Complete Results

 

Licensed to RecordTiming.com - Contractor License         Hy-Tek's Meet Manager
                  adidas Golden West Invitational - 6/11/2006                  
                        Folsom High School -Folsom, Ca                         
                                    Results                                    
 
Event 4  Girls Hammer Throw  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma MacCornodel          10 Una,Dover Bay Secon     164-03     50.06m 
  2 Arianna Lugo              10 CA,Los Altos High S     153-03     46.71m 
  3 Gabrilla Midles           11 WA,Camas                151-02     46.07m 
  4 Kaylee Hansen             12 CA,Dover Bay Second     146-08     44.70m 
  5 Amber MacLean             11 CA,Lambrick Park        139-00     42.36m 
 
Event 1  Boys Hammer Throw  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan Stray              11 WA,Centralia High S     205-01     62.50m 
  2 Alexander Nelson          11 WA,Evergreen High S     194-08     59.33m 
  3 Raul Gonzalez III         11 CA,Alta Loma High S     181-10     55.42m 
  4 Jake Fuller               11 CA,Cottonwood           172-09     52.65m 
  5 Jacob Nicol               12 AZ,Sunrise Mt. High     166-06     50.74m 
 
Event 6  Girls Javelin Throw  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lena Suek                 11 MT,Havre High Schoo     138-09     42.29m 
  2 Anne Barnett              12 OR,Hermiston High S     137-10     42.01m 
  3 Lindsey Turner            11 LA,St. Thomas More      135-01     41.17m 
  4 Christina Grizzel         11 OR,Jefferson High S     134-09     41.07m 
  5 Michelle Coombs           10 OR,Hermiston High S     124-11     38.07m 
 
Event 2  Boys Javelin Throw  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Iain Trimble              11 KS,Shawnee Heights      207-03     63.16m 
  2 Travis Miller             12 PA,Danville Area Sc     202-00     61.56m 
  3 Paul Hoplin               11 ND,Red River High S     201-07     61.44m 
  4 Jordan Teeter             12 KS,Hays High School     196-07     59.91m 
  5 Luke Laird                11 KS,Gardner-Edgerton     185-11     56.66m 
  6 Alex Hill                 12 UT,Davis High           183-02     55.82m 
  7 Rusty Leger               12 LA,Notre Dame - Cro     180-02     54.91m 
  8 Joshua Cheramie           12 LA,South Lafourche      180-01     54.88m 
  9 Steve Pierce              12 NJ,Ridgewood High S     173-06     52.88m 
 10 Jacob Bentrude            11 UT,Juan Diego Catho     171-09     52.34m 
 
Event 5  Girls Shot Put  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tynisha McMillian         12 CT,Stamford High Sc   47-04.75     14.44m 
  2 Miranda Wilson            11 CA,Bishop O'Dowd HS   44-01.50     13.44m 
  3 Katherine Tripp           12 OR,Dougals High Sch   43-07.75     13.30m 
  4 Sarah Robles              12 CA,San Jacinto HS     43-04.25     13.21m 
  5 Erin DeLaney              12 CA,Paso Robles High   43-03.25     13.18m 
  6 Amanda VanDyke            10 TX,Connally High Sc   39-09.25     12.12m 
  7 Jenica Hadley             11 CA,Soquel High Scho   38-10.50     11.84m 
  8 Terri Anderson            11 KS,Wichita Campus H   38-02.00     11.63m 
  9 Alexandrea Ballard        10 CA,Bret Harte High    36-10.00     11.22m 
 10 Kayla Xavier              11 CA,Johansen High Sc   36-07.00     11.15m 
 -- Tracy Boekestein          11 CA,Valley Christian       FOUL            
 
Event 10  Boys Shot Put  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Luke Pinkelman            11 NE,Cozad High Schoo   61-10.50     18.85m 
  2 Edward Wesela IV          11 WI,Slinger            61-09.25     18.82m 
  3 Colin Boevers             11 UT,Judge Memorial C   61-02.00     18.64m 
  4 Geoffrey Tabor            10 OK,Ardmore High Sch   59-11.25     18.26m 
  5 Bo Taylor                 12 CA,Newport Harbor     59-09.75     18.23m 
  6 Christopher Krychev       11 CA,Monte Vista High   59-04.00     18.08m 
  7 Nick Robinson             12 CA,El Toro            59-01.00     18.00m 
  8 Joseph Fraijo             12 CA,Saint Mary's Hig   56-03.00     17.14m 
  9 Korion Morris             12 WA,Renton High Scho   54-11.75     16.75m 
 10 Steven Ayers              11 WA,Sehome High Scho   53-03.50     16.24m 
 11 Jordan Clarke             10 AK,Bartlett High Sc   49-05.50     15.07m 
 
Event 52  Boys Shot Put  -B Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Christopher Krychev       11 CA,Monte Vista High   57-09.25     17.60m 
  2 Jeremiah Korn             12 AZ,Sahuaro            55-09.00     16.99m 
  3 Robert Best               12 CA,Gilroy High        55-08.50     16.97m 
  4 Mark Weber                11 CA,El Camino High S   54-05.00     16.58m 
  5 Brennen Phipps            12 CA,Rocklin High Sch   51-09.50     15.78m 
  6 Ed Orgon                  11 CA,Jesuit High Scho   50-10.00     15.49m 
  7 Hector Perez              12 CA,Shafter High Sch   50-09.25     15.47m 
 
Event 9  Girls Discus Throw  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarah Robles              12 CA,San Jacinto HS       168-05     51.33m 
  2 Kylie Spurgeon            11 OK,Owasso               160-04     48.86m 
  3 Terri Anderson            11 KS,Wichita Campus H     150-10     45.97m 
  4 Katherine Tripp           12 OR,Dougals High Sch     149-02     45.46m 
  5 Kayla Kovar                9 CA,Burroughs High S     141-02     43.02m 
  6 Anastasia Jelmini          9 CA,Shafter High Sch     140-07     42.84m 
  7 Jenica Hadley             11 CA,Soquel High Scho     138-10     42.31m 
  8 Alana Faagai              12 CA,Huntington Beach     138-01     42.08m 
  9 Miranda Wilson            11 CA,Bishop O'Dowd HS     136-09     41.68m 
 10 Erin DeLaney              12 CA,Paso Robles High     136-06     41.60m 
 11 Tynisha McMillian         12 CT,Stamford High Sc     132-05     40.36m 
 12 Claytonia Washington      12 TX,Milano High Scho     132-03     40.30m 
 13 Lauren Guerrieri          11 CA,Davis Senior Hig     130-11     39.90m 
 14 Kayla Xavier              11 CA,Johansen High Sc     130-09     39.85m 
 15 Lena Suek                 11 MT,Havre High Schoo     125-00     38.10m 
 16 Marisa Garza              11 CA,Paso Robles High     109-09     33.45m 
 17 Stephanie Cullors         11 CA,Atascadero high      109-07     33.40m 
 
Event 22  Boys Discus Throw  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bo Taylor                 12 CA,Newport Harbor       205-01     62.50m 
  2 Korion Morris             12 WA,Renton High Scho     196-07     59.91m 
  3 Nick Robinson             12 CA,El Toro              192-09     58.75m 
  4 Luke Bryant               11 KS,Clearwater High      185-07     56.56m 
  5 Geoffrey Tabor            10 OK,Ardmore High Sch     185-03     56.46m 
  6 Jared Schuurmans          12 NE,Nebraska Class A     179-00     54.55m 
  7 Derek Johnson             11 CA,Moorpark High Sc     173-00     52.73m 
  8 Luke Pinkelman            11 NE,Cozad High Schoo     172-02     52.47m 
  9 Steven Ayers              11 WA,Sehome High Scho     170-10     52.07m 
 10 Joseph Fraijo             12 CA,Saint Mary's Hig     170-01     51.84m 
 11 Jake Fuller               11 CA,Cottonwood           169-10     51.76m 
 12 Colin Boever              11 UT,Judge Memorial C     151-04     46.12m 
 
Event 49  Boys Discus Throw  -B Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan Clarke             10 AK,Bartlett High Sc     53.00m     173-11 
  2 Eric Beltran              12 CA,Madera               51.92m     170-04 
  3 Brennen Phipps            12 CA,Rocklin High Sch     51.02m     167-05 
  4 Ryan Hughes               12 CA,Foothill High Sc     50.83m     166-09 
  5 Mark Weber                11 CA,El Camino High S     50.63m     166-01 
  6 Scott Pierro              12 CA,Buchanan             50.18m     164-07 
  7 Robert Best               12 CA,Gilroy High          48.74m     159-11 
  8 Tom Nagengast             11 CA,Paso Robles High     47.41m     155-06 
  9 Kamalpreet Singh          12 CA,Clovis High Scho     47.24m     155-00 
 10 Deven Martinez            11 CA,Paradise High Sc     46.24m     151-08 
 11 Hector Perez              12 CA,Shafter High Sch     45.58m     149-06 
 12 Jacob Nicol               12 AZ,Sunrise Mt. High     44.97m     147-06 
 13 Jacob Hindman             12 CA,Casa Roble High      44.69m     146-07 
 14 Raul Gonzalez III         11 CA,Alta Loma High S     43.85m     143-10 
 15 Nicholas Cullen-Carroll   12 CA,San Jacinto High     43.83m     143-09 
 16 Edward Wesela IV          11 WI,Slinger              42.82m     140-06 
 17 Taylor Weldon             12 CA,Sheldon Highscho     41.83m     137-03 
 -- Thomas Byrd               11 CA,McClymonds             FOUL            
 
Event 7  Girls Pole Vault  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tori Anthony              11 CA,Castilleja         13-03.00      4.03m 
  2 Jacquelyn Perryman        12 AZ,Desert Vista       12-09.00      3.88m 
  3 Natasha Barthel           11 CA,Saint Francis Hi  J12-09.00      3.88m 
  4 Stephanie Bagan           12 CA,Granite Bay High   12-03.00      3.73m 
  5 Laura Schvaneveldt        12 WA,Interlake         J12-03.00      3.73m 
  6 Rachel Simmons            11 CA,Rocklin High Sch  J12-03.00      3.73m 
  7 Taylor Franklin           12 CA,Saint Francis      11-09.00      3.58m 
  8 Stephanie Duffy           11 NY,Washingtonville   J11-09.00      3.58m 
 -- Kylee Gleason             11 NV,Smith Valley Hig         NH            
 
Event 45  Girls Pole Vault  -B Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexa Huestis             11 WA,WF West Chehalis   12-00.00      3.65m 
  2 Heidi Dorling             11 WA,AG West Black Hi  J12-00.00      3.65m 
  3 Andrea Greenman           12 CA,Clovis High        11-06.00      3.50m 
  4 Tessa Fraser              12 CA,Lodi High School  J11-06.00      3.50m 
  5 Ashlee Atwell             12 NY,Niskayuna HS      J11-06.00      3.50m 
  6 Valan Calvo               10 Una                   11-00.00      3.35m 
  6 Tawny Lambuth             10 CA,Placeer High Sch   11-00.00      3.35m 
  8 Katie Vo                  11 CA,Las Lomas         J11-00.00      3.35m 
  8 Lindsay Beard             10 OR,South Eugene Hig  J11-00.00      3.35m 
  8 Audrey Harwood            12 IL,Wm Fremd High Sc  J11-00.00      3.35m 
 11 Alisha Reaser             10 WY,Cody High School  J11-00.00      3.35m 
 12 Stacey Jung               10 CA,Campolindo High   J11-00.00      3.35m 
 13 Terra Schumacher          11 OR,Regis High schoo  J11-00.00      3.35m 
 14 Jenna Homes               12 CA,Las Lomas High S   10-06.00      3.20m 
 14 Jillian Gold              12 NY,Niskayuna HS       10-06.00      3.20m 
 16 Kassie McKie              11 SD,Stevens High Sch  J10-06.00      3.20m 
 -- Angela Liberatore         11 CA,Palisades Charte         NH            
 -- Meriel Harwood            11 IL,Wm Fremd High Sc         NH            
 
Event 16  Boys Pole Vault  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jared Jodon               12 PA,Laurel Highlands   16-03.00      4.95m 
  2 Ryan Vu                   12 WA,Interlake         J16-03.00      4.95m 
  3 Scott Roth                12 CA,Granite Bay High  J16-03.00      4.95m 
  4 Casey Roche               11 CA,St. Francis       J16-03.00      4.95m 
  4 Gregory Woepse            12 CA,Mater Dei High S  J16-03.00      4.95m 
  6 Peterson Ben              12 WY,Cody High School  J16-03.00      4.95m 
  7 Casey Di Cesare           12 NY,Empire State Gam   15-09.00      4.80m 
  8 Brian McGinty             12 MO,Chaminade Colleg  J15-09.00      4.80m 
  9 Kirk Cooper               12 CO,Smoky Hill         15-03.00      4.64m 
  9 Cameron Kroll             11 NV,Reno High School   15-03.00      4.64m 
 11 Colin Witter-Tilton       12 AZ,Univ of Oregon    J15-03.00      4.64m 
 12 Shea Kearney              11 AZ,Desert Vista Hig  J15-03.00      4.64m 
 
Event 46  Boys Pole Vault  -B Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ben Cogdill               12 OR,Estacada High Sc   16-00.00      4.87m 
  2 Kyle Inks                 11 CA,Gold Rush Elite    15-06.00      4.72m 
  3 Warren Brown-Pounds       12 WA,Burlington-Ediso   15-00.00      4.57m 
  3 Martin Nevarez            12 AZ,Casa Grande High   15-00.00      4.57m 
  5 David Rhodes              12 CA,Placer High       J15-00.00      4.57m 
  6 Josh Winters              12 WA,Bothell High Sco   14-06.00      4.41m 
  7 Blake Yosten              12 TX,Hereford High Sc  J14-06.00      4.41m 
 -- Garrett Buer              12 MT,Huntley Project          NH            
 -- Ian Jansen                11 UT,Juan Diego Catho         NH            
 -- Tyson Quiller             12 CO,Boulder High Sch         NH            
 -- Scott Di Cesare           12 NY,Irvington High S         NH            
 
Event 13  Girls Long Jump  -A Section
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Whitney Carlson           12 ND,Carringon          18-08.25   2.4     5.69m 
  2 Chanel James              11 WA,Woodrow Wilson H   18-04.00   2.5     5.58m 
  3 Leandra McGruder          12 MO,Jefferson City H   18-00.50   1.1     5.49m 
  4 Ciarra Brewer              7 CA,James Logan        17-04.00   1.6     5.28m 
  4 Malaina Payton             9 Una,Alex Van Dyke T   17-04.00   2.1     5.28m 
  4 Cara Bickers              11 CA,Harvard-Westlake   17-04.00   2.2     5.28m 
  7 Nicole McGlory             9 CA,James Logan        16-11.50   2.9     5.16m 
  8 Brittnie Cooksey          12 CA,Atwtater High Sc   16-07.75   2.3     5.07m 
  9 Rachel Welz               11 CA,Bear River High    16-07.25   5.1     5.06m 
 10 Samantha Cabreros         11 HI,Punahou            16-05.50   3.0     5.01m 
 11 Dantia Hudson             11 CA,Skyline High       16-02.75   3.0     4.94m 
 
Event 27  Boys Long Jump  -A Section
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Terry Prentice            11 CA,Diamond Ranch HS   23-11.25   2.0     7.29m 
  2 Ashton Eaton                 OR,Mountain View Hi   23-08.50   3.4     7.22m 
  3 Marcus Grayson            12 IN,Wayne High Schoo   22-09.75   0.9     6.95m 
  4 Timothy Grier             12 GA,Westlake           22-09.50  -0.9     6.94m 
  5 Ansee Myllar DeAraujo     12 CA,El Dorado HS       22-08.25   1.5     6.91m 
  6 Ceasar Westbrook          12 PA,JP McCaskey        21-11.25  -0.4     6.68m 
  7 Justin Felt               12 OR,Churchill High S   21-10.25   1.1     6.66m 
  7 Gabe Meyers               11 CA,Chaminade Colleg   21-10.25   1.4     6.66m 
  9 Redmond Tutor             12 HI,Kahuku High Scho   21-09.00   1.7     6.62m 
 10 Ryan Nichols              12 CA,South High Schoo   21-07.75   1.8     6.59m 
 11 Kevin Dupree              11 CA,Ceres High Schoo   20-11.00   2.3     6.37m 
 12 Eric Nowell               12 CA,Perris High Scho   20-08.50   2.3     6.31m 
 
Event 3  Girls Triple Jump  -A Section
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brianna Stewart           10 CA,James Logan        39-08.25   NWI    12.09m 
  2 Taylor Nichols            11 CA,Stockdale High S   38-09.50   NWI    11.82m 
  3 Tisha Uwadiale            12 CA,Castro Valley Hi   38-05.75   NWI    11.72m 
  3 Natalia Wright            11 CA,AA Stagg High Sc   38-05.75   NWI    11.72m 
  5 Leandra McGruder          12 MO,Jefferson City H   38-05.00   NWI    11.70m 
  6 Moira Robinson            11 CA,Mt. Whitney H.S.   38-04.75   NWI    11.70m 
  7 Samantha Cabreros         11 HI,Punahou            36-06.75   NWI    11.14m 
  8 Sara Klein                12 WA,Olympia High Sch   35-08.75   NWI    10.89m 
 
Event 48  Girls Triple Jump  -B Section
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ciarra Brewer              7 CA,James Logan        38-06.25   0.6    11.74m 
  2 Cora Dayon                11 NJ,Trenton Central    36-01.50   1.9    11.01m 
  3 Johanne Boulat            10 CA,Arcadia High Sch   35-08.00   1.7    10.87m 
  4 Lauren McGlory             9 CA,James Logan        34-10.25  +0.0    10.62m 
  5 Cara Bickers              11 CA,Harvard-Westlake   34-09.75   2.5    10.61m 
  6 Laura Von Arx             12 OR,Hermiston High S   34-00.00  +0.0    10.36m 
 
Event 8  Boys Triple Jump  -A Section
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Chrys Jones               11 KY,Harrodsburg High   47-02.50  -1.5    14.38m 
  2 Ansee Myllar DeAraujo     12 CA,El Dorado HS       47-00.00  -1.5    14.32m 
  3 Ceasar Westbrook          12 PA,JP McCaskey        46-11.00  -1.6    14.30m 
  4 Eric Nowell               12 CA,Perris High Scho   45-06.00  -1.0    13.86m 
  5 Chris Hicks               12 MT,Whitefish High S   45-05.50  -1.9    13.85m 
  6 Garner McCloud            11 PA,Kiski Area High    44-01.75  -2.0    13.45m 
  7 Redmond Tutor             12 HI,Kahuku High Scho   43-03.75  -1.2    13.20m 
  8 Kevin Dupree              11 CA,Ceres High Schoo   43-00.25  -1.9    13.11m 
  9 Ray Green                 11 CA,Ceres High Schoo   42-11.00  -1.5    13.08m 
 10 Eric Fremd                   Una                   41-05.50  -2.2    12.63m 
 
Event 47  Boys Triple Jump  -B Section
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Sterling Ford             11 FL,Royal Palm Beach   46-02.25   3.1    14.07m 
  2 Jeremy Taiwo              10 WA,Newport High Sch   46-01.25   0.7    14.05m 
  3 Dominick Hines               CA,Rcc                45-09.25   1.8    13.95m 
 
Event 24  Girls High Jump  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Amber Kaufman             12 CA,Branham High Sch    5-09.00      1.75m 
  2 Moira Robinson            11 CA,Mt. Whitney H.S.    5-08.00      1.72m 
  3 Veronica Stimson          11 CA,Bella Vista High    5-06.00      1.67m 
  4 Nicole Williams           11 CA,Laguna Creek Hig    5-04.00      1.62m 
  4 Rachel Welz               11 CA,Bear River High     5-04.00      1.62m 
  4 Sara Klein                12 WA,Olympia High Sch    5-04.00      1.62m 
  4 Langley Iverson           10 NV,Galena High Scho    5-04.00      1.62m 
  8 Eve King                  10 CA,University  (Sf)   J5-04.00      1.62m 
  9 Kristin Rimbach            9 CA,Prospect High Sc   J5-04.00      1.62m 
 10 Bridget Ballard           12 CA,Harvard-Westlake    5-02.00      1.57m 
 -- Karen Han                 10 CA,Arcadia High Sch         NH            
 
Event 11  Boys High Jump  -A Section
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthew Fisher               WI,Green Bay East H    6-09.00      2.05m 
  2 major Clay                11 IL,Lanphier H S       J6-09.00      2.05m 
  2 Ryan Fleck                10 OH,Napoleon High Sc   J6-09.00      2.05m 
  4 Alex Black                12 CA,Downey              6-07.00      2.00m 
  5 Phil Feinberg             11 AZ,Corona Del Sol H   J6-07.00      2.00m 
  6 Tyrone McKinney           11 IN,Northside          J6-07.00      2.00m 
  7 Jordan Dyson              12 MD,Frederick High      6-05.00      1.95m 
  7 Jonsy Simmons             11 AZ,Agua Fria           6-05.00      1.95m 
  9 Luke Robinson             12 AL,Scottsboro         J6-05.00      1.95m 
 -- Tyler Poppe               12 OR,Winston Churchil         NH            
 -- Daniel Averso             12 GA,Providence Chris         NH            
 -- Leander Toney             12 PA,JP McCaskey              NH            
 -- Jeremy Taiwo              10 WA,Newport High Sch         NH 

  
 

Licensed to RecordTiming.com - Contractor License         Hy-Tek's Meet Manager
                  adidas Golden West Invitational - 6/11/2006                  
                        Folsom High School -Folsom, Ca                         
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 100 Meter Dash  -A Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bianca Knight             11 MS,Ridgeland High S      11.50  -1.8 
  2 Erica Alexander           10 TX,Clear Brook High      11.75  -1.8 
  3 Kristina Davis            12 CA,James Logan           11.98  -1.8 
  4 Ashton Purvis              8 CA                       12.07  -1.8 
  5 Reisha Bullock            12 LA,De La Salle High      12.18  -1.8 
  6 Chanel James              11 WA,Woodrow Wilson H      12.25  -1.8 
  7 Romesha Anderson          11 CA,Stockdale High S      12.35  -1.8 
  8 Shannon Williams          12 LA,C.E. Byrd High S      12.35  -1.8 
  9 Kayla Sanchez             10 NV,Carson High Scho      12.40  -1.8 
 10 Renee` Shepard            12 TX,Judson Senior Hi      12.49  -1.8 
 
Event 41  Girls 100 Meter Dash  -B Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Reisha Bullock            12 LA,De La Salle High      12.29  -1.0 
  2 Richesa McCaleb           11 MS,Gentry High Scho      12.51  -1.0 
  3 Angela Jensen             11 WA,Fife High School      12.53  -1.0 
  4 Chadnei Payne             11 TX,Cedar Hill High       12.55  -1.0 
  5 Kayla McKeirnan           11 WA,Richland High Sc      12.62  -1.0 
  6 Malaina Payton             9 Una,Alex Van Dyke T      12.69  -1.0 
 
Event 25  Boys 100 Meter Dash  -A Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Clifford Spiller          12 FL,Union County Hig      10.65  -1.7 
  2 Jonathon Williams         12 CA,Temecula Valley       10.68  -1.7 
  3 Justin Murdock            10 MD,GlenBurnie            10.79  -1.7 
  4 Colt Davis                12 TX,Aubrey High Scho      10.83  -1.7 
  5 Joe Cooks                  9 CA,Mission Hills HS      11.06  -1.7 
  6 Randy Baize               12 IN,Evansville F.J.       11.17  -1.7 
  7 Marcus McCollum           12 FL,Dunbar High           11.29  -1.7 
  8 Ryan Hamilton             11 WA,Evergreen High S      11.30  -1.7 
  9 Dominique Young           12 NC,Phillip O Berry       11.48  -1.7 
 
Event 65  Boys 100 Meter Dash  -B Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Justin Murdock            10 MD,GlenBurnie            10.92  -2.9 
  2 Marcus McCollum           12 FL,Dunbar High           11.11  -2.9 
  3 Randy Baize               12 IN,Evansville F.J.       11.18  -2.9 
  4 Dominique Young           12 NC,Phillip O Berry       11.23  -2.9 
  5 Jhermel Knight            11 FL,Dunbar High           11.31  -2.9 
  6 GT Tipton                 11 AZ,Casa Grande High      11.43  -2.9 
  7 Edward Webber             11 CA,Stockdale High S      11.74  -2.9 
 
Event 18  Girls 100 Meter Hurdles  -A Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bianca Blair              11 TN,Austin-East           13.80   1.0 
  2 Bianca Mathabane          11 OR,Lincoln High Sch      13.99   1.0 
  3 Whitney Carlson           12 ND,Carringon             14.37   1.0 
  4 Angela Jensen             11 WA,Fife High School      14.41   1.0 
  5 Teirra Ward               12 CA,James Logan           14.51   1.0 
  6 Brianna Stewart           10 CA,James Logan           14.77   1.0 
  7 Dantia Hudson             11 CA,Skyline High          14.90   1.0 
  8 Lydia Reddic              11 TX,Dallas- Lincoln       14.99   1.0 
  9 Natalie Roy               11 CA,Mission Viejo Hi      15.15   1.0 
 
Event 42  Girls 100 Meter Hurdles  -B Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dantia Hudson             11 CA,Skyline High          14.64   0.3 
  2 Alicia Truedale           11 CA,Tennyson HS           14.88   0.3 
  3 Natalie Roy               11 CA,Mission Viejo Hi      15.15   0.3 
  4 Sara Klein                12 WA,Olympia High Sch      15.28   0.3 
  5 Andrea Keirstead          11 NV,Carson High Scho      15.28   0.3 
  6 Kelly Coomes              12 CO,Rampart High Sch      15.58   0.3 
  7 Caroline Hedel            11 WA,Richland High Sc      15.58   0.3 
 
Event 69  Girls 100 Meter Hurdles  -C Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Allyson Stone             12 CA,Rancho Cucamonga      14.98  -0.3 
  2 Breeanca Fleming          10 CA,Great Oak High S      15.21  -0.3 
  3 Kayla Wolff               12 SD,Stevens High Sch      15.31  -0.3 
  4 Emani Truluck             10 CA,Malibu High Scho      15.47  -0.3 
  5 Johanne Boulat            10 CA,Arcadia High Sch      15.81  -0.3 
 
Event 19  Boys 110 Meter Hurdles  -A Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Terry Prentice            11 CA,Diamond Ranch HS      13.89  -2.0 
  2 Christopher Brautzsch     12 IN,Wayne High Schoo      14.24  -2.0 
  3 Ray Stewart               11 CA,James Logan           14.25  -2.0 
  4 Cory Nelms                12 NJ,Neptune High Sch      14.31  -2.0 
  5 Raymond Varner            12 IL,Warren Township       14.34  -2.0 
  6 J.J. Jackson              12 WA,Sumner HS             14.40  -2.0 
  7 Spencer Phillips          11 CA,Rancho Cucamonga      14.48  -2.0 
  8 Dylan Nelson              12 CA,Palm Desert           14.55  -2.0 
  9 Joshua White              12 UT,Lehi High School      14.85  -2.0 
 10 Ray Polk                  10 AZ,Brophy Preparato      14.97  -2.0 
 
Event 43  Boys 110 Meter Hurdles  -B Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ray Stewart               11 CA,James Logan           14.16  -1.2 
  2 Jamele Mason              10 TX,Westfield High S      14.21  -1.2 
  3 Christopher Lawson        11 CA,Great Oak High S      14.72  -1.2 
  4 Antonio Ricks             11 MS,Carthage High Sc      14.79  -1.2 
  5 Taylor Ferda              12 MT,Whitefish High S      14.84  -1.2 
  6 Colby Comeaux             11 LA,South Lafourche       14.99  -1.2 
  7 Brice Myers               11 PA,McDowell High Sc      14.99  -1.2 
  8 Redmond Tutor             12 HI,Kahuku High Scho      15.04  -1.2 
  9 Danny Scharf              12 CA,Thousand Oaks Hi      15.14  -1.2 
 10 Donald II Dyer            12 OR,Redmond high sch      15.20  -1.2 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash  -A Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bianca Knight             11 MS,Ridgeland High S      23.30  -0.3 
  2 Sade Williams             12 CA,Rancho Cucamonga      24.27  -0.3 
  3 Jessica Beard             11 OH,Euclid High Scho      24.29  -0.3 
  4 Brandi Cross              12 TX,Thurgood Marshal      24.43  -0.3 
  5 Erica Alexander           10 TX,Clear Brook High      24.43  -0.3 
  6 Ashton Purvis              8 CA                       25.20  -0.3 
  7 Chadnei Payne             11 TX,Cedar Hill High       26.41  -0.3 
 
Event 44  Girls 200 Meter Dash  -B Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shannon Williams          12 LA,C.E. Byrd High S      25.48  -2.5 
  2 Kayla Sanchez             10 NV,Carson High Scho      25.49  -2.5 
  3 Richesa McCaleb           11 MS,Gentry High Scho      25.58  -2.5 
  4 Romesha Anderson          11 CA,Stockdale High S      25.92  -2.5 
  5 Andrea Crook              10 AK,Bartlett High Sc      26.30  -2.5 
  6 Reisha Bullock            12 LA,De La Salle High      26.43  -2.5 
  7 Dani Glaeser              10 CA,Foothill High Sc      26.61  -2.5 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash  -A Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Calvin Smith              12 FL,Freedom High Sch      22.14  -1.7 
  2 Clifford Spiller          12 FL,Union County Hig      22.16  -1.7 
  3 Colt Davis                12 TX,Aubrey High Scho      22.43  -1.7 
  4 Tabari Henry                 FL                       22.50  -1.7 
  5 Joe Cooks                  9 CA,Mission Hills HS      22.52  -1.7 
  6 Matt Council              12 CA,Lodi High School      22.60  -1.7 
  7 Pearson Crichlow          12 CA,James Logan           22.71  -1.7 
 
Event 66  Boys 200 Meter Dash  -B Section
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ashton Eaton                 OR,Mountain View Hi      22.09  -2.3 
  2 Marcus North              12 CA,Mission Viejo HS      22.28  -2.3 
  3 Antoine Thomas            12 AZ,Tombstone High S      22.67  -2.3 
  4 Zach Ancell               12 CO,Highlands Ranch       22.76  -2.3 
  5 GT Tipton                 11 AZ,Casa Grande High      22.85  -2.3 
  6 Dominique Young           12 NC,Phillip O Berry       22.91  -2.3 
  7 Deon Nolan                12 CA,Roseville High S      23.02  -2.3 
 
Event 29  Girls 300 Meter Hurdles  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jasmine Dacus                CA,Quicksilver TC        42.65  
  2 Teirra Ward               12 CA,James Logan           42.78  
  3 Bianca Blair              11 TN,Austin-East           43.46  
  4 Ally Dean                 12 UT,Bonneville High       43.88  
  5 Whitney Carlson           12 ND,Carringon             44.29  
  6 Bianca Mathabane          11 OR,Lincoln High Sch      44.65  
  7 Krystal Cantey            12 NJ,Winslow Township      45.41  
  8 Rhonida Carter            12 TX,Nimitz High Scho      46.38  
  9 Breeanca Fleming          10 CA,Great Oak High S      47.72  
 
Event 39  Girls 300 Meter Hurdles  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alicia Truedale           11 CA,Tennyson HS           45.04  
  2 Jennifer Walter           11 MT,Huntley Project       45.13  
  3 Alyssa Rife               10 OR,Southridge            45.78  
  4 Nina DeHaas               11 OR,South Eugene Hig      45.85  
  5 Kayla Wolff               12 SD,Stevens High Sch      47.07  
  6 Nicole Jackson            11 CA,Bear River High       47.39  
  7 Andrea Keirstead          11 NV,Carson High Scho      47.90  
  8 Emani Truluck             10 CA,Malibu High Scho      48.50  
  9 Brianna Stewart           10 CA,James Logan           51.05  
 
Event 30  Boys 300 Meter Hurdles  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Timothy Grier             12 GA,Westlake              37.63  
  2 Raymond Varner            12 IL,Warren Township       38.57  
  3 Kyle Schauble             12 WA,Kamiakin High Sc      39.04  
  4 Jamele Mason              10 TX,Westfield High S      39.09  
  5 Danny Scharf              12 CA,Thousand Oaks Hi      39.71  
  6 J.J. Jackson              12 WA,Sumner HS             40.04  
  7 Napoleon Greene           12 CA,Bellarmine Colle      40.09  
 
Event 40  Boys 300 Meter Hurdles  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christopher Lawson        11 CA,Great Oak High S      38.80  
  2 Andrew Goldbaugh          11 WV,Wheeling Park Hi      40.42  
  3 Jermaine Wilson           12 CA,Hogan High Schoo      40.57  
  4 Ben Soukup                12 WY,Sheridan High Sc      44.34  
 
Event 20  Girls 400 Meter Dash  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jessica Beard             11 OH,Euclid High Scho      52.16  
  2 Brandi Cross              12 TX,Thurgood Marshal      52.83  
  3 Sade Williams             12 CA,Rancho Cucamonga      53.36  
  4 Kayla McKeirnan           11 WA,Richland High Sc      56.41  
  5 Victoria Humphrey         11 CA,James Logan           57.03  
  6 Jasmine Dacus                CA,Quicksilver TC        57.27  
  7 Jackie Harrison           11 CA,James Logan           57.58  
  8 Tonie Williams            10 CA,San Luis Obispo       57.90  
  9 Alexandria Davidson        9 WA,Stelicoom             59.02  
 10 Brittany Garner           12 SD,Stevens High Sch    1:01.84  
 
Event 38  Girls 400 Meter Dash  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrea Crook              10 AK,Bartlett High Sc      56.52  
  2 Keli Hall                 10 OR,Lakeview HS           57.23  
  3 Brittany Mannuel          11 CA,Los Osos High Sc      57.93  
  4 Hayley Huxtable           11 CA,Scotts Valley Hi      58.19  
  5 Chelsea Davis             11 CA,Newbury Park HS     1:00.35  
 
Event 21  Boys 400 Meter Dash  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Calvin Smith              12 FL,Freedom High Sch      47.12  
  2 Lukas Hulett              12 NE,Bellevue East Se      47.58  
  3 Jerron Forte              12 MO,Center high scho      48.56  
  4 Quentin Powell            11 CA,James Logan           48.91  
  5 Jason Price               13 CA,De La Salle High      49.21  
  6 Zach Ancell               12 CO,Highlands Ranch       49.43  
  7 Jason Ward                11 CA,South High Schoo      49.80  
  8 Alan Reed                 12 TX,Lincoln HS            49.88  
 
Event 67  Boys 400 Meter Dash  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashton Eaton                 OR,Mountain View Hi      48.16  
  2 Remington Blair           11 CA,Reedley High Sch      48.58  
  3 Randy Baize               12 IN,Evansville F.J.       49.11  
  4 Matt Council              12 CA,Lodi High School      49.33  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sarah Cocco               11 CO,Fairview High Sc    2:08.45  
  2 Dominique Jackson         11 CA,Fairfield High      2:09.59  
  3 Nikki Codd                11 WA,Mead High School    2:10.40  
  4 Natalie Johnson           11 AZ,Xavier College P    2:11.41  
  5 Ashley Verplank           11 IL,Bloomington High    2:12.09  
  6 Emily Dunn                11 CA,Esperanza H.S.      2:12.76  
  7 Ashlee Thomas             10 CA,Bakersfield High    2:13.45  
  8 Tonie Williams            10 CA,San Luis Obispo     2:15.94  
  9 Lauren Simpson            11 TX,Canyon High Scho    2:16.68  
 10 Laura Meadors             10 CA,Harvard-Westlake    2:17.19  
 11 Jami Hardy                10 CA,James Logan         2:18.70  
 
Event 37  Girls 800 Meter Run  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carli Blankenship         10 WY,Cody High School    2:15.00  
  2 Kelly Waters              11 CO,Monarch High Sch    2:17.49  
  3 Kelly Long                12 CA,San Lorenzo Vall    2:18.39  
  4 Jenni Eiremo              11 CA,unattached          2:21.51  
 
Event 71  Girls 800 Meter Run  -C Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashley Gilkey             10 OR,Hidden Valley Hi    2:16.85  
  2 Hilary May                   CA,Cal Coast TC        2:16.92  
  3 Andrea Imhof              11 CA,San Francisco Un    2:17.27  
  4 Alexis Nordine            11 CA,San Ramon Valley    2:18.53  
  5 Carissa Sinda             12 CO,Pomona High Scho    2:18.73  
  6 Jordan Diaz                8 CA,Ida Price           2:18.78  
  7 Christa Agustin           12 CA,El Camino High S    2:24.24  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Isak Bergman              11 WA,Ellensburg High     1:50.68  
  2 Aaron Kauffman            12 PA,Red Land High Sc    1:51.24  
  3 Nectaly Barbosa           11 WA,Prosser High Sch    1:52.02  
  4 Sean Zurko                11 NV,Silverado HS        1:52.39  
  5 Rocky Richardson          11 CA,Madera High Scho    1:52.70  
  6 Brian Vallie              12 MT,Hardin High Scho    1:53.03  
  7 Scott Crawford            12 CA,Oak Ridge High S    1:53.23  
  8 Justin Hedin              11 UT,Mountyain Crest     1:53.96  
  9 Ryan Peterson                CO,Highlands Ranch     1:54.20  
 10 Richard Jones             12 CA,Benicia High Sch    2:00.72  
 
Event 36  Boys 800 Meter Run  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joshua Frasier            11 OR,Coquille High Sc    1:53.14  
  2 Sam James                 12 AR,Bentonville High    1:53.19  
  3 Che Ballenger             12 CA,Oakland Tech        1:53.56  
  4 Spencer Morgan            12 AZ,Sandra Day O'Con    1:55.42  
  5 Matt Cobette              12 CA,James Logan         1:56.49  
  6 Matt Hollander            10 OR,Marist High Scho    1:56.87  
  7 Jacob Kelly-Strong        12 CA,Jesuit College P    1:58.28  
  8 Treg Jeffery              11 AZ,Moon Valley H.S.    1:59.66  
  9 Josh Hernandez            12 CA,Evergreen Valley    2:00.31  
 
Event 73  Boys 800 Meter Run  -C Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kyle Whitehair               Una                    1:56.02  
  2 Frank Iwanicki            12 NJ,Holy Cross High     1:56.61  
  3 John Coyle                10 ID,Lake City High S    1:56.99  
  4 Jacob Snelson             12 MO,Neosho High Scho    1:58.06  
  5 Giovanni Piccone          10 CA,Jesuit High Scho    1:58.60  
  6 Alan Reed                 12 TX,Lincoln HS          2:05.42  
 -- Sebastian Sam             10 CA,Oak Grove High S        DNF  
 
Event 15  Girls 1 Mile Run  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan Hasay               9 CA,Mission College     4:42.21  
  2 Alex Kosinski             11 CA,Oak Ridge High S    4:42.93  
  3 Nicole Blood              12 CA,Royal High Schoo    4:46.77  
  4 Christy Adamyk            11 CA,Glendora High Sc    4:53.94  
  5 Ashley Beutler            10 WI,New Glarus High     5:00.83  
  6 Maggie Callahan           11 AK,West Valley High    5:01.92  
  7 Shelley Forbes            12 WY,Sheridan High Sc    5:03.99  
  8 Betzy Jimenez             12 TX,Hereford High Sc    5:04.07  
  9 Alyssa Brown              12 CA,Mission Viejo Hi    5:07.41  
 10 Stephanie Consiglio       11 CA,El Camino High S    5:08.11  
 11 Katrina Drennen           11 WA,Sumner High Scho    5:08.60  
 12 Taylor Johnson            10 CA,San Lorenzo Vall    5:09.10  
 13 Molly Hirt                10 IN,Bloomington High    5:13.84  
 14 Amanda Boyd               12 CA,San Benito High     5:18.00  
 15 Mariana Monasi            12 CA,El Camino High S    5:32.85  
 
Event 17  Boys 1 Mile Run  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chad Hall                 11 CA,Big Bear HS         4:11.67  
  2 Michael Chinchar          11 WA,Kentwood High Sc    4:12.02  
  3 Marshall Kambestad        12 SD,Stevens High Sch    4:20.02  
  4 Jordan Swarthout          12 WA,Capital High Sch    4:21.94  
  5 Brian Cole                11 CA,St. Helena High     4:23.42  
  6 Cameron Carter            12 CO,Greeley West        4:25.07  
  7 Colin Hacker              12 CA,Cabrillo High Sc    4:26.03  
  8 Jonathan Sees             12 CA,Newark Memorial     4:26.54  
  9 Alex Smyth                12 WA,Sequim High Scho    4:26.55  
 10 Samir Benouar             12 CA,Jesuit Hight Sch    4:29.00  
 11 Paul Beckwith             12 CA,Arcadia High Sch    4:30.11  
 12 Timothy Entwistle         12 IL,Stevenson           4:33.19  
 13 Axel Stanovsky            11 WA,Everett HS          4:36.42  
 
Event 35  Boys 1 Mile Run  -B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Simpson             12 CA,Monte Vista High    4:20.66  
  2 Robbie Knorr              11 CA,Valley Christian    4:21.00  
  3 Solomon Bennett           11 NV,Silverado HS        4:25.37  
  4 Austin Fritzke            12 CA,Mount Shasta        4:25.41  
  5 David Bondi               12 AK,South Anchorage     4:25.43  
  6 Luke Puskedra             10 UT,Judge Memorial      4:25.82  
  7 Tim Stepp                 11 PA,Parkland High Sc    4:30.83  
  8 Eric Malain               11 CA,Enterprise High     4:31.43  
  9 Mohamed Abdalla           10 CA,Willow Glen         4:31.47  
 10 James Laville             12 CA,Jesuit High Scho    4:34.66  
 11 Timbo Stillinger          12 CA,San Dieguito Aca    4:35.35  
 12 Mike Budge                12 UT,East High School    4:38.93  
 13 Dylan Eastep               9 WA,Interlake High S    4:41.25  
 -- Jeff Merrill              12 CA,Lodi High School        DNF  
 
Event 64  Boys 1 Mile Run  -Freshman
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Mathabane           9 OR,Lincoln High Sch    4:24.79  
  2 Mac Fleet                  9 CA,University City     4:25.56  
  3 Evan Bornstein             9 CA,El Camino Fundam    4:31.28  
  4 Jonathan Sanchez           9 CA,Buchanan            4:32.40  
  5 Lance Wolfsmith            9 CA,Sobrato High Sch    4:37.54  
  6 Julian-Blake Cowan         9 CA,Auburn Riverside    4:40.02  
  7 Renaud Poizat              9 CA,Arcadia High Sch    4:40.04  
  8 Chris Haworth              9 CA,John F. Kennedy     4:41.54  
  9 Brian Tibaduiza              NV,Galena HS           4:43.09  
 10 Noah Coppola               9 CA,California High     4:43.19  
 11 Martin Ensbury, Jr.        9 CA,Mira Costa High     4:43.51  
 12 Kyle Brush                 9 NV,Damonte Ranch Hi    4:44.85  
 13 Matt Petersen              9 CA,Davis Senior Hig    4:44.94  
 14 Garrett Seawell            9 CA,Woodcreek High S    4:50.44  
 15 Zack Zadrozna              9 CA,Rocklin High Sch    4:53.76  
 16 Kyle De Leon               9 CA,Lutheran High Sc    4:54.89  
 17 Bisrat Zerehaimanot        9 CA,Hayward High Sch    5:04.96  
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaitie Vanatta             9 CO,Ralston Valley H   10:16.18  
  2 Marie Lawrence            11 NV,Reno High School   10:20.95  
  3 Christy Adamyk            11 CA,Glendora High Sc   10:25.35  
  4 Kari Hardt                12 AZ,Queen Creek High   10:26.79  
  5 Keara Sammons             12 CO,Smoky Hill High    10:33.35  
  6 Lauren Saylor             11 CA,Buchanan HS        10:39.70  
  7 Katja Goldring            10 CA,Hamilton High Sc   10:51.20  
  8 Sarah Cummings            11 CA,Corona del Mar H   11:03.60  
  9 Maria Dalzot              12 WV,Morgantown High    11:24.06  
 10 Chelsea VanDeBrake        12 WA,Eisenhower High    11:27.36  
 11 Daniela Gergley           12 CA,Monte Vista High   11:42.82  
 12 Cara Hoyt                 10 CA,San Lorenzo Vall   11:49.28  
 
Event 34  Boys 3200 Meter Run  -A Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Sitler                12 CA,Saint Francis       9:07.44  
  2 Colton Tully-Doyle        12 CA,Rancho Bernardo     9:10.88  
  3 Dan Geib                  12 NV,Galena High         9:13.44  
  4 Richard Medina            11 CO,Grand Junction H    9:15.79  
  5 Chris Vizcaino            12 CA,Campolindo High     9:16.09  
  6 J.T. Sullivan             11 CA,Trabuco Hills Hi    9:17.80  
  7 Eric Avila                11 CA,Bonita Vista Hig    9:18.00  
  8 Ahmed Osman               12 CA,San Diego High      9:26.21  
  9 Lane Boyer                11 KS,Fredonia High Sc    9:28.78  
 10 Phil McKennan             11 CA,Jesuit High Scho    9:29.42  
 11 Brent Handa               11 CA,Fall River High     9:31.10  
 12 Kevin Zelenak             12 WA,Black Hills High    9:34.93  
 13 Rob Wetzel                11 MD,Archbishop Spald    9:35.45  
 14 Mohamed Abdalla           10 CA,Willow Glen         9:40.12  
 15 Brendan Gregg             11 CA,Davis Senior Hig    9:41.29  
 16 Garrett Kelly             12 AZ,Desert Vista        9:41.51  
 17 Nick Bolinder             11 ID,Boise High Schoo    9:43.06  
 18 Jim Walmsley              10 AZ,Horizon High Sch    9:45.41  
 19 Stephen Hankinson         11 NJ,Summit High Scho    9:55.77  
 20 David Bondi               12 AK,South Anchorage    10:09.87  
 21 Dillon Brook              12 CA,Ponderosa High S   10:23.82  
 22 Marcos Corona             11 CA,Willow Glen High   10:28.41  
 -- Mikel Thomas              11 CA,Clovis High Scho        DNF