Coastal Mountain Conference (CMC) Championships

, CA

Results

 
Boys 100 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

1.	12	Brenden Valador	11.47a	Fort Bragg
4.		Marlon Jones	11.65a	Lower Lake
5.		Tristen Rege	11.67a	Cloverdale
6.	11	Shane Giaccani-Reynolds	11.74a	Fort Bragg
8.	12	Jesus Gaona	11.99a	Fort Bragg
9.		Nick Schneider	12.05a	Cloverdale
10.		Jack Farris	12.06a	Kelseyville
12.		Chris Carrizales	12.18a	Clear Lake
14.		Noah Williams	12.19a	Middletown
16.	12	Cadu Whitlock	12.40a	Fort Bragg
18.		Jared Hernandez	12.44a	Middletown
21.		Jeremy Fredricks	12.96a	Kelseyville
22.	12	Ronaldo Macias	13.42a	Fort Bragg
 
100 Meters  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Charles Powell	11.96a	Lower Lake
2.	10	Dominic Gorman	12.04a	Fort Bragg
3.		Michael Giacomini	12.09a	Middletown
4.		Cesar Buenrostro	12.10a	Cloverdale
5.	10	Nathan Fontanilla	12.17a	Fort Bragg
6.		Buck Hunt	12.30a	Cloverdale
8.		Damien Ledesma	12.39a	Kelseyville
9.		Elijah Ray	12.40a	Middletown
9.		Elijah Ray	12.40a	
11.		Casey Chicoine	12.51a	Middletown
12.		Jd(John) Prescott	12.56a	Kelseyville
13.		Matthew Clasen	12.59a	Lower Lake
14.		Jordan Lott	12.73a	Lower Lake
15.	10	Andy Lo	12.94a	Fort Bragg
16.		Carlos Berry	13.09a	Lower Lake
17.		Alejandro Rivera	13.18a	Lower Lake
18.		Evan Dodd	13.57a	Middletown
19.		Brian Cilley	13.76a	Middletown
20.		Brett German	13.83a	Middletown
22.		Mark Breiner	14.06a	Middletown
23.		Evan Holdenreid	14.38a	Kelseyville
24.		Jesse Newsom	14.40a	Middletown
26.		Roy Munoz	14.60a	Kelseyville
 
100 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

2.		Remy Barbiero	11.50a	Sonoma Academy
3.		Walter Isaac	11.55a	Tech High
7.		Alberto Lopez	11.75a	Upper Lake
11.		Jacob Worthy	12.16a	RV Christian
12.		Enrique Villasenor	12.18a	Calistoga
15.		Forrest Nason	12.23a	RV Christian
17.		Bailey Williams	12.41a	Tech High
19.		Isaac Nevarez	12.60a	Upper Lake
20.		Evan Walters	12.80a	Tech High
 
100 Meters  Junior Varsity NCL2 - Finals x

7.		Tyler Hawkins	12.38a	RV Christian
10.		Willie Maples	12.46a	RV Christian
21.		Alex Serrano	13.91a	Upper Lake
25.		Sahaj Baweja	14.46a	Tech High
25.		Sahaj Baweja	14.46a	
 
200 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Tristen Rege	23.58a	Cloverdale
2.	12	Paul Gorman, Jr.		23.66a	Fort Bragg
4.	12	Brenden Valador	23.81a	Fort Bragg
5.		Marlon Jones	24.02a	Lower Lake
6.		Jack Farris	24.02a	Kelseyville
7.	12	Jesus Gaona	24.41a	Fort Bragg
8.		Jorge Morales	24.49a	Middletown
10.		Alfio Basile	24.91a	St. Helena
11.		Nick Schneider	25.00a	Cloverdale
16.	12	Cadu Whitlock	25.84a	Fort Bragg
21.		Chris Carrizales	26.56a	Clear Lake
22.		Jeremy Fredricks	27.22a	Kelseyville
 
200 Meters  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.	10	Dominic Gorman	24.82a	Fort Bragg
2.		Charles Powell	24.98a	Lower Lake
3.		Buck Hunt	25.12a	Cloverdale
4.	10	Hector Arenas	25.93a	Fort Bragg
6.		Casey Chicoine	26.28a	Middletown
7.		Cesar Buenrostro	26.35a	Cloverdale
8.		Jd(John) Prescott	26.57a	Kelseyville
9.		Angel Jauregui	26.66a	Lower Lake
10.		Lukas Molinero	26.86a	Kelseyville
11.		Jordan Lott	26.88a	Lower Lake
12.		Matthew Clasen	27.32a	Lower Lake
13.		Carlos Berry	27.37a	Lower Lake
15.	10	Andy Lo	28.11a	Fort Bragg
16.		Brett German	28.56a	Middletown
17.		Evan Dodd	28.81a	Middletown
 
200 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

3.		Chase Doolittle	23.71a	St Vincent
9.		Walter Isaac	24.72a	Tech High
12.		Alberto Lopez	25.12a	Upper Lake
13.		Brian Pham	25.28a	Tech High
14.		Forrest Nason	25.50a	RV Christian
15.		Matteo Della-Santina	25.56a	Sonoma Academy
17.		Alex Guidry	25.89a	Tech High
18.		Jacob Worthy	25.90a	RV Christian
19.		Jon Hirsch	26.34a	Tech High
20.		August O'Neil	26.54a	Sonoma Academy
23.		Evan Walters	28.43a	Tech High
 
200 Meters  Junior Varsity NCL2 - Finals x

5.		Willie Maples	26.22a	RV Christian
14.		Scotty Dolan	27.90a	RV Christian
18.		Alex Serrano	29.41a	Upper Lake
19.		Sahaj Baweja	29.45a	Tech High
19.		Sahaj Baweja	29.45a	
 
400 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

1.	12	Paul Gorman, Jr.		51.71a	Fort Bragg
3.		Alfio Basile	53.64a	St. Helena
4.	12	Jesus Gaona	53.67a	Fort Bragg
6.		Brenden Steele	54.69a	Middletown
8.		Francisco Duarte	55.69a	Kelseyville
 
400 Meters  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Charles Powell	55.87a	Lower Lake
2.	10	Hector Arenas	56.92a	Fort Bragg
3.		Angel Jauregui	58.26a	Lower Lake
4.		Zack Taylor	58.49a	Kelseyville
5.		Hanzel Pelcastre	1:01.97a	Lower Lake
7.		Brian Cilley	1:03.22a	Middletown
8.		Alejandro Rivera	1:04.59a	Lower Lake
9.		Robert Landgraf	1:06.27a	Lower Lake
10.		Jack Schroeder	1:07.03a	Lower Lake
12.		Evan Holdenreid	1:08.63a	Kelseyville
 
400 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

2.		Chase Doolittle	51.95a	St Vincent
5.		Guillermo Moya	54.15a	Tech High
7.		Matteo Della-Santina	55.34a	Sonoma Academy
9.		Bailey Williams	55.74a	Tech High
10.		Alex Guidry	55.88a	Tech High
11.		Eduardo Garcia	56.22a	Sonoma Academy
12.		Brian Pham	56.59a	Tech High
13.		Jon Hirsch	59.90a	Tech High
14.		Bryan Avina	1:00.86a	Calistoga
 
400 Meters  Junior Varsity NCL2 - Finals x

6.		Jared Martens	1:03.11a	RV Christian
11.		Sahaj Baweja	1:07.85a	Tech High
11.		Sahaj Baweja	1:07.85a	
13.		Nathan Engelhorn	1:10.82a	Tech High
 
800 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

5.		Jacob Olson	2:09.46a	Middletown
7.	12	Elias Lehnhardt	2:11.85a	Fort Bragg
8.		John Baker	2:12.34a	St. Helena
9.		Brenden Steele	2:12.36a	Middletown
10.	12	Chase Waddington	2:13.64a	Fort Bragg
11.		Nicholas Przbylinski	2:13.85a	St. Helena
11.		Nicholas Przbylinski	2:13.85a	
12.		Rusty Frank	2:14.07a	St. Helena
15.		Tanner Tarelli	2:14.69a	Middletown
17.		Edwin Fero	2:17.60a	St. Helena
19.	11	Luc Lamblot	2:20.31a	Fort Bragg
21.		Nick Riley	2:25.79a	Cloverdale
24.		Gerardo Rodriguez	2:31.34a	Lower Lake
 
800 Meters  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Angel Jauregui	2:18.88a	Lower Lake
5.		Brandon Dickey	2:24.18a	Clear Lake
6.		Hanzel Pelcastre	2:27.69a	Lower Lake
8.		Jeff Amendola	2:30.71a	Kelseyville
9.		Justin Perez	2:32.16a	Kelseyville
10.		Carlos Avelar	2:34.61a	Lower Lake
13.		Joel Mendoza	2:40.85a	Cloverdale
15.		Jack Schroeder	2:43.13a	Lower Lake
16.		Sterling Nicholson	2:46.10a	Cloverdale
17.		Tyler Olson	3:35.97a	Middletown
 
800 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Joey Johnson	2:04.07a	Sonoma Academy
2.		David Ramirez	2:05.50a	Tech High
3.		Kheva Mann	2:06.57a	Sonoma Academy
4.		Wes Methum	2:08.31a	Rincon Valle
6.		Jacob Hartwick	2:11.66a	Tech High
13.		Eduardo Garcia	2:14.42a	Sonoma Academy
14.		Matthew Boyd	2:14.64a	Tech High
16.		Cole Levy	2:15.76a	Tech High
18.		Anthony Camiccia	2:20.14a	Tech High
20.		Josh Palmgren	2:22.27a	Rincon Valle
22.		Gustavo Herrera	2:27.26a	Calistoga
23.		Bryan Avina	2:30.58a	Calistoga
25.		Kaed Sanders	2:36.18a	Point Arena
 
800 Meters  Junior Varsity NCL2 - Finals x

2.		Jeremy Sherman	2:21.72a	Sonoma Academy
3.		Scotty Dolan	2:23.03a	RV Christian
4.		Carlos Skolnick	2:23.64a	Sonoma Academy
7.		Auden Reid-McLaughlin	2:28.81a	Sonoma Academy
11.		John Demanto	2:36.70a	St Vincent
12.		Blake Noble	2:40.38a	Upper Lake
14.		Jay Schmidt	2:40.93a	Point Arena
 
1600 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

5.		Jesus Blanco	4:45.15a	St. Helena
6.		Andre Williams	4:46.40a	Kelseyville
8.		Rusty Frank	4:49.07a	St. Helena
10.		Roberto Lozano	4:50.97a	Kelseyville
11.		Deigo Munoz	4:54.77a	Middletown
18.		Josue Blanco	5:02.04a	St. Helena
21.	12	Elias Lehnhardt	5:05.63a	Fort Bragg
23.		Tanner Tarelli	5:11.24a	Middletown
24.		Jordi Ramirez	5:13.86a	St. Helena
25.		Austin Farris	5:15.07a	Kelseyville
26.		Gerardo Rodriguez	5:15.09a	Lower Lake
27.		Nick Riley	5:26.57a	Cloverdale
28.		Juan Gutierrez	5:26.92a	Cloverdale
29.		Antonio Velasquez	5:28.51a	Kelseyville
31.	12	Ryan Waddington	5:31.00a	Fort Bragg
33.	12	Sam Russell	5:34.60a	Fort Bragg
35.		Parker Spadaro	5:44.57a	Middletown
 
1600 Meters  Junior Varsity NCL1 - Finals x

2.	10	Oscar Hernandez	5:10.70a	Fort Bragg
3.		Joel Mendoza	5:20.32a	Cloverdale
4.		Justin Perez	5:23.89a	Kelseyville
5.		Hanzel Pelcastre	5:24.98a	Lower Lake
6.		Jeff Amendola	5:27.87a	Kelseyville
7.		Ethan Wynacht	5:29.50a	Clear Lake
12.		Jack Schroeder	5:44.69a	Lower Lake
14.		Dimitri Imbrunetti	5:46.04a	Middletown
17.		Brandon Law	6:02.64a	Lower Lake
18.		Sterling Nicholson	6:03.10a	Cloverdale
 
1600 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Joey Johnson	4:29.80a	Sonoma Academy
2.		Kheva Mann	4:31.81a	Sonoma Academy
3.		Wes Methum	4:35.02a	Rincon Valle
4.		David Ramirez	4:40.05a	Tech High
7.		Brendan Loftus	4:47.82a	Sonoma Academy
9.		Matthew Boyd	4:50.75a	Tech High
12.		Cole Levy	4:55.31a	Tech High
13.		Morgan Piper Cordova	4:56.21a	Sonoma Academy
14.		Daniel Montanez	4:57.23a	Calistoga
15.		Josh Palmgren	4:57.30a	Rincon Valle
16.		Anthony Camiccia	4:57.85a	Tech High
17.		Caspian Morast	5:01.19a	Sonoma Academy
19.		Barry Griffin	5:03.45a	Point Arena
19.		Barry Griffin	5:03.45a	
20.		Tristan Atkinson	5:04.18a	Tech High
22.		Jack Roney	5:07.95a	Sonoma Academy
30.		Gustavo Herrera	5:29.72a	Calistoga
32.		Alejandro Alfaro	5:34.41a	Calistoga
34.		Joshua Gaitan	5:40.30a	Tech High
 
1600 Meters  Junior Varsity NCL2 - Finals x

1.		Jeremy Sherman	5:08.34a	Sonoma Academy
8.		Nathan Engelhorn	5:29.94a	Tech High
9.		Carlos Skolnick	5:31.21a	Sonoma Academy
10.		Auden Reid-McLaughlin	5:32.07a	Sonoma Academy
11.		Matthew Eidenberger	5:33.30a	Point Arena
13.		Blake Noble	5:45.00a	Upper Lake
15.		Allan Farfan Canales	5:53.71a	Sonoma Academy
16.		Jay Schmidt	5:55.84a	Point Arena
 
3200 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

5.		Roberto Lozano	10:44.77a	Kelseyville
6.		Jesus Blanco	10:51.86a	St. Helena
7.		Andre Williams	10:56.98a	Kelseyville
11.		Gerry Schweiger	11:34.94a	St. Helena
13.		Gerardo Rodriguez	11:54.49a	Lower Lake
15.		Josue Blanco	12:06.22a	St. Helena
16.		Parker Spadaro	12:14.18a	Middletown
17.	12	Sam Russell	12:34.92a	Fort Bragg
19.	11	Max Whaley	13:09.49a	Fort Bragg
 
3200 Meters  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.	10	Oscar Hernandez	11:24.02a	Fort Bragg
3.		Joel Mendoza	12:39.95a	Cloverdale
4.		Ethan Wynacht	12:39.98a	Clear Lake
5.		Dimitri Imbrunetti	12:53.55a	Middletown
7.		Angel Acosta	13:30.45a	Kelseyville
8.		Brandon Law	14:24.43a	Lower Lake
9.		Jack Schroeder	16:01.94a	Lower Lake
 
3200 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Wes Methum	10:16.51a	Rincon Valle
2.		Joey Johnson	10:19.28a	Sonoma Academy
3.		Kheva Mann	10:31.33a	Sonoma Academy
4.		Brendan Loftus	10:34.83a	Sonoma Academy
8.		Daniel Montanez	11:06.90a	Calistoga
9.		Morgan Piper Cordova	11:15.28a	Sonoma Academy
10.		Josh Palmgren	11:26.20a	Rincon Valle
12.		Caspian Morast	11:46.76a	Sonoma Academy
14.		Jackson Blake	11:59.47a	Tech High
18.		Joshua Gaitan	13:08.03a	Tech High
20.		Alejandro Alfaro	13:24.03a	Calistoga
 
3200 Meters  Junior Varsity NCL2 - Finals x

2.		Jeremy Sherman	12:23.57a	Sonoma Academy
6.		Blake Noble	13:06.92a	Upper Lake
 
110m Hurdles - 39"  Varsity NCL1 - Finals x

2.	12	Jasper Estes	16.98a	Fort Bragg
5.	12	Matthew Matson	18.45a	Fort Bragg
8.		Luis Pelcastre	21.20a	Lower Lake
 
110m Hurdles - 39"  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.	9	Eric Portillo	17.13a	Fort Bragg
2.		Robert Landgraf	18.51a	Lower Lake
3.		Evan Dodd	18.69a	Middletown
4.		Zack Taylor	19.36a	Kelseyville
5.		Romeo Barrientos	20.18a	Lower Lake
6.		Carlos Avelar	21.54a	Lower Lake
7.		David Burk	22.29a	Lower Lake
8.		Evan Holdenreid	22.99a	Kelseyville
 
110m Hurdles - 39"  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Robbie Leng	16.64a	RV Christian
3.		Giorgio Cassata	17.48a	Sonoma Academy
4.		David Becerra	18.45a	Upper Lake
6.		Enrique Villasenor	20.46a	Calistoga
7.		David Maza	21.00a	Tech High
 
300m Hurdles - 36"  Varsity NCL1 - Finals x

1.	11	Shane Giaccani-Reynolds	43.25a	Fort Bragg
4.		Luis Pelcastre	46.25a	Lower Lake
5.	12	Jasper Estes	46.36a	Fort Bragg
6.		Malick Koly	46.66a	St. Helena
7.	12	Matthew Matson	47.56a	Fort Bragg
10.		Deigo Munoz	48.84a	Middletown
13.		Garret Pina	51.90a	St. Helena
 
300m Hurdles - 36"  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.	9	Eric Portillo	45.05a	Fort Bragg
2.		Robert Landgraf	49.76a	Lower Lake
3.		Romeo Barrientos	49.77a	Lower Lake
4.		Zack Taylor	50.48a	Kelseyville
5.		Brian Cilley	54.88a	Middletown
6.		Carlos Avelar	56.49a	Lower Lake
7.		Evan Holdenreid	57.75a	Kelseyville
 
300m Hurdles - 36"  Varsity NCL2 - Finals x

2.		David Becerra	43.87a	Upper Lake
3.		Giorgio Cassata	45.11a	Sonoma Academy
8.		Nick Dolan	48.19a	RV Christian
9.		Alec Woodyatt	48.73a	St Vincent
11.		Jacob Hartwick	49.28a	Tech High
12.		Daniel Montanez	50.11a	Calistoga
14.		David Maza	51.90a	Tech High
15.		Jack Roney	52.53a	Sonoma Academy
16.		Jon Hirsch	55.36a	Tech High
 
4x100 Relay  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Shane Giaccani-Reynolds
Austin Trujillo
Brenden Valador
Paul Gorman, Jr.		45.45a	Fort Bragg
4.	-		47.19a	Middletown
7.	-		47.39a	Kelseyville
8.	-		48.67a	St. Helena
 
4x100 Relay  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.	-		48.49a	Middletown
3.	-		50.25a	Fort Bragg
4.	-		51.33a	Cloverdale
5.	-		53.73a	Kelseyville
 
4x100 Relay  Varsity NCL2 - Finals x

2.	-		46.08a	St Vincent
3.	-		46.85a	Sonoma Academy
5.	-		47.23a	Rincon Valley Christ...
6.	-		47.25a	Tech High
9.	-		55.33a	Upper Lake
 
4x100 Relay  Junior Varsity NCL2 - Finals x

2.	-		49.08a	Rincon Valley Christ...
 
4x400 Relay  Varsity NCL1 - Finals x

2.	-		3:43.71a	Fort Bragg
3.	-		3:50.09a	Middletown
4.	-		4:02.08a	St. Helena
5.	-		4:03.49a	Cloverdale
 
4x400 Relay  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.	-		3:51.62a	Fort Bragg
2.	-		4:00.02a	Lower Lake
3.	-		4:14.97a	Middletown
4.	-		4:40.77a	Kelseyville
 
4x400 Relay  Varsity NCL2 - Finals x

1.	-		3:42.19a	Tech High
 
Shot Put - 10lb  Junior Varsity NCL1 - Finals x

2.		Mark Breiner	38-10.75	Middletown
3.		Virgil Ellis	37-02.75	Lower Lake
5.		Brian Sanchez	33-08.00	Lower Lake
6.		Troy Cole	33-04.25	Willits
7.		Bryson Trask	33-01.50	Lower Lake
8.		Tristan Leard	32-07.25	Lower Lake
9.		Bryan Ortiz	32-02.50	Kelseyville
10.		Jesus Betancourt	31-02.25	Lower Lake
11.		Saul Duran	29-11.50	Kelseyville
12.		Michael Jamison	29-03.00	Lower Lake
13.		Eddy Garcia	29-00.50	Kelseyville
14.		Quintin Scott	28-07.50	Clear Lake
15.		Roy Munoz	27-09.00	Kelseyville
 
Shot Put - 10lb  Junior Varsity NCL2 - Finals x

1.		Kyle Molder	39-09.50	Rincon Valle
4.		Josiah Ranteesi	36-09.00	Rincon Valle
 
Shot Put - 12lb  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Will Smith	47-02.00	Willits
2.		Tony Macias	42-05.00	St. Helena
3.		Alex Thoman	40-05.00	Clear Lake
5.	12	Ronaldo Macias	36-03.00	Fort Bragg
6.		Vicente Alcantar	36-02.50	St. Helena
7.		Colton Hall	36-00.25	Middletown
8.		Jahaiver Otero	34-07.25	St. Helena
9.	12	Ryan Ahumada	33-10.00	Fort Bragg
10.		Donald Elder	30-08.00	Middletown
 
Shot Put - 12lb  Varsity NCL2 - Finals x

4.		Will Tarrant	39-02.00	St Vincent
4.		Will Tarrant	39-02.00	
11.		Henry Carey	27-00.00	Tech High
12.		Gibran Hassan	24-10.00	Sonoma Academy
12.		Gibran Hassan	24-10.00	
 
Discus - 1.6kg  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Will Smith	162-10	Willits
1.		Will Smith	162-10	Willits
2.		Justin Hawkins	118-11	Willits
2.		Justin Hawkins	118-11	Willits
3.	12	Ronaldo Macias	117-06	Fort Bragg
4.		Nick Billeci	112-08	Middletown
4.		Nick Billeci	112-08	Middletown
5.		Colton Hall	108-07	Middletown
5.		Colton Hall	108-07	Middletown
6.		Alex Thoman	104-11	Clear Lake
6.		Alex Thoman	104-11	Clear Lake
7.		Tony Macias	104-06	St. Helena
7.		Tony Macias	104-06	St. Helena
8.		Mitchell McKinley	102-07	Willits
8.		Mitchell Mckinley	102-07	Willits
9.		Andrew Avila	100-02	Clear Lake
9.		Andrew Avila	100-02	Clear Lake
10.		Justin Davis	98-00	St. Helena
11.		Colten Horger	97-09	Willits
14.	12	Ryan Ahumada	93-11	Fort Bragg
15.		Donald Elder	91-03	Middletown
16.		Rex Smith	86-10	Willits
19.		Darrell Mondfrans	85-07	Kelseyville
 
Discus - 1.6kg  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Virgil Ellis	96-11	Lower Lake
1.		Virgil Ellis	96-11	Lower Lake
2.		Bryson Trask	96-06	Lower Lake
2.		Bryson Trask	96-06	Lower Lake
5.		Jesus Betancourt	88-06	Lower Lake
5.		Brian Sanchez	88-06	Lower Lake
5.		Jesus Betancourt	88-06	Lower Lake
6.		Brian Sanchez	88-06	Lower Lake
7.		Mark Breiner	86-03	Middletown
7.		Mark Breiner	86-03	Middletown
8.		Tristan Leard	75-08	Lower Lake
8.		Tristan Leard	75-03	Lower Lake
9.		Michael Jamison	73-05	Lower Lake
9.		Michael Jamison	73-05	Lower Lake
10.		Roman Knight	73-04	Willits
11.		Bryan Ortiz	70-06	Kelseyville
12.		Quintin Scott	70-05	Clear Lake
13.		Seth Mix	69-00	Clear Lake
14.		Michael Annand	68-05	Lower Lake
15.		Casey Chicoine	67-08	Middletown
16.	10	Victor Varelas	66-01	Fort Bragg
17.	9	James Nelson	54-02	Fort Bragg
18.		Troy Cole	53-01	Willits
19.		Saul Duran	51-09	Kelseyville
 
Discus - 1.6kg  Varsity NCL2 - Finals x

12.		August O'Neil	96-03	Sonoma Academy
13.		Nick Dolan	94-09	RV Christian
17.		David Becerra	86-04	Upper Lake
18.		Jeremy Hereford	85-08	Upper Lake
18.		Jeremy Hereford	85-08	
20.		Matthew Willard	76-07	Upper Lake
21.		Mason Pierce	69-11	Tech High
 
Discus - 1.6kg  Junior Varsity NCL2 - Finals x

3.		Josiah Ranteesi	92-08	RV Christian
3.		Josiah Ranteesi	92-08	Rincon Valley Christ...
4.		Kyle Molder	91-04	Rincon Valley Christ...
4.		Kyle Molder	91-04	RV Christian
20.		Alex Serrano	50-04	Upper Lake
 
Discus - 1.6kg  Varsity NCL1 - Prelims x

1.		Will Smith	130-04	Willits
2.		Justin Hawkins	115-06	Willits
3.	12	Ronaldo Macias	115-02	Fort Bragg
4.		Nick Billeci	112-08	Middletown
5.		Colton Hall	108-07	Middletown
6.		Tony Macias	104-06	St. Helena
7.		Alex Thoman	103-02	Clear Lake
8.		Mitchell McKinley	102-07	Willits
9.		Andrew Avila	100-02	Clear Lake
10.		Justin Davis	98-00	St. Helena
11.		Colten Horger	97-09	Willits
14.	12	Ryan Ahumada	93-11	Fort Bragg
15.		Donald Elder	91-03	Middletown
16.		Rex Smith	86-10	Willits
19.		Darrell Mondfrans	85-07	Kelseyville
 
Discus - 1.6kg  Junior Varsity NCL1 - Prelims x

1.		Virgil Ellis	96-11	Lower Lake
2.		Bryson Trask	93-01	Lower Lake
5.		Jesus Betancourt	88-06	Lower Lake
6.		Brian Sanchez	84-09	Lower Lake
7.		Mark Breiner	79-05	Middletown
8.		Tristan Leard	75-08	Lower Lake
9.		Michael Jamison	73-05	Lower Lake
10.		Roman Knight	73-04	Willits
11.		Bryan Ortiz	70-06	Kelseyville
12.		Quintin Scott	70-05	Clear Lake
13.		Seth Mix	69-00	Clear Lake
14.		Michael Annand	68-05	Lower Lake
15.		Casey Chicoine	67-08	Middletown
16.	10	Victor Varelas	66-01	Fort Bragg
17.		Troy Cole	58-01	Willits
18.	9	James Nelson	54-02	Fort Bragg
19.		Saul Duran	51-09	Kelseyville
 
Discus - 1.6kg  Varsity NCL2 - Prelims x

12.		August O'Neil	96-03	Sonoma Academy
13.		Nick Dolan	94-09	Rincon Valley Christ...
17.		David Becerra	86-04	Upper Lake
18.		Jeremy Hereford	85-08	Upper Lake
18.		Jeremy Hereford	85-08	
20.		Matthew Willard	76-07	Upper Lake
21.		Mason Pierce	69-11	Technology
 
Discus - 1.6kg  Junior Varsity NCL2 - Prelims x

3.		Josiah Ranteesi	90-11	Rincon Valley Christ...
4.		Kyle Molder	90-05	Rincon Valley Christ...
20.		Alex Serrano	50-04	Upper Lake
 
High Jump  Varsity NCL1 - Finals x

6.	12	Jasper Estes	5-04.00	Fort Bragg
7.		Jared Hernandez	5-02.00	Middletown
7.	12	Austin Trujillo	5-02.00	Fort Bragg
7.	12	Cadu Whitlock	5-02.00	Fort Bragg
10.	11	Brandon Lugar	5-02.00	Fort Bragg
10.		Edwin Fero	5-02.00	St. Helena
12.	11	Myles Anderson	5-00.00	Fort Bragg
12.		Nick Schneider	5-00.00	Cloverdale
12.		Jake Dillon	5-00.00	St. Helena
16.	12	Ryan Waddington	5-00.00	Fort Bragg
 
High Jump  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Ross Sceales	5-06.00	Cloverdale
2.		Carlos Berry	5-04.00	Lower Lake
3.		Damien Ledesma	5-02.00	Kelseyville
5.		Lukas Molinero	4-10.00	Kelseyville
7.		Evan Dodd	4-08.00	Middletown
9.		Elijah Ray	4-02.00	Middletown
9.		Elijah Ray	4-02.00	
 
High Jump  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Jacob Worthy	6-00.00	Rincon Valle
2.		Robbie Leng	5-10.00	Rincon Valle
3.		Chase Doolittle	5-08.00	St Vincent
4.		Calvin Jenkins	5-06.00	Tech High
5.		Gibran Hassan	5-04.00	Sonoma Academy
5.		Gibran Hassan	5-04.00	
15.		Alec Woodyatt	5-00.00	St Vincent
17.		David Maza	4-10.00	Tech High
 
High Jump  Junior Varsity NCL2 - Finals x

4.		Trevor Mandehall	5-02.00	Rincon Valle
5.		Scotty Dolan	4-10.00	Rincon Valle
8.		Blake Noble	4-06.00	Upper Lake
 
Pole Vault  Varsity NCL1 - Finals x

1.	12	Chase Waddington	12-00.00	Fort Bragg
3.	12	Ryan Waddington	10-06.00	Fort Bragg
4.	11	Max Whaley	9-06.00	Fort Bragg
5.		Aiden Isaia	9-06.00	Middletown
 
Pole Vault  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Brandon Dickey	9-00.00	Clear Lake
2.		Quintin Scott	7-00.00	Clear Lake
3.		Dimitri Imbrunetti	6-00.00	Middletown
 
Pole Vault  Varsity NCL2 - Finals x

2.		Roger Chevalier	10-06.00	Tech High
6.		Tristan Atkinson	9-06.00	Tech High
7.		Nick Dolan	9-00.00	Rincon Valle
8.		David Maza	8-00.00	Tech High
 
Long Jump  Varsity NCL1 - Finals x

2.		Noah Williams	18-06.00	Middletown
3.	12	Elias Lehnhardt	18-04.50	Fort Bragg
6.		Luis Pelcastre	17-07.50	Lower Lake
8.		Aiden Bertolino-Haley	17-04.00	Willits
10.		Malick Koly	16-08.50	St. Helena
11.	12	Austin Trujillo	16-07.00	Fort Bragg
14.		Jeremy Fredricks	15-05.00	Kelseyville
16.		Austin Heller	15-04.75	Willits
17.	11	Brandon Lugar	14-11.50	Fort Bragg
19.	11	Myles Anderson	14-10.75	Fort Bragg
 
Long Jump  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Jd(John) Prescott	18-00.00	Kelseyville
2.		Jordan Lott	17-08.75	Lower Lake
3.		Alejandro Rivera	17-00.50	Lower Lake
4.		Lukas Molinero	17-00.25	Kelseyville
5.		Damien Ledesma	16-11.50	Kelseyville
5.		Elijah Ray	16-11.50	Middletown
5.		Elijah Ray	16-11.50	
8.		Romeo Barrientos	15-11.00	Lower Lake
10.		Jacob Blair	14-09.00	Middletown
11.	10	Andy Lo	14-07.75	Fort Bragg
15.	10	Oscar Hernandez	13-05.50	Fort Bragg
16.		Brandon Dickey	13-05.00	Clear Lake
 
Long Jump  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Remy Barbiero	20-00.75	Sonoma Academy
4.		Eduardo Garcia	17-08.50	Sonoma Academy
5.		Guillermo Moya	17-08.00	Tech High
7.		Robbie Leng	17-07.00	Rincon Valle
9.		Matteo Della-Santina	17-03.00	Sonoma Academy
12.		Barry Griffin	16-06.50	Point Arena
12.		Barry Griffin	16-06.50	
13.		Cole Levy	15-06.50	Tech High
14.		Isaac Nevarez	15-05.00	Upper Lake
17.		Forrest Nason	14-11.50	Rincon Valle
20.		Walter Isaac	13-10.50	Tech High
21.		Evan Walters	11-03.50	Tech High
 
Long Jump  Junior Varsity NCL2 - Finals x

7.		Trevor Mandehall	16-09.50	Rincon Valle
9.		Tyler Hawkins	15-05.25	Rincon Valle
12.		Willie Maples	14-02.00	Rincon Valle
13.		Alex Serrano	13-10.00	Upper Lake
14.		Jared Martens	13-06.00	Rincon Valle
17.		Nathan Engelhorn	13-04.50	Tech High
 
Triple Jump  Varsity NCL1 - Finals x

2.	12	Austin Trujillo	37-08.75	Fort Bragg
5.		Noah Williams	37-03.75	Middletown
6.	12	Elias Lehnhardt	36-07.50	Fort Bragg
7.	12	Jasper Estes	36-06.50	Fort Bragg
9.		Aiden Bertolino-Haley	34-08.00	Willits
10.		Jorge Morales	33-03.75	Middletown
11.		Jared Hernandez	33-01.75	Middletown
12.		Luis Pelcastre	33-01.00	Lower Lake
14.		Garret Pina	32-03.00	St. Helena
 
Triple Jump  Junior Varsity NCL1 - Finals x

1.		Jd(John) Prescott	37-09.75	Kelseyville
2.	10	Nathan Fontanilla	36-09.50	Fort Bragg
3.		Alejandro Rivera	35-02.50	Lower Lake
4.		Jacob Blair	33-01.25	Middletown
5.		Brian Cilley	32-07.25	Middletown
 
Triple Jump  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Remy Barbiero	41-01.50	Sonoma Academy
3.		August O'Neil	37-04.25	Sonoma Academy
4.		Guillermo Moya	37-04.25	Tech High
8.		Alberto Lopez	35-03.75	Upper Lake
13.		Jacob Hartwick	32-04.50	Tech High
 
Triple Jump  Junior Varsity NCL2 - Finals x

6.		Jared Martens	30-06.00	Rincon Valle
 
Girls 100 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Kelsey Lemoine	13.20a	Middletown
2.		Sophie Bunge	13.39a	St. Helena
3.		Molly Blakeley	13.76a	St. Helena
7.	9	Hope Keaton	13.92a	Fort Bragg
8.		Mackenzie Taylor	14.14a	Kelseyville
9.	10	Skyler Saunders	14.14a	Fort Bragg
12.		Charlotte Holder	14.50a	St. Helena
13.		Madison Boyd	14.50a	Kelseyville
14.		Natalie Jekel	14.56a	Middletown
15.	12	Reilly Hackett	14.63a	Fort Bragg
17.	12	Elizabeth Reyes	14.68a	Fort Bragg
18.		Eden Winneford	14.73a	Cloverdale
19.		Jordan Peters	14.78a	Clear Lake
21.		Lupita Gonzales	14.87a	Cloverdale
23.		Savannah Creager	14.90a	Middletown
28.		Maria Sanchez	15.11a	Willits
30.		Jamie Rainey	15.18a	Middletown
31.		Bryanna High-Young	15.18a	Middletown
33.		Carina Martinez	15.24a	Clear Lake
34.	12	Annalyssa Christensen	15.27a	Fort Bragg
35.	12	Kayla Andersen	15.30a	Fort Bragg
37.		Dennae Taylor	15.39a	Middletown
38.		Patricia Nelson	15.81a	Middletown
39.		Sami Santana	15.96a	Cloverdale
40.	11	Carla Rodriguez	16.26a	Fort Bragg
41.		Tawnie Nell	17.04a	Lower Lake
 
100 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

4.		Catie Johanson	13.85a	Sonoma Acade
5.		Azure Siraco	13.86a	Sonoma Acade
6.		Taylor Gallagher	13.90a	St Vincent
6.		Taylor Gallagher	13.90a	
10.		Maggie Fletcher	14.23a	Rincon Valle
11.		Helen Nguyen	14.25a	Tech High Sc
16.		Anika Ahlstrom	14.66a	Rincon Valle
20.		Fernanda Rivera	14.79a	Tech High Sc
22.		Daniella Estrada	14.89a	Upper Lake
24.		Nicole Caddell	14.94a	Sonoma Acade
24.		Nicole Caddell	14.94a	
25.		Shelby Murphy	14.95a	
25.		Shelby Murphy	14.95a	St Vincent
26.		Nastasia Cullen	15.02a	Upper Lake
27.		Chloe Hernadez	15.08a	St Vincent
27.		Chloe Hernadez	15.08a	
29.		Valerie Roque	15.11a	Tech High Sc
32.		Aveen Dulai	15.20a	Tech High Sc
36.		Monica Lopez	15.31a	St Vincent
 
200 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Kelsey Lemoine	27.55a	Middletown
2.		Camille Donald	28.03a	Clear Lake
2.		Camille Donald	28.03a	
3.		Molly Blakeley	28.26a	St. Helena
5.		Tianna Jardstrom	28.96a	Clear Lake
7.	11	Dayanna Cervantes	29.53a	Fort Bragg
10.		Mackenzie Taylor	29.75a	Kelseyville
12.	10	Skyler Saunders	29.84a	Fort Bragg
14.	9	Hope Keaton	30.14a	Fort Bragg
16.		Charlotte Holder	30.74a	St. Helena
17.	12	Madalyn Rodriguez	30.80a	Fort Bragg
18.		Eden Winneford	30.86a	Cloverdale
19.	12	Reilly Hackett	31.28a	Fort Bragg
20.		Nicole Stevens	31.28a	Kelseyville
23.		Jenna DeVincenzi	31.66a	St. Helena
25.		Maria Sanchez	31.94a	Willits
27.		Emily Reim	32.17a	Middletown
28.		Sami Santana	33.12a	Cloverdale
29.		Samantha Scott	34.60a	Lower Lake
 
200 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

4.		Leah Haley	28.66a	Tech High Sc
6.		Taylor Gallagher	29.21a	St Vincent
6.		Taylor Gallagher	29.21a	
8.		Azure Siraco	29.64a	Sonoma Acade
9.		Caroline Chamber	29.71a	Rincon Valle
11.		Helen Nguyen	29.84a	Tech High Sc
13.		Maggie Fletcher	29.85a	Rincon Valle
15.		Nastasia Cullen	30.53a	Upper Lake
21.		Valerie Roque	31.37a	Tech High Sc
22.		Meave Peterson	31.38a	Sonoma Acade
24.		Anika Ahlstrom	31.71a	Rincon Valle
26.		Aveen Dulai	32.14a	Tech High Sc
 
400 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

5.		Grace Southern	1:07.28a	Middletown
6.	12	Madisyn Pyorre	1:08.08a	Fort Bragg
7.		Amber Frank	1:08.71a	St. Helena
10.		Elizabeth Wetmore	1:09.92a	Lower Lake
11.		Nicole Stevens	1:10.88a	Kelseyville
12.		Sayra Cacho	1:11.51a	Kelseyville
13.		Jenna DeVincenzi	1:11.61a	St. Helena
14.		Isabelle Ortiz	1:12.51a	St. Helena
15.		Ellie Bazzano	1:14.80a	Middletown
--		12	Madalyn Rodriguez		FS	Fort Bragg
 
400 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Jada Roberts	1:04.05a	Tech High Sc
2.		Caroline Chamber	1:04.75a	Rincon Valle
3.		Maddy Glenn	1:04.94a	Sonoma Acade
4.		Leah Haley	1:06.16a	Tech High Sc
8.		Sunny Scott	1:09.05a	mondocino
9.		Meave Peterson	1:09.73a	Sonoma Acade
16.		Rachael Kritz	1:34.68a	Point Arena
17.		Diana Salgado	1:38.84a	Upper Lake
 
800 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

2.		Meghan Carlisle	2:34.46a	Middletown
3.		Tianna Jardstrom	2:35.08a	Clear Lake
5.	12	Madisyn Pyorre	2:36.89a	Fort Bragg
7.		Katie Edwards	2:40.07a	Cloverdale
8.		Andrea Hernandez	2:43.00a	St. Helena
8.		Andrea Hernandez	2:43.00a	
9.		Amber Frank	2:47.11a	St. Helena
12.		Karsyn Stewart	2:49.68a	Cloverdale
13.	9	Julianna Soto	2:49.73a	Fort Bragg
14.		Rebecca Chavez	2:55.06a	Lower Lake
15.		Yasamin Heidary	2:56.35a	Middletown
17.		Ellie Bazzano	3:01.20a	Middletown
18.		Nicole Duncan	3:03.86a	Clear Lake
18.		Nicole Duncan	3:03.86a	
19.		Alixe Olson	3:04.21a	Middletown
20.	9	Sunny Andersen	3:04.72a	Fort Bragg
21.		Jenny Landeta	3:09.30a	Lower Lake
22.		Markesha Annand	3:09.82a	Lower Lake
 
800 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Rylee Bowen	2:23.09a	Sonoma Acade
4.		McKenna Sell	2:36.72a	Sonoma Acade
6.		Sunny Scott	2:36.91a	mondocino
10.		Esme Reid-McLaughlin	2:47.35a	Sonoma Acade
11.		Emma Kallman	2:49.06a	Sonoma Acade
16.		Ysabella Richard	2:57.07a	Sonoma Acade
23.		Mercedes de los Santos	3:17.96a	Upper Lake
 
1600 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

4.	11	Amelia Wirt	5:40.43a	Fort Bragg
5.		Meghan Carlisle	5:40.60a	Middletown
6.		Tianna Jardstrom	5:50.35a	Clear Lake
8.		Andrea Hernandez	6:01.50a	St. Helena
8.		Andrea Hernandez	6:01.50a	
9.		Meghan Beare	6:03.20a	Clear Lake
11.		Julie Edwards	6:10.41a	Cloverdale
13.		Yareli Lozano	6:16.00a	Kelseyville
14.	9	Julianna Soto	6:20.22a	Fort Bragg
16.		Kamrin Williams	6:23.54a	Middletown
17.		Elizabeth Wetmore	6:25.25a	Lower Lake
18.		Sayra Cacho	6:25.50a	Kelseyville
19.		Rebecca Chavez	6:25.77a	Lower Lake
21.		Ellie Bazzano	6:29.62a	Middletown
22.		Yasamin Heidary	6:32.72a	Middletown
23.		Savannah Creager	6:36.25a	Middletown
24.		Jenny Landeta	6:42.64a	Lower Lake
25.		Markesha Annand	6:56.78a	Lower Lake
26.	9	Sunny Andersen	6:59.84a	Fort Bragg
27.		Madison Fletcher	7:13.48a	Lower Lake
 
1600 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Rylee Bowen	5:02.59a	Sonoma Acade
2.		McKenna Sell	5:33.11a	Sonoma Acade
3.		Kayja Mann	5:33.72a	Sonoma Acade
7.		Leah Haley	5:51.50a	Tech High Sc
10.		Esme Reid-McLaughlin	6:09.01a	Sonoma Acade
12.		Amelia McDonald	6:10.44a	Sonoma Acade
15.		Emma Kallman	6:22.28a	Sonoma Acade
20.		Ysabella Richard	6:26.53a	Sonoma Acade
28.		Rachael Kritz	7:50.17a	Point Arena
 
3200 Meters  Varsity NCL1 - Finals x

3.	11	Amelia Wirt	12:57.13a	Fort Bragg
4.		Julie Edwards	13:41.80a	Cloverdale
6.		Yareli Lozano	14:17.15a	Kelseyville
7.	9	Julianna Soto	14:39.69a	Fort Bragg
8.		Kamrin Williams	14:54.44a	Middletown
9.		Jenny Landeta	15:12.67a	Lower Lake
10.		Tristyn Carpenter	16:15.99a	St. Helena
10.		Tristyn Carpenter	16:15.99a	
 
3200 Meters  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Rylee Bowen	11:32.94a	Sonoma Acade
2.		Kayja Mann	12:25.42a	Sonoma Acade
5.		Amelia McDonald	13:50.59a	Sonoma Acade
11.		Ysabella Richard	16:28.08a	Sonoma Acade
 
100m Hurdles - 33"  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Julia DeVincenzi	15.71a	St. Helena
2.	11	Janee Estes	17.43a	Fort Bragg
4.	11	Annika Kao	18.73a	Fort Bragg
5.		Amy Herrmann	19.19a	Middletown
6.		Jessica Beall	19.20a	Clear Lake
6.		Jessica Beall	19.20a	
7.		Lupita Gonzales	19.29a	Cloverdale
8.		Colleen Schimansky	19.39a	Middletown
9.	11	Julia Lanser	19.49a	Fort Bragg
10.		Madison Boyd	19.76a	Kelseyville
11.	12	Kayla Andersen	19.78a	Fort Bragg
12.		Dennae Taylor	20.05a	Middletown
15.		Taylor Ogulin	20.95a	Lower Lake
17.		Eden Winneford	21.33a	Cloverdale
18.		Tristen Beck	21.86a	Kelseyville
19.		Angeles Espinoza	21.93a	Clear Lake
20.		Lizette Russell	23.51a	Lower Lake
 
100m Hurdles - 33"  Varsity NCL2 - Finals x

3.		Julissa Shaffer	18.27a	Tech High Sc
13.		Jasmine Soliz	20.06a	Upper Lake
14.		Nicole Caddell	20.83a	Sonoma Acade
14.		Nicole Caddell	20.83a	
16.		Laisha Altamirano	21.19a	Upper Lake
 
300m Hurdles - 30"  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Julia DeVincenzi	49.95a	St. Helena
3.	11	Janee Estes	52.84a	Fort Bragg
4.		Meghan Beare	55.13a	Clear Lake
5.		Taylor Ogulin	55.65a	Lower Lake
7.		Amy Herrmann	57.59a	Middletown
8.		Colleen Schimansky	57.97a	Middletown
9.		Alyssa Hart	58.51a	Middletown
10.		Jessica Beall	59.01a	Clear Lake
10.		Jessica Beall	59.01a	
11.		Savannah Creager	1:00.80a	Middletown
12.		Lizette Russell	1:00.94a	Lower Lake
13.		Tristen Beck	1:01.97a	Kelseyville
14.		Dennae Taylor	1:05.46a	Middletown
15.		Alixe Olson	1:09.26a	Middletown
 
300m Hurdles - 30"  Varsity NCL2 - Finals x

2.		Maddy Glenn	50.40a	Sonoma Acade
6.		Jasmine Soliz	56.37a	Upper Lake
 
4x100 Relay  Varsity NCL1 - Finals x

1.	-		52.84a	St. Helena
3.	-		54.47a	Clear Lake
4.	-		54.48a	Fort Bragg
5.	-		54.83a	Middletown
7.	-		56.92a	Kelseyville
 
4x100 Relay  Varsity NCL2 - Finals x

2.	-		54.33a	Sonoma Academy
6.	-		56.57a	Tech High School
8.	-		59.54a	Upper Lake
 
4x400 Relay  Varsity NCL1 - Finals x

1.	-		4:30.47a	Middletown
2.	-		4:36.82a	St. Helena
4.	-		4:48.29a	Clear Lake
6.	-		4:56.07a	Fort Bragg
7.	-		5:05.10a	Cloverdale
 
4x400 Relay  Varsity NCL2 - Finals x

3.	-		4:41.46a	Tech High School
5.	-		4:51.57a	Sonoma Academy
 
Shot Put - 4kg  Varsity NCL1 - Finals x

3.		Lindsey Dutcher	29-06.00	
3.		Lindsey Dutcher	29-06.00	Clear Lake
4.		Maria Camacho	28-07.00	Lower Lake
5.	11	Julia Lanser	28-03.75	Fort Bragg
6.		Rachelle Laidlaw	27-11.75	St. Helena
7.		Sara Humphers	27-05.50	Kelseyville
8.		Hanna Morris	26-07.25	Middletown
10.		Emily Bishop	24-11.25	Willits
11.		Taelor Roderick	24-08.75	Middletown
12.		Grace Horger	24-03.00	Willits
13.		Samantha Hibner	24-00.25	Middletown
15.		Alixe Olson	23-02.25	Middletown
16.		Isabelle Ortiz	22-11.75	St. Helena
17.	10	Ruby Hall	22-04.75	Fort Bragg
18.		Victoria Donnelly	21-11.50	Clear Lake
18.		Victoria Donnelly	21-11.50	
19.		Sophia Kimber	21-06.75	Kelseyville
21.		Montcerrat Guzman	21-02.00	Lower Lake
 
Shot Put - 4kg  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Kylie Olson	32-02.00	Rincon Valle
2.		Caitlin Wayland	29-11.00	Tech High Sc
9.		Hanna Fletcher	26-03.75	Rincon Valle
14.		Casey Castro	23-03.50	Tech High Sc
20.		Delaney Love	21-04.50	Upper Lake
 
Discus - 1kg  Varsity NCL1 - Finals x

2.		Samantha Hibner	87-04	Middletown
3.		Alixe Olson	77-06	Middletown
4.		Maria Camacho	75-09	Lower Lake
5.		Hanna Morris	72-05	Middletown
6.		Taelor Roderick	70-03	Middletown
7.		Nijah Adkins	69-10	Lower Lake
 
Discus - 1kg  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Kylie Olson	107-11	Rincon Valley Christ...
8.		Caitlin Wayland	68-06	Technology
9.		Delaney Love	68-03	Upper Lake
 
Discus - 1kg  Varsity NCL1 - Prelims x

2.		Samantha Hibner	87-04	Middletown
3.		Alixe Olson	77-06	Middletown
4.		Maria Camacho	74-02	Lower Lake
5.		Hanna Morris	72-05	Middletown
6.		Taelor Roderick	70-03	Middletown
7.		Nijah Adkins	69-10	Lower Lake
10.	10	Ruby Hall	66-11	Fort Bragg
12.		Lindsey Dutcher	65-05	Clear Lake
12.		Lindsey Dutcher	65-05	
13.		Bella Quintana-Ocken	65-03	Middletown
14.	11	Julia Lanser	64-02	Fort Bragg
15.	10	Katelynn Trujillo	62-10	Fort Bragg
17.		Angeles Espinoza	59-03	Clear Lake
18.		Grace Horger	58-11	Willits
19.		Emily Bishop	58-10	Willits
20.		Jacklin Trejo	58-08	Lower Lake
21.		Montcerrat Guzman	50-08	Lower Lake
22.		Victoria Donnelly	37-01	Clear Lake
22.		Victoria Donnelly	37-01	
 
Discus - 1kg  Varsity NCL2 - Prelims x

1.		Kylie Olson	107-11	Rincon Valley Christ...
8.		Delaney Love	68-03	Upper Lake
9.		Caitland Wayland	68-03	Technology
11.		Mercedes de los Santos	66-00	Upper Lake
16.		Emmy O'Brien	62-06	Sonoma Academy
 
High Jump  Varsity NCL1 - Finals x

1.		Kiana Richardson	5-00.00	
1.		Kiana Richardson	5-00.00	Clear Lake
2.		Camille Donald	4-10.00	Clear Lake
2.		Camille Donald	4-10.00	
6.	10	Natalie Baumgartner	4-08.00	Fort Bragg
7.	9	Natallea Bazor	4-06.00	Fort Bragg
8.		Amy Herrmann	4-06.00	Middletown
9.		Jordan Peters	4-04.00	Clear Lake
10.		Rachelle Laidlaw	4-04.00	St. Helena
10.		Colleen Schimansky	4-04.00	Middletown
12.	11	Dayanna Cervantes	4-04.00	Fort Bragg
14.		Taylor Buchholz	4-00.00	Clear Lake
15.		Alyssa Hart	3-10.00	Middletown
 
High Jump  Varsity NCL2 - Finals x

3.		Maddy Glenn	4-10.00	Sonoma Acade
4.		Julissa Shaffer	4-10.00	Tech High Sc
5.		Maggie Fletcher	4-08.00	Rincon Valle
13.		Sunny Scott	4-02.00	mondocino
 
Pole Vault  Varsity NCL1 - Finals x

2.	11	Annika Kao	8-06.00	Fort Bragg
3.		Meghan Carlisle	8-00.00	Middletown
4.		Paige Woodruff	7-06.00	Clear Lake
5.		Amy Herrmann	7-06.00	Middletown
6.	12	Reilly Hackett	7-00.00	Fort Bragg
7.		Meghan Beare	6-06.00	Clear Lake
8.		Bryanna High-Young	6-00.00	Middletown
8.		Cassidy Smith	6-00.00	Middletown
 
Pole Vault  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Julissa Shaffer	9-06.00	Tech High Sc
 
Long Jump  Varsity NCL1 - Finals x

2.		Camille Donald	15-10.50	Clear Lake
2.		Camille Donald	15-10.50	
4.		Sophie Bunge	15-00.25	St. Helena
5.		Charlotte Holder	14-11.50	St. Helena
8.	11	Dayanna Cervantes	13-11.50	Fort Bragg
8.	11	Annika Kao	13-11.50	Fort Bragg
11.	12	Elizabeth Reyes	13-05.00	Fort Bragg
12.		Miranda Logan	13-03.75	Kelseyville
13.		Jenna DeVincenzi	13-00.00	St. Helena
15.	12	Madalyn Rodriguez	12-10.50	Fort Bragg
19.		Dennae Taylor	12-03.00	Middletown
20.		Jessica Beall	12-01.50	Clear Lake
20.		Jessica Beall	12-01.50	
21.		Sami Santana	11-05.00	Cloverdale
23.	12	Kayla Andersen	10-06.00	Fort Bragg
24.	12	Annalyssa Christensen	10-03.25	Fort Bragg
25.		Carina Martinez	9-03.50	Clear Lake
 
Long Jump  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Olivia Degraca	16-06.00	St Vincent
3.		Azure Siraco	15-06.00	Sonoma Acade
6.		Catie Johanson	14-06.50	Sonoma Acade
7.		Maggie Fletcher	14-05.00	Rincon Valle
10.		Caroline Chamber	13-06.25	Rincon Valle
14.		Anika Ahlstrom	12-11.00	Rincon Valle
16.		Fernanda Rivera	12-10.00	Tech High Sc
16.		Caroline Von Raesfeld	12-10.00	Sonoma Acade
16.		Caroline Von Raesfeld	12-10.00	
18.		Nicole Caddell	12-04.00	
18.		Nicole Caddell	12-04.00	Sonoma Acade
22.		Valerie Roque	10-11.00	Tech High Sc
 
Triple Jump  Varsity NCL1 - Finals x

3.		Sophie Bunge	32-07.50	St. Helena
5.	10	Natalie Baumgartner	29-08.25	Fort Bragg
6.		Miranda Logan	28-04.50	Kelseyville
7.		Kelsey Lemoine	28-02.25	Middletown
8.		Isabelle Ortiz	28-01.00	St. Helena
10.		Jessica Beall	25-11.00	Clear Lake
10.		Jessica Beall	25-11.00	
11.		Lindsey Dutcher	24-02.00	
11.		Lindsey Dutcher	24-02.00	Clear Lake
 
Triple Jump  Varsity NCL2 - Finals x

1.		Olivia Degraca	35-00.50	St Vincent
2.		Catie Johanson	33-03.25	Sonoma Acade
4.		Caroline Von Raesfeld	30-07.00	Sonoma Acade
4.		Caroline Von Raesfeld	30-07.00	
9.		Daniella Estrada	27-00.50	Upper Lake