Coastal Mountain Conference Championship

Riverside, CA

Complete Results

                                   
Varsity Girls
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================
        Meet:   12.30  2002        Kinyatta Leonhardt, St. Vincent             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Del Bello, Samantha        9 Willits                  13.17  
  2 Stevens, Lindsay          12 St. Vincent              13.41  
  3 Gallager, Willow           9 Sonoma Acade             13.79  
  4 Cash, Brittany            10 Middletown               13.92  
  5 Bradley, Nadine            9 Clear Lake               13.93  
  6 Andre, Hannah             10 St. Vincent              14.06  
  7 Munson, Alyssa            10 Cloverdale               14.20  
  8 Ramponi, Amber            10 Middletown               14.23  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================
        Meet:   25.90  2002        Kinyatta Leonhardt, St. Vincent             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Del Bello, Samantha        9 Willits                  26.9  
  2 Stevens, Lindsay          12 St. Vincent              27.6  
  3 Cash, Brittany            10 Middletown               28.4  
  4 Andre, Hannah             10 St. Vincent              28.4  
  5 Gallager, Willow           9 Sonoma Acade             28.7  
  6 Herold, Kiana              9 Sonoma Acade             28.8  
  7 Bradley, Nadine            9 Clear Lake               31.3  
  8 Camp, Alexis               9 Willits                  31.4  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
        Meet:   60.30  1992        Tamika Brown, Fort Bragg                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gamble, Sarah              9 St. Helena               63.78   3 
  2 Molinari, Ruby            12 St. Helena               65.18   3 
  3 Carlsen, Katie            11 St. Vincent              65.54   3 
  4 Delagnes, Gabrielle       11 Cloverdale               65.96   3 
  5 Wilkinson, Kelly           9 Middletown               67.59   3 
  6 Lynch, Rose               10 Middletown               67.85   3 
  7 Camp, Alexis               9 Willits                  68.41   3 
  8 Wilcox, Crystal           10 Clear Lake               68.55   2 
  9 Rathbone, Victoria        12 St. Vincent              69.75   3 
 10 Smedley, Rose             12 St. Vincent              70.77   2 
 11 Parsells, Katherine       10 Sonoma Acade             71.16   2 
 12 Onwuasoeze, Christiana    10 Lower Lake               71.78   1 
 13 O'Connor, Kelly           10 St. Vincent              72.45   1 
 14 Sugrue, Lily              10 Ft. Bragg                72.86   2 
 15 Patin, Nicolina           11 St. Vincent              73.43   2 
 16 Pierson, Mitzi             9 Laytonville              74.14   1 
 17 Feeney, Robyn             11 Cloverdale               85.79   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
        Meet:   2:24.40  1995        Desiree Gobert, Clear Lake                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martin, Greta             11 St. Helena             2:41.8  
  2 Sciocchetti, Alexandra    10 Ft. Bragg              2:43.1  
  3 Barrett, Magnolia         12 Ft. Bragg              2:43.6  
  4 Stewart, Madison           9 Cloverdale             2:45.3  
  5 Lawson, Kelsie            10 Clear Lake             2:45.9  
  6 Gattoni, Angela           11 Middletown             2:46.2  
  7 Southard, Peace            9 Willits                2:46.7  
  8 Campbell, Bonnie          11 Sonoma Acade           2:47.2  
  9 Nelson, Briana            10 Middletown             2:48.5  
 10 Acevedo, Samantha         10 Cloverdale             2:54.7  
 11 Erny, Allison             11 St. Vincent            2:58.2  
 12 Bennet, Tanya             10 Upper Lake             3:03.7  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================
        Meet:   5:17.60  1987        Jeanise Eisenman, Calistoga               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lee, Katy                  9 Sonoma Acade           5:20.17  
  2 Sciocchetti, Alexandra    10 Ft. Bragg              5:54.79  
  3 Southard, Peace            9 Willits                6:11.83  
  4 Martinez, Diana           12 Cloverdale             6:20.90  
  5 Lawson, Kelsie            10 Clear Lake             6:21.30  
  6 Campbell, Bonnie          11 Sonoma Acade           6:22.61  
  7 Nelson, Briana            10 Middletown             6:24.18  
  8 Bennet, Tanya             10 Upper Lake             6:31.19  
  9 Nance, Tania              10 Middletown             6:39.19  
 10 Sanchez, Yara              9 Cloverdale             6:40.11  
 11 Martin, Amanda            10 Middletown             6:42.06  
 12 Erny, Allison             11 St. Vincent            6:43.61  
 13 Olson, Thea               12 Middletown             6:54.62  
 14 Richards, Kylie            9 Ft. Bragg              7:19.33  
 15 McCallister, Bonnie        9 Kelseyville            8:08.00  
 16 Richardson, Jaclyn         9 Cloverdale             8:09.19  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
        Meet:   11:24.80  1987        Jeanise Eisenman, Calistoga              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lee, Katy                  9 Sonoma Acade          11:54.2  
  2 Sciocchetti, Alexandra    10 Ft. Bragg             13:37.7  
  3 Southard, Peace            9 Willits               14:17.1  
  4 Sanchez, Yara              9 Cloverdale            14:58.4  
  5 Nelson, Briana            10 Middletown            15:24.3  
  6 McGee, Jenny              12 Middletown            15:42.7  
  7 Missamore, Alexis          9 Cloverdale            16:37.6  
  8 Richards, Kylie            9 Ft. Bragg             16:37.8  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================
        Meet:   16.30  2002        Kristen Andre, Kelseyville                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melcher, Jessica          12 Ft. Bragg                18.31  
  2 Mitchell, Madison          9 Ft. Bragg                18.51  
  3 Palomar, Elizabeth        12 Ft. Bragg                18.67  
  4 Dilley, Maria             12 Cloverdale               18.86  
  5 Hart, Amber               10 Middletown               19.31  
  6 Vosti, Gina               10 St. Helena               19.44  
  7 Schwinn, Stephanie        12 Middletown               20.19  
  8 Hendricks, Grace          11 St. Helena               20.80  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
        Meet:   48.00  2006        Ashley Shephard, Willits                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gamble, Sarah              9 St. Helena               49.6   2 
  2 Mitchell, Madison          9 Ft. Bragg                50.5   2 
  3 Hart, Amber               10 Middletown               51.7   2 
  4 Palomar, Elizabeth        12 Ft. Bragg                53.0   2 
  5 Dilley, Maria             12 Cloverdale               53.6   2 
  6 Hendricks, Grace          11 St. Helena               56.0   2 
  7 Wilcox, Crystal           10 Clear Lake               56.2   1 
  8 Rosas, Eva                11 Willits                  56.6   1 
  9 Hansford, Lindsey          9 Clear Lake               59.1   1 
 10 Martin, Amanda            10 Middletown               59.6   1 
 11 Murphy, Anna              11 Sonoma Acade             60.1   2 
 12 Riccio, Krystina          10 Middletown               60.8   1 
 13 Olson, Thea               12 Middletown               61.0   1 
 14 Nance, Tania              10 Middletown               62.0   1 
 15 Vosti, Gina               10 St. Helena               64.0   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
        Meet:   51.20              1992 & 1994 Upper Lake                      
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Middletown                                            53.75  
  2 St. Vincent                                           54.26  
  3 St. Helena                                            54.82  
  4 Cloverdale                                            55.72  
  5 Sonoma Academy                                        56.29  
  6 Willits                                               56.69  
  7 Clear Lake                                            57.94  
  8 Ft. Bragg                                             58.48  
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
        Meet:   4:19.20  1983        Fort Bragg                                
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Middletown                                          4:29.1  
  2 St. Helena                                          4:35.0  
  3 Cloverdale                                          4:36.8  
  4 St. Vincent                                         4:40.2  
  5 Ft. Bragg                                           4:41.9  
 
Girls High Jump Varsity
==========================================================================
        Meet:    5-05  1994        Danielle Muniz, Kelseyville                 
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Herold, Kiana              9 Sonoma Acade           5-03.00      1.60m 
  2 Melcher, Jessica          12 Ft. Bragg              4-08.00      1.42m 
  3 Dilley, Maria             12 Cloverdale             4-06.00      1.37m 
  4 Ramponi, Amber            10 Middletown             4-04.00      1.32m 
  4 Bradley, Nadine            9 Clear Lake             4-04.00      1.32m 
  6 Sugrue, Lily              10 Ft. Bragg             J4-04.00      1.32m 
  7 Valdovinos, Alexis        11 Middletown             4-02.00      1.27m 
  8 Barrett, Magnolia         12 Ft. Bragg              4-00.00      1.21m 
 
Girls Pole Vault Varsity
==========================================================================
        Meet:   10-01  2007        Cheri McLean, SR Christian                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mitchell, Madison          9 Ft. Bragg              7-00.00      2.13m 
  2 Harney, Amy               10 Ft. Bragg              6-06.00      1.98m 
  3 Flores, Leticia           12 Ft. Bragg              6-00.00      1.82m 
 
Girls Long Jump Varsity
==========================================================================
        Meet:   17-05.50  1992        Tamika Brown, Fort Bragg                 
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Herold, Kiana              9 Sonoma Acade          15-00.00      4.57m 
  2 Melcher, Jessica          12 Ft. Bragg             14-04.00      4.36m 
  3 Schwegerl, Kendra         12 Kelseyville           13-10.00      4.21m 
  4 Dilley, Maria             12 Cloverdale            13-09.00      4.19m 
  5 Gallager, Willow           9 Sonoma Acade          13-07.00      4.14m 
  6 Ramponi, Amber            10 Middletown            13-04.00      4.06m 
  7 Fields, Rowen             10 Mendocino             13-02.00      4.01m 
  8 Patin, Nicolina           11 St. Vincent           13-01.50      4.00m 
 
Girls Triple Jump Varsity
==========================================================================
        Meet:   35-04  1996        Juanita Allison, Upper Lake                 
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Schwegerl, Kendra         12 Kelseyville           30-08.25      9.35m 
  2 Melcher, Jessica          12 Ft. Bragg             30-02.00      9.19m 
  3 Sugrue, Lily              10 Ft. Bragg             28-03.00      8.61m 
  4 Valdovinos, Alexis        11 Middletown            28-00.50      8.54m 
  5 Barrett, Magnolia         12 Ft. Bragg             27-10.00      8.48m 
  6 Reed, Emily                9 Middletown            27-05.75      8.37m 
  7 Schwenker, Gabriela       12 Sonoma Acade          26-02.25      7.98m 
  8 August, Kaitlin           11 Middletown            25-10.00      7.87m 
 
Girls Shot Put Varsity
==========================================================================
        Meet:   38-03  2007        Jaime Windlinx, Fort Bragg                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Snyder, Ceara             12 Willits               36-05.50     11.11m 
  2 Snow, Cheyenne            11 Middletown            29-07.50      9.02m 
  3 Tarrant, Sarah            10 St. Vincent           29-00.00      8.83m 
  4 Rathbone, Victoria        12 St. Vincent           28-10.50      8.80m 
  5 Schwinn, Stephanie        12 Middletown            27-10.50      8.49m 
  6 Agenbroad, Kim            10 Willits               27-10.00      8.48m 
  7 Dutcher, Briana           11 Clear Lake            26-09.00      8.15m 
  8 Arthur, Katelynn          12 Cloverdale            26-05.00      8.05m 
  9 Elder, Kellie              9 Willits               26-04.00      8.02m 
 
Girls Discus Throw Varsity
==========================================================================
        Meet:   125-07  1981        Lee Plevney, Lower Lake                    
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Snyder, Ceara             12 Willits                 101-05     30.91m 
  2 Rathbone, Victoria        12 St. Vincent              99-01     30.20m 
  3 Agenbroad, Kim            10 Willits                  89-03     27.20m 
  4 Snow, Cheyenne            11 Middletown               84-00     25.60m 
  5 McGee, Jenny              12 Middletown               81-05     24.81m 
  6 Schwinn, Stephanie        12 Middletown               81-01     24.71m 
  7 Dutcher, Briana           11 Clear Lake               76-05     23.29m 
  8 Elder, Kellie              9 Willits                  70-09     21.57m 
 
Varsity Boys

Boys 100 Meter Dash Varsity
Results no avaliable yet

Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================
        Meet:   22.40  2002        Robbie Snider, Willits                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Compton, Tim              12 Willits                  22.7  
  2 Smith, Campbel            12 St. Helena               23.5  
  3 George, Evan              11 Sonoma Acade             23.6  
  4 Pike, David               11 Middletown               23.8  
  5 Schlegel, Zack            12 St. Vincent              24.4  
  6 Siragusa, Marty           10 St. Vincent              24.7  
  7 De Pala, Mikey            11 St. Vincent              25.0  
  8 Schmidt, Austin           11 Cloverdale               25.4  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
        Meet:   50.00  2002        Robbie Snider, Willits                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Compton, Tim              12 Willits                  52.90   4 
  2 Whitaker, David           12 Cloverdale               53.78   4 
  3 Smith, Campbel            12 St. Helena               54.35   4 
  4 Beckwith, Daniel          12 Middletown               54.62   3 
  5 Braithwaite, Jason        12 Cloverdale               55.01   3 
  6 De Pala, Mikey            11 St. Vincent              55.04   3 
  7 Hetrick, Wesley           12 Cloverdale               55.24   4 
  8 Cronin, Ryan              12 Ft. Bragg                55.29   4 
  9 Armstrong, Adam           11 Santa Rosa C             56.27   2 
 10 Hosford, Eric             10 Willits                  56.48   4 
 11 Ortiz, Edward             10 St. Helena               56.72   3 
 12 Fidler, James             10 St. Vincent              57.19   2 
 13 Silverman, Jacob          10 Sonoma Acade             57.70   3 
 14 Bradley, Brian            11 Clear Lake               57.82   3 
 15 Scott, Devonte            11 Lower Lake               58.31   2 
 16 Toscano, Edgar            11 Ft. Bragg                58.63   2 
 17 Lukicous, Glebs           10 Santa Rosa C             59.13   3 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
        Meet:   1:56.00  2006        Mike Perez, Lower Lake                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rogers, Valli             11 Willits                2:04.8  
  2 Lee, Jessee               11 Cloverdale             2:07.6  
  3 Thompson, Geoff           10 St. Helena             2:10.6  
  4 Mehtlan, Michael          11 Ft. Bragg              2:11.0  
  5 Orr, Chris                10 Willits                2:11.4  
  6 Struck, Peter             11 St. Vincent            2:13.2  
  7 Holcomb, Mitchell         12 Ft. Bragg              2:15.3  
  8 Barrientes, Jonathon      12 Kelseyville            2:16.8  
  9 Booker, Eli               10 Sonoma Acade           2:17.0  
 10 Sanchez, Ivan             12 Clear Lake             2:17.6  
 11 Pierce, Cole              11 St. Helena             2:18.5  
 12 Bosse, Ben                12 Cloverdale             2:20.7  
 13 Nance, Chris              12 Middletown             2:21.2  
 14 Gutierrez, Jaime          10 Middletown             2:21.5  
 15 Skinner, Dominic          10 St. Helena             2:22.0  
 16 Armstrong, Adam           11 Santa Rosa C           2:22.4  
 17 Gaynor, Jacob              9 Sonoma Acade           2:23.3  
 18 Camp, Mike                 9 Willits                2:23.7  
 19 Fidler, James             10 St. Vincent            2:25.3  
 20 Loomis, Neil              11 Ft. Bragg              2:25.9  
 21 Oslund, Joe               12 Willits                2:29.2  
 22 Braithwaite, Jason        12 Cloverdale             2:33.7  
 23 Decker, Bruce             12 Willits                2:36.7  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
        Meet:   4:19.00  2006        Mike Perez, Lower Lake                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mehtlan, Michael          11 Ft. Bragg              4:46.46  
  2 Holcomb, Mitchell         12 Ft. Bragg              4:47.11  
  3 Orr, Chris                10 Willits                4:47.90  
  4 Lee, Jessee               11 Cloverdale             4:48.93  
  5 Maldonado, Alejandro      12 Middletown             4:53.15  
  6 Siragusa, Marty           10 St. Vincent            4:54.80  
  7 Rotman, Aaron             10 Sonoma Acade           4:55.23  
  8 Wells, Matt               11 Cloverdale             4:56.70  
  9 Harris, Nick              10 St. Helena             4:57.98  
 10 Gaynor, Jacob              9 Sonoma Acade           5:01.09  
 11 Booker, Eli               10 Sonoma Acade           5:03.28  
 12 Loomis, Neil              11 Ft. Bragg              5:03.93  
 13 Coburn, Charlie           11 Upper Lake             5:04.51  
 14 Pierce, Cole              11 St. Helena             5:07.13  
 15 Camp, Mike                 9 Willits                5:08.36  
 16 Gutierrez, Jaime          10 Middletown             5:09.84  
 17 Wright, Joey              12 Ft. Bragg              5:10.08  
 18 Rudy, Jarrod              12 Middletown             5:10.25  
 19 Rothfeld, Milan           10 St. Helena             5:11.08  
 20 Skinner, Dominic          10 St. Helena             5:12.20  
 21 Dolan, Mike               11 Upper Lake             5:15.98  
 22 Mullin, Ben               12 Upper Lake             5:16.10  
 23 Stubbs, Jack              10 Sonoma Acade           5:23.22  
 24 Fidler, James             10 St. Vincent            5:23.48  
 25 Gardiner, Tacho           11 Point Arena            5:25.04  
 26 Knoebber, Nicholas         9 Mendocino              5:29.08  
 27 Vander Sluis, Isaac       11 Santa Rosa C           5:29.38  
 28 Oslund, Joe               12 Willits                5:39.23  
 29 Novich, Andrew            12 St. Vincent            5:48.19  
 30 Nobles, Jim                9 Mendocino              5:58.22  
 31 Decker, Bruce             12 Willits                5:59.92  
 32 Beighle, Cameron          12 Upper Lake             6:12.01  
 33 Contreras, Ricky          12 Lower Lake             6:41.80  
 34 Van Gorder, Nathaniel     11 Ft. Bragg              7:29.28  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
        Meet:   9:41.30  1982        Bates, Fort Bragg                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Holcomb, Mitchell         12 Ft. Bragg             10:24.1  
  2 Rogers, Valli             11 Willits               10:25.0  
  3 Maldonado, Alejandro      12 Middletown            11:07.1  
  4 Wells, Matt               11 Cloverdale            11:11.7  
  5 Rotman, Aaron             10 Sonoma Acade          11:19.6  
  6 Reiff, Jax                 9 Sonoma Acade          11:22.4  
  7 Dolan, Mike               11 Upper Lake            11:43.6  
  8 Mullin, Ben               12 Upper Lake            11:44.2  
  9 Loomis, Neil              11 Ft. Bragg             11:44.7  
 10 Wright, Joey              12 Ft. Bragg             11:47.3  
 11 Coburn, Charlie           11 Upper Lake            11:52.4  
 12 Mehtlan, Michael          11 Ft. Bragg             11:58.1  
 13 Stubbs, Jack              10 Sonoma Acade          12:54.0  
 14 Nobles, Jim                9 Mendocino             13:37.9  
 15 Beighle, Cameron          12 Upper Lake            14:19.2  
 16 Van Gorder, Nathaniel     11 Ft. Bragg             16:32.3  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
        Meet:   14.60              Tim Estes, FB '88/Paul Maloney, SV '89      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cunha, Caleb              11 Ft. Bragg                16.23  
  2 Williams, Jemal           11 Sonoma Acade             16.54  
  3 Westenberg, Fred          12 Cloverdale               16.67  
  4 Bradley, Brian            11 Clear Lake               17.52  
  5 Giuliano, Jack            12 Cloverdale               17.54  
  6 Esberg, Anthony           12 Kelseyville              19.33  
  7 Portillo, Carlos           9 Ft. Bragg                19.82  
  8 Lafazio, Jacob            11 Ft. Bragg                26.70  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
        Meet:   40.10  1985        Mike Koelsted, Calistoga                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cunha, Caleb              11 Ft. Bragg                40.4   2, =40th All-Time
  2 Meyers, Luke              11 St. Helena               43.7   2 
  3 Westenberg, Fred          12 Cloverdale               44.7   2 
  4 Giuliano, Jack            12 Cloverdale               45.7   2 
  5 Rudy, Jarrod              12 Middletown               45.8   2 
  6 Esberg, Anthony           12 Kelseyville              46.2   2 
  7 Bradley, Brian            11 Clear Lake               46.3   2 
  8 Richards, Jacob            9 Ft. Bragg                46.8   1 
  9 Keenan, Patrick           11 St. Vincent              49.7   1 
 10 Portillo, Carlos           9 Ft. Bragg                52.4   2 
 11 Toshich, Alex             11 Lower Lake               56.0   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
        Meet:   44.70  2002        Willits                                     
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Middletown                                            45.20  
  2 Willits                                               46.57  
  3 St. Helena                                            46.60  
  4 Ft. Bragg                                             47.82  
  5 St. Vincent                                           48.35  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
        Meet:   3:33.70                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ft. Bragg                                           3:35.0   2 
  2 Willits                                             3:36.1   2 
  3 St. Helena                                          3:41.9   2 
  4 Cloverdale                                          3:42.8   2 
  5 St. Vincent                                         3:50.8   2 
  6 Lower Lake                                          4:15.0   1 
 
Boys High Jump Varsity
==========================================================================
        Meet:    6-06  1982        Craig McMillan, Cloverdale                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Strunk, Chris             11 St. Helena             6-00.00      1.82m 
  2 Hetrick, Wesley           12 Cloverdale            J6-00.00      1.82m 
  3 Glazier, John             10 Clear Lake             5-08.00      1.72m 
  4 Butler, Leith             10 Ft. Bragg             J5-08.00      1.72m 
  5 Bosse, Ben                12 Cloverdale             5-04.00      1.62m 
  6 Beckwith, Daniel          12 Middletown             5-02.00      1.57m 
  6 Lafazio, Jacob            11 Ft. Bragg              5-02.00      1.57m 
  8 Barrett, Logan             9 Ft. Bragg              5-00.00      1.52m 
 
Boys Pole Vault Varsity
==========================================================================
        Meet:   14-06  1976        Tim McDonald, St. Helena                    
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cronin, Ryan              12 Ft. Bragg             13-00.00      3.96m 
  2 Lafazio, Jacob            11 Ft. Bragg             11-06.00      3.50m 
  2 Armstrong, Adam           11 Santa Rosa C          11-06.00      3.50m 
  4 Bender, Tom               10 Willits               10-06.00      3.20m 
  5 Vander Sluis, Isaac       11 Santa Rosa C          10-00.00      3.04m 
  6 Toscano, Edgar            11 Ft. Bragg              9-06.00      2.89m 
  7 Larsen, Derek             12 Clear Lake             9-00.00      2.74m 
  8 Wright, Joey              12 Ft. Bragg              7-06.00      2.28m 
 
Boys Long Jump Varsity
==========================================================================
        Meet:   22-00.75  1989        Paul Maloney, St. Vincent                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Glazier, John             10 Clear Lake            21-01.00      6.42m 
  2 Moffat, Myles             12 Middletown            18-10.00      5.74m 
  3 Sanderson, Wyatt           9 Willits               18-08.50      5.70m 
  4 Butler, Leith             10 Ft. Bragg             18-08.00      5.68m 
  5 Whitaker, David           12 Cloverdale            18-07.00      5.66m 
  6 Barrett, Logan             9 Ft. Bragg             18-05.00      5.61m 
  7 Drew, Theo                11 Middletown            18-04.50      5.60m 
  8 Williams, Jemal           11 Sonoma Acade          17-07.00      5.35m 
 
Boys Triple Jump Varsity
==========================================================================
        Meet:   44-11  1977        Allen Kuhn, Cloverdale                      
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cunha, Caleb              11 Ft. Bragg             41-00.25     12.50m 
  2 Butler, Leith             10 Ft. Bragg             40-05.00     12.31m 
  3 Moffat, Myles             12 Middletown            40-02.25     12.24m 
  4 Williams, Jemal           11 Sonoma Acade          39-04.25     11.99m 
  5 Drew, Theo                11 Middletown            38-02.75     11.65m 
  6 Allen, Michael            11 Kelseyville           37-07.00     11.45m 
  7 Barrett, Logan             9 Ft. Bragg             36-01.75     11.01m 
  8 Sanchez, Ivan             12 Clear Lake            34-09.75     10.61m 
 
Boys Shot Put Varsity
==========================================================================
        Meet:   53-08.25  1976        Steve Lytle, Clear Lake                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Whitaker, David           12 Cloverdale            42-05.00     12.92m 
  2 Daniels, Richard          11 Ft. Bragg             42-00.00     12.80m 
  3 Garcia, Anthony           12 Cloverdale            38-11.50     11.87m 
  4 Rangel, Martin            12 Cloverdale            37-00.75     11.29m 
  5 Nelson, Morgan            12 Kelseyville           36-06.50     11.13m 
  6 Berry, Casey              12 Cloverdale            35-03.00     10.74m 
  7 Barrientes, Jonathon      12 Kelseyville           35-00.50     10.68m 
  8 Beltran, Juan             11 Laytonville           34-07.00     10.54m 
 
Boys Discus Throw Varsity
==========================================================================
        Meet:   159-06.50  1971        Brian Smith, St. Helena                 
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Nelson, Morgan            12 Kelseyville          118-05.50     36.10m 
  2 Garcia, Anthony           12 Cloverdale           106-09.50     32.55m 
  3 Schindler, Westin         12 Santa Rosa C         104-05.50     31.83m 
  4 Beltran, Juan             11 Laytonville             103-02     31.44m 
  5 Berry, Casey              12 Cloverdale              101-00     30.78m 
  6 Bickham, Andrew           11 Lower Lake               97-01     29.61m 
  7 Carter, Derek             10 Willits                  91-07     27.91m 
  8 Senfteleben, Eike         11 St. Vincent              90-10     27.68m 
 
Junior Varsity Boys

Boys 100 Meter Dash Frosh/SophBoys
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patin, Steve               9 St. Vincent              11.84  
  2 Vargas, Arnulfo            9 Kelseyville              12.20  
  3 Boyd, Dj                   9 Kelseyville              12.25  
  4 Wingard, Dylan             9 Ft. Bragg                12.30  
  5 Labreck, Paul             10 Ft. Bragg                12.34  
  6 Manley, Zuhuri             9 Clear Lake               12.45  
  7 Aiken, Mitchell            9 St. Helena               12.54  
  8 Punzalan, Luke             9 Clear Lake               12.70  
 
Boys 200 Meter Dash Frosh/SophBoys
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patin, Steve               9 St. Vincent              24.5  
  2 Labreck, Paul             10 Ft. Bragg                25.4  
  3 Boyd, Dj                   9 Kelseyville              25.7  
  4 Earl, Brandon             10 Middletown               25.8  
  5 Robinson, David            9 Kelseyville              26.1  
  6 Wingard, Dylan             9 Ft. Bragg                26.2  
  7 Manley, Zuhuri             9 Clear Lake               26.6  
  8 Aiken, Mitchell            9 St. Helena               26.8  
 
Boys 400 Meter Dash Frosh/SophBoys
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Robinson, David            9 Kelseyville              57.61   2 
  2 Owen, Paul                10 Ft. Bragg                59.04   2 
  3 Coddington, Dwight        10 St. Vincent              59.88   2 
  4 Pearson, Blaze            10 Lower Lake               60.18   1 
  5 Earl, Brandon             10 Middletown               61.34   2 
  6 Liu, Jeremy               10 St. Vincent              63.32   1 
  7 Donald, Kyle              10 Clear Lake               63.56   1 
  8 Simms, Emanuel             9 Lower Lake               68.43   1 
  9 Bode, Travis              11 Clear Lake               69.40   1 
 
Boys 800 Meter Run Frosh/SophBoys
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Immer, Lucas              10 St. Helena             2:17.4  
  2 Lopez, Samuel              9 Lower Lake             2:21.9  
  3 Pearson, Blaze            10 Lower Lake             2:32.1  
  4 Coddington, Dwight        10 St. Vincent            2:32.4  
  5 Crowell, Carter           10 Ft. Bragg              2:32.7  
  6 McGann, James             10 Clear Lake             2:33.7  
  7 Rein, Alex                 9 Clear Lake             2:34.1  
  8 Pelzel, Onnivin            9 Kelseyville            2:39.6  
  9 Liu, Jeremy               10 St. Vincent            2:40.2  
 10 Bean, Thomas               9 Lower Lake             2:40.5  
 11 Owen, Paul                10 Ft. Bragg              2:41.1  
 12 Olson, Joseph              9 Middletown             2:44.1  
 
Boys 1600 Meter Run Frosh/SophBoys
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Steele, Evan               9 Laytonville            5:18.34  
  2 Martinez, Roger            9 Cloverdale             5:38.75  
  3 Rodriguez, Cory            9 Upper Lake             5:39.31  
  4 Cisneros, Christopher      9 Upper Lake             5:48.34  
  5 DeHeer, Gage               9 Upper Lake             5:53.27  
  6 Bean, Thomas               9 Lower Lake             5:58.35  
  7 Wasniak, Colton            9 Cloverdale             6:03.55  
  8 Rein, Alex                 9 Clear Lake             6:03.90  
  9 Scully, Cody               9 Clear Lake             6:19.02  
 10 Woodward, Jesse           10 Clear Lake             6:20.06  
 11 Olson, Joseph              9 Middletown             6:35.95  
 
Boys 3200 Meter Run Frosh/SophBoys
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rodriguez, Cory            9 Upper Lake            11:44.0  
  2 Martinez, Roger            9 Cloverdale            11:50.0  
  3 Cisneros, Christopher      9 Upper Lake            12:04.0  
  4 DeHeer, Gage               9 Upper Lake            12:19.0  
  5 Hechler, Austin            9 St. Helena            12:36.0  
  6 Jeffcoat, Grant            9 St. Helena            12:42.0  
  7 Wasniak, Colton            9 Cloverdale            12:57.0  
  8 Ponce, Jeffry              9 Kelseyville           12:57.7  
  9 Bode, Travis              11 Clear Lake            13:02.0  
 10 Hetrick, Matt              9 Cloverdale            13:12.0  
 11 Crowell, Carter           10 Ft. Bragg             14:13.0  
 
Boys 110 Meter Hurdles Frosh/SophBoys
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Venegas, Victor            9 Ft. Bragg                19.11  
  2 Donald, Kyle              10 Clear Lake               19.14  
  3 Marcucci, Darin            9 Cloverdale               19.76  
  4 Pelzel, Onnivin            9 Kelseyville              20.26  
  5 Sullivan, Ben              9 Ft. Bragg                20.78  
  6 Thornton, Tyler            9 Clear Lake               20.99  
  7 Washburn, Keenan           9 Ft. Bragg                21.57  
  8 Lindeloff, Dennis          9 Cloverdale               22.50  
 
Boys 300 Meter Hurdles Frosh/SophBoys
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Venegas, Victor            9 Ft. Bragg                47.1   2 
  2 Abreu, Matteo              9 St. Helena               47.3   2 
  3 Perez, Adrian              9 Clear Lake               48.9   2 
  4 Sweeney, Jimmy            10 Sonoma Acade             49.7   2 
  5 Jeffcoat, Grant            9 St. Helena               52.6   1 
  6 Thornton, Tyler            9 Clear Lake               54.0   2 
  7 Washburn, Keenan           9 Ft. Bragg                55.1   2 
  8 Larsen, Joshua             9 Clear Lake               55.2   1 
  9 Lindeloff, Dennis          9 Cloverdale               56.4   1 
 10 Woodward, Jesse           10 Clear Lake               57.5   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh/SophBoys
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kelseyville                                           48.53  
  2 Clear Lake                                            50.27  
  3 Ft. Bragg                                             52.57  
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh/SophBoys
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 St. Helena                                          4:03.5  
  2 Ft. Bragg                                           4:08.8  
  3 Lower Lake                                          4:16.1  
  4 Clear Lake                                          4:18.9  
  5 Cloverdale                                          4:27.9  
 
Boys High Jump Frosh/SophBoys
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Perez, Adrian              9 Clear Lake             4-10.00      1.47m 
  2 Larsen, Shawn             10 Clear Lake            J4-10.00      1.47m 
  2 Owen, Paul                10 Ft. Bragg             J4-10.00      1.47m 
  4 Jeffcoat, Grant            9 St. Helena            J4-10.00      1.47m 
  5 Marcucci, Darin            9 Cloverdale            J4-10.00      1.47m 
  6 Miller, Cody               9 Laytonville            4-08.00      1.42m 
  7 Earl, Brandon             10 Middletown            J4-08.00      1.42m 
  8 Larsen, Joshua             9 Clear Lake             4-06.00      1.37m 
 
Boys Pole Vault Frosh/SophBoys
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Scully, Cody               9 Clear Lake             8-06.00      2.59m 
  1 Larsen, Shawn             10 Clear Lake             8-06.00      2.59m 
  3 Crowell, Carter           10 Ft. Bragg              8-03.00      2.51m 
  4 Sullivan, Ben              9 Ft. Bragg              8-00.00      2.43m 
  5 Thornton, Tyler            9 Clear Lake             7-06.00      2.28m 
  5 Humble, Jacob             10 Clear Lake             7-06.00      2.28m 
 
Boys Long Jump Frosh/SophBoys
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Vargas, Arnulfo            9 Kelseyville           18-03.00      5.56m 
  2 Manley, Zuhuri             9 Clear Lake            16-04.50      4.99m 
  3 Steele, Evan               9 Laytonville           15-10.00      4.82m 
  4 Sullivan, Ben              9 Ft. Bragg             15-02.00      4.62m 
  5 Carley, Nick              10 Clear Lake            15-01.00      4.59m 
  6 Sweeney, Jimmy            10 Sonoma Acade          14-03.50      4.35m 
  7 McQueen, Brendan          10 Clear Lake            14-01.00      4.29m 
  8 Labreck, Paul             10 Ft. Bragg             13-09.00      4.19m 
 
Boys Triple Jump Frosh/SophBoys
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Vargas, Arnulfo            9 Kelseyville           38-04.75     11.70m 
  2 Donald, Kyle              10 Clear Lake            34-11.25     10.64m 
  3 Sweeney, Jimmy            10 Sonoma Acade          33-11.50     10.35m 
  4 Sullivan, Ben              9 Ft. Bragg             32-03.00      9.82m 
  5 Washburn, Keenan           9 Ft. Bragg             30-09.75      9.39m 
  6 Thornton, Tyler            9 Clear Lake            29-08.00      9.04m 
  7 Carley, Nick              10 Clear Lake            29-07.25      9.02m 
  8 Dondanville, Neil          9 Ft. Bragg             29-05.75      8.98m 
 
Boys Shot Put Frosh/SophBoys
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Thomas, Jake              10 Upper Lake            40-11.50     12.48m 
  2 Gonzalez, Julio           10 Clear Lake            40-04.00     12.29m 
  3 DeCarli, Dante            10 St. Vincent           37-06.00     11.43m 
  4 Punzalan, Luke             9 Clear Lake            36-11.00     11.25m 
  5 Baker, Devin                 Kelseyville           36-05.00     11.09m 
  6 Perez, Adrian              9 Clear Lake            34-08.00     10.56m 
  7 Gutierrez, Eddie          10 Laytonville           34-05.00     10.49m 
  8 Wingard, Dylan             9 Ft. Bragg             33-08.50     10.27m 
 
Boys Discus Throw Frosh/SophBoys
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gonzalez, Julio           10 Clear Lake              104-11     31.97m 
  2 McGann, James             10 Clear Lake               91-04     27.83m 
  3 DeCarli, Dante            10 St. Vincent              90-03     27.50m 
  4 Regis, Roy                10 St. Vincent              87-09     26.74m 
  5 Larsen, Shawn             10 Clear Lake               85-04     26.00m 
  6 Punzalan, Luke             9 Clear Lake               82-06     25.14m 
  7 Helton, Travis            10 Clear Lake               80-07     24.57m 
  8 Dondanville, Neil          9 Ft. Bragg                78-05     23.90m