Final Results

                 CIF San Diego Section Finals 2009 - 5/30/2009                 
                                   5/30/2009                                   
                              Results by Division                                   
 
Event 1  Women 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Escondido /sd          SD                             48.49   1 
  2 Oceanside /sd          SD                             48.60   1 
  3 Poway /sd              SD                             48.65   1 
  4 Granite Hills /sd      SD                             49.05   1 
  5 Westview /sd      SD                                  49.19   1 
  6 Morse /sd              SD                             49.23   1 
  7 Mira Mesa /sd          SD                             49.38   1 
  8 Torrey Pines /sd       SD                             49.81   1 
  9 Lincoln /sd     SD                                    50.24   2 
 
Event 1  Women 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Steele Canyon /sd   SD                                48.80   1 
  2 San Dieguito Acad /sd      SD                         50.58   2 
  3 Monte Vista /sd        SD                             50.94   2 
  4 Cathedral Catholic /sd     SD                         51.23   2 
  5 Santa Fe Christian /sd      SD                        51.71   2 
  6 Christian /sd          SD                             52.33   2 
  7 Clairemont /sd          SD                            52.39   2 
  8 Valley Center /sd      SD                             52.46   2 
  9 Point Loma /sd         SD                             53.44   2 
 
Event 2  Men 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mission Hills /sd   SD                                41.88   1  S
  2 Torrey Pines /sd       SD                             42.33   1  S
  3 Westview /sd      SD                                  42.76   1 
  4 Rancho Bernrdo/sd      SD                             42.79   1 
  5 Sweetwater /sd         SD                            J43.40   2  43.392
  6 Fallbrook /sd          SD                            J43.40   1  43.397
  7 Chula Vista /sd        SD                             43.51   2 
  8 San Ysidro /sd     SD                                 43.53   1 
 -- Vista /sd              SD                               DNF   1 
 
Event 2  Men 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Steele Canyon /sd   SD                                42.19   1  S
  2 Ramona /sd             SD                             43.06   1 
  3 Palo Verde /sd     SD                                 43.76   2 
  4 Cathedral Catholic /sd     SD                         43.86   2 
  5 Parker /sd             SD                             43.89   2 
  6 St. Augustine /sd      SD                             43.95   2 
  7 La Jolla Country Day /sd   SD                         44.60   2 
  8 Santa Fe Christian /sd      SD                        44.76   2 
 -- Valley Center /sd      SD                                DQ   2 
 
Event 3  Women 1600 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Billmeyer, Alli           10 Torrey Pn/sd           4:53.23  
  2 Gillingham, Erin          12 Torrey Pn/sd           4:53.50  
  3 Grabill, Molly            10 Rncho Brn/sd           4:54.38  
  4 Vasquez, Savannah         11 Mission Hills/sd       4:59.57  
  5 Menefee, Erin             11 Mt Carmel/sd           5:04.30  
  6 Bauer, Christina          11 Mira Mesa/sd           5:07.38  
  7 Yang, Julia                9 Westview/sd            5:08.20  
  8 Calderon, Theresa         12 Mira Mesa/sd           5:11.49  
  9 Jensen, Gabrielle         10 San Psqul/sd           5:14.43  
 10 Ghabbour, Marina          12 Vista/sd               5:39.56  
 
Event 3  Women 1600 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Silva, Sammy              12 Academy Olp /sd        4:49.79  
  2 Breadmore, Meghan         10 Pnt Loma/sd            5:11.09  
  3 Mecklenburg, Katrina      10 Cathedral/sd           5:14.29  
  4 Swanson, Heidi            11 El Capitn/sd           5:15.17  
  5 Lovering, Annie           10 Coronado/sd            5:19.02  
  6 Parr, Lauren              12 Steele Canyon/sd       5:20.10  
  7 Nocon, Madison             9 Steele Canyon/sd       5:21.32  
  8 Wyatt, Laura              12 Bishop's/sd            5:22.00  
  9 Davies, Adrianna          11 Coronado/sd            5:26.45  
 10 Balcom, Brittany          12 Ramona/sd              5:29.02  
 11 Nield, Natalie            11 Cathedral/sd           5:30.48  
 12 Collins, Lauren           10 Bishop's/sd            5:31.78  
 
Event 4  Men 1600 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Raedel, Kenneth           12 San Psqul/sd           4:15.03   S
  2 Goodger, Mike             11 Carlsbad/sd            4:15.91   S
  3 Jack, Dillon              11 Torrey Pn/sd           4:16.90  
  4 Urie, Ryan                10 Ptrck Hnr/sd           4:20.43  
  5 Lynch, Kyle               10 Rnch Buna/sd           4:20.97  
  6 Aguirre, Uriel            12 Fallbrook/sd           4:23.93  
  7 Madsen, Keith             12 Mira Mesa/sd           4:24.75  
  8 Ward, Andrew              10 Torrey Pn/sd           4:25.16  
  9 Steinke, Chris            11 Mira Mesa/sd           4:27.25  
 10 Nelson, Marcus            12 West Hlls/sd           4:30.40  
 11 Rihan, Saieed             12 Escondido/sd           4:33.78  
 12 Rodriguez, Alfredo        11 Bnta Vsta/sd           4:34.19  
 
Event 4  Men 1600 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fleet, Mac                12 Univers C/Sd           4:09.46   S
  2 Marx, Dylan               11 Mt Miguel/sd           4:17.29  
  3 McCarey, Eamonn           11 Clairemont/sd          4:17.64  
  4 Gonzalez, Guadalupe       12 Univers C/Sd           4:22.63  
  5 Poyhonen, Alex            12 La Jolla Cd/Sd         4:24.02  
  6 Mentose, Misikir          12 Monte Vst/sd           4:29.04  
  7 Roth, Dennis              11 La Jolla Cd/Sd         4:29.08  
  8 Farkas, Andrew               La Jolla/sd            4:31.36  
  9 Beason, Jesse             12 Christian/sd           4:32.54  
 10 Jenson, Conner            11 Ramona/sd              4:32.90  
 11 Haley, Justin             12 Cathedral/sd           4:39.02  
 12 Banales, Leo              11 Brawley /sd            4:39.37  
 
Event 5  Women 100 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Littleton, Danielle       11 Vista/sd                 14.42   1.5  1  S
  2 Barnum, Melissa           11 Rncho Brn/sd             14.73   1.5  1  S
  3 O'Brien, Hayley           11 Valhalla/sd              15.02   1.5  1  S
  4 Iwobi, Iesha              11 Oceanside/sd             15.07   1.5  1 
  5 Collins, Devin             9 Granite H/Sd             15.69   1.9  2 
  6 Rosario, Amber            11 El Camino/sd             15.78   1.5  1 
  7 Wahl, Charlotte           10 Rncho Brn/sd             15.81   1.5  1 
  7 Larchmiller, Taylor        9 Granite H/Sd             15.81   1.5  1 
  9 Gaither, Kia              12 Otay Ranch/sd            16.05   1.9  2 
 
Event 5  Women 100 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gale, Frankie             10 Cathedral/sd             15.24   1.5  1 
  1 Gossmeyer, Kim            11 Steele Canyon/sd         15.24   1.5  1 
  3 Kennedy, Lauren           12 Cathedral/sd             16.08   1.9  2 
  4 Reilly, Regan             11 Vally Cnt/sd             16.10   1.9  2 
  5 Holeman, Savanna          11 Vally Cnt/sd             16.44   1.9  2 
  6 Hendel, Christie          11 Steele Canyon/sd         16.85   1.9  2 
  7 Meadows, Kayla            11 El Capitn/sd             17.01   1.9  2 
  8 Akin, Jennifer             9 Bishop's/sd              17.16   1.9  2 
  9 Tucker, Stephanie         12 Cathedral/sd             17.22   1.9  2 
 
Event 6  Men 110 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Muhammed, Elijah          12 Morse/sd                 14.21   0.6  1  S
  2 Hopkins, Ramsey           12 Torrey Pn/sd             14.33   0.6  1  S
  3 Finley, Kevin             11 Granite H/Sd             14.46   0.6  1  S
  4 Hickey, Devin              9 Vista/sd                 14.78   0.6  1 
  5 Sam, Teray                11 Otay Ranch/sd            15.14   0.6  1 
  6 Charlot, Joseph           11 Mira Mesa/sd             15.26   1.4  2 
  7 Rollings, James           12 Valhalla/sd              15.45   0.6  1 
  8 Ayala, Fiore              12 Calexico /sd             15.55   1.4  2 
  9 Plaisted, Jason           12 Granite H/Sd             15.61   1.4  2 
 
Event 6  Men 110 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Klarer, David             12 Steele Canyon/sd         14.64   0.6  1 
  2 Johnson, James            12 Vally Cnt/sd             14.85   0.6  1 
  3 Creswell, Tyler           12 Ramona/sd                15.05   0.6  1 
  4 Cofield, Jason            12 Steele Canyon/sd         15.21   1.4  2 
  5 Molzen, Jon               12 El Capitn/sd             15.27   1.4  2 
  6 Johnson, Cody             12 Canyon Crest/sd          15.38   1.4  2 
  7 Barkley, David            12 Madison /sd              15.63   1.4  2 
  8 Baker, David              12 Calvin C/ sd             16.08   1.4  2 
  9 Mudd, James               12 Steele Canyon/sd         16.19   1.4  2 
 
Event 7  Women 400 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Houston, Vanessa          12 Hoover/sd                55.63   S
  2 Lucero, Demi              11 Escondido/sd             57.70   S
  3 Gamble, Brooke            12 Poway/sd                 57.76   S
  4 Askew, Jasmine            10 Scripps R/Sd             58.37  
  5 Hanlon, Leia              10 Mission Hills/sd         58.45  
  6 Belk, Kaylie              11 Carlsbad/sd              58.75  
  7 Parks, Alex               10 Mt Carmel/sd             59.23  
  8 Peterson, Jovanna         11 San Diego/sd             59.32  
 
Event 7  Women 400 Meter Run Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gimber, Sadie             10 Coronado/sd              59.49   1 
  2 Ford, Caitlin             10 San Diegu Ac /sd       1:00.08   2 
  3 Lyons, Charity             9 Mt Miguel/sd           1:00.73   2 
  4 Herzberger, Deana         12 Clairemont/sd          1:00.75   2 
  5 Holohan, Melanie          11 Cathedral/sd           1:00.88   2 
  6 Samuels, Alexis           11 La Jolla Cd/Sd         1:01.22   2 
  7 Koohler, Kendal            9 Ramona/sd              1:02.02   2 
  8 Negrete, Mechelle          9 Steele Canyon/sd       1:02.63   2 
  9 Valdez, Kianna            10 Central Union/sd       1:02.98   2 
 
Event 8  Men 400 Meter Run Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ryan, Keegan              12 Carlsbad/sd              47.61   1  S
  2 Pierce, Marcus            12 Sweetwtr/sd              48.31   1 
  3 Collazo, Hector           11 Mission Hills/sd         50.18   2 
  4 Barnes, Nick              12 Bnta Vsta/sd             50.23   2 
  5 Severiano, Eric           11 Otay Ranch/sd            50.52   2 
  6 Gathright, Jeremy         12 Vista/sd                 50.62   1 
  7 Yates, Charlie            12 Poway/sd                 50.82   2 
  8 Allen, Alex               10 Mt Carmel/sd             50.85   2 
  9 Jackson, Dwayne           12 El Camino/sd             51.31   2 
 
Event 8  Men 400 Meter Run Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Morgan, Ryan              11 Ramona/sd                48.25   1  S
  2 Tate, Hosea               11 Mt Miguel/sd             48.27   1  S
  3 Corral, Alfredo           11 Bishop's/sd              49.24   1 
  4 Walkins, Chancise         11 Palo Verde /sd           49.49   1 
  5 Perlin, Alex              11 Steele Canyon/sd         50.02   1 
  6 Garcia, Sandro            11 Clairemont/sd            50.04   1 
  7 Fiechtner, Tom            11 Cathedral/sd             50.66   2 
  8 Cisneros, Joseph          10 Steele Canyon/sd         51.10   2 
  9 Hille, Brandon            11 Mt Miguel/sd             51.12   2 
 
Event 9  Women 100 Meter Dash Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Stoudenmire, Tenille      12 Rncho Brn/sd             11.95  -0.5  1  S
  2 Gibbs, Jasmine             9 Oceanside/sd             12.36  -0.5  1  S
  3 Osby, Krystle             12 Escondido/sd             12.57   0.6  2 
  4 Evans, Shantinae          12 Morse/sd                 12.60  -0.5  1 
  5 Ellis, Brianna            11 Torrey Pn/sd             12.62  -0.5  1 
  6 Byrum, T.T                10 Escondido/sd             12.68  -0.5  1 
  7 Scott, Mishe               9 El Camino/sd             12.85   0.6  2 
  8 Harris, Jasmine           10 El Cjn Vl/sd             12.99   0.6  2 
  9 Lofton, Rachel            12 Westview/sd              13.03   0.6  2 
 
Event 9  Women 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Puterbaugh, Jenna         11 Santa Fe Ch /sd          12.06  -0.5  1  S
  2 Neville, Paige            11 Steele Canyon/sd         12.43  -0.5  1 
  3 Pierce, Janay             10 Univers C/Sd             12.75  -0.5  1 
  4 Davis, Jaquana             9 Palo Verde /sd           12.80   0.6  2 
  5 Raymond, Allyson          11 Steele Canyon/sd         13.06   0.6  2 
  6 Davis, Kyky               11 Southwest/sd             13.08   0.6  2 
  7 Greene, Anquiette         11 Mt Miguel/sd             13.16   0.6  2 
  8 O'Neal, Amia              11 Calv Chr CV /sd          13.39   0.6  2 
 -- Ferebee, Alexis            9 Mission B/Sd                FS  -0.5  1 
 
Event 10  Men 100 Meter Dash Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cooks, Joe                12 Mission Hills/sd         10.75   0.6  S
  2 Strickland, Maurice       12 Mira Mesa/sd             10.91   0.6  S
  3 Freeman, Justin           11 Carlsbad/sd              10.97   0.6  Runoff 10.96
  3 El-Sabawa, Bassim         11 Torrey Pn/sd             10.97   0.6  Runoff 10.85
  5 Henderson, Nick           12 Rncho Brn/sd             11.00   0.6 
  6 Yu, Christian             12 Vista/sd                 11.08   0.6 
  7 Morrison, Josh            12 San Ysidro /sd           11.13   0.6 
  8 Johnson, Deontray         12 Hoover/sd                11.19   0.6 
  9 Fletcher, Shamone         10 Mira Mesa/sd             11.22   0.6 
 
Event 10  Men 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cofield, Jason            12 Steele Canyon/sd         11.18   1.0  2 
  2 Drake, Seth               11 Ramona/sd                11.20   1.0  2 
  3 Azcarraga, Ricardo        11 St Agstn/sd              11.21   1.0  2 
  4 Walker, DeShawn           10 Mar Vista/sd             11.31   1.0  2 
  5 Williams, Nick            12 Monte Vst/sd             11.32   1.0  2 
  6 Gonsalves, Nick            9 St Agstn/sd              11.47   1.0  2 
  7 Faddis, Dean              12 Ramona/sd                11.52   1.0  2 
  8 Kuzminsky, Steven         12 Canyon Crest/sd          11.59   1.0  2 
  9 Smith, Chris              12 Central Union/sd         11.66   1.0  2 
 
Event 11  Women 800 Meter Run Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Apgar, Elizabeth          12 Lincoln /sd            2:12.16   1  S
  2 Dadkhah, Ashlyn            9 Torrey Pn/sd           2:13.36   1  S
  3 Gillingham, Erin          12 Torrey Pn/sd           2:15.73   1 
  4 Torres, Ashleigh           9 Orng Gln/sd            2:17.15   2 
  5 Billmeyer, Alli           10 Torrey Pn/sd           2:17.18   1 
  6 Bauer, Christina          11 Mira Mesa/sd           2:17.80   2 
  7 Martins-Boyte, Nicole     10 Westview/sd            2:18.57   2 
  8 Cruz, Michelle            11 Vista/sd               2:19.15   1 
  9 Hall, Lauren              10 Mt Carmel/sd           2:19.70   2 
 
Event 11  Women 800 Meter Run Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kayali, Nihal             12 La Jolla/sd            2:12.34   1  S
  2 Silva, Sammy              12 Academy Olp /sd        2:13.79   1 
  3 Post, Amanda              11 Cathedral/sd           2:15.58   2 
  4 Campanero, Alissa         10 Bishop's/sd            2:15.70   2 
  5 Krol, Caitlin              9 Cathedral/sd           2:16.74   1 
  6 Kuzminsky, Charlotte       9 Canyon Crest/sd        2:17.09   2 
  7 Hansen, Jessy              9 Univers C/Sd           2:20.05   1 
  8 Medina, Alyssa            10 El Capitn/sd           2:20.12   2 
 
Event 12  Men 800 Meter Run Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Haslerig, Alfred          12 Otay Ranch/sd          1:53.38   1  S
  2 St.Laurent, Sam           12 El Camino/sd           1:55.08   1  S
  3 Settles, Josh             12 Carlsbad/sd            1:55.48   1  S
  4 Patterson, James          12 Torrey Pn/sd           1:56.70   1 
  5 Aliamus, James            12 Torrey Pn/sd           1:59.62   1 
  6 Cable, Ian                10 Rncho Brn/sd           2:01.17   2 
  7 Vaziri, Shyan             10 Scripps R/Sd           2:01.49   2 
  8 Jack, Dillon              11 Torrey Pn/sd           2:06.48   1 
  9 Raedel, Kenneth           12 San Psqul/sd           2:06.49   1 
 
Event 12  Men 800 Meter Run Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Booker, Ben               11 Univers C/Sd           1:58.01   1 
  2 Imthurn, Andrew           12 Univers C/Sd           2:00.19   2 
  3 Valente, Tom              11 Cathedral/sd           2:00.52   1 
  4 Bojorquez, Carlos         10 Kearny/sd              2:00.77   2 
  5 Poyhonen, Alex            12 La Jolla Cd/Sd         2:01.35   2 
  6 Hakamian, Khashy          11 Canyon Crest/sd        2:01.92   2 
  7 Villar, Marco             12 Cathedral/sd           2:02.97   2 
  8 Haslam, Reiss              9 Univers C/Sd           2:03.47   2 
  9 Banales, Leo              11 Brawley /sd            2:04.03   2 
 
Event 13  Women 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Littleton, Danielle       11 Vista/sd                 44.30   1  S
  2 Larchmiller, Taylor        9 Granite H/Sd             44.62   1  S
  3 Osga, Emily               12 Ptrck Hnr/sd             45.25   1  S
  4 Collins, Devin             9 Granite H/Sd             45.89   1 
  5 Aleman, Paula             12 Sweetwtr/sd              47.01   1 
  6 Palm, Jade                10 Bnta Vsta/sd             47.49   2 
  7 Rosario, Amber            11 El Camino/sd             47.65   1 
  8 Pertiller, Sophia         11 Lincoln /sd              49.52   2 
  9 Iwobi, Iesha              11 Oceanside/sd             50.15   1 
 
Event 13  Women 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hendel, Christie          11 Steele Canyon/sd         46.66   1 
  2 Gossmeyer, Kim            11 Steele Canyon/sd         47.31   2 
  3 Nguyen, Denise            11 San Marc/sd              48.23   1 
  4 Barbosa, Natalia          10 Academy Olp /sd          48.24   2 
  5 Callahan, Cassie          10 Coronado/sd              48.35   2 
  6 Gonzales, Kat             10 Calv Chr CV /sd          48.75   2 
  7 Kennedy, Lauren           12 Cathedral/sd             48.98   2 
  8 Beam, Brittney            10 Steele Canyon/sd         48.99   2 
 
Event 14  Men 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hodgeson, Valentino       12 Grossmont/sd             38.85   1  S
  2 Finley, Kevin             11 Granite H/Sd             38.99   1  S
  3 Hopkins, Ramsey           12 Torrey Pn/sd             39.06   1 
  4 Sam, Teray                11 Otay Ranch/sd            39.52   2 
  5 Davis, Bryant             11 Lincoln /sd              40.07   1 
  6 Rodriguez, Robbie         11 Torrey Pn/sd             40.34   2 
  7 Allen, Alex               10 Mt Carmel/sd             40.94   1 
  8 Lemus, Gabe               11 Rncho Brn/sd             41.56   1 
  9 Sanchez, Luc              11 Mission Hills/sd         42.12   1 
 
Event 14  Men 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Adams, Sean               12 Vally Cnt/sd             39.01   1  S
  2 Mudd, James               12 Steele Canyon/sd         40.44   2 
  3 Thomas, Little            11 Montgomry/sd             40.87   2 
  4 Johnson, Cody             12 Canyon Crest/sd          41.30   2 
  5 Barkley, David            12 Madison /sd              41.46   2 
  6 Thomas, Daniel            10 El Capitn/sd             41.74   2 
  7 Klarer, David             12 Steele Canyon/sd         41.96   1 
  8 Baker, David              12 Calvin C/ sd             41.98   2 
 -- Ruiz, Daniel              11 Vally Cnt/sd                FS   2 
 
Event 15  Women 200 Meter Dash Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Stoudenmire, Tenille      12 Rncho Brn/sd             23.93   1.7  1  S
  2 Houston, Vanessa          12 Hoover/sd                24.52   1.7  1  S
  3 Wright, Alex              12 Mt Carmel/sd             25.08   1.7  1 
  4 Gamble, Brooke            12 Poway/sd                 25.52   1.7  1 
  5 Osby, Krystle             12 Escondido/sd             25.85   1.9  2 
  6 Jefferson, Elena          12 Vista/sd                 25.90   1.7  1 
  7 Gibbs, Jasmine             9 Oceanside/sd             25.93   1.7  1 
  8 Byrum, T.T.               10 Escondido/sd             26.35   1.7  1 
  9 Padilla, Carolina         11 Calexico /sd             26.42   1.9  2 
 
Event 15  Women 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Puterbaugh, Jenna         11 Santa Fe Ch /sd          24.15   1.7  1  S
  2 Neville, Paige            11 Steele Canyon/sd         25.87   1.9  2 
  3 Pierce, Janay             10 Univers C/Sd             26.09   1.9  2 
  4 Lyons, Charity             9 Mt Miguel/sd             26.36   1.9  2 
  5 Davis, Jaquana             9 Palo Verde /sd           26.37   1.9  2 
  6 Santos, Amelia            11 Steele Canyon/sd         26.96   1.9  2 
  7 Raymond, Allyson          11 Steele Canyon/sd         27.04   1.9  2 
  8 Stinchcomb, Erika         11 Ramona/sd                27.29   1.9  2 
  9 Ferebee, Alexis            9 Mission B/Sd             27.43   1.7  1 
 
Event 16  Men 200 Meter Dash Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Strickland, Maurice       12 Mira Mesa/sd             21.68   1.0  S
  2 Sumpter, Marquis          12 Fallbrook/sd             21.74   1.0  S
  3 El-Sabawa, Bassim         11 Torrey Pn/sd             22.00   1.0 
  4 Pierce, Marcus            12 Sweetwtr/sd              22.24   1.0 
  5 Ryan, Keegan              12 Carlsbad/sd              22.25   1.0 
  6 Wilson, Hansel            10 Valhalla/sd              22.34   1.0 
  7 Ringo, Brock              12 Torrey Pn/sd             22.49   1.0 
 
Event 16  Men 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Tate, Hosea               11 Mt Miguel/sd             21.81   1.0  1  S
  2 Morgan, Ryan              11 Ramona/sd                22.15   1.5  2 
  3 Perlin, Alex              11 Steele Canyon/sd         22.28   1.0  1 
  4 Walkins, Chancise         11 Palo Verde /sd           22.40   1.5  2 
  5 Corral, Alfredo           11 Bishop's/sd              22.48   1.5  2 
  6 Azcarraga, Ricardo        11 St Agstn/sd              22.63   1.5  2 
  7 Simpson, Cody             11 Steele Canyon/sd         22.83   1.5  2 
  8 Garcia, Sandro            11 Clairemont/sd            22.84   1.5  2 
  9 Smith, Chris              12 Central Union/sd         23.06   1.5  2 
 
Event 17  Women 3200 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grabill, Molly            10 Rncho Brn/sd          10:38.46   S
  2 Morgan, Megan             11 Torrey Pn/sd          10:41.38   S
  3 Souza, Shanoah             9 La Costa/sd           11:04.95  
  4 Garcia, Noelle            12 Fallbrook/sd          11:05.10  
  5 Draper, Caroline          12 Rncho Brn/sd          11:07.63  
  6 Mendoza, Jessica          12 Chula Vst/sd          11:13.99  
  7 Birch, Emily              10 Escondido/sd          11:15.61  
  8 Hughes, Paige             10 Valhalla/sd           11:16.06  
  9 Watson, Sofie              9 Torrey Pn/sd          11:27.33  
 10 Cooksley, Harper          10 Rnch Buna/sd          11:29.43  
 11 Thompson, Kelly           12 Vista/sd              11:30.25  
 12 LeRoux, Michelle          10 Rncho Brn/sd          11:42.82  
 
Event 17  Women 3200 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shea, Sheree              12 Univers C/Sd          10:48.90   S
  2 Cowick, Devin             11 Univers C/Sd          11:21.94  
  3 Breadmore, Meghan         10 Pnt Loma/sd           11:38.38  
  4 Nocon, Madison             9 Steele Canyon/sd      11:44.26  
  5 Balcom, Brittany          12 Ramona/sd             11:47.08  
  6 Read, Michelle            10 Clairemont/sd         11:54.26  
  7 Garcia, Emma              10 San Marc/sd           12:09.68  
  8 Wagner, Naomi             12 Bishop's/sd           12:12.41  
  9 Kemp, Emily                9 Clairemont/sd         12:16.79  
 10 Jess, Kelsey               9 Cathedral/sd          12:17.15  
 11 Rose, Priscilla            9 Cathedral/sd          12:17.72  
 12 Schulze, Elizabeth        12 Bishop's/sd           12:22.88  
 
Event 18  Men 3200 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jarvis, Collin            12 Rnch Buna/sd           9:06.24   S
  2 Rafiee, Adrian            12 Ptrck Hnr/sd           9:10.42   S
  3 Brewer, Chris             10 Rnch Buna/sd           9:14.19   S
  4 Mohamed, Dahir            12 Hoover/sd              9:21.33  
  5 Blumberg, Kellen          11 Ptrck Hnr/sd           9:22.78  
  6 Wood, Jacob               11 Mt Carmel/sd           9:25.78  
  7 Roach, Jacob              11 Otay Ranch/sd          9:37.38  
  8 Smith, Alex               10 Poway/sd               9:42.02  
  9 Perfili, Chris            12 San Psqul/sd           9:44.58  
 10 Fahy, Darren               9 La Costa/sd            9:49.40  
 11 Limon, Jonathan           12 Otay Ranch/sd          9:55.59  
 12 Schoell, Kyle             12 San Psqul/sd           9:59.48  
 
Event 18  Men 3200 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Breen, Dillon             11 Monte Vst/sd           9:30.82  
  2 Marx, Dylan               11 Mt Miguel/sd           9:31.56  
  3 Rodriguez, Ismael         11 Vally Cnt/sd           9:44.32  
  4 Robinson, Tyler           11 Cathedral/sd           9:45.09  
  5 Pradel, Nick              12 Clairemont/sd          9:48.56  
  6 Conroy, Michael           12 La Jolla/sd            9:57.61  
  7 Bedrosian, Nick           12 El Capitn/sd           9:59.47  
  8 Morales, Jose             12 Monte Vst/sd          10:01.82  
  9 Wassmer, Mark             12 Monte Vst/sd          10:10.25  
 10 Castellanos, Oscar         9 Central Union/sd      10:12.46  
 11 Greve, Jake               12 San Diegu Ac /sd      10:22.54  
 12 Junge, Brendon            11 San Diegu Ac /sd      10:35.36  
 
Event 19  Women 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mt. Carmel /sd         SD                           3:54.12   1  S
  2 Vista /sd              SD                           3:56.61   1  S
  3 Granite Hills /sd      SD                           3:58.20   1  S
  4 Rancho Bernrdo/sd      SD                           3:59.05   1 
  5 Torrey Pines /sd       SD                           3:59.72   1 
  6 San Diego /sd          SD                           4:03.34   2 
  7 Lincoln /sd     SD                                  4:03.51   1 
  8 Patrick Henry /sd      SD                           4:04.24   1 
  9 Rancho Buena V/Sd      SD                           4:04.32   2 
 
Event 19  Women 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cathedral Catholic /sd     SD                       4:01.85   1 
  2 La Jolla /sd           SD                           4:02.27   1 
  3 Steele Canyon /sd   SD                              4:06.51   2 
  4 The Bishop's /sd       SD                           4:07.50   2 
  5 Valley Center /sd      SD                           4:09.15   2 
  6 Clairemont /sd          SD                          4:11.90   2 
  7 El Capitan /sd         SD                           4:13.11   2 
  8 Monte Vista /sd        SD                           4:16.88   2 
  9 Academy of Olp /sd   SD                             4:17.13   2 
 
Event 20  Men 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 El Camino /sd          SD                           3:22.98   1  S
  2 Mission Hills /sd   SD                              3:23.52   2 
  3 Morse /sd              SD                           3:24.38   1 
  4 Vista /sd              SD                           3:25.51   1 
  5 Otay Ranch /sd    SD                                3:26.18   1 
  6 Fallbrook /sd          SD                           3:26.36   2 
  7 Poway /sd              SD                           3:26.46   1 
  8 Valhalla /sd           SD                           3:27.73   1 
  9 Rancho Buena V/Sd      SD                           3:28.39   2 
 
Event 20  Men 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Steele Canyon /sd   SD                              3:19.91   1  S
  2 Mt. Miguel /sd         SD                           3:22.32   1  S
  3 Ramona /sd             SD                           3:24.48   1 
  4 Cathedral Catholic /sd     SD                       3:27.42   2 
  5 Olympian /sd     SD                                 3:27.48   2 
  6 St. Augustine /sd      SD                           3:34.55   2 
  7 University Cty/sd      SD                           3:35.20   2 
  8 Serra /sd              SD                           3:39.30   2 
 -- La Jolla Country Day /sd   SD                            DQ   2 
 
Event 21  Women High Jump Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Key, Sherie               11 Morse/sd               5-03.00   S
  2 Wittak, Nicole            12 Westview/sd           J5-03.00   S
  3 Dickerson, Kelsie         11 Poway/sd              J5-01.00  
  4 Podraza, Samantha         10 Scripps R/Sd          J4-11.00  
  5 Bylund, Audra             11 Torrey Pn/sd          J4-11.00  
  6 Vozely, Laural            12 Grossmont/sd          J4-09.00  
  7 Bryan, Dannielle           9 El Camino/sd          J4-09.00  
  8 Mosley, Charlene          12 El Cjn Vl/sd          J4-09.00  
  9 Mason, Breanna            12 Bnta Vsta/sd          J4-07.00  
 
Event 21  Women High Jump Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tedrow, Alison            12 StJosephsAc /sd        5-03.00   S
  2 Miller, Danielle          10 Mt Miguel/sd          J5-03.00  
  3 Hasche, Riley             10 Pnt Loma/sd           J5-01.00  
  4 Doyle, McKenna            10 Pnt Loma/sd           J4-09.00  
  5 Rockwood, Courtney        11 La Jolla Cd/Sd        J4-09.00  
  6 Miller, Nicole            11 Vally Cnt/sd          J4-09.00  
  7 Tarver, Tiffany           10 Foothills Christ      J4-07.00  
 -- Malone, Shamonique         9 Monte Vst/sd                NH  
 
Event 22  Women Pole Vault Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ross, Kortney             11 Westview/sd           12-03.00   S
  2 Mattoon, Emily            12 Rncho Brn/sd          12-03.00   S
  3 Spann, Nicolle            11 Rncho Brn/sd          10-03.00   S
  4 Freund, Meghan            11 Rncho Brn/sd          10-03.00  
  5 Boomer, Chelsea           11 Escondido/sd           9-09.00  
  7 Monticalvo, Kelsey        12 Escondido/sd          J9-03.00  
  8 Villafana, Mibella        12 Eastlake/sd           J9-03.00  
  9 Adams, Makenzie           11 San Psqul/sd          J8-03.00  
 -- Santero, Sheryl           12 Scripps R/Sd                NH  
 
Event 22  Women Pole Vault Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jaye, Rosie               11 La Jolla/sd           J9-09.00  
  2 Hensle, Michelle          11 El Capitn/sd          J9-03.00  
  3 McCallum, Kaitlin          9 La Jolla Cd/Sd        J9-03.00  
  4 Johnson, McKenzie          9 Clairemont/sd         J9-03.00  
  5 Cary, Emily               11 El Capitn/sd          J8-09.00  
  6 Giorgione, Briana         11 Coronado/sd           J8-09.00  
  7 Hall, Bailey              10 Vally Cnt/sd          J8-09.00  
  8 Decker, Tricia            12 La Jolla Cd/Sd        J8-09.00  
  9 Brouwer, Melissa          11 Calvin C/ sd          J7-09.00  
 -- Negrete, Mechelle          9 Steele Canyon/sd            NH  
 
Event 23  Women Long Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gibbs, Jasmine             9 Oceanside/sd          18-08.25  -0.5 
  2 Littleton, Danielle       11 Vista/sd              18-07.75  -1.1 
  3 Osga, Emily               12 Ptrck Hnr/sd          18-07.50  -1.0 
  4 Fails, Yachi              12 Mt Carmel/sd          18-02.00  -1.2 
  5 Key, Sherie               11 Morse/sd              17-11.00  -0.3 
  6 Pankey, Alex              11 Mission Hills/sd      17-10.00  -0.7 
  7 Allen, Caitlin            12 Torrey Pn/sd          17-07.00  -1.5 
  8 Jefferson, Elena          12 Vista/sd              17-06.00  -0.8 
  9 Padilla, Carolina         11 Calexico /sd          16-09.25   1.0 
 
Event 23  Women Long Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bridges, Jackae           12 Mater Dei /sd         18-07.00  -0.5 
  2 Lyons, Charity             9 Mt Miguel/sd          17-07.25   1.8 
  3 Gale, Frankie             10 Cathedral/sd          16-10.00   0.3 
  4 Payne, Katarina           12 Cathedral/sd          16-07.25   NWI 
  5 Negrete, Mechelle          9 Steele Canyon/sd      16-03.75   2.0 
  6 Rockwood, Courtney        11 La Jolla Cd/Sd        16-00.00   0.1 
  7 Aiken, Jourdyn            11 San Diegu Ac /sd      15-10.50   1.4 
  8 Stathas, Danielle         10 Steele Canyon/sd      15-03.50  +0.0 
  9 Longbrake, Vanessa        12 Serra/sd              14-10.00  +0.0 
 
Event 24  Women Triple Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Reddick, Shaniqua         12 Oceanside/sd          38-05.00  -1.8  S
  2 Osga, Emily               12 Ptrck Hnr/sd          37-05.50  -1.2  S
  3 Key, Sherie               11 Morse/sd              37-05.00  -0.4  S
  4 Allen, Caitlin            12 Torrey Pn/sd          36-05.00  -0.9 
  5 Bailey, Kelsey            11 Granite H/Sd          36-02.00  -0.6 
  6 Iwobi, Iesha              11 Oceanside/sd          35-10.00  -0.4 
  7 Jefferson, Elena          12 Vista/sd              35-06.00  -1.1 
  8 Stein, Shayna             10 Torrey Pn/sd          34-08.50   0.4 
 -- Baldwin, Arianna          11 El Camino/sd                ND   NWI 
 
Event 24  Women Triple Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Guerard, Vanora            9 La Jolla/sd           36-03.00  -0.3 
  2 Payne, Katarina           12 Cathedral/sd          34-11.25   1.8 
  3 Parks, Chauntee           10 Montgomry/sd          34-10.50   0.8 
  4 Boyle, Colleen            10 Academy Olp /sd       34-04.00   0.6 
  5 Stevens, Jasmine          10 Steele Canyon/sd      34-02.25  +0.0 
  6 de Jong, Ella             10 Calvin C/ sd          33-09.75   1.2 
  7 Menotti, Mackenzie        11 Cathedral/sd          33-00.25   0.6 
  8 Brandon, LiAiesha         12 Monte Vst/sd          32-10.75   2.0 
  9 Steenstra, Kara            9 Calvin C/ sd          32-08.50   1.3 
 
Event 25  Women Shot Put Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aragon, Emily             12 Escondido/sd          38-05.25   S
  2 Walsh, Chanelle           12 Rncho Brn/sd          38-03.25   S
  3 Faapouli, Solia           12 El Camino/sd          36-03.75  
  4 Daniels, Jakayla           9 El Camino/sd          35-05.00  
  5 Leaupepe, Abigail         11 Morse/sd              34-10.25  
  6 Laie, Alofa               11 Oceanside/sd          34-08.00  
  7 Gee, Taylor               10 Rncho Brn/sd          34-04.75  
  8 Jemison, Breana            9 Carlsbad/sd           34-02.50  
  9 Burton, Sabrina           11 Morse/sd              30-00.50  
 
Event 25  Women Shot Put Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bingham, Jennifer         11 Steele Canyon/sd      41-03.50   S
  2 Pitts, Danelle            12 Kearny/sd             34-04.00  
  3 Proctor, Tawnya           12 Santana /sd           33-07.50  
  4 Payton, Angelica          11 Mission B/Sd          33-01.50  
  5 Sudak, Jennifer           11 Vally Cnt/sd          32-08.75  
  6 Smith, Niqua              12 Serra/sd              32-01.00  
  7 Johnson, Keanuna          12 Mar Vista/sd          31-11.75  
  8 Alesi, Rachel              9 Christian/sd          31-11.25  
  9 Ortiz, Taylor             12 Brawley /sd           30-11.50  
 
Event 26  Women Discus Throw Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evans, Alexa              10 West Hlls/sd            134-06   S
  2 Anvanwu, Nneka            10 Westview/sd             130-04   S
  3 Laie, Alofa               11 Oceanside/sd            122-00  
  4 Walsh, Chanelle           12 Rncho Brn/sd            117-05  
  5 Dukes, Sofie              11 Sthwst(EC)sd            117-04  
  6 Faapouli, Solia           12 El Camino/sd            113-08  
  7 Leaupepe, Abigail         11 Morse/sd                112-08  
  8 Lonon, Laticia            10 West Hlls/sd            109-04  
  9 Poteet, Erin              12 Torrey Pn/sd            104-07  
 
Event 26  Women Discus Throw Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maxey, Taylor             12 Bishop's/sd             128-09   S
  2 Stevens, Chelsea          12 Univers C/Sd            100-00  
  3 Johnson, Keanuna          12 Mar Vista/sd             99-06  
  4 Vernon, Samantha          10 Steele Canyon/sd         97-01  
  7 Bahro, Ahmadine           12 Steele Canyon/sd         93-09  
  8 Smith, Niqua              12 Serra/sd                 91-02  
  9 Plumb, Megan              12 Canyon Crest/sd          89-08  
 10 Fredenburg, Whitney       11 Vally Cnt/sd            J96-09  
 11 Persichetti, Melissa      10 Vally Cnt/sd            J96-09  
 
Event 27  Men High Jump Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ford, Brandon             10 Mt Carmel/sd           6-06.00  
  2 Templeton, Alex           11 Poway/sd               6-06.00  
  3 Hopkins, Ramsey           12 Torrey Pn/sd          J6-06.00  
  4 Carbajal, Andrew          12 Bnta Vsta/sd          J6-02.00  
  5 Lawson, Quincy            12 Vista/sd              J6-02.00  
  6 Darling, Jimmy            12 Ptrck Hnr/sd          J6-02.00  
  7 Allison, Jason            12 Westview/sd           J6-02.00  
  8 Patel, Jaynesh            12 Mt Carmel/sd          J6-00.00  
  9 Short, Cole               11 Torrey Pn/sd          J6-00.00  
 
Event 27  Men High Jump Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan, Tyler             11 Ramona/sd             J6-06.00  
  2 Kemper, Deante            10 Serra/sd              J6-04.00  
  3 Henry, Khalil             12 Mt Miguel/sd          J6-02.00  
  4 Anderson, Axel            12 Pnt Loma/sd           J6-02.00  
  5 Lyndon, Scott             12 Ramona/sd             J6-02.00  
  6 Nigro, Tyler              11 La Jolla/sd           J6-00.00  
  7 Mudd, James               12 Steele Canyon/sd      J5-10.00  
  8 Molzen, Jon               12 El Capitn/sd          J5-10.00  
  9 Gaddis, Kelvin            10 Imperial /sd          J5-10.00  
 
Event 28  Men Pole Vault Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fox, Dillon               11 La Costa/sd           14-04.00   S
  2 Green, Derek              11 Poway/sd              13-10.00   S
  3 Spencer, Daniel           11 Carlsbad/sd          J13-04.00  
  4 Hsin, Ryan                10 Mt Carmel/sd         J13-04.00  
  4 Segraves, Brandon         11 Rncho Brn/sd         J12-10.00  
  5 Fice, Marshall            12 Westview/sd          J12-10.00  
  6 Mathison, Max             11 Vista/sd             J12-10.00  
  7 DeBruyn, Jake             11 Mission Hills/sd     J12-04.00  
 -- Fox, Justin               11 La Costa/sd                 NH  
 
Event 28  Men Pole Vault Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McGrath, Jeremy           11 La Jolla/sd          J14-04.00   S
  2 Hoagland, Shane           11 Steele Canyon/sd     J13-04.00  
  3 Huff, Brett               10 Christian/sd         J13-04.00  
  4 Moore, Trevor             12 Parker/sd            J12-10.00  
  5 Veldkamp, Kevin           12 Calvin C/ sd         J11-10.00  
  6 Engler, Jarred            10 Ramona/sd            J11-10.00  
  7 Berghauser, Chris         12 Cathedral/sd         J11-10.00  
  8 Canseco, Chris            10 Univers C/Sd         J11-04.00  
 
Event 29  Men Long Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harris, Aaron             12 Granite H/Sd          23-07.00  -0.8  S
  2 Dean, Victor              11 Lincoln /sd           22-05.25  -0.5  S
  3 Branch, Marcel            11 Lincoln /sd           21-06.00  -0.1 
  4 Wilson, Hansel            10 Valhalla/sd           21-05.25  -1.8 
  5 Johnson, Deontray         12 Hoover/sd             21-04.50  -0.7 
  6 Ringo, Brock              12 Torrey Pn/sd          21-03.25  -0.7 
  7 McMaster, Zach            12 Mission Hills/sd      21-01.50   0.2 
  8 Downey, Willie            11 Lincoln /sd           20-06.25  -1.0 
  9 Marquis, Joey             10 La Costa/sd           20-04.00  -0.3 
 
Event 29  Men Long Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Molzen, Jon               12 El Capitn/sd          21-11.50  -0.8  S
  2 Scott, Lyndon             12 Ramona/sd             21-05.50   1.4 
  3 Jasperse, Kyle            12 Calvin C/ sd          21-01.25   1.2  
  4 Cofield, Jason            12 Steele Canyon/sd      20-11.25  +0.0 
  5 Brown, Geoff              10 San Diegu Ac /sd      20-10.00   1.1 
  6 Shackelford, Keifer       11 Pnt Loma/sd           20-09.25   0.5 
  7 Brown, Grant              11 Palo Verde /sd        20-08.75   0.6 
  8 Gonsalves, Nick            9 St Agstn/sd           20-04.75   1.6 
  9 Jackson, Johnny           10 St Agstn/sd           19-09.75   1.1 
 10 Fuqua, Dominique          12 Castle Pk/sd          19-07.50   2.4 
 
Event 30  Men Triple Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gathright, Jeremy         12 Vista/sd              46-09.50  -1.3  S
  2 Tyler, Moore              11 Escondido/sd          46-06.50  -0.2  S
  3 McClure, Stefan           10 Vista/sd              46-03.50  -0.5  S
  4 Lawson, Quincy            12 Vista/sd              45-05.00  -1.0 
  5 Harris, Aaron             12 Granite H/Sd          45-04.00  -0.5 
  6 Johnson, Travis           10 Morse/sd              44-09.00  -0.5  
  7 Justin, Malishan          11 Mission Hills/sd      44-06.00  -1.6 
  8 Smith, Sam                12 Otay Ranch/sd         42-07.75   1.3 
  9 Hodgeson, Valentino       12 Grossmont/sd          42-07.50  -1.2 
 
Event 30  Men Triple Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jasperse, Kyle            12 Calvin C/ sd          44-11.00  -1.0 
  2 Nash, Matthew             10 Calvin C/ sd          42-10.00   1.2 
  3 Molzen, Jon               12 El Capitn/sd          42-08.00   1.5 
  4 Watkins, Trenton          12 Monte Vst/sd          41-10.25   1.9 
  5 Fuqua, Dominique          12 Castle Pk/sd          41-05.50   0.9 
  6 Lyndon, Scott             12 Ramona/sd             41-04.50   0.9 
  7 Lo, Vincent               11 Cathedral/sd          41-03.75  +0.0 
  8 Querin, Josh              12 St Agstn/sd           40-06.25   0.3 
  9 Carnell, Marlin           11 Univers C/Sd          40-05.75   0.9 
 
Event 31  Men Shot Put Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asbill, Blake             12 Carlsbad/sd           58-07.00   S
  2 Amidon, Bryan             12 Westview/sd           50-10.50  
  3 Hanna, John               12 Torrey Pn/sd          50-09.00  
  4 Fernandez, Alex           12 Morse/sd              49-06.00  
  5 Redding, Ben              12 San Psqul/sd          47-09.50  
  6 Rubio, Stephen            12 Granite H/Sd          45-03.25  
  7 Galea'I, Kenny            11 Oceanside/sd          45-01.50  
  8 Chang, John               12 Torrey Pn/sd          44-10.50  
 -- Jensen, Mike              12 Rncho Brn/sd                ND  
 
Event 31  Men Shot Put Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aviles, Jose              11 La Jolla/sd           54-10.25   S
  2 Sauls, Tyrone             10 Christian/sd          51-10.00   S
  3 Ritter, Brian             12 Steele Canyon/sd      50-08.75  
  4 Lizarraga, Gonzalo        12 Imperial /sd          48-02.00  
  5 Eidson, Chris             11 Santana /sd           47-05.75  
  6 Carrillo, David           11 Mt Miguel/sd          45-03.00  
  7 Stout, David              12 Calvin C/ sd          44-08.50  
  8 Cragin, Kevin             12 Pnt Loma/sd           44-05.50  
  9 Davidson, Beau            12 El Capitn/sd          44-05.25  
 
Event 32  Men Discus Throw Division 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bales, Dillon             12 Escondido/sd            162-10   S
  2 Allotta, Julian           12 Rncho Brn/sd            156-06   S
  3 Rubio, Stephen            12 Granite H/Sd            154-06  
  4 Dobbins, Chad             11 Mission Hills/sd        151-01  
  5 Redding, Ben              12 San Psqul/sd            146-11  
  6 Eccker, David             12 West Hlls/sd            142-11  
  7 Asbill, Blake             12 Carlsbad/sd             140-02  
  8 Cheng, John               12 Torrey Pn/sd            139-11  
  9 McTar, Ali                12 Otay Ranch/sd           137-04  
 
Event 32  Men Discus Throw Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hart, Thomas              11 St Agstn/sd             162-05   S
  2 Lizarraga, Gonzalo        12 Imperial /sd            154-02  
  3 Stout, David              12 Calvin C/ sd            148-01  
  4 Sanchez, Jorge            12 Clairemont/sd           136-03  
  5 Alesi, Joel               11 Christian/sd            134-09  
  6 Baker, Will               12 Cathedral/sd            132-03  
  7 Amparo, Cesar             11 Castle Pk/sd            126-08  
  8 Eidson, Chris             11 Santana /sd             118-08