Elite Performances
76 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.51 w | Danae Dyer | Temecula Valley (SS) |
100 Meter Dash Finals | 11.98 | Amanda Van Buren | Vista Murrieta (SS) |
100 Meter Dash Finals | 12.20 | Ciynamon Stevenson | Great Oak (SS) |
100 Meter Dash Finals | 12.21 | Danae Dyer | Temecula Valley (SS) |
1600 Meter Run Finals | 4:49.94 | Destiny Collins | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:01.96 | Nicole Rice | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:02.87 | Evelyn Mandel | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:03.26 | Skyler Bollinger | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:03.82 | Maya Ambroziak | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:04.48 | Kiyena Beatty | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:05.14 | Alyssa Ungrady | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:06.65 | Desi Stinger | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:11.68 | Taylor Walker | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 5:12.84 | Sandra Pflughoft | Great Oak (SS) |
200 Meter Dash Finals | 24.71 | Amanda Van Buren | Vista Murrieta (SS) |
300 Meter Hurdles Finals | 45.91 | Kolonnie Green | Great Oak (SS) |
300 Meter Hurdles Finals | 46.41 | Devony Dettman | Vista Murrieta (SS) |
3200 Meter Run Finals | 10:20.34 | Destiny Collins | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 10:57.22 | Nicole Rice | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 10:59.12 | Evelyn Mandel | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 11:03.56 | Sandra Pflughoft | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 11:03.90 | Michaela Reynolds | Vista Murrieta (SS) |
3200 Meter Run Finals | 11:07.88 | Paige Haynes | Vista Murrieta (SS) |
3200 Meter Run Finals | 11:17.67 | Kiyena Beatty | Great Oak (SS) |
400 Meter Dash Finals | 56.41 | Kolonnie Green | Great Oak (SS) |
400 Meter Dash Finals | 57.23 | Miracle Onyemaobi | Chaparral (SS) |
800 Meter Run Finals | 2:18.23 | Alyssa Ungrady | Great Oak (SS) |
800 Meter Run Finals | 2:18.58 | Josie Guinn | Vista Murrieta (SS) |
800 Meter Run Finals | 2:19.12 | Ally Talpash | Great Oak (SS) |
Discus Finals | 122-1 | Amanda Rosilez | Chaparral (SS) |
Discus Finals | 127-1 | Mikayla Crawford | Vista Murrieta (SS) |
Pole Vault Finals | 10-8 | Madison Kast | Murrieta Valley (SS) |
Pole Vault Finals | 10-8 | Jenna Portis | Great Oak (SS) |
Pole Vault Finals | 10-8 | Lindsey Morgan | Great Oak (SS) |
Pole Vault Finals | 11-2 | Allie Ay | Chaparral (SS) |
Pole Vault Finals | 11-8 | Alex Ungrady | Great Oak (SS) |
Shot Put Finals | 37-2.5 | Hailey Mounga | Vista Murrieta (SS) |
Triple Jump Finals | 36-0 | Kristal Dennis | Vista Murrieta (SS) |
Triple Jump Finals | 42-0.5 | Ciynamon Stevenson | Great Oak (SS) |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.52 w | Antonio Mitchell | Vista Murrieta (SS) |
100 Meter Dash Finals | 10.72 w | Cole Dubots | Vista Murrieta (SS) |
100 Meter Dash Finals | 10.75 w | Carlos Wedlow | Murrieta Mesa (SS) |
1600 Meter Run Finals | 4:08.72 | Isaac Cortes | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 4:09.40 | Spencer Dodds | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 4:15.79 | Solomon Fountain | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 4:16.29 | Cole Spencer | Great Oak (SS) |
1600 Meter Run Finals | 4:19.52 | Ryan Jones | Great Oak (SS) |
200 Meter Dash Finals | 20.51 | Michael NORMAN | Vista Murrieta (SS) |
200 Meter Dash Finals | 21.55 | Antonio Mitchell | Vista Murrieta (SS) |
200 Meter Dash Finals | 21.74 | Cole Dubots | Vista Murrieta (SS) |
200 Meter Dash Finals | 21.93 | Carlos Wedlow | Murrieta Mesa (SS) |
300 Meter Hurdles Finals | 38.71 | Jeremiah Rugar | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:09.68 | Spencer Dodds | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:21.15 | Cole Spencer | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:21.71 | Ryan Jones | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:24.27 | Carlos Carvajal | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:25.35 | Edgar Villa | Vista Murrieta (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:25.47 | Tony Robinson | Great Oak (SS) |
3200 Meter Run Finals | 9:34.17 | Jacob Korgan | Great Oak (SS) |
400 Meter Dash Finals | 48.16 | Michael NORMAN | Vista Murrieta (SS) |
4x100 Meter Relay Finals | 41.35 | Relay Team | Vista Murrieta (SS) |
4x100 Meter Relay Finals | 41.64 | Relay Team | Murrieta Mesa (SS) |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.17 | Relay Team | Vista Murrieta (SS) |
800 Meter Run Finals | 1:53.47 | Isaac Cortes | Great Oak (SS) |
800 Meter Run Finals | 1:56.43 | Nelson Quintana | Great Oak (SS) |
800 Meter Run Finals | 1:57.88 | Solomon Fountain | Great Oak (SS) |
Discus Finals | 156-2 | Jaime Navarro | Great Oak (SS) |
Discus Finals | 157-6 | Ryan Gonter | Vista Murrieta (SS) |
Discus Finals | 161-5 | Brock Wallender | Vista Murrieta (SS) |
Discus Finals | 198-6 | Seth Knowlton | Great Oak (SS) |
Long Jump Finals | 22-7.5 | Jordan Testerman | Vista Murrieta (SS) |
Pole Vault Finals | 14-6 | Asa Martin | Great Oak (SS) |
Pole Vault Finals | 15-0 | Nicholas Lapierre | Chaparral (SS) |
Shot Put Finals | 51-9 | Ryan Gonter | Vista Murrieta (SS) |
Shot Put Finals | 53-11 | Seth Knowlton | Great Oak (SS) |
Triple Jump Finals | 46-0 | Nicholas Samuels | Chaparral (SS) |