Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Khan 11 Glendale 11.10PR
2 Aiden Johnson 10 Arcadia 11.19PR
3 John Humphrey 11 Muir 11.20PR
4 William Chen 10 Arcadia 11.32PR
5 Alan Zhao 10 Arcadia 11.42PR
6 Kendall Fauntleroy 10 Burbank 11.42PR
7 Ty Cavallero 11 Arcadia 11.62PR
8 Asa Roberson 10 Muir 11.75
9 Chuck Shull 11 Muir 11.83
Frosh/Soph Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyrikk Lawson 10 Muir 11.49PR
2 Dylan Brandon 10 Burbank 11.62
3 Greg Taylor 10 Arcadia 11.63PR
4 Emmett Lucas 10 Glendale 11.87PR
5 JaMir Allen 9 Hoover 11.89PR
6 Kenneth Lin 10 Arcadia 11.92
7 Ian Smyth 10 Crescenta Valley 12.02PR
8 Caleb Fauntleroy 9 Burbank 12.24
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Andrade 10 Glendale 22.31PR
2 Thomas Khan 11 Glendale 22.47SR
3 Aiden Johnson 10 Arcadia 22.76
4 John Humphrey 11 Muir 23.08PR
5 Kendall Fauntleroy 10 Burbank 23.18PR
6 Alan Zhao 10 Arcadia 23.28
Frosh/Soph Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyrikk Lawson 10 Muir 23.47
2 Emmett Lucas 10 Glendale 24.06PR
3 Caleb Fauntleroy 9 Burbank 24.22PR
4 Sebastian Ottosson 9 Burbank 24.24
5 Jacob Flores 9 Arcadia 24.29PR
6 Adrian Lewis 10 Burbank 24.61PR
7 Nathan Wang 10 Arcadia 24.72PR
8 Kenneth Lin 10 Arcadia 24.79
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Andrade 10 Glendale 49.19PR
2 Caleb Black 11 Burroughs (Burbank) 50.15PR
3 Nyi Htet 12 Arcadia 52.26
4 Ian Miller 11 Burbank 52.31
5 Brandon Lau 12 Arcadia 53.39SR
6 Niko De Matos 11 Arcadia 53.74SR
7 Donald Humphrey 11 Muir 54.66
Frosh/Soph Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Wang 10 Arcadia 53.65PR
2 Adrian Lewis 10 Burbank 54.36
3 Jahki Hayes 9 Burbank 54.55PR
4 Jacky Liang 10 Arcadia 54.55PR
5 Jeffrey Chen 10 Arcadia 54.94PR
6 Diego Pravikoff 9 Crescenta Valley 55.62PR
7 Nehemiah Sutton 10 Hoover 56.12PR
8 Ethan Calabretta 10 Arcadia 57.35PR
9 Mauricio Mendoza 9 Burbank 58.61PR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Wilbur 11 Crescenta Valley 1:54.73PR
2 Anthony Carranza 12 Arcadia 1:55.61
3 Mher Matevosyan 10 Burbank 1:58.72PR
4 Kevin Tasci 12 Crescenta Valley 2:00.69PR
5 Evan Doloszycki 12 Crescenta Valley 2:02.05PR
6 Ameer Mohammed 12 Crescenta Valley 2:02.89
7 Luis Castellanos 12 Burbank 2:03.97PR
8 Carlos Ponce 12 Burroughs (Burbank) 2:03.99PR
9 Ravi Riley 11 Crescenta Valley 2:04.99PR
10 Ronnie Winn 11 Muir 2:05.59
11 Arvin Sales 12 Glendale 2:07.06
12 Mikkel Laspinas 12 Glendale 2:07.56PR
Frosh/Soph Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Quinn Hettich 10 Arcadia 2:04.47
2 Jimmy Nealis 10 Burroughs (Burbank) 2:05.47PR
3 Adam Goldberg 10 Burroughs (Burbank) 2:05.76PR
4 Rowan FitzGerald 9 Crescenta Valley 2:05.85
5 Maxwell McKibben 10 Burbank 2:05.99PR
6 Lessther Sucrez 9 Muir 2:06.57PR
7 Joseph Fernandes 9 Burroughs (Burbank) 2:08.86PR
8 Luke Baneham 10 Hoover 2:10.04
9 Jalen Leighton 9 Burroughs (Burbank) 2:11.33PR
10 Kawaii Dorsey 10 Muir 2:11.67PR
11 Griffin Aguilar 9 Crescenta Valley 2:12.89PR
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Wilbur 11 Crescenta Valley 4:21.94
2 Arvin Sales 12 Glendale 4:22.77PR
3 Grant Lauterback 12 Crescenta Valley 4:23.17
4 Ameer Mohammed 12 Crescenta Valley 4:23.25PR
5 Xiangzhe Ruan 12 Arcadia 4:26.76
6 Evan Doloszycki 12 Crescenta Valley 4:33.33PR
7 Tianyuan Pei 10 Arcadia 4:35.16
8 Jahir Olvera 12 Burbank 4:37.16SR
9 Chadi Saklaway 12 Glendale 4:51.01
10 Drake Maloney 12 Arcadia 5:00.35
11 Joseph Aguayo 12 Burroughs (Burbank) 5:02.00
Frosh/Soph Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julius Largaspada 10 Burroughs (Burbank) 4:36.37PR
2 Chris Cubias 10 Crescenta Valley 4:38.49
3 Luke Baneham 10 Hoover 4:39.48
4 Max Burton 10 Crescenta Valley 4:40.72PR
5 Rowan FitzGerald 9 Crescenta Valley 4:41.99
6 Tyler Jenkins 10 Burbank 4:42.05PR
7 Jack Myers 10 Crescenta Valley 4:45.82
8 Allan Dong 10 Arcadia 4:45.94PR
9 Bryce Bitetti 9 Crescenta Valley 4:46.64PR
10 Matthew Ho 10 Arcadia 4:47.52
11 Eli Gladson-Pang 9 Arcadia 4:53.17
12 Max Ruiz 9 Crescenta Valley 4:56.78
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victor Goli 11 Burbank 9:26.23
2 Raymond Berrellez 12 Burroughs (Burbank) 9:26.78PR
3 Manan Vats 12 Crescenta Valley 9:28.37PR
4 Jacob Hsu 11 Arcadia 9:34.06PR
5 Isaiah Givens 9 Pasadena 9:41.97PR
6 Erik Faeustle 11 Crescenta Valley 9:45.80PR
7 Soichiro Nagao 12 Arcadia 9:46.61
8 Andres Leon 10 Burbank 9:52.94
9 Xiangzhe Ruan 12 Arcadia 9:55.51PR
10 Tianyuan Pei 10 Arcadia 9:56.97
11 Anthony Chiaravalle 11 Burbank 10:04.18
12 Logan Berger 11 Burroughs (Burbank) 10:10.29PR
13 Ryan Chan 11 Arcadia 10:18.26
14 Trevor Villigran 11 Burroughs (Burbank) 10:18.30PR
15 Tadeh Shanazari 11 Burbank 10:23.22
16 Josue Gonzalez 12 Arcadia 10:23.49
17 Jahir Olvera 12 Burbank 10:27.83
18 Carlos Ponce 12 Burroughs (Burbank) 10:31.48PR
19 Ethan Sharp 12 Crescenta Valley 10:32.39
20 Christian Peraza 11 Crescenta Valley 10:34.53
21 Chadi Saklaway 12 Glendale 10:36.37
22 Ronnie Winn 11 Muir 10:43.35
23 Robert McGraham 11 Burroughs (Burbank) 10:46.46SR
24 Drake Maloney 12 Arcadia 10:58.49
25 Omer Abdelrahim 12 Hoover 11:17.14SR
26 Morgan Faunce 12 Crescenta Valley 11:24.92
27 Ryan Tavakoliyan 11 Hoover 11:32.90PR
28 Neftali Beltran 11 Pasadena 12:01.15PR
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Tom 11 Arcadia 15.64PR
2 Reggie Myles 12 Muir 15.66PR
3 Nicolas Slaughter 11 Burbank 16.29PR
4 Abdullah Abdullah 12 Hoover 16.65PR
5 Ethan Hizon 11 Crescenta Valley 18.77PR
6 Max Nelson 11 Crescenta Valley 18.82
Frosh/Soph Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alejandro Diaz-Infante 10 Burbank 16.37PR
2 Adrian Diaz-Infante 10 Burbank 16.98PR
3 Josiah Wiggins 10 Arcadia 17.77
4 John Calica 10 Glendale 19.88PR
5 Christian Elizalde 9 Burbank 20.02PR
6 Thomas Menjivar 10 Crescenta Valley 21.70PR
7 Cooper Gross 10 Crescenta Valley 22.34PR
8 Brody Maddox 9 Crescenta Valley 23.61PR
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reggie Myles 12 Muir 40.09
2 Matthew Tom 11 Arcadia 43.09
3 Nicolas Slaughter 11 Burbank 44.37
4 Abdullah Abdullah 12 Hoover 44.47
5 Ethan Hizon 11 Crescenta Valley 48.16PR
6 Max Nelson 11 Crescenta Valley 48.45
7 Bryan Panganiban 12 Arcadia 49.30
Frosh/Soph Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alejandro Diaz-Infante 10 Burbank 42.80PR
2 Adrian Diaz-Infante 10 Burbank 43.11PR
3 Eric Zhou 10 Arcadia 44.85
4 Chase Eldridge 9 Burroughs (Burbank) 44.94PR
5 John Calica 10 Glendale 46.53PR
6 Jahki Hayes 9 Burbank 47.11
7 Christian Elizalde 9 Burbank 48.49PR
8 Cooper Gross 10 Crescenta Valley 48.75PR
9 Thomas Menjivar 10 Crescenta Valley 57.25
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Glendale 43.55
Dylan AndradeDavid FuentesThomas KhanEsteban Pelayo
2 Arcadia 43.63
William ChenAiden JohnsonAlan ZhaoDylan Tran
3 Muir 44.27
Desmond ShawDonald HumphreyAsa RobersonJohn Humphrey
4 Burbank 44.72
5 Crescenta Valley 45.51
Talon CarvalhoCasey ChantrapanichkulNick CibrianIvan Rodriguez
Frosh/Soph Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Burbank 46.67
Caleb FauntleroyDylan BrandonSebastian OttossonRyan Choi
2 Glendale 46.76
Bryan BaluyotEmmett LucasJohn CalicaJustin Silverio
3 Crescenta Valley 48.02
Ian SmythKaydin LewisHenri GangPeter Nam
4 Arcadia 49.55
Pranav BalachanderYoussef MohamedKenneth LinGreg Taylor
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Burbank 3:26.86
Jack SapytaIan MillerKendall FauntleroyBryan David
2 Arcadia 3:28.45
Nyi HtetBrandon LauMatthew TomAnthony Carranza
3 Glendale 3:29.75
Dylan AndradeAlexander JensenKen SindoThomas Khan
4 Crescenta Valley 3:31.34
Dylan WilburGrant LauterbackTalon CarvalhoAmeer Mohammed
5 Muir 3:39.92
Donald HumphreyReggie MylesAsa RobersonJohn Humphrey
Frosh/Soph Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arcadia 3:34.35
Nathan WangJosiah WigginsJeffrey ChenQuinn Hettich
2 Burbank 3:36.51
Dylan BrandonAdrian LewisMaxwell McKibbenSebastian Ottosson
3 Burroughs (Burbank) 3:43.24
Joseph FernandesJimmy NealisAdam GoldbergJulius Largaspada
4 Crescenta Valley 3:47.45
Ian SmythKaydin LewisRowan FitzGeraldJack Myers
5 Glendale 3:47.54
Justin SilverioEmmett LucasGabriel GarcigaJohn Calica
6 Muir 3:56.65
Lessther SucrezCamden McmillanKawaii DorseyTyrikk Lawson
7 Hoover 4:05.84
Nehemiah SuttonLuke BanehamJose DizonBryan Hong
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bernardo Brito 12 Muir 46-07.00PR
2 Daniel Valdez 12 Arcadia 46-05.50
3 Charles Burch 11 Arcadia 43-02.00
4 James Smyth 11 Burbank 39-07.50
5 Leighton Ong Yiu 10 Crescenta Valley 36-09.00
6 Robert Cranston 11 Burbank 36-03.50
7 Ethan Sicoff 12 Burbank 35-10.00
8 Kavon Borghani 12 Burbank 34-09.50PR
9 Christian Navarro 11 Glendale 34-05.00SR
10 Michael Bomar 12 Crescenta Valley 34-02.50
11 Cristian Salas 11 Arcadia 33-09.00SR
11 Andrew Shin 12 Hoover 33-09.00
13 Tyler White 10 Pasadena 32-03.50PR
14 Cole Traxler 11 Arcadia 31-08.50
15 Aaron Moradian 11 Hoover 31-00.00SR
16 Juan Orozco 11 Glendale 30-07.50
17 Luis Escalante 11 Burbank 29-11.50
18 Christopher Perez 11 Glendale 29-09.50PR
19 Chris Rincon 11 Crescenta Valley 27-09.50
20 Jose Camacho 12 Muir 27-03.00
21 Anthony Petrossian 11 Burbank 24-08.50
-- Julius Reyes 12 Glendale FOUL
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julius Reyes 12 Glendale 145-05
2 Daniel Valdez 12 Arcadia 145-04PR
3 James Smyth 11 Burbank 137-07SR
4 Charles Burch 11 Arcadia 127-11
5 Cristian Salas 11 Arcadia 113-02PR
6 Robert Cranston 11 Burbank 110-06
7 Ethan Sicoff 12 Burbank 108-11PR
8 Andrew Shin 12 Hoover 104-06PR
9 Juan Orozco 11 Glendale 98-10
10 Kavon Borghani 12 Burbank 97-09PR
11 Christian Navarro 11 Glendale 97-07PR
12 Andrew Gamez 11 Burbank 93-03
13 Cole Traxler 11 Arcadia 92-05
14 Joziah Hernandez 11 Burbank 90-07
15 Connor Smyth 11 Burbank 86-10PR
16 Michael Bomar 12 Crescenta Valley 85-11
17 Christopher Perez 11 Glendale 85-07
18 Hayden Lucsik 11 Burbank 83-10PR
19 Luis Escalante 11 Burbank 81-07PR
20 Aaron Moradian 11 Hoover 75-00PR
21 Chris Rincon 11 Crescenta Valley 73-11PR
22 Anthony Petrossian 11 Burbank 72-03
23 Jose Camacho 12 Muir 65-06PR
-- Kevin Melko 12 Crescenta Valley FOUL
-- Jordan Trice 12 Muir FOUL
-- Abel Trejo 12 Hoover FOUL
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ty Cavallero 11 Arcadia 5-10.00
2 Lucas Cseri 10 Glendale 5-08.00PR
3 Delon Reed 10 Muir 5-04.00PR
3 Desmond Shaw 11 Muir 5-04.00
-- Noah Zarayan-Samadi 12 Hoover NH
-- Diego Recendez 12 Muir NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eli Gault-Crabb 10 Burroughs (Burbank) 13-06.00
2 Matthew Tom 11 Arcadia 12-06.00PR
3 Jeffrey Nguyen 12 Hoover 12-00.00
4 Andrew McMahon 11 Arcadia 11-00.00PR
4 Sean Durmick 10 Burroughs (Burbank) 11-00.00
6 Alirio Castellanos 11 Hoover 10-06.00PR
7 Alan Le 11 Arcadia 10-00.00
7 Derek Ghahremanian 11 Crescenta Valley 10-00.00
9 Amr Alazali 11 Burbank 9-06.00
10 Joziah Hernandez 11 Burbank 9-00.00
11 Liam Sofias 11 Crescenta Valley 8-00.00
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ty Cavallero 11 Arcadia 20-04.25
2 Ethan Soo 12 Arcadia 19-09.50
3 Zion Chavez 12 Burbank 19-06.75
4 Diego Recendez 12 Muir 18-11.50
5 Kenneth Lee 12 Arcadia 18-09.25
6 Camden Mcmillan 10 Muir 18-03.50
7 Owen Cusumano 10 Burbank 17-11.25
8 Desmond Shaw 11 Muir 17-11.00
9 Michael Dadayan 11 Glendale 17-10.75
10 Alexander Orudzhyan 11 Burbank 17-02.75
11 Delon Reed 10 Muir 17-02.25
12 Andrew Gamez 11 Burbank 16-11.00
13 Max Nelson 11 Crescenta Valley 16-08.50
14 Liam Sofias 11 Crescenta Valley 16-04.75PR
15 Ethan Hizon 11 Crescenta Valley 16-04.50SR
16 Kirollos Jacob 12 Glendale 16-03.00
17 Leonel Ramos 12 Hoover 16-00.25PR
18 Tomas Gollo 11 Burbank 15-05.75PR
19 Pranav Patel 11 Burbank 15-03.00
-- Hasung Bae 11 Arcadia FOUL
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zion Chavez 12 Burbank 40-07.50
2 Andrew McMahon 11 Arcadia 36-11.00
3 Kenneth Lee 12 Arcadia 36-07.00SR
4 Guillermo Corrales 12 Hoover 35-11.00PR
5 Kirollos Jacob 12 Glendale 35-10.50PR
6 Alan Le 11 Arcadia 35-09.00
7 Andrew Gamez 11 Burbank 35-05.50
8 Ethan Hizon 11 Crescenta Valley 34-02.50
9 Max Nelson 11 Crescenta Valley 33-09.50PR
10 Alexander Orudzhyan 11 Burbank 33-01.50PR
11 Cade Nelson 12 Crescenta Valley 33-01.00
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jenesis Sanford 12 Muir 12.25
2 Jada Martinez-reese 12 Burroughs (Burbank) 12.36PR
3 Sy'rai Yarborough 9 Arcadia 12.59
4 Morgan Taylor 11 Arcadia 12.79
5 Jayla Flowers 10 Burbank 12.81PR
6 Tamryn Betts 10 Burbank 12.83
7 Ashli West 11 Pasadena 13.07PR
8 Kendall Gaskin 12 Glendale 13.45SR
9 Hannah Camacho 10 Burbank 13.72SR
Frosh/Soph Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isabella Reyes 10 Crescenta Valley 13.32PR
2 Madisen Chase 9 Burbank 13.45PR
3 Shriya Velichala 9 Arcadia 13.51PR
4 Grace Hutchin 10 Burbank 13.65PR
5 Miranda Jensen 9 Arcadia 13.81PR
6 Angela Kim 9 Crescenta Valley 13.94PR
7 Alyssa Ayson 9 Glendale 13.94PR
8 Julia Sanbar 9 Crescenta Valley 13.99PR
9 Aryana Padua Maldonado 9 Burbank 14.17
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jenesis Sanford 12 Muir 24.8h
2 Jada Martinez-reese 12 Burroughs (Burbank) 24.9h
3 Jillian Taylor 12 Arcadia 25.7h
4 Sy'rai Yarborough 9 Arcadia 25.9h
5 Jazzmin Simmons 10 Hoover 26.4hPR
6 Ashli West 11 Pasadena 27.0hPR
7 Stephana Powell 10 Burbank 27.5h
8 Kendall Gaskin 12 Glendale 28.2h
Frosh/Soph Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shriya Velichala 9 Arcadia 27.65PR
2 Isabella Reyes 10 Crescenta Valley 28.10
3 Jane De Prima 9 Arcadia 28.24
4 Paige Mazzola 10 Burbank 28.26
5 Miracle Green 9 Muir 28.55
6 Grace Hutchin 10 Burbank 29.03
7 Miranda Jensen 9 Arcadia 29.05
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jillian Taylor 12 Arcadia 57.50PR
2 Jazzmin Simmons 10 Hoover 59.86PR
3 Emilie Sung 10 Arcadia 1:00.31PR
4 Madeline Coppersmith 10 Hoover 1:03.33
5 Amira Ottosson 11 Burbank 1:03.37PR
6 Isabel Partida 12 Burbank 1:05.00PR
7 Shereen Nima 11 Crescenta Valley 1:05.25
8 Gabriela Fontanez 11 Burbank 1:06.33
Frosh/Soph Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Teleya Blunt 9 Crescenta Valley 1:01.68PR
2 Jane De Prima 9 Arcadia 1:03.02
3 Sai Grant 10 Muir 1:04.33PR
4 Riley Vandevelde 10 Pasadena 1:04.45PR
5 Annika White 10 Glendale 1:07.48
6 Jasmine Gonzalez 9 Burbank 1:07.69
7 Sydney Burdett 9 Crescenta Valley 1:08.68
8 Divya Chandrasekharan 10 Burroughs (Burbank) 1:11.99
9 Natalie Atikian 9 Glendale 1:13.36
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nikki Wong 11 Arcadia 2:19.73SR
2 Kira Graves 11 Arcadia 2:19.89PR
3 Ily Nelson 11 Crescenta Valley 2:20.28PR
4 Lakely Nealis 12 Burroughs (Burbank) 2:26.39SR
5 Gabriela Borraez 12 Crescenta Valley 2:27.04
6 Shalom Mejia 12 Burbank 2:35.65
7 Natalie Casal 11 Muir 2:40.40
8 Eva Marta 11 Crescenta Valley 2:43.82PR
9 Kayla Garcia 9 Crescenta Valley 2:53.95
10 Lia Ecker 11 Burbank 2:54.57SR
Frosh/Soph Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rebecca Doherty 9 Crescenta Valley 2:29.21
2 Sarah Nakama 10 Crescenta Valley 2:29.95PR
3 Sarah Guzman 10 Crescenta Valley 2:33.50PR
4 Emma Walch 9 Crescenta Valley 2:34.15PR
5 Anica Maninang 10 Arcadia 2:35.56PR
6 Zoe Zeron 10 Burbank 2:36.87PR
7 Piper Loring 9 Burbank 2:40.00PR
8 Chloe Sorrell 10 Arcadia 2:40.79PR
9 Anabela Sutter 9 Burroughs (Burbank) 2:43.07
10 Katarina Weisinger 10 Arcadia 2:44.13
11 Jennifer Radillo 9 Burroughs (Burbank) 2:45.69
12 Ariana Allen 10 Burroughs (Burbank) 2:47.95
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joyce Wu 12 Arcadia 5:11.70PR
2 Sophia Atin 11 Crescenta Valley 5:15.43PR
3 Samantha Moore 11 Crescenta Valley 5:18.87PR
4 Sol Fernandez 11 Burbank 5:28.77
5 Shalom Mejia 12 Burbank 5:32.20
6 Jamie Levin 12 Burbank 5:32.91
7 Sarah Benitez 11 Crescenta Valley 5:49.78PR
8 Natalie Danao 12 Burbank 5:52.30PR
9 Raquel Goli 12 Burbank 5:52.96PR
10 Gabriela Quinones 11 Hoover 5:56.65PR
11 Lia Yaghisaei 11 Hoover 5:59.63
12 Izalina Bittencourt 11 Burbank 6:09.51
Frosh/Soph Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mckynzee Kelley 10 Burbank 5:25.38
2 Gabrianna Bass 10 Burbank 5:27.32PR
3 Sophia Navarro 9 Burroughs (Burbank) 5:32.24PR
4 Elin Markarian 10 Burbank 5:32.29PR
5 Kelly Tsun 9 Arcadia 5:36.48
6 Eden Haack 9 Crescenta Valley 5:38.21
7 Jamie Perez - Fernandez 10 Burroughs (Burbank) 5:42.27PR
8 Reese Sion 9 Crescenta Valley 5:42.30PR
9 Sarah Nakama 10 Crescenta Valley 5:44.30PR
10 Zoe Zeron 10 Burbank 5:52.96
11 Noela Kim 10 Burbank 5:54.09
12 Katarina Weisinger 10 Arcadia 5:54.33
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joyce Wu 12 Arcadia 11:31.41
2 Sophia Atin 11 Crescenta Valley 11:34.08PR
3 Sol Fernandez 11 Burbank 11:34.53
4 Vanessa Reveles 12 Burroughs (Burbank) 11:43.46PR
5 Jordan Guzman 10 Burroughs (Burbank) 11:47.25SR
6 Samantha Moore 11 Crescenta Valley 11:57.76
7 Ceci Whitney 11 Burroughs (Burbank) 12:05.55
8 Jamie Levin 12 Burbank 12:11.71
9 Julianna Navarro 12 Burroughs (Burbank) 12:12.75PR
10 Taylor Lombardo 11 Burroughs (Burbank) 12:12.88PR
11 Natalie Danao 12 Burbank 12:19.25
12 Gabriela Borraez 12 Crescenta Valley 12:23.95
13 Sarah Benitez 11 Crescenta Valley 12:29.50PR
14 Juliana Cheney 10 Crescenta Valley 12:33.14PR
15 Lakely Nealis 12 Burroughs (Burbank) 12:33.62
16 Carina Langley 11 Pasadena 12:43.34PR
17 Eva Marta 11 Crescenta Valley 12:44.37PR
18 Raquel Goli 12 Burbank 12:44.57SR
19 Laura Pei 11 Arcadia 12:50.55SR
20 Gabriela Quinones 11 Hoover 12:51.58PR
21 Lia Yaghisaei 11 Hoover 13:04.14PR
22 Cynthia Movsisian 11 Burbank 13:07.45
23 Cindy Chen 12 Arcadia 13:09.37SR
24 Lydia Forsyth 12 Burbank 13:11.44
25 Piper Kamae 11 Arcadia 13:14.11
26 Izalina Bittencourt 11 Burbank 13:17.19PR
27 Samantha Hoxsie 11 Burroughs (Burbank) 13:34.23PR
28 Chloe Leung 11 Arcadia 13:35.42SR
29 Lusineh Manasyan 12 Hoover 13:40.83PR
30 Madonna Silver 12 Hoover 13:48.04PR
31 Michelle Longlax 11 Crescenta Valley 14:12.42
32 Monserrat Escobedo 11 Crescenta Valley 14:53.24PR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cynthia Hill 12 Muir 16.13SR
2 Emma Cusumano 9 Burbank 16.90
3 Priya Riley 11 Crescenta Valley 17.11PR
4 Natalia Grogan 10 Arcadia 17.29PR
5 Eliza Clark 12 Crescenta Valley 17.94
6 Alisa Petrosyan 12 Burbank 18.23
7 Crystal Ludwig 11 Arcadia 19.06SR
8 Samantha Amerzquita 11 Glendale 19.17
9 Tamara Masri 11 Crescenta Valley 19.70PR
Frosh/Soph Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Paige Cizek 9 Burbank 16.4hPR
2 Rachel Arias 9 Crescenta Valley 16.7hPR
3 Paige Mazzola 10 Burbank 17.0hPR
4 Carmina Lopez 10 Burbank 17.3hPR
5 Maureen Zhang 10 Arcadia 18.3hPR
6 Laurah Chau 10 Glendale 18.4hPR
7 Aryana Padua Maldonado 9 Burbank 19.5h
8 Keilani Bertino 10 Crescenta Valley 19.7hPR
9 Haneen Shehata 9 Glendale 19.9h
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Cusumano 9 Burbank 47.51PR
2 Priya Riley 11 Crescenta Valley 47.68PR
3 Natalia Grogan 10 Arcadia 48.06PR
4 Camila Mejia 11 Arcadia 52.45PR
5 Amira Ottosson 11 Burbank 52.55PR
6 Samantha Amerzquita 11 Glendale 53.04
Frosh/Soph Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rachel Arias 9 Crescenta Valley 47.22PR
2 Carmina Lopez 10 Burbank 50.59
3 Paige Cizek 9 Burbank 51.78PR
4 Aryana Padua Maldonado 9 Burbank 53.28
5 Maureen Zhang 10 Arcadia 53.57PR
6 Emme Chen 10 Arcadia 53.74
7 Yuri Mansukhani 9 Crescenta Valley 55.48PR
8 Haneen Shehata 9 Glendale 55.59
9 Laurah Chau 10 Glendale 57.93
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arcadia 48.61
Sy'rai YarboroughEmilie SungJillian TaylorMorgan Taylor
2 Burbank 49.65
Hannah CamachoTamryn BettsJayla FlowersStephana Powell
3 Hoover 52.62
Madeline CoppersmithRachelle GilbuenaJazzmin SimmonsTara Tazian
4 Crescenta Valley 52.91
McKenna RaymondFaith SalesPriya RileyIzzy Lieberman
Frosh/Soph Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Crescenta Valley 51.89
Isabella ReyesAngela KimJulia SanbarKatelyn Wang
2 Burbank 52.15
Grace HutchinPaige MazzolaMadisen ChaseCarmina Lopez
3 Arcadia 52.34
Miranda JensenMaureen ZhangCaitlin VaughanShriya Velichala
4 Muir 53.47
Kennedy HackettSai GrantMiracle GreenLa'thyiah Johnson
5 Glendale 54.67
Laurah ChauNatalie BaghumyanIvonne CastilloHaneen Shehata
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Arcadia 4:01.98
Nikki WongKira GravesEmilie SungJillian Taylor
2 Crescenta Valley 4:12.74
Juliana CheneyIly NelsonGabriela BorraezShereen Nima
3 Burbank 4:14.17
Hannah CamachoAmira OttossonTamryn BettsStephana Powell
4 Hoover 4:15.57
Olivia GarciaRachelle GilbuenaJazzmin SimmonsMadeline Coppersmith
Frosh/Soph Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Crescenta Valley 4:14.79
Teleya BluntRebecca DohertySarah GuzmanKelly Helton
2 Arcadia 4:18.47
Jane De PrimaShriya VelichalaAmy MuliadiMaureen Zhang
3 Burroughs (Burbank) 4:24.20
Briana ContrerasKiara CruzSophia NavarroJamie Perez - Fernandez
4 Muir 4:32.25
Miracle GreenSai GrantKennedy HackettLa'thyiah Johnson
5 Burbank 4:33.67
Carmina LopezJasmine GonzalezAryana Padua MaldonadoPaige Mazzola
6 Glendale 4:46.91
Annika WhiteHaneen ShehataNatalie AtikianNatalie Baghumyan
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Faviola Ramirez 12 Glendale 32-06.00
2 Dylana Wolf 12 Crescenta Valley 30-04.00
3 Leilani Abe 12 Arcadia 30-01.00
4 Shina Kim 11 Glendale 30-01.00SR
5 Luz Perez 11 Glendale 27-10.50
6 Nikita Ghadimian 11 Burbank 26-00.00
7 Tiffany Safar 11 Burbank 25-10.50
8 Gabriela Yu 12 Arcadia 25-00.50
9 Kira Webster 12 Crescenta Valley 24-08.50PR
10 Alyssa LeBarron 11 Burroughs (Burbank) 23-03.50
11 Kimberly Ramirez 11 Burbank 23-00.50
12 Tina Garaghonians 11 Burbank 20-08.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Leilani Abe 12 Arcadia 100-00
2 Faviola Ramirez 12 Glendale 98-07PR
3 Luz Perez 11 Glendale 96-03PR
4 Elizabeth Ghazanchian 11 Hoover 92-03
5 Shina Kim 11 Glendale 87-03PR
6 Tiffany Safar 11 Burbank 85-04
7 Gabriela Yu 12 Arcadia 82-08
8 Kimberly Ramirez 11 Burbank 79-00PR
9 Andrea Castresana 12 Burbank 75-05PR
10 Nikita Ghadimian 11 Burbank 69-10
11 Dylana Wolf 12 Crescenta Valley 69-06
12 Alyssa LeBarron 11 Burroughs (Burbank) 63-00
13 Kira Webster 12 Crescenta Valley 61-10
-- Clare Kunaschk 11 Crescenta Valley FOUL
-- Nadtine Ngnibogha 11 Arcadia FOUL
-- Lainy Dickson 11 Crescenta Valley FOUL
-- Heather Jung 11 Hoover FOUL
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Deniya Fields 9 Muir 5-00.00
2 Emma Cusumano 9 Burbank 5-00.00PR
3 Kayla Wrobel 10 Burroughs (Burbank) 5-00.00PR
4 Tamryn Betts 10 Burbank 4-10.00
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Tominaga 10 Burbank 9-00.00
2 Alisa Petrosyan 12 Burbank 9-00.00PR
3 Andrea Castresana 12 Burbank 8-06.00SR
3 Goar Saroyan 11 Burroughs (Burbank) 8-06.00PR
4 Kailee Nakaishi 10 Arcadia 8-06.00PR
6 Elza Vardanyan 11 Burbank 7-06.00
7 Barbra Bajar 11 Glendale 7-00.00PR
-- Brinda Narayanan 11 Burroughs (Burbank) NH
-- Kalie Quon-adams 11 Burroughs (Burbank) NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayla Flowers 10 Burbank 16-09.25
2 Morgan Taylor 11 Arcadia 15-07.00
3 McKenna Raymond 11 Crescenta Valley 15-01.00SR
4 Deniya Fields 9 Muir 15-01.00PR
5 Eliza Clark 12 Crescenta Valley 14-11.25
6 Angelyce Lynch 11 Arcadia 14-01.75PR
7 Meline Minasian 12 Arcadia 13-11.75PR
8 Haley Cogshell 11 Muir 13-11.50PR
9 Melanie Lopez 12 Glendale 13-07.75SR
10 Dipannita Roy 12 Glendale 13-07.50SR
11 Kennedy Kampen 12 Arcadia 13-03.75PR
12 Barbra Bajar 11 Glendale 13-03.50
13 Andrea Castresana 12 Burbank 13-01.25
-- Aileen Portillo 11 Crescenta Valley FOUL
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayla Flowers 10 Burbank 36-02.00
2 Cynthia Hill 12 Muir 34-02.00PR
3 Angelyce Lynch 11 Arcadia 33-08.00PR
4 Morgan Taylor 11 Arcadia 32-06.00
5 Kira Graves 11 Arcadia 31-09.50
6 Andrea Castresana 12 Burbank 30-04.00
7 Barbra Bajar 11 Glendale 29-09.00PR
8 Dipannita Roy 12 Glendale 28-04.50
9 Jaycee Sacdalan 11 Arcadia 27-11.00
10 Melanie Lopez 12 Glendale 27-09.00PR