Orland 49.08
Giovanni GonzalezEvven OvozcoDustin WillsonBlake Smith
3 Colusa 50.60
Dominic GarciaManuel MoralesJesse SullenderYassine Lamsiah
4 North Tahoe 51.62
Makai FraasOliver FralickKeelan GianniniElijah Sword
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Durham 3:47.40
Nick SmithGabe OwenColby Del CarloJeremy Schafer
2 Orland 3:49.85
Jonathan MercadoDaniel CardenasDiego IniguezMatthew Hernandez
3 Redding Christian 3:57.18
Samuel ChiuLucas WhiteWilliam SniderIsaiah Van Denend
4 Hamilton City 3:58.31
Tate GruenwaldBriando ContrerasJaime VillarXavier Rodriguez
5 Pierce 4:35.30
Julian VelazquezDaniel CastanedaAntonio SaavedraGabriel Villa
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sutter 4:09.34
Daiven AtwalRaymond BaldezBryce HarperJadon Stanley
2 Pierce 4:17.76
Aiden CharterArian HernandezJesus RuizMax Myers
3 Orland 4:22.95
Dustin WillsonCieler HazlettJake NorrisEric Owens
4 Colusa 4:28.66
Jacob ArceLucas GarinOmar HuertaJose Valdez
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mitch Barker 10 East Nicolaus 43-01.00
2 Gabe Salazar 10 Colusa 40-09.00
3 Justin Tokos 10 River Valley 40-08.50
4 Devin Hatcher 9 East Nicolaus 40-06.00
5 Isaiah Miguel 9 River Valley 37-06.00
6 Nathaniel Napoli 10 CORE Butte 36-10.00
7 Anthony Pangelina 10 Orland 36-02.00
8 Abraham Anguiano 10 River Valley 35-03.00
9 Andrew Ong 9 East Nicolaus 33-00.00
10 William Graybill 10 Colusa 32-07.50
11 Joseph Bidia 10 Durham 32-06.00
12 Chris Crouch 10 Orland 32-00.00
13 Ethan Bohmann 10 River Valley 31-05.00
14 Bodie Everist 9 North Tahoe 31-01.00
15 Blake Connor 10 North Tahoe 30-02.50
16 Ethan Leininger 9 Durham 29-09.00
17 Carlos Castellon 9 Colusa 29-03.50
18 Jared Munarui 9 Biggs 29-01.50
19 Marcos Meza 10 CORE Butte 29-01.00
19 Christian Reyna 10 Colusa 29-01.00
21 Robert Nordby 10 North Tahoe 28-07.00
22 Julian Mercado 10 Orland 28-05.00
23 Spencer Johnson 10 Durham 27-01.00
24 Dominic Woodworth 10 Willows 27-00.00
25 Nick Jenkins 10 Durham 26-06.50
26 Justus Petersen 10 Redding Christian 26-03.00
27 Caleb Hicks 9 East Nicolaus 26-02.00
28 Omar Saligan 10 Hamilton City 26-01.00
29 Jacob Powers 10 Orland 25-07.00
30 Raul Reyes 10 North Tahoe 25-06.00
31 Shane Gardenhire 10 Sutter 24-01.00
32 Matthew Supanich 9 Providence Christian 23-04.00
33 Anthony Velazquez 9 Biggs 21-09.00
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luis Hernandez 12 Hamilton City 44-02.50
2 Cole McLaughlin 12 East Nicolaus 41-05.00
3 Carson McBride 12 Biggs 40-10.50
4 Jeffrey Lopeteguy 12 Willows 40-09.50
5 Joseph Miguel 12 River Valley 39-02.00
6 Jose Cordova 11 East Nicolaus 38-09.00
7 Adin Dubose 11 Durham 37-08.50
8 John Zuppan 12 Hamilton City 37-06.00
8 Samuel Stocks 12 Colusa 37-06.00
10 Jared Darrow 12 Corning 37-05.50
11 Ian Novak 11 East Nicolaus 36-10.50
12 Miguel Bejarano 12 Hamilton City 35-10.00
13 Tommy Davis 12 Pierce 35-09.00
14 Eric Gonzalez 11 River Valley 35-05.50
15 Colby Hardwick 10 Las Plumas 35-05.00
16 Josiah Badie 12 Durham 35-02.00
17 Bailey Johnson 11 Sutter 35-01.00
18 Ethan Everist 11 North Tahoe 33-10.50
19 Enrique Alvarado 11 Orland 33-06.50
20 Karnvir Mattu 11 River Valley 33-01.00
21 Matthew Tapia 11 Pierce 32-11.00
22 Josh Kitchen 12 Orland 30-09.00
23 Marco De La Torre 11 Orland 30-08.00
24 Nick Biaggi 11 Corning 30-05.00
25 Austin Barden 11 Sutter 29-10.00
26 Collin Bill 11 Durham 29-08.50
27 Phillip Lopez 11 North Tahoe 29-08.00
28 Jose Gonzales 12 Pierce 29-07.50
29 Danial Santillan 9 Biggs 29-06.00
30 Jorge Castaneda 11 Biggs 29-05.00
31 Estevan Salazar 11 Orland 28-07.00
32 Alan Galeana Calixto 12 Las Plumas 27-06.00
33 Seth Ogle 12 Colusa 27-04.50
33 Brendan Faust 12 Redding Christian 27-04.50
35 Jordan Peterson 12 Redding Christian 27-02.50
36 Sameer Dhot 11 River Valley 27-02.00
37 Steven Swanson 9 Biggs 26-03.00
38 Sergio Rico 11 Colusa 25-11.00
39 Ramon Bucio 11 East Nicolaus 25-05.50
40 Jordan Reyna 11 CORE Butte 24-01.50
41 Christian Saavedra 11 Pierce 19-08.25
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Samuel Stocks 12 Colusa 115-10
2 Matthew Rockenstein 11 River Valley 114-10
3 Luis Hernandez 12 Hamilton City 112-09
4 Ethan Everist 11 North Tahoe 109-06
5 Josiah Badie 12 Durham 105-03
6 Colby Hardwick 10 Las Plumas 105-02
7 Enrique Alvarado 11 Orland 103-02
8 Joshua Barriga 11 River Valley 101-01
9 Jared Darrow 12 Corning 98-05
10 Miguel Bejarano 12 Hamilton City 96-02
11 Joseph Miguel 12 River Valley 95-02
12 Bailey Johnson 11 Sutter 93-04
13 John Zuppan 12 Hamilton City 92-11
14 Carson McBride 12 Biggs 90-08
15 Jeffrey Lopeteguy 12 Willows 89-10
16 Eric Gonzalez 11 River Valley 86-11
17 Josh Kitchen 12 Orland 86-01
18 Matthew Tapia 11 Pierce 85-07
19 Tommy Davis 12 Pierce 85-03
20 Phillip Lopez 11 North Tahoe 85-00
21 Jordan Reyna 11 CORE Butte 83-05
22 Alexandro Velazquez 12 Pierce 82-02
23 Jorge Castaneda 11 Biggs 81-07
24 Iwane Faupula 11 East Nicolaus 80-06
25 Austin Barden 11 Sutter 79-07
26 Estevan Salazar 11 Orland 76-09
27 Adin Dubose 11 Durham 72-02
28 Danial Santillan 9 Biggs 71-04
29 Collin Bill 11 Durham 70-05
30 Nick Biaggi 11 Corning 70-01
31 Grant Chaney 12 Orland 69-00
32 Steven Swanson 9 Biggs 68-00
33 Seth Ogle 12 Colusa 61-02
34 Brendan Faust 12 Redding Christian 57-02
35 Christian Saavedra 11 Pierce 47-09
36 Alan Galeana Calixto 12 Las Plumas 45-04
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mitch Barker 10 East Nicolaus 110-11
2 Blake Connor 10 North Tahoe 100-00
3 Robert Nordby 10 North Tahoe 98-02
4 Joseph Bidia 10 Durham 86-06
5 Gabe Salazar 10 Colusa 85-02
6 Marcos Meza 10 CORE Butte 80-07
7 Chris Crouch 10 Orland 78-08
8 Dominic Woodworth 10 Willows 77-09
9 Anthony Pangelina 10 Orland 75-07
10 Bodie Everist 9 North Tahoe 74-03
11 Ethan Leininger 9 Durham 72-05
12 Spencer Johnson 10 Durham 68-05
13 Matthew Supanich 9 Providence Christian 63-09
14 Omar Saligan 10 Hamilton City 62-05
15 Nick Jenkins 10 Durham 60-11
16 William Graybill 10 Colusa 60-10
17 Shane Gardenhire 10 Sutter 60-02
18 Jesus Ramirez 10 Colusa 59-10
19 Christian Reyna 10 Colusa 59-00
20 Ethan Bohmann 10 River Valley 55-05
21 Raul Reyes 10 North Tahoe 53-05
22 Julian Mercado 10 Orland 51-09
23 Carter Janosz 10 East Nicolaus 46-04
24 Anthony Velazquez 9 Biggs 45-04
25 Jared Munarui 9 Biggs 38-04
Blake Springer 9 East Nicolaus ND
Devin Hatcher 9 East Nicolaus ND
Elijah Diaz 10 Pierce ND
Jesus Aceves 10 Pierce ND
Justus Petersen 10 Redding Christian ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Colby Del Carlo 11 Durham 5-08.00
2 Gabriel Villa 11 Pierce 5-08.00
3 David Kyambadde 11 River Valley 5-06.00
4 Jeremy Schafer 11 Durham 5-06.00
5 Adam Collins 12 Las Plumas 5-04.00
5 Austin Hancock 12 Las Plumas 5-04.00
7 Conner Saso 11 Colusa 5-04.00
8 Bryce Scott 12 Biggs 5-04.00
8 Carson McBride 12 Biggs 5-04.00
10 Bryce Dahlen 11 River Valley 5-02.00
10 Tate Gruenwald 12 Hamilton City 5-02.00
10 Emanuel Castrellon 12 River Valley 5-02.00
13 Blake Gouker 11 East Nicolaus 5-00.00
14 Geoffrey Chavez 12 Hamilton City 4-10.00
14 Liam Cooper 12 Pierce 4-10.00
14 Jonathan Moreno 11 Orland 4-10.00
17 William Snider 11 Redding Christian 4-08.00
17 Diego Iniguez 12 Orland 4-08.00
17 Jacob Lawless 12 Corning 4-08.00
20 Cyrus Bremmer 12 Pierce 4-06.00
21 Maxx Forbes 11 Orland 4-04.00
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David Earhart 10 East Nicolaus 5-03.00
2 Jacob Bishop 10 CORE Butte 5-00.00
3 Evven Ovozco 9 Orland 5-00.00
4 Xavier Pitula 9 Sutter 4-10.00
5 John Zapata 10 North Tahoe 4-08.00
5 Nathan Smith 10 River Valley 4-08.00
5 Jared Strong 9 Hamilton City 4-08.00
8 Nathan Spencer 10 CORE Butte 4-06.00
8 Kip Kosch 9 North Tahoe 4-06.00
8 Michael Reyna 9 CORE Butte 4-06.00
11 Nathael Morales 9 Colusa 4-04.00
12 Jesus Ramirez 10 Colusa 3-04.00
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Small 11 Las Plumas 13-00.00
2 Emanuel Castrellon 12 River Valley 12-06.00
3 Tristan Albers 12 Corning 10-06.00
4 Josiah McMenamy 10 River Valley 10-00.00
5 Bailey Johnson 11 Sutter 9-06.00
6 Josh McHugh 11 Sutter 9-00.00
7 Nick Biaggi 11 Corning 8-06.00
8 Pavandeep Chima 11 River Valley 8-00.00
9 Jacob Lawless 12 Corning 7-06.00
10 Alex Ordaz 12 Orland 7-00.00
10 Joel Solis 12 Orland 7-00.00
Joey Van Natta 11 Orland NH
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dillon Bunch 10 Durham 8-00.00
2 Jose Chavez 10 Orland 8-00.00
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abhishek Singh 11 River Valley 20-00.25
2 Elias Saracco 11 River Valley 19-09.00
3 Daniel Velazquez 12 Biggs 19-07.00
4 Jeremy Schafer 11 Durham 19-00.00
5 Gabriel Villa 11 Pierce 18-10.75
6 Bryce Scott 12 Biggs 18-09.75
7 Dutch Kalfsbeek 12 Pierce 18-01.50
8 Thomas Mercogliano 11 North Tahoe 17-11.75
9 Geoffrey Chavez 12 Hamilton City 17-10.25
10 Jonathan Moreno 11 Orland 17-06.50
11 Tate Gruenwald 12 Hamilton City 17-04.50
12 Corey Taylor 12 East Nicolaus 17-03.50
13 Rain Daniels 11 Orland 16-10.75
14 Cristobal Lopez 12 East Nicolaus 16-07.50
15 David Honea 12 Biggs 16-06.50
16 Brian Hernandez 11 Hamilton City 16-03.50
17 Joey Van Natta 11 Orland 16-03.00
18 Joey Brockett 12 Durham 16-00.00
19 Ricky Gonzalez 12 East Nicolaus 15-05.00
20 Daniel Castaneda 12 Pierce 15-04.75
21 Joey Velazquez 11 Biggs 15-02.50
22 Tyler Biggs 12 Willows 15-01.75
23 Joe Pierce 11 North Tahoe 14-11.00
24 Antonio Saavedra 11 Pierce 14-07.00
24 Samuel Alpha 11 River Valley 14-07.00
26 Scott Allen 12 Redding Christian 14-06.00
27 Collin Bill 11 Durham 13-10.00
28 Juan C. Salazar 11 Los Molinos 13-04.50
29 Mauricio Bautista 12 East Nicolaus 5-00.00
Devin Toth 10 Corning ND
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Daiven Atwal 9 Sutter 18-04.25
2 Oliver Fralick 10 North Tahoe 18-01.00
3 David Earhart 10 East Nicolaus 17-03.00
4 Evven Ovozco 9 Orland 17-00.50
5 Max Myers 10 Pierce 16-04.00
6 Zane Kowalkowski 10 Durham 16-01.00
7 Donavin Householder 9 Orland 15-04.00
8 John Zapata 10 North Tahoe 14-08.75
9 Michael Reyna 9 CORE Butte 14-02.75
10 Jadon Stanley 9 Sutter 14-00.00
11 Kip Kosch 9 North Tahoe 13-10.25
12 Yassine Lamsiah 9 Colusa 13-10.00
13 Charles Dunn 10 Colusa 13-07.25
14 Cieler Hazlett 9 Orland 12-11.00
15 Andrew Hohberg 10 Providence Christian 12-02.25
16 Johnny Wetz 9 Orland 11-06.00
17 Joseph Wiess 9 Biggs 10-10.25
18 Jonah McGee 9 CORE Butte 10-10.00
19 Nathan Spencer 10 CORE Butte 5-00.00
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elias Saracco 11 River Valley 40-03.50
2 Gabriel Villa 11 Pierce 38-09.50
3 Abhishek Singh 11 River Valley 38-04.00
4 Daniel Velazquez 12 Biggs 37-11.00
5 Bryce Scott 12 Biggs 37-04.00
6 Geoffrey Chavez 12 Hamilton City 37-02.00
7 Tate Gruenwald 12 Hamilton City 36-02.00
7 Tyler Reynolds 12 Sutter 36-02.00
9 Cory Murasko 11 Durham 36-00.50
10 Mauricio Bautista 12 East Nicolaus 34-11.50
11 Adin Dubose 11 Durham 33-06.50
12 Joey Velazquez 11 Biggs 32-10.00
13 Jonathan Moreno 11 Orland 32-07.50
14 Joey Van Natta 11 Orland 32-05.50
15 David Honea 12 Biggs 31-11.00
16 Bryce Dahlen 11 River Valley 30-08.50
17 Ricky Gonzalez 12 East Nicolaus 30-06.00
18 Jacob Espeland 11 Orland 30-00.00
18 Alex Guzman Fernandez 12 River Valley 30-00.00
Tyler Biggs 12 Willows ND
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Daiven Atwal 9 Sutter 39-01.50
2 Nathan Spencer 10 CORE Butte 36-05.00
3 Omar Huerta 10 Colusa 36-01.00
4 Jared Strong 9 Hamilton City 34-08.00
5 Jacob Bishop 10 CORE Butte 34-04.00
6 Jesus Garcia 10 Willows 32-04.50
7 Charles Dunn 10 Colusa 31-10.00
8 Aiden Charter 10 Pierce 31-08.50
9 John Zapata 10 North Tahoe 30-02.00
Todd Reading 9 Colusa ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Savannah Bailey 12 Sutter 13.06
2 Amber Kurth 10 Orland 13.58
3 Paige Dahlen 9 River Valley 13.64
4 Melanie McClintook 10 Orland 13.87
5 Keidy Rodriguez 10 Hamilton City 13.95
6 Sadie Alexander 10 Redding Christian 13.99
7 Elizabeth Wiley 11 CORE Butte 14.01
8 Gillian Ayala 11 Colusa 14.03
9 Gisselle Flores 12 Hamilton City 14.11
10 Jordan Wilson 11 East Nicolaus 14.12
11 Elter Bright 12 Corning 14.18
12 Azucena Alvarado 12 Hamilton City 14.29
13 Alondra Alvarado 12 Hamilton City 14.34
14 Harpreet Kaur 11 River Valley 14.37
15 Jill Smith 10 East Nicolaus 14.70
16 Ali Argo 12 Durham 14.76
17 Bailey McCarthy 11 Orland 14.82
18 Savannah Anderson 12 Las Plumas 14.83
19 Niche Juarez 11 Colusa 15.21
20 Kiana Chatfield 11 River Valley 15.31
21 Anahi Villanueva 11 Pierce 15.37
22 Hannah Wilson 12 Durham 15.38
23 Emily Gonzales 12 Pierce 15.55
23 Devani Sarks 9 Durham 15.55
25 Lilliana Hernandez 12 Pierce 16.11
26 Laura Gaskell 11 Providence Christian 16.38
27 Tiffany Gaytan 12 Corning 16.58
28 Litzy Contreras 11 River Valley 17.78
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Patterson 9 Durham 13.73
2 Samantha Robertson 10 Las Plumas 14.04
3 Chantal Barajas 10 Willows 14.11
4 Mateya Gualco 10 Sutter 14.31
5 Leslie Zepeda 9 Willows 14.37
6 Maria Rivera 9 Pierce 14.42
7 Hope Anderson 10 North Tahoe 14.47
8 Ki-Many Harvey 10 River Valley 14.59
9 Fay Mitchell 9 Corning 14.64
10 Taylor Murasko 10 Durham 14.71
11 Nyla Stamy 9 Durham 14.71
12 Betsy Myers 9 Pierce 14.76
13 Mya Mokres 9 Durham 14.86
14 Hanna Abe 9 River Valley 14.99
15 America Quiroz 9 Orland 15.27
16 Andrea Hernandez 10 Pierce 15.30
17 Alyssa Wilder 10 River Valley 15.40
18 Paige Alexander 9 Durham 15.42
19 Jessica Orozco 10 Pierce 15.47
20 Kendra Sanchez 9 Willows 15.54
21 Kelsey Cannizzaro 9 Providence Christian 15.59
22 Sofia Suarez 10 Orland 15.65
23 Maddie Koregelos 10 Colusa 15.70
24 Kylee Sloan 9 Redding Christian 15.73
25 Alexus Leyno 10 River Valley 15.75
26 Sophia Dunlap 10 East Nicolaus 15.79
27 Nathalie Rios 10 Hamilton City 16.02
28 Elizabeth Hernandez 10 Colusa 16.19
29 Mirna Rivera 9 Orland 16.29
30 Sahian Saucedo 9 Orland 16.37
31 Bianca Ledezma 10 Hamilton City 16.46
32 Jackie Gonzalas 9 Biggs 16.48
33 Daniela Garcia 9 Los Molinos 16.50
34 Julia Joynt 10 North Tahoe 16.70
35 Karla Ponce 9 Hamilton City 18.84
36 Chloe Honan 10 Biggs 19.90
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Savannah Bailey 12 Sutter 26.57
2 Kylie Burton 10 Antelope 27.02
3 Paige Dahlen 9 River Valley 28.47
4 Gisselle Flores 12 Hamilton City 28.52
5 Amber Kurth 10 Orland 29.60
6 Gillian Ayala 11 Colusa 29.64
7 Jordan Wilson 11 East Nicolaus 29.64
8 Harpreet Kaur 11 River Valley 29.71
9 Azucena Alvarado 12 Hamilton City 29.72
10 Jill Smith 10 East Nicolaus 30.32
11 Hannah Alvarado 11 Corning 30.39
12 Bailey McCarthy 11 Orland 31.44
13 Devani Sarks 9 Durham 32.06
14 Kaylee Meredith 11 Corning 32.28
15 Melanie McClintook 10 Orland 32.78
16 Marisol Barba 12 Pierce 32.81
17 Leeci Camarena 11 Orland 33.01
18 Emily Gonzales 12 Pierce 34.36
19 Litzy Contreras 11 River Valley 37.87
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Naiya Kowalkowski 10 Durham 28.58
2 Samantha Robertson 10 Las Plumas 28.88
3 Alison Smith 10 Durham 29.47
4 Gabriela Chavez 10 River Valley 30.38
5 Mateya Gualco 10 Sutter 30.43
6 Hope Anderson 10 North Tahoe 30.44
7 Taylor Murasko 10 Durham 30.63
8 Nyla Stamy 9 Durham 30.73
9 Leslie Zepeda 9 Willows 31.33
10 Paige McGarry 10 North Tahoe 31.55
11 Chantal Barajas 10 Willows 31.80
12 Jessica Orozco 10 Pierce 31.88
13 Kathia Silva 10 Colusa 31.93
14 Kendra Sanchez 9 Willows 31.93
15 Emma Conine (Holland) 10 River Valley 32.34
16 Inderpreet Kaur 9 River Valley 32.47
17 Rosie Velazquez 9 Biggs 32.68
18 Sofia Suarez 10 Orland 32.70
19 Laramie Burks 9 Orland 32.80
20 Sophia Dunlap 10 East Nicolaus 33.27
21 Elizabeth Hernandez 10 Colusa 33.80
22 Chelsea Enos 9 Orland 33.87
23 America Quiroz 9 Orland 34.35
24 Emma Shipley 9 Providence Christian 34.75
25 Natalia Fuentes 10 Hamilton City 34.84
26 Daniela Garcia 9 Los Molinos 34.87
27 Abigail Smith 9 Colusa 34.92
28 Lena Porter 9 Hamilton City 35.77
29 Karla Ponce 9 Hamilton City 39.91
30 Jacquelyn Hubbard 9 Providence Christian 40.05
31 Chloe Honan 10 Biggs 41.76
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kylie Burton 10 Antelope 59.52
2 Savannah Bailey 12 Sutter 59.64
3 Alicia Murillo 11 Hamilton City 1:02.35
4 Elter Bright 12 Corning 1:05.57
5 Jamie McEntire 11 Biggs 1:05.67
6 Sabrina Beauchamp 10 Orland 1:05.92
7 Kayla Page 12 Sutter 1:06.87
8 Amy Battenfield 12 CORE Butte 1:07.89
9 Gillian Ayala 11 Colusa 1:10.75
10 Kaylee Meredith 11 Corning 1:12.96
11 Anna Juarez 11 Willows 1:13.08
12 Jessica Hayton 12 Orland 1:26.39
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Naiya Kowalkowski 10 Durham 1:04.65
2 Lilli Patrick 9 Sutter 1:06.96
3 Wendy Navarro 9 Colusa 1:09.46
4 Mya Mokres 9 Durham 1:10.58
5 Kaylynne Turner 9 Sutter 1:11.25
6 Chelsea Enos 9 Orland 1:11.73
7 Linette Navarro 10 Pierce 1:11.96
8 Inderpreet Kaur 9 River Valley 1:12.15
9 Kathia Silva 10 Colusa 1:12.21
10 Kelsey Cannizzaro 9 Providence Christian 1:12.32
11 Rosie Velazquez 9 Biggs 1:12.55
12 Natalie Martinez 10 Orland 1:13.23
13 Paige McGarry 10 North Tahoe 1:14.20
14 Rebecca Graham 12 Las Plumas 1:15.17
15 Catherine Coad 10 River Valley 1:15.46
16 Jewel Kesterson 10 Colusa 1:15.74
17 Natalia Fuentes 10 Hamilton City 1:17.74
18 Anaka Hudson 10 North Tahoe 1:17.78
19 Jackie Gonzalas 9 Biggs 1:18.12
20 Alyssa Wilder 10 River Valley 1:18.49
21 Lena Porter 9 Hamilton City 1:19.04
22 Daniela Lopez 9 Orland 1:21.80
23 Karla Ponce 9 Hamilton City 1:33.58
24 Chloe Honan 10 Biggs 1:37.24
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mia Ashby 11 Sutter 2:31.38
2 Josii Johnson 11 North Tahoe 2:32.63
3 Sarah Conine (Holland) 10 River Valley 2:32.93
4 Alicia Murillo 11 Hamilton City 2:34.92
5 Ella Carr 11 North Tahoe 2:44.23
6 Kayla Page 12 Sutter 2:46.76
7 Luca Pfahler 11 Durham 2:47.75
8 Brianna Torres 11 Orland 2:51.85
9 Brooke Young 11 Durham 2:52.65
10 Sabrina Beauchamp 10 Orland 2:54.02
11 Gisel Alcaraz 10 Hamilton City 2:55.17
12 Angelina Juarez 11 Willows 3:10.07
13 Leeci Camarena 11 Orland 3:10.87
14 Elan Lindsey 11 North Tahoe 3:11.79
15 Jocelin Moreno 11 Orland 3:16.26
16 Adrienne Boone 11 Hamilton City 3:16.75
17 Nimrit Mann 11 River Valley 3:24.00
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rielly Brannan 9 Durham 2:33.99
2 Lilli Patrick 9 Sutter 2:39.63
3 Evelyn Ramirez Villa 10 River Valley 2:45.06
4 Anjanessa Ward 9 Orland 2:45.59
5 Ava James 9 Durham 2:50.13
6 Linette Navarro 10 Pierce 2:51.04
7 Kenzi Johnson 10 Sutter 2:52.71
8 Cami Carter 10 North Tahoe 2:57.60
9 Mary Mills 9 Durham 2:58.04
10 Rosie Velazquez 9 Biggs 2:59.19
11 Kaylynne Turner 9 Sutter 2:59.90
12 Gissell Aceves 9 Pierce 3:01.17
13 Natalie Martinez 10 Orland 3:02.01
14 Holly Samuelson 10 River Valley 3:02.06
15 Jewel Kesterson 10 Colusa 3:06.84
16 Alia Rood 9 Biggs 3:09.46
17 Abigail Sitter 10 CORE Butte 3:11.95
18 Abbey Rood 9 Biggs 3:17.86
19 Lena Porter 9 Hamilton City 3:18.61
20 Catalina Manjarrez 10 Orland 3:32.95
21 Cheyenne Rodriguez 9 River Valley 3:41.83
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mia Ashby 11 Sutter 5:41.00h
2 Alicia Murillo 11 Hamilton City 5:47.00h
3 Kaitlin Morgado 12 Las Plumas 5:52.00h
4 Josii Johnson 11 North Tahoe 6:03.00h
5 Ella Carr 11 North Tahoe 6:11.00h
6 Luca Pfahler 11 Durham 6:16.00h
7 Brianna Torres 11 Orland 6:38.00h
8 Gisel Alcaraz 10 Hamilton City 6:40.00h
9 Elan Lindsey 11 North Tahoe 6:43.00h
10 Brooke Young 11 Durham 6:58.00h
11 Adrienne Boone 11 Hamilton City 7:10.00h
12 Anna Karen Macedonio 12 Orland 7:20.00h
13 Jenalle Hernandez 12 Corning 7:59.00h
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rielly Brannan 9 Durham 6:09.00h
2 Anjanessa Ward 9 Orland 6:11.00h
3 Evelyn Ramirez Villa 10 River Valley 6:19.00h
4 Ariathna Sanchez 11 Pierce 6:40.00h
5 Casey Medina 9 Colusa 6:50.00h
6 Mary Mills 9 Durham 6:54.00h
7 Holly Samuelson 10 River Valley 6:55.00h
8 Gissell Aceves 9 Pierce 7:06.00h
9 Daniela Garcia 9 Los Molinos 7:08.00h
10 Abigail Sitter 10 CORE Butte 7:22.00h
11 Carolina Garcia 9 Pierce 7:24.00h
12 Cami Carter 10 North Tahoe 7:27.00h
13 Sara Ashby 9 Sutter 7:28.00h
14 Kathleen Hanly 10 North Tahoe 7:45.00h
15 Catalina Manjarrez 10 Orland 8:22.00h
16 Cheyenne Rodriguez 9 River Valley 8:31.00h
17 Jacquelyn Hubbard 9 Providence Christian 8:32.00h
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mia Ashby 11 Sutter 11:48.55
2 Sarah Conine (Holland) 10 River Valley 12:38.26
3 Kaitlin Morgado 12 Las Plumas 12:48.47
4 Luca Pfahler 11 Durham 13:10.65
5 Jocelin Moreno 11 Orland 13:13.42
6 Gisel Alcaraz 10 Hamilton City 14:09.05
7 Adrienne Boone 11 Hamilton City 15:01.89
8 Elan Lindsey 11 North Tahoe 15:04.21
9 Anna Karen Macedonio 12 Orland 16:03.37
Junior Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anjanessa Ward 9 Orland 13:04.67
2 Evelyn Ramirez Villa 10 River Valley 13:14.62
3 Ariathna Sanchez 11 Pierce 13:53.11
4 Mary Mills 9 Durham 14:39.14
5 Sara Ashby 9 Sutter 15:06.53
6 Perla Martinez 9 Sutter 15:06.55
7 Abigail Sitter 10 CORE Butte 15:32.06
8 Kathleen Hanly 10 North Tahoe 15:55.30
9 Catalina Manjarrez 10 Orland 18:41.00
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grecia Rodriguez 10 River Valley 18.08
2 Karena Bryant 9 Durham 18.67
3 Hannah Graham 10 River Valley 19.44
4 Kylee Sloan 9 Redding Christian 20.74
5 Stephanie Stiles 10 CORE Butte 20.82
6 Alli Lux 10 Pierce 20.90
7 Daisy Arvonen 10 Durham 21.39
8 Elizabeth Hernandez 10 Colusa 21.90
9 Rebecca Randolph 10 Colusa 29.30
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kylie Burton 10 Antelope 17.05
2 Elizabeth Wiley 11 CORE Butte 17.99
3 Lindsey Bryant 12 Durham 18.56
4 Ashley Almond 12 East Nicolaus 18.61
5 Elter Bright 12 Corning 18.81
6 Bailey Miller 10 Colusa 19.76
7 Natalie Butler 11 East Nicolaus 20.38
8 Montse Medina 11 Hamilton City 21.10
9 Sabrina Beauchamp 10 Orland 21.40
10 Deci Saunders 11 Willows 21.98
11 Jenifer Neihues 12 Orland 22.05
12 Judith Casillas 11 Orland 22.87
13 Daniella Frutos 11 Hamilton City 23.60
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Addie Galantine 10 Corning 51.15
2 Elizabeth Wiley 11 CORE Butte 52.00
3 Lindsey Bryant 12 Durham 54.07
4 Natalie Butler 11 East Nicolaus 55.73
5 Courtney Jones 10 Redding Christian 56.68
6 Bailey Miller 10 Colusa 56.77
7 Ashley Almond 12 East Nicolaus 58.60
8 Melanie McClintook 10 Orland 1:04.29
9 Laura Gaskell 11 Providence Christian 1:06.64
10 Montse Medina 11 Hamilton City 1:07.81
11 Daniella Frutos 11 Hamilton City 1:11.00
12 Judith Casillas 11 Orland 1:14.78
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karena Bryant 9 Durham 51.63
2 Grecia Rodriguez 10 River Valley 53.45
3 Hannah Graham 10 River Valley 54.62
4 Trinity Weston-Porcayo 10 Corning 58.06
5 Hailey Corona 9 Durham 58.21
6 Stephanie Stiles 10 CORE Butte 59.76
7 Fay Mitchell 9 Corning 59.83
8 Kelsey Cannizzaro 9 Providence Christian 1:00.29
9 Natalia Fuentes 10 Hamilton City 1:03.06
10 Daisy Arvonen 10 Durham 1:03.18
11 Ava James 9 Durham 1:06.08
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hamilton City 53.21
Alondra AlvaradoMariana MurilloGisselle FloresKeidy Rodriguez
2 River Valley 54.66
Grecia RodriguezPaige DahlenKiana ChatfieldHarpreet Kaur
3 Corning 54.68
Hannah AlvaradoElter BrightAddie GalantineShelby Hiller
4 Orland 55.33
Bailey McCarthyMelanie McClintookJudith CasillasAmber Kurth
5 Redding Christian 55.70
Sadie AlexanderCourtney JonesGrace MontagueLivi Lindsey
6 East Nicolaus 55.73
Ashley AlmondNatalie ButlerJill SmithJordan Wilson
7 Pierce 58.22
Lilliana HernandezKathy CoronaAnahi VillanuevaMonstserrat Ambriz
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Durham 55.91
Naiya KowalkowskiKarena BryantClaire PattersonNyla Stamy
2 River Valley 56.74
Hanna AbeSavannah JohnsonGabriela ChavezCatherine Coad
3 Willows 57.11
Kendra SanchezAnna JuarezLeslie ZepedaKatee Peabody
4 Pierce 57.34
Maria RiveraAndrea HernandezJessica OrozcoBetsy Myers
5 River Valley 58.69
Stacia SinesJennifer LunaIsabella HansonAlexus Leyno
6 Colusa 1:00.23
Audrey DunnCasey MedinaAbigail SmithWendy Navarro
7 Orland 1:01.33
America QuirozSofia SuarezMirna RiveraSahian Saucedo
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hamilton City 4:25.40
Alondra AlvaradoKeidy RodriguezGisselle FloresAlicia Murillo
2 Redding Christian 4:32.79
Sadie AlexanderCourtney JonesLivi LindseyLeah Putnam
3 Orland 5:03.95
Jocelin MorenoLeeci CamarenaBailey McCarthySabrina Beauchamp
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Durham 4:25.42
Rielly BrannanNaiya KowalkowskiKarena BryantClaire Patterson
2 Sutter 4:45.72
Kenzi JohnsonKaylynne TurnerLilli PatrickPerla Martinez
3 Pierce 4:50.54
Alli LuxLinette NavarroGissell AcevesCarolina Garcia
4 Orland 5:18.02
Yuri CamarenaDaniela LopezNatalie MartinezChelsea Enos
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lisa Po'oi 11 River Valley 33-05.00
2 Alilia Faupula 10 East Nicolaus 33-00.50
3 Kara Beckwith 11 Corning 31-02.50
4 Kathryn Dowdy 11 Hamilton City 31-02.00
5 Kaylee Jones 9 Redding Christian 26-06.00
6 Lilly Baker 11 Biggs 26-04.00
7 Maisy Little 12 Biggs 26-01.50
8 Britnie Martinez 12 Orland 25-10.00
9 Lucy Ruiz 11 Hamilton City 25-06.50
10 Haley Wiedeman 11 Hamilton City 25-02.00
11 Aubrey Miller 12 Colusa 24-03.00
12 Makelesi Toetuu 12 Orland 24-00.00
12 Hannah Wilson 12 Durham 24-00.00
14 Ruth Silva 12 River Valley 23-09.50
15 Jenifer Neihues 12 Orland 23-05.00
16 Emma Montague 11 Redding Christian 23-04.00
17 Sara Filter 11 Sutter 23-02.00
18 Sophie Stocks 11 Colusa 23-01.00
19 Jazmin Borrayo 11 River Valley 22-11.00
20 Liliana Jauregui 11 Willows 22-10.00
21 Moriah Willis 12 Redding Christian 22-05.50
21 Pam Regalado 12 Pierce 22-05.50
23 Francis Rodriguez 12 Pierce 22-04.00
24 Jahnelle Dobbs 12 Orland 22-03.50
25 Jennifer Romero 11 River Valley 22-02.50
26 Ivette Quezada 11 Pierce 20-09.00
27 Elizabeth Lo 12 Corning 19-04.50
28 Mackenzie Beck 12 Willows 16-04.50
29 Abigail Randolph 12 Willows 12-05.00
Kimly Lewis 12 CORE Butte ND
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hannah Wetz 10 Orland 28-06.00
2 Tiyanna Leal 10 Durham 27-07.50
3 Maria Collazo 10 River Valley 26-05.00
4 Mia Critchfield 10 Colusa 25-07.50
5 Raeleigh Schelhorn 10 River Valley 24-11.00
6 Mackenzie Thompson 10 Colusa 24-04.50
7 Destiny Silva 11 Pierce 23-09.50
8 Sydney Del Pape 10 Orland 23-00.50
9 Gurbakhash Kaur 10 East Nicolaus 22-05.00
10 Sara Nolind 10 Durham 22-01.50
11 Abigail Galvez 10 Colusa 21-03.00
12 Maria Silva 11 Pierce 20-10.50
13 Cora Dore 9 Redding Christian 20-09.50
14 Arianna Bermudez 9 North Tahoe 19-11.00
15 Katie Williams 9 Pierce 19-00.00
16 Regan Cauthon 9 Orland 18-05.00
17 Crystal Medina 10 Pierce 18-02.00
18 Paige Battaglia 10 North Tahoe 17-11.00
19 Joana Tolentino 10 Colusa 17-06.00
20 Emma Shipley 9 Providence Christian 16-05.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lisa Po'oi 11 River Valley 97-09
2 Kara Beckwith 11 Corning 96-05
3 Sara Filter 11 Sutter 93-07
4 Abigail Titus 12 River Valley 88-08
5 Kathryn Dowdy 11 Hamilton City 84-10
6 Lilly Baker 11 Biggs 84-02
7 Alilia Faupula 10 East Nicolaus 76-07
8 Aubrey Miller 12 Colusa 75-08
9 Anabel Oseguera 11 River Valley 75-02
10 Pam Regalado 12 Pierce 69-10
11 Grace Montague 11 Redding Christian 69-01
12 Liliana Jauregui 11 Willows 68-03
13 Sophie Stocks 11 Colusa 66-04
14 Lucy Ruiz 11 Hamilton City 66-01
15 Maisy Little 12 Biggs 63-10
16 Esha Dewan 11 River Valley 60-03
17 Ivette Quezada 11 Pierce 60-00
18 Emma Montague 11 Redding Christian 59-08
19 Britnie Martinez 12 Orland 57-03
20 Moriah Willis 12 Redding Christian 56-04
21 Elizabeth Lo 12 Corning 53-07
22 Haley Wiedeman 11 Hamilton City 53-01
23 Makelesi Toetuu 12 Orland 52-11
24 Jahnelle Dobbs 12 Orland 52-00
25 Francis Rodriguez 12 Pierce 46-09
26 Abigail Randolph 12 Willows 44-00
27 Nicole Chavez 11 Willows 43-06
28 Laura Gaskell 11 Providence Christian 41-00
29 Jenifer Neihues 12 Orland 6-00
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sierra Hamilton 10 Sutter 82-09
2 Maria Collazo 10 River Valley 73-00
3 Mackenzie Thompson 10 Colusa 69-01
4 Sara Nolind 10 Durham 65-06
5 Paige Battaglia 10 North Tahoe 64-05
6 Abigail Galvez 10 Colusa 64-02
7 Alison Smith 10 Durham 60-10
8 Gurbakhash Kaur 10 East Nicolaus 58-11
9 Hannah Wetz 10 Orland 57-02
10 Raeleigh Schelhorn 10 River Valley 54-08
11 Tiyanna Leal 10 Durham 54-05
12 Destiny Silva 11 Pierce 52-05
13 Katie Williams 9 Pierce 52-02
14 Sydney Del Pape 10 Orland 51-07
15 Mia Critchfield 10 Colusa 47-11
16 Maria Silva 11 Pierce 46-02
17 Arianna Bermudez 9 North Tahoe 46-00
18 Joana Tolentino 10 Colusa 45-10
19 Crystal Medina 10 Pierce 39-06
20 Emma Shipley 9 Providence Christian 28-00
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lindsey Bryant 12 Durham 4-10.00
2 Rebecca Graham 12 Las Plumas 4-08.00
3 Kimly Lewis 12 CORE Butte 4-02.00
3 Alondra Alvarado 12 Hamilton City 4-02.00
5 Sophie Keenan 11 Colusa 4-02.00
6 Samantha Taylor 11 River Valley 4-00.00
7 Sofia Poblano 11 Durham 4-00.00
7 Bailey Miller 10 Colusa 4-00.00
9 Lilly Baker 11 Biggs 3-10.00
Paloma Velasquez 11 Biggs NH
Hannah Alvarado 11 Corning NH
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hailey Corona 9 Durham 4-08.00
2 Nyla Stamy 9 Durham 4-06.00
3 Rielly Brannan 9 Durham 4-04.00
4 Kenzi Johnson 10 Sutter 4-04.00
5 Isabella Hanson 10 River Valley 4-02.00
6 Regan Cauthon 9 Orland 4-00.00
7 Lena Porter 9 Hamilton City 4-00.00
7 Ashlyn Wooldridge 9 Pierce 4-00.00
Hope Dabbs 10 Redding Christian NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rebecca Graham 12 Las Plumas 9-00.00
2 Addie Galantine 10 Corning 8-00.00
3 Sofia Poblano 11 Durham 7-06.00
4 Hannah Alvarado 11 Corning 7-00.00
5 Gabriela Garcia 12 Orland 6-00.00
Kaylee Meredith 11 Corning NH
Junior Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Patterson 9 Durham 8-00.00
2 Nicole Luce 10 Durham 7-00.00
3 Alexus Leyno 10 River Valley 6-06.00
3 Fay Mitchell 9 Corning 6-06.00
5 Trinity Weston-Porcayo 10 Corning 6-06.00
6 Stacia Sines 10 River Valley 6-00.00
6 Hanna Abe 9 River Valley 6-00.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elizabeth Wiley 11 CORE Butte 15-01.25
2 Amber Kurth 10 Orland 14-09.50
3 Keidy Rodriguez 10 Hamilton City 14-06.75
4 Ashley Almond 12 East Nicolaus 14-04.25
5 Rachel Marrs 12 Durham 14-02.75
6 Jordan Wilson 11 East Nicolaus 14-01.00
7 Alaira Smith 12 River Valley 13-11.00
7 Kimly Lewis 12 CORE Butte 13-11.00
9 Mariana Murillo 12 Hamilton City 13-10.00
10 Grace Montague 11 Redding Christian 13-09.25
11 Tiffany Gaytan 12 Corning 13-06.25
12 Azucena Alvarado 12 Hamilton City 13-06.00
13 Ali Argo 12 Durham 13-04.50
14 Shelby Hiller 11 Corning 13-01.00
15 Leeci Camarena 11 Orland 12-02.00
16 Lilly Baker 11 Biggs 10-02.00
17 Anahi Villanueva 11 Pierce 9-11.50
18 Lilliana Hernandez 12 Pierce 9-00.00
19 Paloma Velasquez 11 Biggs 5-00.00
19 Marisol Barba 12 Pierce 5-00.00
19 Jessica Hayton 12 Orland 5-00.00
Savannah Bailey 12 Sutter ND
Samantha Taylor 11 River Valley ND
Sophie Keenan 11 Colusa ND
Junior Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alison Smith 10 Durham 14-05.00
2 Betsy Myers 9 Pierce 13-07.50
3 Paige McGarry 10 North Tahoe 13-04.00
4 Nicole Luce 10 Durham 13-02.50
5 Emma Conine (Holland) 10 River Valley 13-02.00
6 Jennifer Luna 10 River Valley 12-11.00
7 Nathalie Rios 10 Hamilton City 12-08.50
8 Regan Cauthon 9 Orland 12-07.75
9 Rebecca Randolph 10 Colusa 12-03.50
10 Stephanie Stiles 10 CORE Butte 12-02.00
11 Maddie Koregelos 10 Colusa 12-01.75
12 Mateya Gualco 10 Sutter 11-08.50
13 Andrea Hernandez 10 Pierce 11-05.50
14 Ariah Giffin 9 Colusa 11-04.75
15 Julia Joynt 10 North Tahoe 11-04.00
16 Celeste Ramos 9 Pierce 10-08.00
17 Natalia Fuentes 10 Hamilton City 10-06.25
18 Mia Covell 9 North Tahoe 10-02.00
19 Jackie Gonzalas 9 Biggs 10-00.75
20 Emma Shipley 9 Providence Christian 9-11.50
21 Chloe Honan 10 Biggs 7-09.50
Jacquelyn Hubbard 9 Providence Christian ND
Nike Gilcrease 10 Biggs ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alaira Smith 12 River Valley 32-10.50
2 Mariana Murillo 12 Hamilton City 29-01.50
3 Azucena Alvarado 12 Hamilton City 28-08.50
4 Grace Montague 11 Redding Christian 27-05.00
5 Kaylee Meredith 11 Corning 26-07.00
6 Shelby Hiller 11 Corning 25-11.50
7 Brooke Young 11 Durham 25-03.50
Paloma Velasquez 11 Biggs ND
Junior Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alison Smith 10 Durham 30-10.50
2 Mia Covell 9 North Tahoe 27-03.00
3 Nicole Luce 10 Durham 26-09.00
3 Ashlyn Wooldridge 9 Pierce 26-09.00
5 Mateya Gualco 10 Sutter 26-02.50
6 Audrey Dunn 9 Colusa 25-10.00
7 Nathalie Rios 10 Hamilton City 25-09.00
8 Bianca Ledezma 10 Hamilton City 24-01.00
9 Alli Lux 10 Pierce 23-02.50
10 America Quiroz 9 Orland 23-01.50
11 Daniela Lopez 9 Orland 22-00.00
Faith Stratton 10 Los Molinos ND
Jennifer Luna 10 River Valley ND