47th Navasartian Games Track Meet 2024

Encino, CA
Timing/Results Falcon Timing

Complete

Girls 1500 meter Run U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x100 Meter Relay U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x100 Meter Relay U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x100 Meter Relay U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x400 Meter Relay U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x400 Meter Relay U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x400 Meter Relay U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x400 Meter Relay U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x400 Meter Relay U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x400 Meter Relay U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x400 Meter Relay A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x400 Meter Relay A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed  Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Los Angeles                        7:54.42        1     


Boys 400 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Rupen Libarian                     Los Angeles                        1:18.70        1     
2     Vaughn Adomian                     San Fernando Valley Massis         1:32.71        1     
3     Hrant Assarian                     Crescenta Valley Shant             1:34.00        1     
4     Dvin Delallian                     Los Angeles                        1:34.10        1     
5     Arsene Sarkissian                  Santa Clara Ani                    1:58.30        1     
6     Harout Sekisian                    Los Angeles                        2:12.40        1     


Girls 400 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Vivienne Mikhail                   Crescenta Valley Shant             1:27.99        1     
2     Talia Adomian                      San Fernando Valley Massis         1:31.08        1     
3     Eliana Tchamourlian                Walnut Creek Gars                  1:42.45        1     
4     Roubina Boyajian                   Los Angeles                        1:49.83        1     
5     Lilian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  1:52.12        1     
6     Sara Rodriguez                     Los Angeles                        2:36.19        1     


Boys 400 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Garo Deragopian                    San Francisco                      1:27.02        1     
2     Harout Boyajian                    Los Angeles                        1:47.53        1     


Girls 400 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Katia Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             1:23.89        1     
2     Natalee Markarian                  Fresno Sassoon                     1:26.78        1     
3     Sarine Moroyan                     San Francisco                      1:35.83        1     


Boys 400 meter Dash U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 400 meter Dash U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 400 meter Dash U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 400 meter Dash U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 400 meter Dash U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 400 meter Dash U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 400 meter Dash A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 400 meter Dash A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 50 meter Dash U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Alesso Aghajanian                  San Fernando Valley Massis         9.13           4     
2     Alexander Khachek                  Santa Clara Ani                    9.50           2     
3     Hagop Sislian                      Crescenta Valley Shant             9.63           2     
4     Daron Serkisian                    Los Angeles                        9.80           2     
5     Emin DerHartunian                  Glendale Ararat                    9.83           1     
6     Avo Assarian                       Crescenta Valley Shant             10.04          2     
7     Aren Krajian                       Los Angeles                        10.57          1     
8     Tevan Williams                     Walnut Creek Gars                  10.92          2     
9     Nicholas Nalbantian                San Fernando Valley Massis         11.00          2     
10    Sarkis Begijanian                  Hrashq                             11.38          4     
11    Shahan Bogharian                   Los Angeles                        11.44          4     
12    Vem Libarian                       Los Angeles                        11.46          3     
13    Evan Sousan                        Los Angeles                        11.79          3     
14    Nareg Sherian                      Crescenta Valley Shant             12.70          1     
15    Ari Balkian                        Los Angeles                        13.57          1     
16    Vahan Assarian                     Crescenta Valley Shant             13.98          1     
17    David Serkisian                    Los Angeles                        14.39          3     
18    Marat Oganesyan                    Hrashq                             29.23          4     


Girls 50 meter Dash U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Karni Baghdassarian                Crescenta Valley Shant             9.37           2     
2     Arax Libarian                      Los Angeles                        9.51           2     
3     Liv Madatyan                       San Fernando Valley Massis         9.62           1     
4     Jane Bidrussian                    Crescenta Valley Shant             9.63           1     
5     Lori Boyajian                      Los Angeles                        10.25          2     
6     Eliana Tchamourlian                Walnut Creek Gars                  10.41          1     
7     Nairi Aloumian                     Crescenta Valley Shant             10.61          2     
8     Sose Barsoumian                    Santa Clara Ani                    10.85          1     
9     Zovig Balkian                      Los Angeles                        10.93          3     
10    Lilian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  11.01          1     
11    Arev Hindoyan                      Los Angeles                        11.37          3     
12    Ella Sousani                       Los Angeles                        11.75          2     
13    Nareh Delallian                    Los Angeles                        11.80          3     
14    Rose Mksyartinian                  Los Angeles                        12.32          3     
15    Siroun Gullesarian                 Los Angeles                        12.59          3     


Boys 50 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Rupen Libarian                     Los Angeles                        8.38           1     
2     Gregory Akmakdjian                 Crescenta Valley Shant             8.89           1     
3     Andre Williams                     Walnut Creek Gars                  8.99           3     
4     Vaughn Adomian                     San Fernando Valley Massis         9.17           3     
5     Harout Boyajian                    Los Angeles                        9.33           3     
6     Dvin Delallian                     Los Angeles                        9.36           1     
7     Ari Vartanian                      San Francisco                      9.61           2     
8     Andre Derian                       San Fernando Valley Massis         10.93          3     
9     Arthur Derian                      San Fernando Valley Massis         11.15          2     
10    Harout Sekisian                    Los Angeles                        12.22          3     
11    Monte Akchyan                      Hrashq                             19.37          2     
12    Alexander Derian                   Hrashq                             25.52          2     


Girls 50 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Lara Boujekian                     Crescenta Valley Shant             8.80           1     
2     Olivia Bezdjian                    Crescenta Valley Shant             8.84           1     
3     Emma Mikhail                       Crescenta Valley Shant             8.88           1     
4     Carly Kelejian                     Fresno Sassoon                     8.89           2     
5     Sara Rodriguez                     Los Angeles                        8.98           3     
6     Verkineh Sherian                   Crescenta Valley Shant             9.63           2     
7     Nelly Simonian                     Crescenta Valley Shant             9.65           1     
8     Sisian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  9.66           1     
9     Talia Adomian                      San Fernando Valley Massis         9.72           2     
10    Roubina Boyajian                   Los Angeles                        9.79           3     
11    Ella Khachek                       Santa Clara Ani                    9.83           2     
12    Lori Boujekian                     Crescenta Valley Shant             9.91           2     


Boys 50 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 50 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x50 Meter Relay U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x50 Meter Relay U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x50 Meter Relay U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x50 Meter Relay U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x50 Meter Relay U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x50 Meter Relay Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Los Angeles                        42.77          2     
2                                        Crescenta Valley Shant             12:52:33.70    1     
3                                        Crescenta Valley Shant             12:52:37.20    1     
4                                        Los Angeles                        12:52:40.72    1     


Boys 100 meter Dash U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Alesso Aghajanian                  San Fernando Valley Massis         17.23          2     
2     Hagop Sislian                      Crescenta Valley Shant             18.53          4     
3     Alexander Khachek                  Santa Clara Ani                    18.85          1     
4     Emin DerHartunian                  Glendale Ararat                    19.45          1     
5     Avo Assarian                       Crescenta Valley Shant             19.95          2     
6     Nicholas Nalbantian                San Fernando Valley Massis         20.30          3     
7     Lev Shapiro                        Walnut Creek Gars                  20.48          1     
8     Aren Krajian                       Los Angeles                        20.51          2     
9     Tevan Williams                     Walnut Creek Gars                  21.35          4     
10    Daron Serkisian                    Los Angeles                        22.01          3     
11    Vem Libarian                       Los Angeles                        22.79          3     
12    Shahan Bogharian                   Los Angeles                        24.17          2     
12    Evan Sousan                        Los Angeles                        24.17          3     
14    Nareg Sherian                      Crescenta Valley Shant             25.81          1     
15    David Serkisian                    Los Angeles                        25.97          3     
16    Ari Balkian                        Los Angeles                        28.34          3     
17    Vahan Assarian                     Crescenta Valley Shant             31.31          2     


Girls 100 meter Dash U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jane Bidrussian                    Crescenta Valley Shant             18.18          1     
2     Karni Baghdassarian                Crescenta Valley Shant             18.72          2     
3     Lori Boyajian                      Los Angeles                        18.94          3     
4     Arax Libarian                      Los Angeles                        19.02          3     
5     Liv Madatyan                       San Fernando Valley Massis         19.20          1     
6     Nairi Aloumian                     Crescenta Valley Shant             20.79          1     
7     Eliana Tchamourlian                Walnut Creek Gars                  21.32          2     
8     Arev Hindoyan                      Los Angeles                        21.39          1     
9     Zovig Balkian                      Los Angeles                        21.76          3     
10    Sose Barsoumian                    Santa Clara Ani                    22.19          2     
11    Lilian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  22.27          2     
12    Maro Boyajian                      Los Angeles                        22.56          1     
13    Nareh Delallian                    Los Angeles                        24.12          3     
14    Ella Sousani                       Los Angeles                        24.45          2     
15    Siroun Gullesarian                 Los Angeles                        24.59          1     
16    Rose Mksyartinian                  Los Angeles                        25.00          3     


Boys 100 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Rupen Libarian                     Los Angeles                        16.51          1     
2     Vaughn Adomian                     San Fernando Valley Massis         17.62          2     
3     Andre Williams                     Walnut Creek Gars                  17.63          3     
4     Gregory Akmakdjian                 Crescenta Valley Shant             17.87          1     
5     Dvin Delallian                     Los Angeles                        18.28          1     
6     Ari Vartanian                      San Francisco                      18.69          2     
7     Hrant Assarian                     Crescenta Valley Shant             18.90          2     
8     Arsene Sarkissian                  Santa Clara Ani                    19.03          2     
9     Harout Boyajian                    Los Angeles                        19.82          2     
10    Arthur Derian                      San Fernando Valley Massis         21.40          3     
11    Andre Derian                       San Fernando Valley Massis         21.53          3     
12    Antranik Jarchafjian               Los Angeles                        23.86          1     
13    Harout Sekisian                    Los Angeles                        25.40          1     


Girls 100 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Carly Kelejian                     Fresno Sassoon                     17.02          1     
2     Lara Boujekian                     Crescenta Valley Shant             17.40          2     
3     Olivia Bezdjian                    Crescenta Valley Shant             17.90          2     
4     Emma Mikhail                       Crescenta Valley Shant             18.00          2     
5     Vivienne Mikhail                   Crescenta Valley Shant             18.16          1     
6     Sara Rodriguez                     Los Angeles                        18.61          3     
7     Verkineh Sherian                   Crescenta Valley Shant             19.00          2     
8     Talia Adomian                      San Fernando Valley Massis         19.06          1     
9     Ella Khachek                       Santa Clara Ani                    19.14          1     
10    Lori Boujekian                     Crescenta Valley Shant             19.52          1     
11    Nelly Simonian                     Crescenta Valley Shant             19.90          2     
12    Sisian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  20.11          3     
13    Roubina Boyajian                   Los Angeles                        20.20          3     
14    Lori Jarchafjian                   Los Angeles                        24.20          2     


Boys 100 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Aram Der-Avakian                   San Diego Sevan                    16.79          1     
2     Mikko Aghakhanian                  Hrashq                             21.49          1     
3     Samvel Kostandyan                  Hrashq                             21.82          1     
4     Razmig Sutton                      San Diego Sevan                    23.43          1     


Girls 100 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Tedi Kelejian                      Fresno Sassoon                     16.11          1     
2     Katia Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             17.50          1     
3     Sarine Moroyan                     San Francisco                      18.00          1     
4     Aline Zoroghlian                   Los Angeles                        18.61          1     
5     Araxie Boyajian                    Los Angeles                        19.30          1     


Boys 100 meter Dash U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 100 meter Dash U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 100 meter Dash U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 100 meter Dash U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 100 meter Dash U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 100 meter Dash U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 100 meter Dash A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 100 meter Dash A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 200 meter Dash U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Hagop Sislian                      Crescenta Valley Shant             39.62          2     
2     Alexander Khachek                  Santa Clara Ani                    39.89          1     
3     Emin DerHartunian                  Glendale Ararat                    44.73          1     
4     Avo Assarian                       Crescenta Valley Shant             45.94          2     
5     Aren Krajian                       Los Angeles                        47.14          1     
6     Tevan Williams                     Walnut Creek Gars                  47.16          2     
7     Evan Sousan                        Los Angeles                        52.59          1     
8     Daron Serkisian                    Los Angeles                        52.88          2     
9     Vem Libarian                       Los Angeles                        53.29          1     
10    Shahan Bogharian                   Los Angeles                        1:04.77        1     
11    David Serkisian                    Los Angeles                        1:07.80        2     


Girls 200 meter Dash U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jane Bidrussian                    Crescenta Valley Shant             38.97          1     
2     Arax Libarian                      Los Angeles                        40.57          1     
3     Karni Baghdassarian                Crescenta Valley Shant             40.70          2     
4     Liv Madatyan                       San Fernando Valley Massis         43.92          2     
5     Lori Boyajian                      Los Angeles                        44.63          1     
6     Nairi Aloumian                     Crescenta Valley Shant             46.32          2     
7     Zovig Balkian                      Los Angeles                        47.46          3     
8     Eliana Tchamourlian                Walnut Creek Gars                  48.24          2     
9     Lilian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  50.36          2     
10    Nareh Delallian                    Los Angeles                        58.43          3     
11    Maro Boyajian                      Los Angeles                        58.83          1     
12    Ella Sousani                       Los Angeles                        58.87          1     
13    Rose Mksyartinian                  Los Angeles                        1:01.12        3     


Boys 200 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Rupen Libarian                     Los Angeles                        37.97          2     
2     Vaughn Adomian                     San Fernando Valley Massis         39.58          1     
3     Hrant Assarian                     Crescenta Valley Shant             42.15          1     
4     Arsene Sarkissian                  Santa Clara Ani                    42.41          1     
5     Harout Boyajian                    Los Angeles                        44.08          2     
6     Dvin Delallian                     Los Angeles                        47.01          2     
7     Andre Derian                       San Fernando Valley Massis         51.93          1     
8     Antranik Jarchafjian               Los Angeles                        56.80          2     
9     Harout Sekisian                    Los Angeles                        59.50          2     


Girls 200 meter Dash U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Olivia Bezdjian                    Crescenta Valley Shant             37.89          1     
2     Lara Boujekian                     Crescenta Valley Shant             38.55          1     
3     Vivienne Mikhail                   Crescenta Valley Shant             39.85          1     
4     Talia Adomian                      San Fernando Valley Massis         39.88          1     
5     Sara Rodriguez                     Los Angeles                        40.69          2     
6     Emma Mikhail                       Crescenta Valley Shant             41.01          2     
7     Sisian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  42.67          1     
8     Lori Boujekian                     Crescenta Valley Shant             44.99          2     
9     Roubina Boyajian                   Los Angeles                        48.22          2     


Boys 200 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Garo Deragopian                    San Francisco                      34.45          1     


Girls 200 meter Dash U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Tedi Kelejian                      Fresno Sassoon                     32.85          1     
2     Katia Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             36.96          1     
3     Sarine Moroyan                     San Francisco                      37.92          1     
4     Aline Zoroghlian                   Los Angeles                        38.76          1     
5     Araxie Boyajian                    Los Angeles                        42.63          1     


Boys 200 meter Dash U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 200 meter Dash U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 200 meter Dash U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 200 meter Dash U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 200 meter Dash U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 200 meter Dash U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 200 meter Dash A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 200 meter Dash A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 800 meter Run U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 800 meter Run U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 800 meter Run U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 800 meter Run U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 800 meter Run U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 800 meter Run U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 800 meter Run A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 800 meter Run A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed 800 meter Run Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Isabelle Sabina                    Crescenta Valley Shant             2:42.21        1     
1     Aram Sarkissian                    Santa Clara Ani                    2:44.02        1     
1     Claudia Sarkissian                 Santa Clara Ani                    4:38.64        1     
2     Leah Yaghoobov                     Glendale Ararat                    3:03.84        1     


Boys 1500 meter Run A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 1500 meter Run A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed 1500 meter Run Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Arvin Aivaz                        Burbank Sipan                      5:41.80        1     
1     Isabelle Sabina                    Crescenta Valley Shant             5:43.45        1     
2     Jake Meric                         Walnut Creek Gars                  6:09.41        1     
2     Leah Yaghoobov                     Glendale Ararat                    6:23.00        1     


Boys 3000 meter Run U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 3000 meter Run U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 3000 meter Run U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 3000 meter Run U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 3000 meter Run U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 3000 meter Run U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 3000 meter Run A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 3000 meter Run A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed 3000 meter Run Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Arvin Aivaz                        Burbank Sipan                      11:54.42       1     
1     Isabelle Sabina                    Crescenta Valley Shant             12:24.16       1     
2     Remi Minasian                      Glendale Ararat                    12:22.93       1     
2     Leah Yaghoobov                     Glendale Ararat                    14:11.83       1     


Boys 4x100 Meter Relay U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x100 Meter Relay U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x100 Meter Relay U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 4x100 Meter Relay A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 4x100 Meter Relay Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Los Angeles                        1:30.26        1     


Boys Long Jump U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Emin DerHartunian                  Glendale Ararat                    7-4            1     
2     Tevan Williams                     Walnut Creek Gars                  6-7            1     
3     Avo Assarian                       Crescenta Valley Shant             6-6            1     
4     Vem Libarian                       Los Angeles                        6-3            1     
4     Lev Shapiro                        Walnut Creek Gars                  6-3            1     
6     Ari Balkian                        Los Angeles                        4-10           1     
7     Sarkis Begijanian                  Hrashq                             4-8            1     
8     Nicholas Nalbantian                San Fernando Valley Massis         4-5            1     
9     Shahan Bogharian                   Los Angeles                        4-4.50         1     
10    Aren Krajian                       Los Angeles                        4-2            1     
11    Marat Oganesyan                    Hrashq                             2-10           1     
12    Dareh Haghvirdi                    Hrashq                             2-7            1     
13    David Hakopyan                     Hrashq                             1-4            1     


Girls Long Jump U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Arax Libarian                      Los Angeles                        8-0            1     
2     Lori Boyajian                      Los Angeles                        6-11           1     
3     Zovig Balkian                      Los Angeles                        6-10           1     
3     Eliana Tchamourlian                Walnut Creek Gars                  6-10           1     
5     Lilian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  6-2.50         1     
6     Arev Hindoyan                      Los Angeles                        5-6            1     
7     Ella Sousani                       Los Angeles                        4-10           1     
8     Rose Mksyartinian                  Los Angeles                        4-7            1     
9     Maro Boyajian                      Los Angeles                        4-0            1     


Boys Long Jump U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Rupen Libarian                     Los Angeles                        10-1.50        1     
2     Andre Williams                     Walnut Creek Gars                  9-9.50         1     
3     Dvin Delallian                     Los Angeles                        8-5            1     
4     Harout Boyajian                    Los Angeles                        7-8            1     
5     Zaven Chemedikian                  Walnut Creek Gars                  6-11.50        1     
6     Hrant Assarian                     Crescenta Valley Shant             6-11           1     
7     Antranik Jarchafjian               Los Angeles                        5-5            1     


Girls Long Jump U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Olivia Bezdjian                    Crescenta Valley Shant             9-4.50         1     
2     Vivienne Mikhail                   Crescenta Valley Shant             8-7            1     
3     Sisian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  8-2.50         1     
4     Sara Rodriguez                     Los Angeles                        8-2            1     
5     Emma Mikhail                       Crescenta Valley Shant             8-1            1     
6     Talia Adomian                      San Fernando Valley Massis         8-0            1     
7     Nelly Simonian                     Crescenta Valley Shant             6-11           1     
8     Roubina Boyajian                   Los Angeles                        6-3            1     
9     Nareh Delallian                    Los Angeles                        6-2            1     
10    Lori Jarchafjian                   Los Angeles                        6-0.50         1     
11    Nairi Aloumian                     Crescenta Valley Shant             6-0            1     


Boys Long Jump U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Aram Der-Avakian                   San Diego Sevan                    9-4            1     
2     Garo Deragopian                    San Francisco                      8-10           1     
3     Kevin Karimian                     Hrashq                             6-8            1     
4     Razmig Sutton                      San Diego Sevan                    6-7            1     
5     Samvel Kostandyan                  Hrashq                             4-6            1     
5     Mikko Aghakhanian                  Hrashq                             4-6            1     


Girls Long Jump U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Natalee Markarian                  Fresno Sassoon                     9-8            1     
2     Katia Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             8-2            1     
3     Aline Zoroghlian                   Los Angeles                        7-10           1     
4     Araxie Boyajian                    Los Angeles                        7-0            1     


Boys Long Jump U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Arvin Aivaz                        Burbank Sipan                      12-5           1     
2     Jake Meric                         Walnut Creek Gars                  11-6           1     
3     Derik Gharibian                    Walnut Creek Gars                  7-8            1     
4     Aram Zetilyan                      Hrashq                             2-1            1     


Girls Long Jump U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Araxi Sutton                       San Diego Sevan                    9-9            1     
2     Valya Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             7-5            1     


Boys Long Jump U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Varak Zeitlian                     Los Angeles                        12-11          1     


Girls Long Jump U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys Long Jump U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     David Aslanyan                     Hrashq                             5-6            1     
2     Vaughn Norgaard                    Hrashq                             5-5.50         1     


Girls Long Jump U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Yeraz Zeitlian                     Los Angeles                        12-3           1     


Boys Long Jump A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Emil Gharibian                     Walnut Creek Gars                  12-1           1     
2     Christian Kalindjian               Hrashq                             7-5            1     
3     Krajian Hagop                      Hrashq                             4-7            1     


Girls Long Jump A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys Shot Put U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Sarkis Begijanian                  Hrashq                             33-11          1     
2     Marat Oganesyan                    Hrashq                             24-6           1     
3     Evan Sousan                        Los Angeles                        19-2           1     
3     Dareh Haghvirdi                    Hrashq                             19-2           1     
5     Avo Assarian                       Crescenta Valley Shant             16-0           1     
6     Tevan Williams                     Walnut Creek Gars                  15-2           1     
7     David Hakopyan                     Hrashq                             14-1           1     
8     Lev Shapiro                        Walnut Creek Gars                  12-6           1     
9     Emin DerHartunian                  Glendale Ararat                    11-10          1     
10    Toros Bogharian                    Hrashq                             11-3           1     
11    Nicholas Nalbantian                San Fernando Valley Massis         10-5           1     
12    Ari Balkian                        Los Angeles                        7-8            1     


Girls Shot Put U8 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Siroun Gullesarian                 Los Angeles                        10-9           1     
2     Eliana Tchamourlian                Walnut Creek Gars                  10-4           1     
3     Lilian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  10-2           1     
4     Zovig Balkian                      Los Angeles                        9-3            1     
5     Lori Boyajian                      Los Angeles                        7-8            1     
6     Rose Mksyartinian                  Los Angeles                        7-4            1     
7     Arax Libarian                      Los Angeles                        6-6            1     


Boys Shot Put U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Andre Williams                     Walnut Creek Gars                  20-0           1     
2     Rupen Libarian                     Los Angeles                        18-5           1     
3     Antranik Jarchafjian               Los Angeles                        17-10          1     
4     Zaven Chemedikian                  Walnut Creek Gars                  17-3           1     
5     Harout Boyajian                    Los Angeles                        14-4           1     
6     Monte Akchyan                      Hrashq                             12-6.50        1     


Girls Shot Put U10 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Olivia Bezdjian                    Crescenta Valley Shant             22-0           1     
2     Talia Adomian                      San Fernando Valley Massis         21-6           1     
3     Emma Mikhail                       Crescenta Valley Shant             18-9           1     
4     Vivienne Mikhail                   Crescenta Valley Shant             18-2.50        1     
5     Roubina Boyajian                   Los Angeles                        16-2           1     
6     Sara Rodriguez                     Los Angeles                        14-9.50        1     
7     Sisian Amirchian                   Walnut Creek Gars                  14-7           1     
8     Lori Jarchafjian                   Los Angeles                        8-9.50         1     


Boys Shot Put U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Samvel Kostandyan                  Hrashq                             48-10.50       1     
2     Razmig Sutton                      San Diego Sevan                    18-8           1     
3     Mikko Aghakhanian                  Hrashq                             16-5.50        1     
4     Kevin Karimian                     Hrashq                             8-5.50         1     


Girls Shot Put U12 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Katia Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             16-3           1     
2     Araxie Boyajian                    Los Angeles                        12-5           1     
3     Emma Nazarian                      Hrashq                             9-3            1     


Boys Shot Put U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Arvin Aivaz                        Burbank Sipan                      37-0           1     
2     Jake Meric                         Walnut Creek Gars                  21-11          1     
3     Derik Gharibian                    Walnut Creek Gars                  19-6.50        1     
4     Aram Zetilyan                      Hrashq                             3-6            1     


Girls Shot Put U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Araxi Sutton                       San Diego Sevan                    16-4           1     


Boys Shot Put U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Varak Zeitlian                     Los Angeles                        18-4           1     


Girls Shot Put U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys Shot Put U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jimmy Crawford                     Fresno Sassoon                     39-6.50        1     
2     David Aslanyan                     Hrashq                             17-3.50        1     
3     Vaughn Norgaard                    Hrashq                             15-10          1     


Girls Shot Put U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys Shot Put A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Christian Kalindjian               Hrashq                             25-11.50       1     
2     Krajian Hagop                      Hrashq                             8-0            1     


Girls Shot Put A 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Christina Saccoyan                 Las Vegas Artsakh                  26-0           1     
2     Mariana Boghosian                  Las Vegas Artsakh                  20-10          1     
3     Natalie Kassamanian                Las Vegas Artsakh                  20-6           1     
4     Liana Havanjian                    Las Vegas Artsakh                  19-9           1     


Boys 4x50 Meter Relay Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Crescenta Valley Shant             12:52:35.04    1     
2                                        Los Angeles                        12:52:35.90    1     
3                                        Los Angeles                        12:52:53.36    1     


Boys 4x100 Meter Relay Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Santa Clara Ani                    1:18.17        1     
2                                        Los Angeles                        1:27.56        1     
3                                        Los Angeles                        1:51.95        1     


Mixed Long Jump   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed Shot Put   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed 400 meter Dash Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Emil Gharibian                     Walnut Creek Gars                  1:18.13        1     
1     Varak Zeitlian                     Los Angeles                        1:10.52        1     
1     Aram Sarkissian                    Santa Clara Ani                    1:02.40        1     
1     Leo Gardman-Khahyan                Crescenta Valley Shant             1:07.55        2     
1     Liana Havanjian                    Las Vegas Artsakh                  1:40.63        3     
1     Natalie Kassamanian                Las Vegas Artsakh                  1:43.76        3     
1     Valya Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             1:38.60        3     
2     Shant Sarkissian                   Santa Clara Ani                    1:08.71        2     
2     Sosi Boghosian                     Las Vegas Artsakh                  1:48.71        3     
3     Arvin Aivaz                        Burbank Sipan                      1:14.78        1     
4     Jake Meric                         Walnut Creek Gars                  1:21.75        2     


Girls 400 meter Dash   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 50 meter Dash   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 50 meter Dash   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed 100 meter Dash Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Aram Sarkissian                    Santa Clara Ani                    12.30          1     
1     Harout Arshakian                   San Diego Sevan                    14.70          1     
1     Christopher Jekelian               San Francisco                      15.00          2     
1     Natalie Kassamanian                Las Vegas Artsakh                  18.00          3     
1     Yeraz Zeitlian                     Los Angeles                        16.00          3     
1     Nvart Makasdjian                   San Francisco                      15.27          4     
2     Shant Sarkissian                   Santa Clara Ani                    15.20          1     
2     Liana Havanjian                    Las Vegas Artsakh                  20.80          3     
2     Mariana Boghosian                  Las Vegas Artsakh                  21.90          3     
2     Valya Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             17.87          4     
3     Arvin Aivaz                        Burbank Sipan                      17.00          1     
3     Claudia Sarkissian                 Santa Clara Ani                    22.40          3     
4     Jake Meric                         Walnut Creek Gars                  17.80          1     
4     Christina Saccoyan                 Las Vegas Artsakh                  23.00          3     
5     Aram Arshakian                     San Diego Sevan                    18.40          2     


Girls 100 meter Dash   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Mixed 200 meter Dash Mixed 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Emil Gharibian                     Walnut Creek Gars                  32.78          1     
1     Aram Sarkissian                    Santa Clara Ani                    25.77          1     
1     Leo Gardman-Khahyan                Crescenta Valley Shant             27.35          1     
1     Varak Zeitlian                     Los Angeles                        30.96          1     
1     Yeraz Zeitlian                     Los Angeles                        40.54          2     
1     Natalie Kassamanian                Las Vegas Artsakh                  45.85          2     
1     Nvart Makasdjian                   San Francisco                      12:13:22.38    3     
2     Christopher Jekelian               San Francisco                      29.91          1     
2     Valya Hovnanian                    Crescenta Valley Shant             12:13:33.40    3     
3     Shant Sarkissian                   Santa Clara Ani                    32.63          1     


Girls 200 meter Dash   
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 1500 meter Run U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 1500 meter Run U18 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 1500 meter Run U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Girls 1500 meter Run U16 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================


Boys 1500 meter Run U14 
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================