Golden Valley vs. Valencia 2017

, CA

Varsity Results

Mens Results  Jump to
 Womens Results  Jump to
Boys 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tanner Berney		11.22a PR (2.4)	Valencia (Valencia)
2.	12	Hasani Fields		11.70a (2.4)	Golden Valley (SO)
3.	9	Maximiliano Gabriel		12.01a PR (2.4)	Golden Valley (SO)
4.	11	Josh Tcheumani		12.08a SR (2.4)	Valencia (Valencia)
5.	11	Moises Haynes		12.14a PR (2.4)	Valencia (Valencia)
6.	12	Isaiah Desvarieux		12.34a PR (2.4)	Golden Valley (SO)
7.	10	Albert Tambalo		12.53a PR (2.4)	Golden Valley (SO)
11	Brandon Martin		DNS (2.4)	Valencia (Valencia)
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Joshua Pikes		22.91a PR (1.2)	Valencia (Valencia)
2.	12	Hasani Fields		23.20a (1.2)	Golden Valley (SO)
3.	12	Chris Kojin		23.53a (1.2)	Valencia (Valencia)
4.	10	Khalil Woodard		23.71a PR (1.2)	Golden Valley (SO)
5.	10	Brandon Sabelis		24.20a PR (1.2)	Golden Valley (SO)
6.	11	Brandon Martin		24.39a PR (1.2)	Valencia (Valencia)
10	Deven Mendez		DNS (1.2)	Golden Valley (SO)
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Sam Pica		49.72a	Valencia (Valencia)
2.	10	Kai Wingo		51.73a PR	Valencia (Valencia)
3.	12	Hasani Fields		51.86a PR	Golden Valley (SO)
4.	10	Deven Mendez		54.83a	Golden Valley (SO)
5.	11	Corey Phillips		59.70a PR	Valencia (Valencia)
10	Khalil Woodard		DQ	Golden Valley (SO)
12	Patrick Wittman		DNS	Valencia (Valencia)
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Britain Reynolds		2:00.42a PR	Valencia (Valencia)
2.	12	Jaime Calderon		2:03.26a	Golden Valley (SO)
3.	12	Alex Buckley		2:09.74a PR	Valencia (Valencia)
4.	11	Mari Aquino		2:10.23a PR	Golden Valley (SO)
5.	11	Eric Cheney		2:12.72a PR	Valencia (Valencia)
6.	12	Spencer Moffat		2:15.27a PR	Valencia (Valencia)
7.	12	Matthew Bibicoff		2:16.16a SR	Valencia (Valencia)
8.	12	Adrian Martinez		2:17.30a	Golden Valley (SO)
9.	12	George Ragde		2:24.58a SR	Golden Valley (SO)
10.	11	Ian Wahagheghe		2:27.25a	Golden Valley (SO)
11.	11	Christopher Carlson		2:30.50a PR	Valencia (Valencia)
12.	11	Ryan Farrow		2:30.57a SR	Valencia (Valencia)
13.	11	Kevin Morris		2:31.09a PR	Valencia (Valencia)
14.	12	Andy Chavez		3:00.10a SR	Golden Valley (SO)
12	Jasper Hsu		DNS	Golden Valley (SO)
12	Adrian Muniz		DNS	Golden Valley (SO)
12	Daniel Pineda		DNS	Golden Valley (SO)
12	Matt Cervantes		DNS	Golden Valley (SO)
12	Kevin Orozco		DNS	Golden Valley (SO)
11	Cesar Garcia		DNS	Golden Valley (SO)
12	Nahum Mollinedo		DNS	Golden Valley (SO)
10	Antonio Marroquin		DNS	Valencia (Valencia)
10	Daniel Rush		DNS	Golden Valley (SO)
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Britain Reynolds		4:31.84a	Valencia (Valencia)
2.	10	Alexis Romero		4:39.91a	Golden Valley (SO)
3.	12	Alex Buckley		4:40.08a	Valencia (Valencia)
4.	12	Jacob Acosta		4:44.81a	Golden Valley (SO)
5.	11	Tanay Suryavanshi		4:47.15a	Valencia (Valencia)
6.	10	Daniel Rush		4:50.66a	Golden Valley (SO)
7.	12	Adrian Muniz		4:50.81a	Golden Valley (SO)
8.	11	Sebastian Holding		4:51.18a	Valencia (Valencia)
9.	12	Matthew Bibicoff		4:53.12a	Valencia (Valencia)
10.	12	Spencer Moffat		4:54.80a	Valencia (Valencia)
11.	11	Eric Cheney		4:56.90a PR	Valencia (Valencia)
12.	12	David Benitez		4:57.93a	Golden Valley (SO)
13.	11	Mari Aquino		4:58.43a	Golden Valley (SO)
14.	11	Alex Shanenyfelt		5:10.02a	Golden Valley (SO)
15.	12	Adrian Martinez		5:10.85a	Golden Valley (SO)
16.	12	George Ragde		5:11.61a	Golden Valley (SO)
17.	11	Brannon Barber		5:15.69a SR	Valencia (Valencia)
18.	12	Kevin Orozco		5:17.68a	Golden Valley (SO)
19.	12	Daniel Pineda		5:21.28a	Golden Valley (SO)
20.	12	Jared Kawasawa		5:26.34a SR	Valencia (Valencia)
21.	11	Ryan Farrow		5:26.46a SR	Valencia (Valencia)
22.	11	Ian Wahagheghe		5:29.35a	Golden Valley (SO)
23.	11	Christopher Carlson		5:43.93a SR	Valencia (Valencia)
24.	12	Jasper Hsu		5:53.30a	Golden Valley (SO)
25.	12	Andy Chavez		6:43.56a PR	Golden Valley (SO)
12	Jaime Calderon		DNS	Golden Valley (SO)
11	Cesar Garcia		DNS	Golden Valley (SO)
12	Nahum Mollinedo		DNS	Golden Valley (SO)
10	Samuel Malik		DNS	Golden Valley (SO)
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jacob Acosta		10:21.19a SR	Golden Valley (SO)
2.	11	Tanay Suryavanshi		10:22.01a	Valencia (Valencia)
3.	11	Sebastian Holding		10:41.83a	Valencia (Valencia)
4.	11	Eric Cheney		10:56.93a SR	Valencia (Valencia)
5.	11	Alex Shanenyfelt		11:22.40a	Golden Valley (SO)
6.	12	Spencer Moffat		11:38.63a SR	Valencia (Valencia)
7.	12	Matthew Bibicoff		11:38.65a SR	Valencia (Valencia)
8.	12	Alex Buckley		11:38.66a SR	Valencia (Valencia)
9.	12	George Ragde		11:42.82a	Golden Valley (SO)
10.	11	Brannon Barber		11:46.39a SR	Valencia (Valencia)
11.	12	Daniel Pineda		11:49.14a PR	Golden Valley (SO)
12.	12	Jared Kawasawa		12:15.75a SR	Valencia (Valencia)
13.	11	Ryan Farrow		12:57.50a SR	Valencia (Valencia)
14.	11	Christopher Carlson		12:57.55a SR	Valencia (Valencia)
11	Britain Reynolds		DNS	Valencia (Valencia)
12	David Benitez		DNS	Golden Valley (SO)
12	Kevin Orozco		DNS	Golden Valley (SO)
11	Mari Aquino		DNS	Golden Valley (SO)
11	Cesar Garcia		DNS	Golden Valley (SO)
10	Antonio Marroquin		DNS	Valencia (Valencia)
10	Alexis Romero		DNS	Golden Valley (SO)
10	Daniel Rush		DNS	Golden Valley (SO)
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Elijah Loreto		17.42a (3.0)	Golden Valley (SO)
2.	12	Andre Rivera		17.45a (3.0)	Golden Valley (SO)
3.	11	Mason Wolfe		19.26a PR (3.0)	Valencia (Valencia)
4.	11	Alec Griffin		20.54a PR (3.0)	Valencia (Valencia)
5.	11	Julian Alonzo		20.66a PR (3.0)	Valencia (Valencia)
6.	11	Caden Weiner		20.72a (3.0)	Valencia (Valencia)
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Andre Rivera		43.85a	Golden Valley (SO)
2.	11	Mason Wolfe		45.98a PR	Valencia (Valencia)
3.	11	Elijah Loreto		46.74a	Golden Valley (SO)
4.	11	Julian Alonzo		49.07a PR	Valencia (Valencia)
5.	11	Caden Weiner		51.33a	Valencia (Valencia)
6.	10	Albert Tambalo		52.15a PR	Golden Valley (SO)
11	Alec Griffin		DNS	Valencia (Valencia)
10	Ryeland Larson		DNS	Golden Valley (SO)
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Sam Pica		43.62a	Valencia (Valencia)
2		Khalil Woodard		44.55a	Golden Valley (SO)
Brandon Martin
Josh Tcheumani
Corey Phillips
Moises Haynes		46.63a	Valencia (Valencia)
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Sam Pica		3:47.44a	Valencia (Valencia)
Khalil Woodard
Deven Mendez
Elijah Loreto
Jaime Calderon		DNS	Golden Valley (SO)
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Gabriel Coronado		49-07.00	Golden Valley (SO)
2.	11	Max Barnett		44-00.00	Valencia (Valencia)
3.	12	Mark Gray		40-02.00 SR	Valencia (Valencia)
4.	11	Chris Fallon		39-04.00 SR	Valencia (Valencia)
5.	11	Tyler Yost		38-05.00	Valencia (Valencia)
6.	10	Cristopher Lopez		36-09.00 PR	Golden Valley (SO)
7.	11	Brandon Ro		31-08.00 SR	Valencia (Valencia)
8.	11	Brian Pape		31-03.00 PR	Valencia (Valencia)
9.	12	Nathan Andrews		28-11.00 PR	Golden Valley (SO)
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Gabriel Coronado		161-03	Golden Valley (SO)
2.	11	Tyler Yost		128-04 PR	Valencia (Valencia)
3.	11	Max Barnett		127-11	Valencia (Valencia)
4.	11	Chris Fallon		116-03	Valencia (Valencia)
5.	12	Mark Gray		97-01	Valencia (Valencia)
6.	12	Nathan Andrews		86-08 PR	Golden Valley (SO)
7.	11	Brian Pape		86-02 PR	Valencia (Valencia)
8.	11	Brandon Ro		76-11 SR	Valencia (Valencia)
9.	10	Cristopher Lopez		74-05	Golden Valley (SO)
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Adam West		5-09.00 PR	Valencia (Valencia)
2.	9	Reagan Noll		5-02.00	Golden Valley (SO)
9	Maximiliano Gabriel		NH	Golden Valley (SO)
10	Kai Wingo		NH	Valencia (Valencia)
12	George Anumba		DNS	Valencia (Valencia)
11	Caden Weiner		NH	Valencia (Valencia)
10	Ryeland Larson		DNS	Golden Valley (SO)
11	Corey Phillips		NH	Valencia (Valencia)
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Christian Kay		12-03.00 PR	Valencia (Valencia)
2.	10	Adam West		11-06.00 PR	Valencia (Valencia)
3.	12	Ryan Stevens		11-00.00	Golden Valley (SO)
4.	12	Morgan Langewisch		10-00.00 PR	Golden Valley (SO)
5.	12	Daniel Franklin		9-06.00	Valencia (Valencia)
6.	9	Alec Walker		9-00.00	Golden Valley (SO)
7.	12	Nathan Andrews		8-06.00	Golden Valley (SO)
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Sam Pica		21-02.00	Valencia (Valencia)
2.	10	Brandon Sabelis		19-01.25	Golden Valley (SO)
3.	11	Elijah Loreto		18-04.25	Golden Valley (SO)
4.	12	Andre Rivera		17-10.25	Golden Valley (SO)
5.	9	Maximiliano Gabriel		17-09.75	Golden Valley (SO)
6.	10	Adam West		17-05.50	Valencia (Valencia)
7.	12	Jacob Valencia		16-08.00 SR	Valencia (Valencia)
8.	12	George Anumba		16-07.75	Valencia (Valencia)
9.	9	Reagan Noll		16-07.25 PR	Golden Valley (SO)
10.	11	Brannon Barber		16-05.00 PR	Valencia (Valencia)
11.	12	Nicholas Milligan		15-07.00	Golden Valley (SO)
12.	10	Albert Tambalo		14-09.75	Golden Valley (SO)
11	Corey Phillips		DNS	Valencia (Valencia)
10	Ryeland Larson		DNS	Golden Valley (SO)
11	Kevin Morris		DNS	Valencia (Valencia)
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tanner Berney		42-06.00	Valencia (Valencia)
2.	10	Kai Wingo		40-11.50	Valencia (Valencia)
3.	10	Brandon Sabelis		38-07.50 PR	Golden Valley (SO)
4.	12	George Anumba		38-04.50	Valencia (Valencia)
5.	10	Adam West		38-00.00 PR	Valencia (Valencia)
6.	12	Andre Rivera		37-06.50	Golden Valley (SO)
7.	11	Brannon Barber		36-01.50 PR	Valencia (Valencia)
8.	9	Maximiliano Gabriel		35-05.25 PR	Golden Valley (SO)
9.	10	Albert Tambalo		32-10.50	Golden Valley (SO)
11	Kevin Morris		DNS	Valencia (Valencia)
12	Jacob Valencia		DNS	Valencia (Valencia)
 
Girls 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Jaliyah Berkley		12.40a PR (2.1)	Valencia (Valencia)
2.	10	Juliana Anauakpado		12.91a (2.1)	Valencia (Valencia)
3.	12	Alexxys Banuelos		12.91a PR (2.1)	Golden Valley (SO)
4.	12	Nichole Mayer		13.50a SR (2.1)	Valencia (Valencia)
5.	12	Caterina Santelli		14.23a PR (2.1)	Valencia (Valencia)
10	Clariss Gutierrez		DNS (2.1)	Golden Valley (SO)
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Jaliyah Berkley		26.00a PR (3.3)	Valencia (Valencia)
2.	12	Cheyenne Cheshier		26.27a SR (3.3)	Valencia (Valencia)
3.	11	Jailah Kellar		28.20a (3.3)	Golden Valley (SO)
4.	9	Isabel Antillon		28.32a PR (3.3)	Golden Valley (SO)
5.	12	Takaira Beard		28.55a PR (3.3)	Valencia (Valencia)
6.	12	Victoria Baxter		30.10a PR (3.3)	Valencia (Valencia)
11	Lonyaa Merriweather		DNS (3.3)	Golden Valley (SO)
12	Alexxys Banuelos		DNS (3.3)	Golden Valley (SO)
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Jade Dodley		61.90a	Valencia (Valencia)
2.	11	Lonyaa Merriweather		62.22a SR	Golden Valley (SO)
3.	12	Angelina Maldonado		63.35a SR	Valencia (Valencia)
4.	11	Aubrey Marquez		63.42a SR	Valencia (Valencia)
5.	11	Abbie Rieder		66.44a PR	Valencia (Valencia)
6.	11	Jailah Kellar		67.30a	Golden Valley (SO)
7.	10	Cassandra Ortiz		67.34a	Golden Valley (SO)
10	Clariss Gutierrez		DNS	Golden Valley (SO)
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kristen Walker		2:27.82a SR	Valencia (Valencia)
2.	12	Erin Rodriguez		2:28.32a	Valencia (Valencia)
3.	12	Shannon Agnes		2:31.83a SR	Valencia (Valencia)
4.	11	Aubrey Marquez		2:37.76a PR	Valencia (Valencia)
5.	12	Amanda Finn		2:41.98a PR	Valencia (Valencia)
6.	12	Mikayla Hand		2:47.17a PR	Valencia (Valencia)
7.	11	Marilyn Chavez		2:49.71a	Golden Valley (SO)
10	Brooke Milam		DNS	Golden Valley (SO)
12	Andrea Higgs		DNS	Golden Valley (SO)
12	Kaitlyn Mundy		DNS	Golden Valley (SO)
12	Kristina Wahagheghe		DNS	Golden Valley (SO)
12	Michelle Rodriguez		DNS	Golden Valley (SO)
12	Kianna Schlesinger		DNS	Valencia (Valencia)
12	Allison Kim		DNS	Valencia (Valencia)
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kristen Walker		5:29.42a SR	Valencia (Valencia)
2.	9	Hailey Kirsch		5:33.22a	Valencia (Valencia)
3.	12	Shannon Agnes		5:40.96a	Valencia (Valencia)
4.	12	Amanda Finn		5:55.97a	Valencia (Valencia)
5.	12	Claire Williams		6:07.35a	Valencia (Valencia)
6.	11	Marilyn Chavez		6:10.35a	Golden Valley (SO)
7.	12	Mikayla Hand		6:11.89a PR	Valencia (Valencia)
8.	12	Andrea Higgs		6:34.02a	Golden Valley (SO)
9.	12	Rodriguez Baltazar		6:50.53a	Golden Valley (SO)
10.	12	Kianna Schlesinger		6:56.98a PR	Valencia (Valencia)
11.	12	Kaitlyn Mundy		7:00.47a	Golden Valley (SO)
12.	12	Allison Kim		8:10.75a PR	Valencia (Valencia)
12	Justine Du		DNS	Valencia (Valencia)
12	Jessica Pyon		DNS	Golden Valley (SO)
11	Aylin Gonzalez		DNS	Golden Valley (SO)
10	Brooke Milam		DNS	Golden Valley (SO)
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kristen Walker		12:43.41a SR	Valencia (Valencia)
2.	12	Erin Rodriguez		13:11.95a PR	Valencia (Valencia)
3.	12	Amanda Finn		13:13.55a PR	Valencia (Valencia)
4.	12	Claire Williams		13:56.45a SR	Valencia (Valencia)
12	Justine Du		DNS	Valencia (Valencia)
12	Lexi Hartman		DNS	Valencia (Valencia)
12	Andrea Higgs		DNS	Golden Valley (SO)
12	Kaitlyn Mundy		DNS	Golden Valley (SO)
11	Aylin Gonzalez		DNS	Golden Valley (SO)
9	Hailey Kirsch		DNS	Valencia (Valencia)
12	Kianna Schlesinger		DNS	Valencia (Valencia)
12	Mikayla Hand		DNS	Valencia (Valencia)
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Gunn Kiara		16.64a (2.3)	Golden Valley (SO)
2.	11	MaKenna Stephens		17.95a PR (2.3)	Valencia (Valencia)
3.	12	Gracie Rusk		19.01a (2.3)	Valencia (Valencia)
4.	12	Megan Carbajal		19.04a (2.3)	Valencia (Valencia)
5.	10	Ashley Hanlon		21.10a (2.3)	Golden Valley (SO)
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Juliana Anauakpado		49.61a PR	Valencia (Valencia)
2.	11	MaKenna Stephens		51.38a	Valencia (Valencia)
3.	12	Gunn Kiara		52.13a	Golden Valley (SO)
4.	12	Gracie Rusk		52.31a	Valencia (Valencia)
5.	10	Ashley Hanlon		53.45a	Golden Valley (SO)
6.	12	Ariel McLaurin		53.58a	Golden Valley (SO)
12	Megan Carbajal		DNS	Valencia (Valencia)
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Juliana Anauakpado		52.97a	Valencia (Valencia)
Victoria Baxter
Takaira Beard
Nichole Mayer
Abbie Rieder		54.02a	Valencia (Valencia)
Alexxys Banuelos
Clariss Gutierrez
Jailah Kellar
Lonyaa Merriweather		DNF	Golden Valley (SO)
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jade Dodley		4:43.71a	Valencia (Valencia)
Cassandra Ortiz
Jailah Kellar
Lonyaa Merriweather
Isabel Antillon		DNS	Golden Valley (SO)
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Shyann Franklin		41-06.00	Golden Valley (SO)
2.	12	Me'Lani Brown		40-02.00 PR	Golden Valley (SO)
3.	12	Jade Jordan		35-02.00 SR	Valencia (Valencia)
4.	12	Norma Chavez		31-09.00	Golden Valley (SO)
5.	9	Skylar Ingram		29-03.00 PR	Valencia (Valencia)
6.	10	Danielle Saba		25-10.00	Valencia (Valencia)
12	Shannon Agnes		DNS	Valencia (Valencia)
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Me'Lani Brown		117-07 SR	Golden Valley (SO)
2.	12	Norma Chavez		114-11 PR	Golden Valley (SO)
3.	12	Jade Jordan		101-04 PR	Valencia (Valencia)
4.	10	Shyann Franklin		100-07	Golden Valley (SO)
5.	10	Danielle Saba		68-10 PR	Valencia (Valencia)
6.	9	Skylar Ingram		63-11 PR	Valencia (Valencia)
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Takaira Beard		5-00.00 PR	Valencia (Valencia)
2.	9	Isabel Antillon		4-10.00	Golden Valley (SO)
3.	12	Megan Carbajal		4-04.00	Valencia (Valencia)
10	Chidima Ikonte		DNS	Valencia (Valencia)
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Emma Rudolph		10-01.00 PR	Golden Valley (SO)
2.	12	Rachel Hamilton		9-06.00	Golden Valley (SO)
3.	12	Nichole Mayer		8-00.00	Valencia (Valencia)
3.	10	Nikki Imera		8-00.00	Valencia (Valencia)
9	Madison Hartman		NH	Golden Valley (SO)
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Alexxys Banuelos		16-03.00	Golden Valley (SO)
2.	10	Cassandra Ortiz		14-10.50	Golden Valley (SO)
3.	12	Megan Carbajal		14-08.75 PR	Valencia (Valencia)
4.	12	Takaira Beard		14-04.00 SR	Valencia (Valencia)
5.	12	Emmy Jensen		13-02.00 SR	Valencia (Valencia)
6.	-	Hayley Lavelle		12-09.50 PR	Valencia (Valencia)
7.	12	Victoria Violet		12-05.00 SR	Valencia (Valencia)
8.	9	Madison Hartman		12-03.75 PR	Golden Valley (SO)
9.	12	Jamie Araki		11-08.75	Valencia (Valencia)
10.	12	Lauryn Buiatti		11-07.25 PR	Valencia (Valencia)
12	Breanna Moffett		FOUL	Valencia (Valencia)
12	Cheyenne Cheshier		DNS	Valencia (Valencia)
11	Holley Natzke		DNS	Golden Valley (SO)
12	Hailey Smelser		DNS	Valencia (Valencia)
10	Chidima Ikonte		FOUL	Valencia (Valencia)
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cheyenne Cheshier		36-08.50	Valencia (Valencia)
2.	10	Chidima Ikonte		33-07.00 PR	Valencia (Valencia)
3.	9	Isabel Antillon		30-08.50 PR	Golden Valley (SO)
4.	12	Hailey Smelser		30-03.00 SR	Valencia (Valencia)
5.	11	Holley Natzke		29-06.75 PR	Golden Valley (SO)
6.	12	Victoria Violet		27-08.75 SR	Valencia (Valencia)
7.	12	Lauryn Buiatti		25-09.00 PR	Valencia (Valencia)
8.	12	Jamie Araki		25-06.75	Valencia (Valencia)
9.	-	Hayley Lavelle		25-02.50 PR	Valencia (Valencia)
10.	12	Emmy Jensen		23-10.75 PR	Valencia (Valencia)
12	Takaira Beard		DNS	Valencia (Valencia)
12	Breanna Moffett		FOUL	Valencia (Valencia)
10	Cassandra Ortiz		DNS	Golden Valley (SO)